PAVASARIS 2011

Bitininko kalendorius.
babausis
Patyręs narys
Pranešimai:79
Užsiregistravo:2009 Gru 03 , 14:56
Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 25 , 16:31

viskam savas laikas Sergejau ;)
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 25 , 19:34

Martynas95 rašė:
Satka rašė:Gal tai šalpusniai? Ankstoka kiaulpenėms. Nors ....
garantuoju, kad ten kiaupienes :ok: :dance:

Negarantuok. Pas mane pietu Lietuvoj turiu tokia lomuke slaitu i pietus, is triju pusiu apsupta misko. Ten pirmos pasirodo pienes. Pieniu dar nera.
Nebent savo bites ant asfalto laikai. Kaune, Tvirtoves alejos pietinis slaitas jau pradeda "pieniuotis"...

Taigis, grizau as is savo bityno, kuris "uz juru mariu" ir iki kurio po darbo neprivazinesi. Zodziu, lizdu pletimas jau siek tiek suvelintas, todel pleciau is peties. Gavo visos po nepasiuta rema, tegul darbuojasi. Viename sename avilyje (mano skrynute), is kurio bites jau sekmingai perkeliau i atremontuota kolukine klasika, pakrito 4 centriniai remai, tai bites jau sekmingai atitempe 3 koriukus per plastaka. Ir uznese juos medumi. s jau ragavau medaus, gerbiamieji, is sviezio koriuko. Lafa, skanumelis. Gaila, kad jo nedaug buvo ir dar skystas labai, plius burnu buvo tuzinas, tai tik palaizyti teko. Bet teko. Medus fantastiskai gintarinis :)...
Uzdejau vienai dviem seimoms magazinus po 8 remus. Senukas pakraupes, nes tada, kai jis mokesi bitininkauti, Krisciunas aiskino, kad be avieciu zydejimo magazinai nesideda. Siandien patikrinau, jau yra inesta sviezio medaus.
Bites ramios kaip avys. Kadangi turiu 4 misruniu misrunes ir 4 melynai zymetas, tai galiu jau daryti siokius tokius palyginimus. Karnikines apsimeta, kad niekas nevyksta (kad neduokdie nereiketu eikvoti energijos ginantis) ir net nejuda. Apskritai, pirma karta maciau stovincia motina. Visada anksciau jos judedavo "ten, kur nemato niekas). Misruniu misrunes biski kietesnio charakterio. Vystosi geriau misruniu misrunes. Va ir pasakyk tu man, ka ten raso apie karnikiniu greita pavasarini vystymasi. Matomai joms reikia silumos biski, tikiuosi issaus man ant pagrindinio medonesio, kuris siemet atrodo bus is avieciu, nes mano pries du metus atsirades kirtimas visas uzsisejo avietemis. Turiu dabar kokiu 10 hektaru avietyna 200 metru nuo aviliu :dance:
Tiek naujienu is sauletosios Costa Bravos, tfu... Dzukijos :chi:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Audriuwxs
Patyręs narys
Aviliai:dadano16, Daugiaauksciai145 (10r)
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika, Bakfastas
Pranešimai:122
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 13:01

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 25 , 19:35

Aplankiau Šiandien savo bityną. Pagrindis darbas buvo plėsti lizdus, Dėjau po viena, kaikur po du korius (pasiūtus), perams auginti. Radau pora šeimų iš kurio pavasarinio medaus tikrai nebus, nes perų per delną, o bičių nedaug. Geriausios šeimos kurios turi pernai pirktas motinas, arba pernai augintas savo, senesnes nieko gero :E Savaitgalį planuoju dėti pusines medėtuves, lizde turi nemažai likusio ir įsinešto maisto. Puikus oras :lol:
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 25 , 19:42

Mano megėjiškame bityne šiandien radau : dviejuose aviliuose prieš trys dienas tarp diafragmos ir dengiamojo įdėtame koryje gerokai pradėtą dengti medų (šalia įdėjau dar vieną sausą) . Dar dviejuose - _ beveik pilni . Irgi įdėjau sausą. O dar dviejuose ne taip gausu, bet visvien įdėjau po sausą.Perspektyvoje grąžūs orai - lizdas neatvės. Vadovaudamasis tą pačią orų prognoze, į visus lizdus ( atatinkamose vietose) įdėjau po dirbtinio korio plokštelę. Manau, kad tikrai pasiūs naujus korius . Po dienos pamatysime.Apibendrinant, atrodo, kad pavasaris bus staigus ir pavasarinio medaus bus nemažai.Sveikinu visus kolegas su Vėlykų šventę ir kartu su ją apsireiškusiu grąžiu pavasariu.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 25 , 21:50

daug medaus, ty. nektaro- dar niekada nera taip buvę....ir vėl liudnas klausimas "iš salės"- mano "stachanovietyje" neradau nei vieno pero :'( , bičių nei daug ,nei mažai, medaus labai daug,beveik visuose koriuose, žiedadulkes neša, avilį vėdina, tik deja atskridę su žiedadulkėmis ne visos iš kart eina į avilį, o maklinėja po prielakį, kartais net vėl kyla į orą, ir šiaip lyg ir nervingesnės už kitas, stipriau ūžia...idėjau plokštelių -lauksiu....bet matyt... :'( tokiu laiku tikriausiai "vaistų nėra".
Ačiū.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 25 , 21:51

sakykit ka norit, bet pienes jau zydi, o biciu ant ju :o ant vieno ziedo po dvi :chi: ir dar yra kazkokiu geltonu gelyciu, bet ant ju biciu nesimato :nope: stipriausiose seimose matyt nemazai sviezio medaus :dance: o koks kvapas... :ok:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 25 , 21:58

O as radau graziuperu tame avilyje, kur buvo siltas be peru :) Nedaug , per pora delnu, bet yra :) Pavaisinau avili perais is kitos seimos, turetu sustipreti.
Stiprieji aviliai prisinese medaus, ziedadulkiu ir traniniu peru prisipereje :o .. Tai gavo sociai koriu, dar pusines meduves ant virsaus - tegu dirba, o ne bernais domisi :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 25 , 23:37

Martynas95 rašė:sakykit ka norit, bet pienes jau zydi, o biciu ant ju :o ant vieno ziedo po dvi :chi: ir dar yra kazkokiu geltonu gelyciu, bet ant ju biciu nesimato :nope: stipriausiose seimose matyt nemazai sviezio medaus :dance: o koks kvapas... :ok:
Matomai mes nelabai sutariame ties terminu, kas tas yr pieiu zydejimas. Tris ar keturiolika pieniu palei mura is pietines puses as nelaikau pieniu zydejimu. Pas man iki pieniu medunesio dar pora savaiciu teks palaukti...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 01:00

rennyka rašė:
Martynas95 rašė:
Satka rašė:Gal tai šalpusniai? Ankstoka kiaulpenėms. Nors ....
garantuoju, kad ten kiaupienes :ok: :dance:

Negarantuok. Pas mane pietu Lietuvoj turiu tokia lomuke slaitu i pietus, is triju pusiu apsupta misko. Ten pirmos pasirodo pienes. Pieniu dar nera.
Nebent savo bites ant asfalto laikai. Kaune, Tvirtoves alejos pietinis slaitas jau pradeda "pieniuotis"...

Taigis, grizau as is savo bityno, kuris "uz juru mariu" ir iki kurio po darbo neprivazinesi. Zodziu, lizdu pletimas jau siek tiek suvelintas, todel pleciau is peties. Gavo visos po nepasiuta rema, tegul darbuojasi. Viename sename avilyje (mano skrynute), is kurio bites jau sekmingai perkeliau i atremontuota kolukine klasika, pakrito 4 centriniai remai, tai bites jau sekmingai atitempe 3 koriukus per plastaka. Ir uznese juos medumi. s jau ragavau medaus, gerbiamieji, is sviezio koriuko. Lafa, skanumelis. Gaila, kad jo nedaug buvo ir dar skystas labai, plius burnu buvo tuzinas, tai tik palaizyti teko. Bet teko. Medus fantastiskai gintarinis :)...
Uzdejau vienai dviem seimoms magazinus po 8 remus. Senukas pakraupes, nes tada, kai jis mokesi bitininkauti, Krisciunas aiskino, kad be avieciu zydejimo magazinai nesideda. Siandien patikrinau, jau yra inesta sviezio medaus.
Bites ramios kaip avys. Kadangi turiu 4 misruniu misrunes ir 4 melynai zymetas, tai galiu jau daryti siokius tokius palyginimus. Karnikines apsimeta, kad niekas nevyksta (kad neduokdie nereiketu eikvoti energijos ginantis) ir net nejuda. Apskritai, pirma karta maciau stovincia motina. Visada anksciau jos judedavo "ten, kur nemato niekas). Misruniu misrunes biski kietesnio charakterio. Vystosi geriau misruniu misrunes. Va ir pasakyk tu man, ka ten raso apie karnikiniu greita pavasarini vystymasi. Matomai joms reikia silumos biski, tikiuosi issaus man ant pagrindinio medonesio, kuris siemet atrodo bus is avieciu, nes mano pries du metus atsirades kirtimas visas uzsisejo avietemis. Turiu dabar kokiu 10 hektaru avietyna 200 metru nuo aviliu :dance:
Tiek naujienu is sauletosios Costa Bravos, tfu... Dzukijos :chi:
Pavasaris ir pas mus - seimos siais metais itin graziai perzemojo. 3,5 % biciu seimu musu bityne pavasario
nesulaukia (tarp ju dvi biciu seimos sutranejo). Bavarijoje bitininkai labai dziaugiasi pieniu zydejimo (saltos naktis, siltos dienos skatina pieniu nektaro isskirimo) ir bitininkai giriasi, kad jau kai kur net po 3 magazinus uzdejo. Truputi keista skambejo, kaip ta isgirdau, bet siandien pats ant keleta seimu uzdejau 3 magazina.
Kas zino, gal bus 2011 m. "turbo-metai"!?
Rennyka, man idomu: Kas Jusu "melynai zymetu" krainos veisles biciu motineles saltinis (augintojas?)?
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 07:30

rennyka rašė:
Martynas95 rašė:sakykit ka norit, bet pienes jau zydi, o biciu ant ju :o ant vieno ziedo po dvi :chi: ir dar yra kazkokiu geltonu gelyciu, bet ant ju biciu nesimato :nope: stipriausiose seimose matyt nemazai sviezio medaus :dance: o koks kvapas... :ok:
Matomai mes nelabai sutariame ties terminu, kas tas yr pieiu zydejimas. Tris ar keturiolika pieniu palei mura is pietines puses as nelaikau pieniu zydejimu. Pas man iki pieniu medunesio dar pora savaiciu teks palaukti...

Na as kaip bajeri idejautar kelias zydincias pienes :) Cia siltoje vietoje, prie pat namo sienos prazydo - medunesiui itakos tikrai neturi :) Ir biciu ant ju nemaciau - tikriausiai jos turi kitu saltiniu :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 08:48

Norėčiau išprovokuot diskusiją "Ar karnika rudeninė bitė?" Tokią mintį dar pernai iškėlė Audrūnas ir aš jį palaikau. Turiu 15 karnikos šeimų, motinos iš skirtingų augintojų. Neprilygsta bakfastui nei pagal vystymąsi, nei pagal medunešio išnaudojimą. Tiksliau sakant šiuo metu jos durnių volioja. Ne per didžiausia patirtis su šia bite, bet kiek turėjau jų anksčiau, visada pavasarį stebėjau atsilikimą. Privalumas - nenusidirba po sezono kaip bakfastas. Bet ir nedirba....
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 09:24

Ra1 rašė:
Rennyka, man idomu: Kas Jusu "melynai zymetu" krainos veisles biciu motineles saltinis (augintojas?)?
Tas pats, kuris per suvaziavima Jums klausima apie tranu uzdaryma uzdave - DJ gerbiamas Kauno miesto bitininkas jonas, tiksliau - jo zmona :beer: :ok:

As kadangi apskritai pirmi metai turiu veislines motineles (tiksliau jos yra veisliniu dukros, susiporavusios su mano vietiniais tranais), tai naturaliai darau siokius tokius vertinimus. Is tikruju, mano melyno kraujo seimos vystosi siek tiek leciau, nei misruniu misrunes. Tik reikia viena fakta ivertinti - dvi is keturiu buvo duotos seimelems, masciau po apsivaisinimo prijungti prie pagrindiniu seimu, bet paskuj persigalvojau. Seimeles dariau ant 2-3 dadano remeliu, o i ziema paleidau silpnas seimas ant 5-6 remu. Trecia motina atidaviau i nusilpusia seima (keiciau misruniu misrune) ir ji ejo ziemoti ant 7 remu. Ketvirta atidaviau i daugiaauksti avili ir jos i ziema isejo nepilnai aptupdamos du korpusus.
Todel realiai galiu vertinti tik viena 7 remu seima (Nr. 3) su kitomis savo misruniu seimomis. O vertinimas toks, Nr.3 turi dabar 10 remu ir 5 su perais (magazino dar nedejau), o stipriausia misruniu seima turi 11 remu, 7 su perais ir magazina is 8 pusremiu.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 09:59

rennyka rašė:
Martynas95 rašė:sakykit ka norit, bet pienes jau zydi, o biciu ant ju :o ant vieno ziedo po dvi :chi: ir dar yra kazkokiu geltonu gelyciu, bet ant ju biciu nesimato :nope: stipriausiose seimose matyt nemazai sviezio medaus :dance: o koks kvapas... :ok:
Matomai mes nelabai sutariame ties terminu, kas tas yr pieiu zydejimas. Tris ar keturiolika pieniu palei mura is pietines puses as nelaikau pieniu zydejimu. Pas man iki pieniu medunesio dar pora savaiciu teks palaukti...
sitai man panasu i pieniu zydejima :Pp ir cia atviroje vietoje palei miska ant slaitelio :) slaitelis apie 150m ir visas geltonas :ok:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 10:03

o situ tai visur pilna, bet biciu ant ju nera :(
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 10:04

Mieste fotkinai?
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 10:06

rennyka rašė:Mieste fotkinai?
var vargeli kam man jus apgaudineti :think: gi sakau kad palei miska , kur laikau bites
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 14:17

Na mano paežery kaip visad viskas savaite-dviem vėluoja. Na bent jau blindės žydi.
Bral, paskaitau pas kitus po 7 korius su perais... na džiaugiuos, kad visuose aviliukuose yra perų, po 3-4 rėm. Visuose galingai prisinešta žiedadulkių ir nektaro, kvapas... nusvaigt galima.

Nustebino viena šeimyna, daug prisinešę duonos, o visai kūdai nektaro, visai kūdai. Perų per tris rėmus. Uždėjau kandi... ir nežinau ar gerai padariau...

Labiausiai man nepatinkantis avilys. Pirkau bičių korį, atrodė bus patogus, šone durelės dugnui valyt, dvi lakos ir dar po uždaromą angelę virš lakų. Prastai žiemą, pastoviai pripelyja, pridrėksta, daug bičių randu ant dugno, o atrodo ruošiu kaip ir visus kitus žiemai.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 15:31

Martynas95 rašė:
rennyka rašė:Mieste fotkinai?
var vargeli kam man jus apgaudineti :think: gi sakau kad palei miska , kur laikau bites
Velnias, kazkur praleidau, kur ten tas savo bitelas laikai. Mislijau gal kur Jonavoj mieste.
Vadinasi, Martynai, pas tave yra savotiskas mikroklimatas, kuri privalai teisingai isnaudoti. Parasyk, kai prasides medonesinis pieniu zydejimas.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 15:36

rennyka rašė:
Martynas95 rašė:
rennyka rašė:Mieste fotkinai?
var vargeli kam man jus apgaudineti :think: gi sakau kad palei miska , kur laikau bites
Velnias, kazkur praleidau, kur ten tas savo bitelas laikai. Mislijau gal kur Jonavoj mieste.
Vadinasi, Martynai, pas tave yra savotiskas mikroklimatas, kuri privalai teisingai isnaudoti. Parasyk, kai prasides medonesinis pieniu zydejimas.
2 avilius laikau prie namu mieste, 6 sodu bendrijoje ir 8 miske kur zydi sios pienes, bet labai gaila ten kur tos pienes liko tik 2 seimos ir tai viena ciut gyva :'(
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Pavasaris 2011

2011 Bal 26 , 20:12

Buvau siandien Kaune tai Zaliakalnio kalvos klevu auksu apsipylusios,net sirdi veria paziurejus-rodos danguj,ne zemej randiesi..Pienes del miesto siltesnio mikroklimato taip pat visur lapsi geltonomis kasomis :lol:

Grįžti į