PAVASARIS 2011

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33
PAVASARIS 2011

2011 Kov 05 , 21:33

Siandien paleidau bites i laisve po ziemos ikalinimo, t.y. nuemiau siferio lapus nuo laku, tik nuemiau pradejo kamuoliais virsti lauk, kol viename gale dziaugiausi laisvomis bitemis kitame bityno gale tuo dziaugesi zyles, bandziau vaikyti link lasiniu palties, bet nutariau kad tai Sizifo darbas palikau spresti gamtos desniams
Sekmes
Vilkas
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:266
Užsiregistravo:2010 Sau 11 , 19:23

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 05 , 22:30

Kadangi mano bitynas iš visų pusių apsaugotas nuo vėjų, tai skydų nedėdavau.Pastebėjau,kad bitėms labiau patiko. Šią žiemą dengiau, nes zylės labai pradėjo iš rudens lysti prie lakų, nors kiaulinių riebalų,lašinių turėjo ištisai. Tai dengiau eglišakėm ir skydais.Kai pamačiau, kad 3 avilių bitės sniegą padažę, išlisdamos per eglišakes, tai šiandien nuėmiau eglišakes ir skydus visiems, o bitės tegul elgiasi kaip nori.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 06 , 15:59

atvėriau plačiai duris į laivę bitelėms.... du aviliai stipriai šilti, du praktiškai šalti, likusieji vos vos drungni.... na o betgi tačiau- patenkinau savo šauksmą bitinkauti ant sniego....užvožiau manų košės visoms, susidomėjimas didžiulis. Šiaip maisto matyt turi-per savaitę dvi "pirmūnės" suvalgė po kokius 200gr.
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 09 , 20:42

sveiki, siandien aplankiau bites. Du aviliai , nuemus eglisakes nuo laku, apsiskraide. Trecio biteles dar vangios, lindo tik vienakita.Ar galima teigti ,kad apsiskraidymas tai sekmingas seimos perziemojimas. Ar dar visko gali nutikti? Niekad nebuvau mates kaip isitustina bites. Viena pademonstravo nutupus ant rankoves...oho :o
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 09 , 21:18

Isitikinkit, ar netruksta maisto ir miegokit kol kas ...nevedinkit lizdu :chi:
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 09 , 21:24

Labas, Alvydai.Aš šiandien irgi buvau bityne. Mano rimtai neapsiskraidė tik pavienios .Bet pažiūrėjau pirmus nuo krašto korius "O KEI" maisto turi net daugiau nei pusė dengto , bitės šliaužioja ant diafragmos , manau, kad viskas gerai.Šiemet , nors ir nesitykėjau, atrodo gerai žiemojo.Jei jau pas Jūs rimtai apsiskraidė , reikėtų patikrinti kiek turi maisto ir duoti (kaip sako Amšiejus) laikraščių paskaityti, T. y. užkloti laikraščių lapais, kad geriau apšiltinti avilį. Dabar joms labai reikia šilumos perams.Sekmės.
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 10 , 21:18

sveiki, biciuliai. Dekingas uz patarimus. Tik man neaisku ka galima vadinti rimtu apsiskraidymu.Mano seimos- pernyksciai spieciai. Neteko matyt kaip apsiskraido stiprios seimos. Gal ir maniskes tik dalinai pasiskraide... Prie koriu lyst nedrasu del lizdo atsaldymo. Todel tik teslos uzmeciau ant remeliu. Apsiltines nuo rudens is sonu neoporu 10 cm. is virsaus senas vatinis ciuzinys . Veliau pasiskaitinejau , kad per anksti apsiltinau, bet jau buvo vasaris... Tikriausiai dar daug ka ne taip darau, bet jeigu turesiu is 3 -ju 2-i seimas ,ko labai laukiu ir tikiuosi tai bus super pradzia :dance: . PS miegot ramiai nebgaliu , laukiu rimtesnio atsilimo , ir aviliai trys nauji seimynu laukia...
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 10 , 21:57

Neslepsiu,esu kaip ir naujokas,po 11m bitininkavimo pertraukos,bet pas mus zemaitijoje,galvoju kad dar tik is aviliu viena kita nedrasiai islenda,bet iki tikro apsiskraidymo dar nelabai....,ar kaip? :dontknow:
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 15:44

Visus su apsiskraidymu :beer:
Maniškės jau vakar kai kurios lakstė.
O šiandien visos pilnu tempu zylioja :dance:
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 17:01

bavau pas bites visos apsiskraide :dance: tik man taip linksma nebuvo :nope: vaziavau su tikslu papildi maisto (koriu su medumi) tik islipus is masinos buvau apkrapintas :sick: nuejau be kepures be pirstiniu ir se tau kad nori kad pasipyle bites is po lubeliu taip kad buvau ir pabuciuotas :( maisto visos turejo tik nezinau ko jos taip verziasi i lauka neimanoma dirbti be apsaugu , gal yra kokia priezastis kad jos taip verziasi i lauka ir puola gelti? :dontknow:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 17:23

Martynas95 rašė: tik man taip linksma nebuvo :nope: tik islipus is masinos buvau apkrapintas :sick: nuejau be kepures be pirstiniu ir se tau kad nori kad pasipyle bites is po lubeliu taip kad buvau ir pabuciuotas :( maisto visos turejo tik nezinau ko jos taip verziasi i lauka neimanoma dirbti be apsaugu , gal yra kokia priezastis kad jos taip verziasi i lauka ir puola gelti? :dontknow:
teko būti analogiškoje situacijoje, linksma irgi nebuvo- partempiau girtą bičiulį namo, paskambinau, su trenksmu atsidarė durys ..ir pykšt kočėlas man į galvą...aš irgi buvau be kepurės ir pirštinių... :'( , taip ir bitės Jūsų Martynai.
Kice - pas Jus rupužės skraido ir kakoja??, manau kailiuko Jums neišdirbs, bet ir lydytuvo nepadarys, o Sergijus ką žadėjo tikriausiai senai pamiršo.. ;)
dabar į temą- skraidė užė , visas sniegas geltonas, dabar klausimas... vienas mano "stachanovietis" prieš savaitę buvęs karštas ,šiandien vos vos šiltas, bitės skraidė stipriai(kakojo dar stipriau), bet nelindo atgal į avilį ,kažkodėl susimetė prie lakos į barzdą, taip ir palikau,gaila negaliu "patagrapijos " idėti...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 18:28

Na ka, apsiskraidymas siandien :). +11 siandien pas mane pavesyje - skraidziojo graziai, sniego likuciai pageltoninti :). Daviau skysto cukraus sirupo, kad ramiau butu. Atrodo, viena seima neturi motinos. Daugiaauksciui daviau pasigaminto kandzio, viespatie, kiek as su juo siandien is ryto prasimucijau :'( . Daviau tiesiai ant lizdo po "plionke", pakelus buvau sutikta "skvaline ugnimi". Ir jei buvau pries tai tinkliuka apdairiai pasikabinusi ant sakos, tai labai staigiai uzmaukslijau ten, kur jam ir vieta. Viena mano bituciu gyvenima pirma pavasario diena baige stipriu ir skausmingu smugiu man i vidine rieso puse - galvojau as jau netinstu - a ne velnio. Riesas nesilanksto :lol:
Zodziu, grazu ir miela. Perziemojo 8 seimos is 10.

A juokingiausia, nors gal ir ne taip labai jau ir juokinga, bet mano negyvenamoje sodyboje ziema riebiai praleido kiaune. Mano visi koriai, kuriuose buvo duonos, praeiti kaip su tanku. Lizda kiaune susisukusi kambaryje ant auksto - radusi ten senu "ryzu" pasidare sau komfortiskas salygas. Maitintis leisdavosi i apacia laiptais, ten kur mano verandoje pavasario lauke mano koriai. Aciudie nesuede mano magazinu, tik pavasariui paruostus remus, viso kokias 15 stuku. Na, ne beda, svarbu zvereliui buvo "laaaaafaaaaa" :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 19:09

Maniškės irgi apsiskraidė, tik nebuvau vietoje. :) Nėra noro lysti po tuo rudu lietučiu :lol: Maisto turi, tai po kelių dienų tik dugnus išvalysiu ir žiemojančioms ant trijų aukštų apatinį atimsiu. Na ir lauksiu gero atšilimo... Be to... Sveikinu visus su bitučių skraidymo sezono atidarymu.. :)
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 19:11

Mano ir bitutes sendien pilnai apsiskraide, is 50 seimu, gaila bet 4 seimos neisgyveno :'( :'( Bet ce jau mano kalte, gyveni ir mokais zmogus, o seip tai sprendziant is apsiskraidymo tai biteles gan gerai jaucias ir gan stiprios :ok: :ok:
Vaclovas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano savadarbiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:23
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2008 Lap 03 , 12:26

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 19:49

Apsiskraidė ir mano bitelės šendien.Buvau rudeni pamaitines , Optima linija, cukrumi.Išgyveno visos ir maisto turi dar užtektinai. :ok:
Vartotojo avataras
Nerijus
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 14:08

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 19:56

Sveiki, galima biteles pamaitinti cukraus sirupu 1,5kg cukraus 1L vandens, pilant i penėtuves? Visi deda kandi tešlą, o mano ginimaitis kuris bitininkauja 25 metus niekad nėra dėjęs tos tešlos, sako kam dėti kietą maistą jei jos gerai imą ir sirupą.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 20:03

nezinau ar busiu teisus bet man atrodu su sirpu apsunkiman bitem gyvevima joms ji reikia perdirbti, o kandi dar ir skatina motineles darba as taip manau :wasntme:
beja gal kas atsakys i praita mano klausima ? :zzz:
alviva
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:29
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 20:14

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 20:09

Buvau bitininkų paskaitoje, ten vienas žymus bitininkas. aiškino, kad pavasarį cukraus sirupo duoti nelabai tinka, nes bitės, kaip ir suvalkai jas suneša į korius ir lieka alkanos. Anot jo geriausia duoti medaus, nes tada ateina ir pavalgo. Medaus neneša į korį. Ką Jūs manote apie tai?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 20:14

Darbą geriau skatina sirupas,nors koks dar darbas,kad tik pora dienų šiltesnių nusimato :) Su sirupu gauna vandens,kurio reikia perams augint.Nu nemanau,kad turėdamos maisto bitės badaus,sirupas bus ar kandi,ar medus ;)
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 13 , 20:33

Pavasari maitinu (erzinu) sirupu santykiu 1:1 po stikline, bet bent 2-3 savaitemis veliau, manyciau dar anksti, dar nera ko veikti lauke, nera is ko nektara rinkti. Siandien kaip ir pas jus mano sodas uze nuo biciu, aktyviai nese vandeni, sausino soda, svarinosi avilius, nese lauk siuksles, gerai kad ne kasdien dazo sniega ir ne tik. Deja turiu ir praradimu, pradziai du salti, biciu seima kuria buvau pasmerkes is rudens aktyviai dirbo o is kuriu nesitikejau tos iskeliavo i kitus medziokles plotus. Keleta metu is eiles isgyvendavo 100%, kas cia dabar?
Sekmes
Vilkas
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Grįžti į