Dingo bitės

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

Re: Dingo bitės

2010 Bal 07 , 20:28

zilvasss rašė:Austėja2 klausė kaip pas mus.Taigi mano bityne (bitidėje) rugsėjo pradžioje radau vieną tuščią avilį su medumi.Priežasties neišsiaiškinau.Kitos šeimos tvarkoje.Peržiemojo gerai, stiprios.Keletas šeimų apviduriavo lakas.Aplinkiniuos bitynuose būta stipraus viduriavimo ir žuvimo, bet kalba bitininkai nenoriai.Žinau kad kai kuriems bitės tiek išspiečia, jog vasaros pabaigoje nekas avilyje lieka ir normalios šeimos paslaptingo dingimo gali tiesiog nepastebėt.Kai kuriems bitės "sušalo" per žiemą, kai kuriems peržiemojo gerai.Informacija prieštaringa.
Užpernai buvo bitidėje ir pas mane taip. Priežastis aiški. Perėjo į kitą avilį ir savarankiškai susijungė. Dar rudenį radau nepaprastai didelią šeimą. Visas maistas paliktas, pilni koriai, palikau atsargai, pavasariui. O, kad kalba bitinikai nenoriai, tai tikrai, ir visada su pagražinimais. Ypač turguj, pasakai, kad kelios mirė, - "o pas mane visos gyvos, jokio viduriavimo" ir t.t.
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai: Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas: 27

2010 Bal 08 , 00:28

Visas bites maitinau vieno virimo sirupu iš to paties cukraus. Vienuose bityno skyriuose peržiemojo 100%, kituose tik 20%. Kaltas ne maistas.
Praeitais metais iš gerb. Amšiejaus pirktos Bakfasto motinėlės labai gerai peržiemojo ir nežuvo, ko nepasakyčiau apie savo mišrūnes. Veislė nėra lemiantis dalykas.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius: 300
Bitininkavimo stažas: 20

2010 Bal 08 , 08:51

Audrunas rašė:galit kaltint ,kad ir pati velnia.Jau man atsibodo tas erkiu baubas.Uzpernai rudeni kai staiga zuvo bites beveik visuose aviliuose buvo like daugiau ar maziau dengtu peru,as juos sakute ismesinejau ir patikekit,juose erkiu nebuvo.Pagal teorija jeigu bites zuvo nuo erkiu tai kiekvienam pere ju turetu but bent po viena.Be to per savo praktika tikrai teko matyt erkiu nualintu seimu,pozymiai visai kitokie,kartais prie lakos buna pilna sliauziojanciu besparniu biciu,seima silpsta palaipsniui.Erkes kaip seimos zuvimo priezasti galetume laikyti nebent tuo atveju jei jos platintu kazkoki virusa.Taciau velgi,jei seimoje erkiu yra mazai,jos neikas kiekvienai bitei.Galbut cia yra kazkoks paslaptingas to viruso plitimo kelias:erke-bite-maistas?Bet mano manymu tai mazai tiketina.
Visiškai pritariu Audrūnui. Mano bitės šiemet peržiemojo blogiausiai nei bet kuriais kitais metais. Tai dar būtų pusė bėdos, tačiau šeimos pradėjo tiesiog nykti pavasarį. Palaisčius Beevital kiekvienoj šeimoj iškrito po 0 - 2 erkes. Varozė geriausiu atveju tik viena iš priežasčių, bet ne pagrindinė. Didžiausias erkėtumas mano bityne buvo kiek pamenu 2007 metais, tačiau peržiemojo nepalyginamai geriau. Domėjaus situacija rajone. Turiu įtarimų, kad tie kurie gydė apistanu turi geresnius rezultatus, nei gydžiusieji gabonu nepriklausomai nuo to, apdorojo rudenį oksalo rūgšries preparatais ar ne. Savo atveju, kaip ir Audrūnas, galiu įtarti ir bakfasto bitės neatsparumą cheminiam pasauliui, taip pat galimą giminingo veisimo poveikį. Cukrus čia tikrai niekuo dėtas
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius: 300
Bitininkavimo stažas: 20

2010 Bal 08 , 09:15

Patikslinimas. Erkėtumas didžiausias buvo 2005 metais, nes 2004 blogai pagydžiau, galima sakyt liko negydyta. 2005 - aisiais rudenį padėtis atrodė tragiška, tačiau peržiemojo visai neblogai, nepalyginamai su šiais metais.
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 13

2010 Bal 09 , 11:53

zilvasss rašė:Kai kuriems bitės "sušalo" per žiemą, kai kuriems peržiemojo gerai.
Anksčiau ir aš sakydavau vadovėlinę tiesą, kad bitės negali sušalti, jei tik turi maisto.
Po šitos žiemos aš galiu pasakyti, kad silpnos šeimos sušalti gali net jei ir maistas yra šalia.
Nova
Patyręs narys
Aviliai: Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 3

2010 Bal 09 , 13:43

SG13 rašė:
zilvasss rašė:Kai kuriems bitės "sušalo" per žiemą, kai kuriems peržiemojo gerai.
Anksčiau ir aš sakydavau vadovėlinę tiesą, kad bitės negali sušalti, jei tik turi maisto.
Po šitos žiemos aš galiu pasakyti, kad silpnos šeimos sušalti gali net jei ir maistas yra šalia.
As kazkaip tam labai ir labai nepritariu, nes mano vienas avilys buvo ganetinai prastos formos (supuves... Truputi dregnas), negalejau tuo metu istaisyt siu kliuciu, taciau bites isgyveno puikiausiai (4 koriu seima, nors zinoma, ziemai 5kis palikau, mano zinios byloja, kad reikia palikt tiek kiek aptupia +1 arba jei seima stipri net +2 korius) :P Nors galbut cia tik mano nuomone :Pp
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 60
Bitininkavimo stažas: 25

2010 Bal 09 , 14:03

SG13 rašė:
Žiūrėjau aš forume Rojaus Sodai Musės nuotraukas žuvusios bičių šeimos. Tai tipiškas varozės žuvimo atvejis. Likusi saujelė bičių, nepažeistų varozės negalėjo apšiltinti kamuolio dar ir todėl, kad labai šalta žiema buvo. Jeigu ankstesnėmis žiemomis tai gal būtų ta saujelė ir išgyvenusi, kaip ne kartą ir ne vienam tai buvo. Taip, kad vadovėlinė tiesa te išlieka, juk ten kalbama apie normalų bičių šeimos žiemos kamuolį.
Austeja2
Patyręs narys

2010 Bal 09 , 15:26

vinipux rašė:chmmm.... nuotrauka ta pati o dvi nuomonėės kardinaliai skirtingos.....
Ne taip jau ir skirtingos nuomonės - SG nurodė galutines, kad dėl šalčio kamuoliukas nepasislinko ir viską suvartojo ten kur buvo aptūpta, o aš nurodžiau pirminę ir pagrindinę priežastį.
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys

2010 Bal 09 , 19:44

Austeja2 rašė:SG nurodė galutines, kad dėl šalčio kamuoliukas nepasislinko ir viską suvartojo ten kur buvo aptūpta, o aš nurodžiau pirminę ir pagrindinę priežastį.
Na taip.
Pas mane poroje žuvusių šeimų labai aiškiai, pagal likusį maistą koriuose,
matosi kaip kamuoliukas judėjo dadano rėmu.
Trečdalis rėmo, link galinės sienos, liko su maistu.
Na man tai šioks toks atradimas, kad ant tų pačių rėmų esant kokybiško maisto,
silpna šeima nepajėgi pajudėti per gerus šalčius.
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys

2010 Bal 09 , 19:58

Austeja2 rašė:Žiūrėjau aš forume Rojaus Sodai Musės nuotraukas žuvusios bičių šeimos. Tai tipiškas varozės žuvimo atvejis.
Jei tai tipiškas varozės žuvimo atvejis, tai tada Gabon'ą galima dėti į lentyną.
Yra ir pas mane žuvusių šeimų, kurios atrodo analogiškai.
Iš kitos pusės, sąžiningai, pagal visas instrukcijas, savo rankomis, be jokių optimizavimų, gydžiau Gabon'u. 2005 ar 2006 metais buvo Apistanas.
Jokio "rudenį dingusių" bičių sindromo nesu patyręs, tiek anksčiau, tiek po šios žiemos.
Vienintelis simptomas (galbūt) rodantis į tą pusę yra tai kad žuvusiose šeimose išties nėra daug bičių, max iki kokių 2 litrų.
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai: Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas: 27

2010 Bal 11 , 17:05

Spėjom priprasti prie šiltų žiemų...Lietuvoje ši žiema buvo labai normali, nieko ypatingo. Be to, šaltis veikia juk visus bitynus vienodai, ko nepasakysi apie bičių dingimo atvejus. Mano nuomone, dingusios bitės net sausio mėn. nesulaukė.

2009 Lapkritis: Mėnesio vidutinė oro temperatūra buvo 3,2-5,0°C (1-2,5° aukštesnė nei norma).
2009 Gruodis: Mėnesio vidutinė oro temperatūra buvo nuo -0,5°C pajūryje iki -3,7°C kraštiniuose rytiniuose rajonuose (artima vidutinei daugiametei).
2010 Sausis: Mėnesio vidutinė oro temperatūra buvo nuo -8,1°C pajūryje iki -12,0°C kraštiniuose šiaurės rytiniuose rajonuose (4,5–6,5° žemesnė nei vidutinė daugiametė).
2010 Vasaris: Mėnesio vidutinė oro temperatūra buvo nuo -3,3°C pajūryje iki -5,2°C kraštiniuose rytiniuose rajonuose. Tokia temperatūra pajūryje buvo iki 1° žemesnė, rytiniuose ir pietiniuose rajonuose iki 1° aukštesnė, kitur – artima normai.
Austeja2
Patyręs narys

2010 Bal 11 , 20:29

SG13 rašė:
Austeja2 rašė:Žiūrėjau aš forume Rojaus Sodai Musės nuotraukas žuvusios bičių šeimos. Tai tipiškas varozės žuvimo atvejis.
Jei tai tipiškas varozės žuvimo atvejis, tai tada Gabon'ą galima dėti į lentyną.
Taip tai iš dalies tiesa. Erkes jau geriau nenaikinti juiostelėmis. Jos gali būti tik papildoma priemonė, kai vasaros pabaigoje matote, kad yra varozės požymių, tuomet su juostelėmis arba rūgštimis arba timolu galite dar sunaikinti nemažai erkių ir tuo pačiu išsaugoti žiemai kokį porą tūktančių bičių. Pagrindinis gydymas turi būti vėlai rudenį, kai nebeliks perų, su mitaku ar rūgštimis. Bet jeigu tik pasirinksite pagrindinį gydymą tą vėlų rudenį, tai dalis šeimų gali jo ir nebesulaukti. Taip , kad reikia įvertinti situaciją.
Austeja2
Patyręs narys

2010 Bal 11 , 20:38

Dalius rašė:Spėjom priprasti prie šiltų žiemų...Lietuvoje ši žiema buvo labai normali, nieko ypatingo. Be to, šaltis veikia juk visus bitynus vienodai, ko nepasakysi apie bičių dingimo atvejus. Mano nuomone, dingusios bitės net sausio mėn. nesulaukė.
Taip šaltis visur bitynus veikė vienodai, tik problema tame, kad vienur bitynuose pavyko su erkėmis susidoroti 2008 m. rudenį, o kitur ne. Žiema juk vistiek šaltesnė buvo. Kitais metais dalis nusilpusių bičių šeimų būtų peržiemojusios ir bitininkas jas būtų jungęs arba birželio pradžiai jos būtų pačios atsistačiusios, jei tik motyna kokybiška.
Atminkite, kad kaip pavyko susidoroti su erkėmis, rezultatus sužinome tik po metų ar pusantrų. Kaip sekėsi naikinti 2008 m. rudenį - rezultatai 2009 m. rudenį ar 2010 m. pavasarį ir praeito rudens rezultatus sužinosime jau šį rudenį ar ateinančią žiemą.
Austeja2
Patyręs narys

2010 Bir 10 , 10:38

Šiandien teko kalbėtis su Baltarusijos bitininkais. jie sakė, kad gegužės mėnesį jų šalyje buvo vos ne masinis bičių šeimoje sumažėjimas. Taigi toks reiškinys, koks ir Lietuvoje pas daugelį. Beevitalio ar šiaip oksalo rūgšties Baltarusijoje nenaudoja - čia tiems, kas išsakė abejones, kad jo panaudojimas galėjo tai sukelti.Dabar savaitei išvykstame į Norvegiją, po Estiją. Kartu važiuos ir Žilvass, tai jis galės parašyti apie tai kaip ten ir kas dedasi bitininystėje.
bitute27
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2010 Lie 30 , 21:09

sveiki . o kas gal pastebejot kaip seima pradejo mazeti ir gal koki gydyma bandete taikyti? ne pas mane 2008 trijuosia aviliuosia dingo bites . tik buvo peru nedideli ploteliai dengtu. tai nutiko po maitinimo. nors del cukraus ytakos nesutinku. nes kitais metais vel taspats nutiko kitom keliom seimoms nors maitinau invertuotu sirupu. tiesa nors ir avilius dzinfekavau senus su sarmu ir isdeginau bet seima uzsikrete. man tai panasiau i kazkoki virusa. nes erkiu nei vienu atveju nepastebejau. siemet ir turiu tokia beda viena va seima nuo liepos vidurio pradejo stipriai mazeti ir nykti. galiu pastebeti kad dingo ir motina ar nustojo deti kaiusinelius staiga . gal kas galite pasiulyti koki eksperimentini gydymo varianta?
antanas41

2010 Rgs 13 , 14:34

Nepirkit Panevezio cukraus o Marijampoes ir bites nedings
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2010 Rgs 13 , 14:42

Kuo galite pagrįsti tokią nuomonę? Visą bitininkavimo laiką maitinu tik Panevėžio cukrumi. Jokių problemų.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai: Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius: apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas: 37

2010 Rgs 14 , 10:36

antanas41 rašė:Nepirkit Panevezio cukraus o Marijampoes ir bites nedings
Visais metais pirkau tik Panevezio cukru (tik vienais pirkau kitos imones, del pigumo, zuvo dalis seimu, priezastis neaiski, speju netinkamas cukrus) ir neturejau problemu. Panevezio cukrus jau senai nedirba o parduotuvese cukrumi su PNV cukraus fabriko etiketemis prekiauja.
Kazkurioje temoje siuliau inicijuoti bitininku sajunga kad jos atstovai tartusi su cukrininkais del tinkamo cukraus bitems pagaminimo, deja niekas nesureagavo, isvada mes kiekvienas sau, ka gi manau taip ,,toli nueisime,, , jega tik kolektyve
Sekmes
Vilkas
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Rgs 14 , 11:54

As tai manau,ad kur kas didesne itaka bitems gali padaryti vanduo naudojamas sirupui gaminti,o ne cukrus.Vandenyje gali buti ir bakteriju ir ivairiu cheminiu junginiu visiskai nepageidautinu ar net mirtinu bitems.Tad reiketu pratesti diskusijas sia tema.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2010 Rgs 14 , 19:52

kai buvo uždaromas Panevežio cukrus- buvo paaiškinta kad Panevežyje liks fasavimo linija,kuri fasuos Kedainių cukrų, kaip yra iš tikrujų nežinau,matomai linija veikia-todėl ir prekinis ženklas liko.
klausimas Audrunui ir visiems-tai kokį gi vandenį naudoti sirupo gamybai? šiap jau suradau nedideliams kiekiams sirupo gaminti greitą ir patogų metodą- 2ltr talpos elektrinį virdulį, kol trys kg ištirpsta, sekantys du litrai vandens užverda ir tt.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS