Puslapis 17

Dezinfekcija

Parašytas: 2008 Geg 16 , 13:18
Admin
Vaidas
Mieli biciuliai, parasykite savo patarti sioje temoje.

1.Kaip bendrai dezinfekuojate avilius, inventoriu ir t.t.

2.Kokiai ligai naudojate kokias dezinfekaviomo priemones ir metodus.

3. Pastebeti trukumai ir privalumai.

Austeja
Medinius aviliu reikia gerai kaltu isgramdyti ir isdeginti lietlepme. Tai profilaktika.Trukumas- juosta medis. Remelius dezinfekuoju sarmu muilu.Paskui skalavimas

Robertas
Ugnis visada , paprastas ir efektyvus būdas.
Gal tik vienintelis minusas, kad kartais lieka ligos sukėlėjai užsilydžiusiame pikyje.

jonas
Pirma išplauti šarmu(karštu) ištirbdo pikį ,o vėliau iškaitinti

vizu
Avilius pirmiausiai gerai išgramdau kaltu,o tuomet plaunu karštu šarmu.Paskui keletą kartų skalauju švariu vandeniu.Avilių vidus būna beveik kaip naujas.
Rėmelius,diafragmas taip pat pirmiausiai nugramdau.Sudedu į krūvas po tiek,kokio aukščio indą turiu.Surišu špagatu.Tada vėlgi kaičiu šarmą-lauke turiu metalinę bačką,o toj bačkoj dar vieną,mažesnę-taip liepsna nesisklaido kur nereikia ir vanduo greit įkaista.Tada į tą indą merkiu remų,diafragmų pundą,paslegiu ir pakaitinu kokias 5 ar 10 mn.Tada iškarto skalauju svariu vandeniu

Roma
O is ko ta sarma pasidaryti?

biciulis
Vienas iš būdų būtų pasigaminti iš Na(OH) natrio hidroksido arba kaustikinės sodos. Jo galima nusipirkti bitininkystės reikmenų parduotuvėje:great: . Kaip kituose miestuose nežinau, bet Šiauliuse, tai yra (1 Kg kainiuoja nepilnus 4 Lt.Pleasantry . Platina UAB "Bičių korys".
Natrio šarmas gaminamas ( 3% tirpalas) į kibirą 10Ltr. karšto vandens išlėto supilama 300gr. kaust. sodos. 1 aviliui reikia apie 2ltr. tirpalo Good . Išplovus sintetiniu šepečiu avilių vidų ar inventorių reikia perskalauti

vizu
Aš pilu ne į karštą vandenį,o į šiltą.Kažkada bandžiau į karštą,tai vos spėjau pasitraukt-viskas pradėjo putoti ir lipti lauk iš indo.

Kaimyna$
O paprastos sodos tirpalu negalima plaut? ar kokio kalio permanganato tirpalu?

jonas
Išplauti galima ,bet jokios naudos geriau H2O2

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2008 Gru 24 , 12:15
lsaulius
Kaip vielutės rėmeliuose po dezinfekcijos, ar šarmas nepakenkia metalui? Ar lieka pašaliniai kvapai medyje po tokio apdirbimo, tai yra reikia rėmukus vėdinti, ar išdžiovinus galima iš karto įvaškint ir - avilin?

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2008 Gru 25 , 17:58
grikis
mano tevukas yra dezinfekaves aviliu remelius. naudojo berods natrio šarma. ilgas darbas, bet rezultatas puikus, remeliai kaip nauji, na spalva tik sviesiai ruda :) o kiek pamenu vielutes issilaike gerai, tik atsipalaidavo, bet pataisyti lengvai galima :) tik naudojant natrio šarma reikia buti labai atsargiam :think:

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2008 Gru 25 , 21:05
Austeja2
grikis rašė:mano tevukas yra dezinfekaves aviliu remelius. naudojo berods natrio šarma. ilgas darbas, bet rezultatas puikus, remeliai kaip nauji, na spalva tik sviesiai ruda :) o kiek pamenu vielutes issilaike gerai, tik atsipalaidavo, bet pataisyti lengvai galima :) tik naudojant natrio šarma reikia buti labai atsargiam :think:
Atrodo, kad geriau už natrio šarmą (kaustinę sodą) dar niekas geriau nesugalvojo. Tai rimtas ir kiek pavojingas darbas ir dezinfekuoti rėmus siūlyčiau ne ištisai kasmet, o tais atvejais, kai pasirodo ligos (viduriavimas, amerikinis puvinys, askosferozė). Literatūroje yra rašoma, kad reikia 5% tirpalo, bet iš praktikos patariu, jog pilnai pakanka 3%. Instrukcija:
KAUSTIKINĖ SODA (natrio šarmas)
300g. ištirpinti 10 litrų karšto vandens kiekyje (3 % tirpalas). Sodą pilti iš lėto į vandenį! 1 aviliui reikia apie 2 ltr. tirpalo. Inventorius ir avilių vidus plaunamas tik sintetiniu šepečiu. Karštame tirpale laikoma 2 – 3 min., šaltame - 10 min. Po to praplauname švariu vandeniu.
Laikytis saugumo taisyklių - dirbti su guminėmis pirštinėmis ir gumine prijuoste. Saugoti odą! .

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Sau 03 , 14:46
Robertas
O ka galetumet patart bitidei dezinfekuot :o

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Sau 28 , 22:22
Med
Bitide taip pat natrio sarmu.Labiausia bitidese "tepasi" grindys. Todel po kiekvieno medaus sukimo grindis praplaunu vandeniu su plovimo milteliais.Juose taip pat yra to NaOH.Sienu dar nekliudau.

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Sau 28 , 23:35
Austeja2
Med rašė:Bitide taip pat natrio sarmu.Labiausia bitidese "tepasi" grindys. Todel po kiekvieno medaus sukimo grindis praplaunu vandeniu su plovimo milteliais.Juose taip pat yra to NaOH.Sienu dar nekliudau.
Šiaip tai nereiktų natrio šarmu padauginti, pagailėkit bent batų padų. Bitidėje turi būti elementari švara, kažin ar bitidės aplinkoje kur nors galėtų "nusėsti" bičių ligų sukelėjai.

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Sau 29 , 13:26
Med
Po medaus sukimo, ligu skelejai su medumi gali nusesti ant bitides grindu .Todel niekad nepamaiso i vandeni su kibiru ipilt pora sauju paprastu skalbimo milteliu.Tuo labiau, kad taip ar taip po medaus sukimo reikia issiplaut grindis. :dance:

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Sau 29 , 13:31
Austeja2
Med rašė:Po medaus sukimo, ligu skelejai su medumi gali nusesti ant bitides grindu .Todel niekad nepamaiso i vandeni su kibiru ipilt pora sauju paprastu skalbimo milteliu.Tuo labiau, kad taip ar taip po medaus sukimo reikia issiplaut grindis. :dance:
Skalbimo miltelių be abejo, kad nepamaišo, juk ir purvą nuplaunate. Bet jei nėra problemų kokių tai su puviniu ar stipria askosferoze, tai čia toje vietoje nereikėtų labai baimintis. O kad švaru, tai juk ir pačiam daug maloniau ir prieš kitus gerai atrodai.

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Sau 29 , 13:59
Med
Kai svaru ....ir dama be gedos galima atsivest i bitide pasiklausyt biteliu uzesio :rose: ech... geriau svara.

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Vas 16 , 14:19
Robertas
O nuo askosferozes ar patikima dezinfekcija yra ugnis?

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Vas 16 , 16:33
Kaimyna$
Man iskyla klausymukas...kas nutiktu,jei isplauciau sakykim avili ar bitide kalio permanganato tirpalu arba paprastos sodos tirpalu. Ar tai duotu naudos?..man regis turetu duoti :think:

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Vas 16 , 23:53
Dalius
Robertas rašė:O nuo askosferozes ar patikima dezinfekcija yra ugnis?
Apdegini juk tik tuščius rėmus. Tai gerai. Bet ši liga plinta ne per rėmus.

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Vas 16 , 23:59
Dalius
Kaimyna$ rašė:Man iskyla klausymukas...kas nutiktu,jei isplauciau sakykim avili ar bitide kalio permanganato tirpalu arba paprastos sodos tirpalu. Ar tai duotu naudos?..man regis turetu duoti :think:
Nuo permanganato bitidė ilgainiui įgaus rudą spalvą ir bus kažin ar gražu. Aš neplaunu dar ir dėl savo tingumo. Gal ir negerai.

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Vas 17 , 18:53
Med
<<<<<Instrukcija:
KAUSTIKINĖ SODA (natrio šarmas)
300g. ištirpinti 10 litrų karšto vandens kiekyje (3 % tirpalas). Sodą pilti iš lėto į vandenį! 1 aviliui reikia apie 2 ltr. tirpalo. Inventorius ir avilių vidus plaunamas tik sintetiniu šepečiu. Karštame tirpale laikoma 2 – 3 min., šaltame - 10 min. Po to praplauname švariu vandeniu.
Laikytis saugumo taisyklių - dirbti su guminėmis pirštinėmis ir gumine prijuoste. Saugoti odą! .>>>>>

Noreciau tik patikslinti, kad norint padaryti 10 ltr 3 % NaOH tirpala, reikia i 9,7 ltr ipilti 300 gr NaOH, bet ne i 10tr ipilti 300 gr NaOH. Arba i 97 litrus vandens pilti 3 kg natrio sarmo. Visa tai yra smulkmena gyvenime del tu poros litru vandens, bet jei tokius netikslumus galima perskaityti gamintojo etiketeje, tai jau negerai.

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Vas 17 , 21:41
kice
Jei sloikas bus 9,7 litro, o ten ipilsi tiek vandens ir 300 gr sodos - tie 300 gr isbegs lauk.. Uztai ima sloika 10l, supila soda, o kas liko -vandeni :)

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Bal 18 , 20:32
dreams
kice rašė:Jei sloikas bus 9,7 litro, o ten ipilsi tiek vandens ir 300 gr sodos - tie 300 gr isbegs lauk.. Uztai ima sloika 10l, supila soda, o kas liko -vandeni :)
Tai nejaugi be kaustines sodos ir deginimo , nera jokiu kitu budu dezinfekuoti alivi

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Bal 18 , 20:33
dreams
dreams rašė:
kice rašė:Jei sloikas bus 9,7 litro, o ten ipilsi tiek vandens ir 300 gr sodos - tie 300 gr isbegs lauk.. Uztai ima sloika 10l, supila soda, o kas liko -vandeni :)
Tai nejaugi be kaustines sodos ir deginimo , nera jokiu kitu budu dezinfekuoti alivi
Sorry, avili.

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Bal 20 , 07:09
sauliusb
dreams rašė: Tai nejaugi be kaustines sodos ir deginimo , nera jokiu kitu budu dezinfekuoti alivi
Avilių dezinfekavimui naudotinos priemonės yra išvardintos Bitynų, bitininkystės produktų ir bičių užkrečiamųjų ligų kontrolėss reikalavimuose (2005 m. kovo 18 d. Nr. B1-180)
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... ry=&p_tr2=
„28. Dezinfekcija turi būti atliekama vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. liepos 8 d. įsakymu Nr. 358 patvirtintais Biocidų autorizacijos ir registracijos nuostatais (Žin., 2002, Nr. 79-3361) ir 2002 m. rugpjūčio 14 d. įsakymu Nr. 421 patvirtintomis Biocidų autorizacijos ir registracijos taisyklėmis (Žin., 2002, Nr. 87-3760). Dezinfekuojama tokiu būdu, kad nebūtų pakenkta bičių sveikatai. Patalpų, avilių, bitininkystės priemonių valymui ir dezinfekcijai gali būti naudojamas kalio ir natrio šarmas, vanduo ir vandens garai, vandenilio peroksidas, natūralūs augalų ekstraktai, citrinos, acto, skruzdžių, pieno ir oksalo rūgštys, alkoholis. Bityno teritorijos dezinfekcijai galima naudoti kalkių pieną, kalkes, negesintas kalkes.“

Re: Dezinfekcija

Parašytas: 2009 Bal 22 , 22:49
dreams
Sauliau aciu uz informacija. Bandysiu spiritu isvalyti, pries tai aisku isvales rankiniu budu visus nesvarumus.