ŽIEMA 2010/11

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 11:17

Na kągi, mano gudriais meteorologiniais paskaičiavimais šiandien yra kaip tik likę penki mėnesiai iki pirmo pavasarinio avilių atsidarymo ;). 2011 metų balandžio 5 dieną (kaip tik per mano mamos gimdienį ir mano mociutės 80-šimtmetį :chi: ) visoje Lietuvoje, išskyrus šiaurės vakarus, bus +16- +17:).
Pats laikas užvesti šiūmečiam žiemojimui skirtą temą. Atsižvelgiant į padidintą šiaurės Atlanto oro masės energiją ir suaktyvėjusią cikloninę cirkuliaciją, saulės aktyvumą ir tam tikras istorines tendencijas, ši žiema bus švelnesnė už normą su vienu rimtesniu atšalimu gruodžio pabaigoje ir ankstyvesniu apsiskraidymu kovo pirmoje puseje. Pastovus oro temperatūros vaikščiojimas per nulį neigiamai atsilieps bičių žiemojimui... Tokios mano prognozės, šiaip, aš esu tokių pasakų mėgėja ir tokias prognozes darau nuolat (dar vienas mano pseudohobis). Pasitvirtina maždaug 40 procentų (pernykštė absoliučiai nepasitvirtino :devil: ). Pardon, išsiplėčiau. :lol: :knock:

Taigi, plačiai atidarykite lakas, bičiuliai. Mūsų bitės šiemet jau neskraidžios. Užtikrinkime gerą ventiliaciją, nes vanduo didžiausias priešas. Neleiskime pelių į avilius, nes jos pridaro daug bėdos (o aš asmeniškai turiu fobiją pelėms aviliuose nuo tada, kai manydama, kad iškeliu tuščią peliūzo lizdą iš už diafragmos, jis pradėjo mano saujoje krutėti judėti :o ). Duokit lašinukų zylėms (tik šiukštu ne sūdytų). Galbūt jos atsidėkos jums nelįsdamos prie jūsų lakų. jei bites laikote negyvenamose sodybose (kaip aš), prie vartelių pakabinkite užrašą: JŪSŲ SAUGUMUI JUS KĄTIK NUFOTOGRAFAVO PASLĖPTA WEB KAMERA IR MES ŽINOME, KAD JŪS APLANKĖTE MŪSŲ SODYBĄ. Paprašykite vietinių medžiotojų, kad užmatęs besibastantį iš Latvijos ar Baltarusijos atklydusį lokį, jį nušautų profilaktikos tikslais ;)

Viskas. Gero jums žiemojimo, bitininkai :)

PS: ir nelįskit į bites sausio mėnesį :lol: :lol: :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 13:12

Labai teisingai, kad ši tema atsirado. Nėra meterologija mano užsiėmimas ar hobi, bet irgi kartais stengiuosi prisiminti, tai kas vyko anksčiau panašiai gamtoje.
Taigi mano prognozė visiškai priešingai Rennykos - vėlyvas ruduo ir žiema bus labai panašūs į pernykščius (t.y. praeitus). Jeigu pasitvirtins, tai paaiškinsiu kodėl taip spėju, jei ne - vadinasi esu profanas, kaip ir su Hamiltono klimatu buvo - jeigu ten sniegas ir pas mus sniegas, tai man buvo panašu, o pasirodo, kad žymiai skiriasi... :chi:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 13:22

Austeja2 rašė:Labai teisingai, kad ši tema atsirado. Nėra meterologija mano užsiėmimas ar hobi, bet irgi kartais stengiuosi prisiminti, tai kas vyko anksčiau panašiai gamtoje.
Taigi mano prognozė visiškai priešingai Rennykos - vėlyvas ruduo ir žiema bus labai panašūs į pernykščius (t.y. praeitus). Jeigu pasitvirtins, tai paaiškinsiu kodėl taip spėju, jei ne - vadinasi esu profanas, kaip ir su Hamiltono klimatu buvo - jeigu ten sniegas ir pas mus sniegas, tai man buvo panašu, o pasirodo, kad žymiai skiriasi... :chi:
Austeja2, Lietuvos ir Hamiltono klimatas priklauso TAM PACIAM klimato tipui ... Ta jau issiaiskinom pernai ilgai ir atkakliai besiaiskindami (tada visiems buvo BAS - Bitininkavimo Abstinencijos Sindromas) :)

O ilgalaikese prognozes profanais buna net vidutinio laikotarpio prognoziu centrai, kurie Europoje yra Vokietijoje, Anglijoje ir Rusijoje (cia su klaustuku, nes tie yra absoliutus profanai, pretenduojantys i tokio centro varda, t.y. i pinigus). Tai ka jau cia mums, mirtingiems bitininkams, belieka tik sakemis ant vandens paisyti susikurus savas prognozavimo taisykles. Bet, pripazinkim, bitininkyste ir meteorologija yra glaudziai susijusios sakos, visi mes bitininkai buriam is anksto, koks bus pavasaris ar oras per pagrindini musu medunesi. Nes mums tai svarbu.... ;)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 05 , 17:56

Kokia bus žiema - pamatysim, tačiau pagal senų žmonių pastebėjimus apie Kalėdų šventes aiškiai nusako teiginys: Martynas ant vandens - Kalėdos ant ledo. Martynas ant ledo - Kalėdos ant vandens. Kadangi Šv.Martyno bus lapkričio 11d. , tai stebėkime. Kažkada vis juokdavaus iš uošvės teiginio, tačiau moteriškė pastabi buvo....
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 06 , 11:52

Jus geriau pagal biciu uzsipikiavima spreskit apie ziema, o ne is kukuruzais, runkeliais ir bulbomis prisertu serno viduriu... ;)
Siemes bites mazai uzsipikiavo, nors pernai irgi buvo usipikiavusios mazai... :think:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 06 , 13:17

kažkur jau apie pikiavimą buvo rašyta, kai randa daug gamtoje pikio, tai ir tempia namolio, jeigu tuo metu nektaro nėra.Būsima žiema ne prie ko.Laikausi tos pačios nuomonės.
tinginiai progreso variklis
audrius43
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:111
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:52

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 06 , 15:41

rennyka rašė:Jus geriau pagal biciu uzsipikiavima spreskit apie ziema, o ne is kukuruzais, runkeliais ir bulbomis prisertu serno viduriu... ;)
Siemes bites mazai uzsipikiavo, nors pernai irgi buvo usipikiavusios mazai... :think:
Jai sprendžiant pagal užpikiavima tai keli aviliai pasiruošia šaltai žiemai o kiti praktiškai laku neužpikiave tai kaip nuspėt tokiu atveju ta žiema :dontknow:
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 07 , 12:55

Aš kiek pastebėjau tai pikiavimas priklauso nuo bičių rasės. Labiausiai pikiuoja vietinės piktosios. Šiemet man vienos vietinės taip dugne tinklą pikiu privirino, kad nesugadines išimt nesugebėjau.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 07 , 22:12

chmmm... dviejuose aviliuose prie lubelių bičių nematyti, šešiuose aviliuose bitės lizdo viršuje(mačiau per maitintuvės plyšį), tai kaip gi turėtų būti iš tikrūjų??? Ačiū
kuo daugiau domiesi- tuo durnesniu jautiesi... :'(
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 07 , 22:28

vinipux rašė:chmmm... dviejuose aviliuose prie lubelių bičių nematyti, šešiuose aviliuose bitės lizdo viršuje(mačiau per maitintuvės plyšį), tai kaip gi turėtų būti iš tikrūjų??? Ačiū
kuo daugiau domiesi- tuo durnesniu jautiesi... :'(
Reiškia jau reikia duoti kandi....... :chi: O juk Rennykos šitos temos pradžioje buvo parašyta, kad prie bičių per žiemą nelįsti!!!!!
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 07 , 23:01

o aš naivuolis tikėjausi kompetetingo paaiškinimo..nors ir į kvailą klausimą..: :'(
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 07 , 23:08

vinipux rašė:o aš naivuolis tikėjausi kompetetingo paaiškinimo..nors ir į kvailą klausimą..: :'(
Jeigu jau rimtai, tai tos šešios šeimos juk dar nėra kamuolyje, o tos dvi jau gali būti susimetusios į kamuolį korių apačioje, jeigu tik nedingo suvisam (berods yra juk toks žodis šitam mūsų krašte)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 07 , 23:37

tos dvi suvisam nedingo-tyliai gražiai alsuoja ;) , na o betgi tačiau jau šalta-turėtų visos miegot..
kita vertus -prieš savaitę labai intensyviai skraidė.. ačiū.
pamislijus ir kaimely ne visi kiemai tuo pačiu metu eina miegot... :zzz:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 08 , 00:27

Maniskes pasirodo praejusia savaite visai smagiai lakiojo :ok: Lapkritis, vienok :)

Vini, nelisk in bites :devil: :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 08 , 08:19

toks ir nelysk... '"o kam bitės?-kad medų neštų, o kam aš?-kad medų valgyčiau", o valgyti noriu kiaurus metus, esmi civilizacijos sugadintas -ir žiemą neužmiegu....
jei rimčiau- nusidėdamas Tranui- visgi irengiau "ištraukiamąją ventiliaciją" per maitintuvės plyšį ,tuomi pamatydamas ką augintinės veikia. Žiemą labai "sgrabna" pasiklausyt per tą "irenginį" bičių nuotaikos.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 08 , 10:30

Žiemą labai "sgrabna" pasiklausyt per tą "irenginį" bičių nuotaikos.
Tai vis tik, vini, kur tas tavo "įrenginio" galas išvestas: į lovą (šalia kito galo :chi: ), po pagalve, avilyje po stogu ar išorėje? Prisimenu, Sergijus kažkada sakė, kad be baimės galėtų įkišti į laką bet ką :lol: Aš nesu toks drąsus, todėl žiemą prie lakos prikišu tik vieną guminės žarnelės galą, o kitą - į ausį. Puikiausiai girdisi, kas dedasi avilyje. Manau, bitelių tai labai nesuerzina, o aš savo žingeidumą patenkinu - ramiau miegu, žinodamas, kad augintinės gyvos :) Šiemet "tas įrenginys" bus šiek tiek tobulesnis - stetoskopas nuo sugedusio mamos kraujo spaudimo matavimo aparato :lol:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 08 , 19:19

jaugi sakiau kad mano galas (ty. irenginio ;) ),išvestas virš apšiltinimo po avilio stogu, atvesti vamzdelį (tegu ir ploną) iš Anyksčių į Kupiškį man bent jau kol kas yra per brangu (kaip pažymėtų ne kaikurie grandai- neatsipirks :chi: )
stetoskopas nuo spaudimo aparato yra labai gerai- aš nuimu tą blyną ir pailginu šlangutę, nes esmi gamtos apdovanotas papildomu svoriu ir lankstytis prie lakos nenoriu ir tingiu ;) :beer:
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 09 , 22:20

Šiandien Kaune vidurdienį buvo 12 laipsnių šilumos .Gerą pusvalandį bite aktyviai skraidė
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 10 , 08:13

Aha, as matai jau prognozavau, kad siemet skraidymas baigtas. Drsuskieniku apylinkese irgi buvo sioks toks veiksmas vakar :leaves: :dance:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: ŽIEMA 2010/11

2010 Lap 14 , 21:11

rennyka rašė: Taigi, plačiai atidarykite lakas, bičiuliai. Mūsų bitės šiemet jau neskraidžios.

Oj kaip as klydau :shame:
Drusku apylinkese siandien skraidziojo visos seimos. Beje, lapkricio 14 yra veliausia skraidymo diena per 20 metu, kiek as atsimenu.
Zodziu, visai gerai. Dar pora savaiciu ir ziu prades perus augintis :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...

Grįžti į