Skruzdėlės

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
kirk
Patyręs narys
Aviliai: Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius: 45
Bitininkavimo stažas: 25

Re: Skruzdėlės

2012 Rgp 20 , 17:35

Šią vasarą labai skruzdėlės kraustosi į avilius. Bites perkėliau į kitą avilį, bet kaip skruzdėles išvaryti nesugalvoju. Avilio ardyti nesinori. Gal kas turit kokį veiksmingą būdą ?
Vartotojo avataras
dumblys
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Dadano, 10R daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 83
Bitininkavimo stažas: 4
Bičių rasė: Karnika

2012 Rgp 20 , 23:43

jeigu avilyje nera biciu tada reikia sudaryti skruzdems nepalankias salygas:
- jos nemegsta sausumo,
- jos nemegsta druskos (pabarstyti visas prieigas ir plysius),
- nekencia kai kuriu augalu kvapu (pvz. pomidoru sakeliu),
- siemet is poros aviliu apsiltinamosius medziagos (samanu) isvarinejau gausiai dumindamas pro plysius pastates saules atokaitoje,
- galima daryti "spastus": cukraus sirupa su boro rugstimi (geriausiai plastikine su mazomis skylutemis, kad nepasiektu bites).

O siaip siulyciau praardyti siena ir pakeisti ten esancia apsiltinimo medziaga.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos

2012 Rgp 21 , 22:38

kirk rašė:Šią vasarą labai skruzdėlės kraustosi į avilius. Bites perkėliau į kitą avilį, bet kaip skruzdėles išvaryti nesugalvoju. Avilio ardyti nesinori. Gal kas turit kokį veiksmingą būdą ?
Naudok šiuos http://www.bros.pl/?q=pl/bros/bros-na-mrowki" onclick="window.open(this.href);return false; Galima įsigyti maksimoje .
Vartotojo avataras
ritki
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 3
Bitininkavimo stažas: 1

2013 Bal 17 , 17:28

Na štai ir aš pradėjau kovą su skruzdėm, eina tuntais maisto ieškot. Pribarsčiau spec miltelių, sodos, apsiramino šiam kartui. Žiūrėsiu kas bus rytoj. Taip bujau kad man visai nusilpnins ir taip silpnas šeimas:-((
moskibots
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 2

2013 Bal 17 , 22:06

Pernai pabandžiau apie avilų kojas pabarstyti kavos tirščių, tai susidarė įspūdis, kad kavos skruzdėlės nemėgsta.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:

2013 Bal 17 , 22:39

dumblys rašė: - galima daryti "spastus": cukraus sirupa su boro rugstimi (geriausiai plastikine su mazomis skylutemis, kad nepasiektu bites).
Patikslinu ne boro rūgštis ,bet boraksas .
Vartotojo avataras
gintaras4bar
Patyręs narys
Aviliai: T18, ko gero, geriausi aviliai Lietuvai
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfastas, Karnika

2013 Bal 18 , 08:15

Mano žiniomis boraksas yra "liaudiškas" boro rūgšties pavadinimas. Nors boro rūgštis ir yra gaminama iš borakso, veikiant jį sieros rūgštimi, bet būtent boro rūgštis ir yra naudojama kaip insekticidas, o ne boraksas.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:

2013 Bal 18 , 13:18

gintaras4bar rašė:Mano žiniomis boraksas yra "liaudiškas" boro rūgšties pavadinimas. Nors boro rūgštis ir yra gaminama iš borakso, veikiant jį sieros rūgštimi, bet būtent boro rūgštis ir yra naudojama kaip insekticidas, o ne boraksas.
Pasiskaitykite čia http://lt.wikipedia.org/wiki/Boraksas" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
gintaras4bar
Patyręs narys
Aviliai: T18, ko gero, geriausi aviliai Lietuvai
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfastas, Karnika

2013 Bal 18 , 21:04

Na jei jau pradedam cituoti Wikipediją, tai siūlau pasiskaityti čia :) :
http://lt.wikipedia.org/wiki/Boro_r%C5%ABg%C5%A1tis
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

2013 Bal 18 , 22:22

Tiesmukiškas noras pakreipti gamtą savo naudai,kartais atneša nusivylimą,kartėlį,o kartais,beviltiškumą.Manau,kad kiekvienoje situacijoje galima rasti racionalių sprendimų,kurie leidžia visiems taikiai sugyventi.Rašiau apie zuikius ir stirnas,kurie niokojo mano augalus,dabar tokios problemos neturiu.Skruzdėlynas pas mane yra viduryje bityno.Pirmais bitininkavimo metais ko aš tik nedariau kovodamas su jomis.Buvo klausimas,kad reikia jas sunaikinti,bet iš kitos pusės aš atėjau į jų teritoriją ir turiu susitaikyti su jomis,nes jos čia gyvena seniau.Tada mes padarėme susitarimą,kad jos neliečia mano avilių,o tik renka negyvas bites,kritusias prie avilio,o aš joms prie jų skruzdėlyno, padedu supuvusius pernykščius obuolius,apipurkštus sirupu ir ant skruzdėlynų dedu,kartas nuo karto,ne pirmo šviežumo mėsos.Tinka nuo šuns atlikę kaulai.Takai eina tiesiog pro avilius,bet konflikto neturime.Jos ,kaip ir bitės,tiesiog reikia nurodyti kitus maitinimosi šaltinius.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
fubla
Bitininkavimo stažas: 10

2013 Bal 19 , 13:25

Kest rašė:Tiesmukiškas noras pakreipti gamtą savo naudai,kartais atneša nusivylimą,kartėlį,o kartais,beviltiškumą.Manau,kad kiekvienoje situacijoje galima rasti racionalių sprendimų,kurie leidžia visiems taikiai sugyventi.Rašiau apie zuikius ir stirnas,kurie niokojo mano augalus,dabar tokios problemos neturiu.Skruzdėlynas pas mane yra viduryje bityno.Pirmais bitininkavimo metais ko aš tik nedariau kovodamas su jomis.Buvo klausimas,kad reikia jas sunaikinti,bet iš kitos pusės aš atėjau į jų teritoriją ir turiu susitaikyti su jomis,nes jos čia gyvena seniau.Tada mes padarėme susitarimą,kad jos neliečia mano avilių,o tik renka negyvas bites,kritusias prie avilio,o aš joms prie jų skruzdėlyno, padedu supuvusius pernykščius obuolius,apipurkštus sirupu ir ant skruzdėlynų dedu,kartas nuo karto,ne pirmo šviežumo mėsos.Tinka nuo šuns atlikę kaulai.Takai eina tiesiog pro avilius,bet konflikto neturime.Jos ,kaip ir bitės,tiesiog reikia nurodyti kitus maitinimosi šaltinius.
Kest
Manau, kad skruzdėlės už tai pačiam paaugins ne vieną amarų koloniją, o pastarieji, tavo bitėms atseikės gero lipčiaus.
Paprasta "gamtos vystymosi logika " kaip pasakytų Tranas, gaila, kad nevisi tai supranta ir taip grąžiai, kaip Kestas, sugeba su GAMTA bendrauti. :ok:
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadanai
Bičių šeimų skaičius: 150
Bitininkavimo stažas: 32

2013 Bal 19 , 18:10

Kest rašė:Tiesmukiškas noras pakreipti gamtą savo naudai,kartais atneša nusivylimą,kartėlį,o kartais,beviltiškumą.Manau,kad kiekvienoje situacijoje galima rasti racionalių sprendimų,kurie leidžia visiems taikiai sugyventi.Rašiau apie zuikius ir stirnas,kurie niokojo mano augalus,dabar tokios problemos neturiu.Skruzdėlynas pas mane yra viduryje bityno.Pirmais bitininkavimo metais ko aš tik nedariau kovodamas su jomis.Buvo klausimas,kad reikia jas sunaikinti,bet iš kitos pusės aš atėjau į jų teritoriją ir turiu susitaikyti su jomis,nes jos čia gyvena seniau.Tada mes padarėme susitarimą,kad jos neliečia mano avilių,o tik renka negyvas bites,kritusias prie avilio,o aš joms prie jų skruzdėlyno, padedu supuvusius pernykščius obuolius,apipurkštus sirupu ir ant skruzdėlynų dedu,kartas nuo karto,ne pirmo šviežumo mėsos.Tinka nuo šuns atlikę kaulai.Takai eina tiesiog pro avilius,bet konflikto neturime.Jos ,kaip ir bitės,tiesiog reikia nurodyti kitus maitinimosi šaltinius.
Kest
Miško skruzdės laikinas bičių kenkėjas.Tik ankstyvą pavasarį lenda į aviliu,o paskui dingsta,matyt randa kažką geriau.
Nu Kest labai gražiai su gamta sutaria,netik,kad netrugdo ,bet dar ir pamačija,kad ir tokiom negražiom skraidančiom pelėm.Ale įdomu kas būtų su žmonėm...Pvz.susikraustytų kokių bomželių šeimyna,ar daugiavaikė be socialinių įgūdžių į gretimą kambary...Ar dėtut jiem prie durų maisto,kad nelystų šaldytuvan? :)
Vartotojo avataras
IevaL
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10 R
Bičių šeimų skaičius: 7
Bitininkavimo stažas: 3

Re: Patarkite

2013 Bal 23 , 15:37

Ka daryti kai avilius su bitemis uzpuole skruzdeles :( ?Aciu
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys
Aviliai: Dadano ir skrynios

2013 Bal 23 , 17:47

Nežinau ką pasakys profai, gal labai nebars, bet aš naudoju tokį, barstai tiesiai ant skruzdėlynų (čia kalbu apie mažas skruzdes), esu ir į avilį kur skruzdės eina barstęs, aišku ne ant bičių (ne į lizdą).
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas: 25

2013 Bal 23 , 18:27

BitininkasN rašė:Nežinau ką pasakys profai, gal labai nebars, bet aš naudoju tokį, barstai tiesiai ant skruzdėlynų (čia kalbu apie mažas skruzdes), esu ir į avilį kur skruzdės eina barstęs, aišku ne ant bičių (ne į lizdą).
Skruzdes išvijau iš avilio, pabarstęs pastogėje pakraščius cinamono milteliais. Aišku, ne iš karto dingo, nes tai ne nuodas. Bet joms nepriimtinas kvapas.
Vartotojo avataras
ritki
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 3

2013 Bal 23 , 21:45

aš susidūriau su rudosiomis miško, tai irgi barsčiau milteliais nuo skruzdžių (neatmenu pavadinimo) ir soda. Aplink avilius. Padėjo-visom galas. Jau iš karto poveikis ir daugiau nėjo.Dar vyras pragęžė skruzdėms sulos ir jos nukiūtino ten. Taip pat būtinai nuomkit lenteles bitėms užlipti, kad neliptų rudosios :ok:
DD1
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 2

2013 Bal 23 , 22:02

Man labai padėjo džiovinti pomidorų lapai, tikrai puikus triukas :)
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: iki 20
Bitininkavimo stažas: 0

2013 Bal 23 , 22:07

DD1 rašė:Man labai padėjo džiovinti pomidorų lapai, tikrai puikus triukas :)
Pomidorų šiltnamyje skruzdės veisiasi- ir joms dzin... :lol: Bet neskaitau tai didele bėda.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
DD1
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 2

2013 Bal 23 , 22:16

Tai ar džiovinti pomidoru šiltnamyje augini ??? :lol:
Vartotojo avataras
MAX
Patyręs narys

2013 Bal 23 , 22:22

SKRUZDĖLIŲ NAIKINTI- NEGALIMA ! yra ne viena būdas kaip jas atbaidyti natūraliai. Be to natūralioje aplinkoje skruzdės buvo įprastos bitinių drevių viešnios, ir nuo to laukinės bitės nenukentėjo,priešingai gal būt tai jas ir natūraliai apsaugojo nuo ligų .Reikėtų atsiminti kokį teigiamą poveikį davė skruzdžių rūgštis ,gydant "importinę" varozę.
Nesakau kad reikia bitėms tokių įnamių ,bet ir su skruzdėm galima gražiai apsieiti,ir naudoti tik biologines priemones norint jų išvengti, o ne pasitelkti viską naikinančią chemiją .
Reikėtų atsiminti ir tai, kad skruzdės yra šiokios tokios bičių giminaitės .

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS