Puslapis 16

Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 06 , 09:57
gras
Padėkite naujokui išsiaiškinti. Po ziemos aytsidarau avilį, o jis tusčias , bičiu nėra. Koriai su medumi, negyvų bičių nėra, gyvu irgi nėra. Ar gali būti kad bitės palikų atvylį iš rudens? :think:

Re: dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 06 , 10:02
vidmantask
Taip, bitės nusilpo perdirbdamos sirupą, nes dar be to buvo gausiai užkrėstos varozės erkėmis, ir po vieną, po vieną išskrido į lauką mirti. Maitinimo metu reikėjo gydyti.....

Re: dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 06 , 10:11
Austeja2
Ir maitinimo metu gydymas (erkių naikinimas) būtų buvęs ar buvo per vėlu.
Bitės dingo todėl, kad nepavyko erkių sunaikinti iki minimumo dar praeitą (2008 m.) rudenį.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 06 , 23:23
Audrunas
galit kaltint ,kad ir pati velnia.Jau man atsibodo tas erkiu baubas.Uzpernai rudeni kai staiga zuvo bites beveik visuose aviliuose buvo like daugiau ar maziau dengtu peru,as juos sakute ismesinejau ir patikekit,juose erkiu nebuvo.Pagal teorija jeigu bites zuvo nuo erkiu tai kiekvienam pere ju turetu but bent po viena.Be to per savo praktika tikrai teko matyt erkiu nualintu seimu,pozymiai visai kitokie,kartais prie lakos buna pilna sliauziojanciu besparniu biciu,seima silpsta palaipsniui.Erkes kaip seimos zuvimo priezasti galetume laikyti nebent tuo atveju jei jos platintu kazkoki virusa.Taciau velgi,jei seimoje erkiu yra mazai,jos neikas kiekvienai bitei.Galbut cia yra kazkoks paslaptingas to viruso plitimo kelias:erke-bite-maistas?Bet mano manymu tai mazai tiketina.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 06 , 23:41
Austeja2
Audrunas rašė:galit kaltint ,kad ir pati velnia.Jau man atsibodo tas erkiu baubas.
Gal pas patį ir kitos priežastys ar cerana ar virusas (gal tas Izraelio, nes jo paveiktos bitės dingsta, o ligos požymių nesimato), bet kiek teko panagrinėti kitų šalių tyrimų, gal būt tik nuo cerana žūna tik apie trečdalį iš visų žuvusių, o gal dar tas trečdalis yra dėl dvigubos priežasties cerana+varozė.
Na jeigu dar būtum patikrinęs erkėtumą vasarą ar pavasarį kuriuo nors būdu, būtų aiškiau, o dabar aišku jau vėlu.
Dar toks klausimas apie dingusias bites - paprastai, kai varozė, tai lieka saujelė bičių su motina, o pas tave kaip buvo?

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 07:46
Audrunas
O pas mane,cia kalbu apie 2008 m,rugseji,neliko ne biciu ne motinu,liko po nedideli plota dengtu peru,nedengtu praktiskai nesimate.As maciau,kad bites silpsta tiesiog akyse,2007 metu rudeni jas gydziau Gabonu,o 2008 pavasari sudejau specialius siaurus remus traninems akutems siuti,su ta mintim,kad kai jau bus pilni galesiu nupjaut peiliu ir iskratyt su visomis erkemis.Tuos remus isemiau vasaros vidury kai jau buvo pilni,su tuo iskratymu nieko nesigavo(sviezi koriai luzta)bet erkiu matesi,ne kiekvienam pere,bet buvo,taciau jokiu besparniu biciu nepastebejau.
Visokiu minciu buvo,maniau,kad gal kaltas ziedadulkiu trukumas,nors is biciu ju neatimu.Galvojau gal kokiu chemikalu parsinese,bet kiek atsimenu pvz Prancuzijoje kai teko matyt apsinuodijima tai bitynas visas pilnas buvo sliauziojanciu ir negyvu biciu.O mano atveju nieko nebuvo,nei aviliuose nei ant zoles.
Dar pastebejau,kad silpnesnes ir maziau atsparios Bakfasto bites.Cia irgi sau radau atsakyma.Pamaniau,ju seimose vasara buna daugiausia peru,tad bites peru maitintojos,jas augindamos skiria maziau demesio.Maziau duoda pienelio,o veliau ir ziedadulkiu,kadangi ju parsinesa mazokai lyginant su Karnika.Todel jos uzauga su mazesniu baltymu kiekiu organizme.Tokios bites mano manymu yra nepajegios sau pasiruosti maisto ziemai is cukraus sirupo.Joms maista reiketu paruosti vasara,isnaudojant bemedunesio laikotarpius jei tokiu yra.
Zodziu problemu,menamu ar tikru yra ar gali but ir jei jos susideda i viena kamuoli tas kamuolys labai nesunkiai gali atmust nora uzsiimt situo verslu.Po truputi visa romantika baigia isgaruot,panasu i kova su vejo malunais....

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 08:24
Austeja2
Sutinku ypač su paskutinėmis mintimis. Man tai tapo kaip ir galvos skausmu kaip atspėti priežastį ir tai "danešti" iki kiekvieno bitininko smegenų gilumos. Kaip paskaitai internete, tai ir Europoje daug mokslo žmonių suka galvas dėl bičių dingimų, amerikietiškas sindromas (CCD) nenorimas pripažinti, kad šiame žemyne egzistuoja, greičiau užsimenama kaip apie kokią bičių AIDS. Bet labiausiai aš linkęs tikėti, kad čia yra priežastis neišbaigtos kovos su varoze t.y. ne taip smarkiai sunaikinamos erkės iš rudens, o nuo to prasideda visokie kitokie dar negeri dalykai.
Todėl būtų gerai, kad čia forume daugiau žmonių atsilieptų su savo pastebėjimais.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 09:30
zilvasss
Avilių tuštėjimas visiems sutampa su maitinimu.reiktų pasidomėt ar maitinantiems invertu ta pati situacija, ar yra priklausomybė nuo sirupo rūgštinimo.
Dar turiu vieną versiją apie motinėlių ligą.Jaunai energingai motinėlei sutrinka dėjimas, medunešiui pasibaigus visai nustoja.Motinėlė būdama jauna feromono skiria pakankamai tai lopšelių bitės nesiuva.Nusidėvėjusios medunešio bitės išmiršta,sirupo perdirbimas pribaigia likusias.Gali būti motinėlė irgi miršta, atvirų perų nebėra.bitės palieka avilį.
F.Ruttneris knygoje "матководство" aprašo melanozę,ovaratrofiją,nozematozę,žarnyno akmenis.Dėl šių ligų jaunos motinėlės "sugenda".
reiktų pasidomėt ar yra ryšys tarp bitynų su ištuštėjusiais aviliais ir konkrečių motinėlių augintojų ir kokio amžiaus motinėlės žuvusiose šeimose.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 09:47
Austeja2
zilvasss rašė:Avilių tuštėjimas visiems sutampa su maitinimu.reiktų pasidomėt ar maitinantiems invertu ta pati situacija, ar yra priklausomybė nuo sirupo rūgštinimo.
Šios versijos nebūtų kokios tai realesnės. Sirupu buvo maitinama visur ir visokiu, o motinų bitynuose buvo nuo inteligentiškų iki Lietuvos vietinių, kuomet visas kaimas pajaučia, kad bitininkas kopinėja medų.
Geriau parašyk kaip pačiam sekėsi išvengti žuvimų ir kas aplinkui tame krašte girdėti,

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 10:05
Rolandas30
Dar norėčiau pridurti, gal reikėtų pasidomėti dėl bičių dingimo ir kitokio sergamumo, ar yra ryšys kai vienose bitynuose naudojamos motinėlės išaugintos iš tarkim vienos ar dviejų veislinių motinėlių (visame bityne dirba seserys), arba daug motinėlių seserų parsivežama iš piečiau esančių šalių? Ar lygiai taip pat pradingsta ir serga bitės bitynuose kur daug metų veisiamos mišrūnių mišrūnės (didelė genų įvairovė), kurios teoriškai turėtų būti atsparesnės, per daug metų prisitaikiusios prie vietinų sąlygų? Aišku jeigu tai nėra kaltos vien tik erkės.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 10:26
Austeja2
Rolandas30 rašė:Dar norėčiau pridurti, gal reikėtų pasidomėti dėl bičių dingimo ir kitokio sergamumo, ar yra ryšys kai vienose bitynuose naudojamos motinėlės išaugintos iš tarkim vienos ar dviejų veislinių motinėlių (visame bityne dirba seserys), arba daug motinėlių seserų parsivežama iš piečiau esančių šalių? Ar lygiai taip pat pradingsta ir serga bitės bitynuose kur daug metų veisiamos mišrūnių mišrūnės (didelė genų įvairovė), kurios teoriškai turėtų būti atsparesnės, per daug metų prisitaikiusios prie vietinų sąlygų? Aišku jeigu tai nėra kaltos vien tik erkės.
Rytų Aukštaitijoje - Ukmergės, Širvintų, Molėtų taip pat apie Vilnių, Trakus žuvimas toks, kad kai kur apylinkėse nelabai liko bičių, o motinų juose, kaip minėjau, įvairių įvairiausių ir tur būt jokių atvežtinių. O kraujomašos nebuvimas irgi nelabai realus.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 10:50
Audrunas
Man tai sunkiausiai paaiskinamas tas faktas,kad tu biciu niekur nematyti.Jei jos nusilpo del kazkokiu priezasciu tai turetu but matyt bent jau priesais bityna ant tako ar prie laku ar aviliuose leisgyviu.Deja,kazkodel jos pasilieka kazkur toli nuo namu.Kodel?Ar tam lemiama itaka turi nuovargis ar temperatura,dregme ar orientacijos praradimas?

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 11:18
vidmantask
Aš tik irgi spėlioju ar tas bičių dingimas nebus nuo maitinimo nežinomu cukrumi. Bent tokį turiu įtarimą. Dar 2006 m. kai dirbau Vaikutėnuose, ten turėjau nusivežęs ir vieną bityno skyrių (Austėja 2 puikiai žino). Kaimynistėje buvo bitininkas kuris buvo nusipirkęs kažkokio tai pigaus cukraus ir atrodo atvežtinio.Bent tada jis visiems sakė, kad lenkiškas, kiek tiesos nežinau. Ir po maitinimo bitės pranyko rudenį. Mano bitėms nieko nenutiko, nes aš jau daugelį metų maitinu Panevėžio cukrumi, nesu dar niekada kaitaliojęs. Jeigu liga pas jį plito turėjo pasiekti ir mano bites, nes jo bitės, 8 šeimos, už kokių 700 m. Nuo erkių tikrai ir jisai gydydavo, nes aš aprūpindavau vaistais.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 11:45
Austeja2
vidmantask rašė:Aš tik irgi spėlioju ar tas bičių dingimas nebus nuo maitinimo nežinomu cukrumi. Bent tokį turiu įtarimą. Dar 2006 m. kai dirbau Vaikutėnuose, ten turėjau nusivežęs ir vieną bityno skyrių (Austėja 2 puikiai žino). Kaimynistėje buvo bitininkas kuris buvo nusipirkęs kažkokio tai pigaus cukraus ir atrodo atvežtinio.Bent tada jis visiems sakė, kad lenkiškas, kiek tiesos nežinau. Ir po maitinimo bitės pranyko rudenį. Mano bitėms nieko nenutiko, nes aš jau daugelį metų maitinu Panevėžio cukrumi, nesu dar niekada kaitaliojęs. Jeigu liga pas jį plito turėjo pasiekti ir mano bites, nes jo bitės, 8 šeimos, už kokių 700 m. Nuo erkių tikrai ir jisai gydydavo, nes aš aprūpindavau vaistais.
Cukrus yra amžina bitininkų pokalbių dalis - kuris geras, kuris negeras. Po šitos žiemos pradedu tikėti, kad bitėms tinka ne tik cukrus, bet ir kukurūzų sirupas ar gliukozė beveik gryna.
Dabar apie Vaikutėnus. Tais metais kai žuvo po cukrumi pamaitinimo kaimyno bitės ar buvote davęs jam vaistų nuo varatozės praėjusiais metais ir jeigu taip, tai kažin ar tikrai jis panaudojo? Jeigu savose bičių šeimose naikinate erkes kasmet, tai nėra baisūs jokie kaimynų bitynų žuvimai. Ir čia ne tik Vaikutėnuose, bet ir su Utenos miesto bitėmis ir erkėmis ryšis pilnai gali būti.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 12:11
vidmantask
Kad gydė vaistais tai tikrai, tik dabar nebeatsimenu ar praėjusiais ar dar kitais atgal, nes aš dar padėjau sudeti, juosteles. Nors aš dar nežinau nė vieno iš mano pažįstamų, kad kas nors negydytų. Va apie tyrimus bičių - darįstu suabejoti, ne visi neša į vet. laboratoriją. Laikosi tokios nuostatos - išmirė - atskris vėl. Ne kažin kaip ir avilius išdezinfekuoja. Turi tokio marazmo, būdingo mėgėjams. Pavargsti aiškindamas, kad tirti būtina.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 12:23
kice
rudeni visas bites maitinau lenkisku cukrumi.. gyvos visos..

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 15:31
Liuka
vidmantask rašė:Kad gydė vaistais tai tikrai, tik dabar nebeatsimenu ar praėjusiais ar dar kitais atgal, nes aš dar padėjau sudeti, juosteles. Nors aš dar nežinau nė vieno iš mano pažįstamų, kad kas nors negydytų. Va apie tyrimus bičių - darįstu suabejoti, ne visi neša į vet. laboratoriją. Laikosi tokios nuostatos - išmirė - atskris vėl. Ne kažin kaip ir avilius išdezinfekuoja. Turi tokio marazmo, būdingo mėgėjams. Pavargsti aiškindamas, kad tirti būtina.
O ką ta veterinarija gali ištirt?Tik erkėtumą,na dar nozematozę ir viskas.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 15:31
zilvasss
Austėja2 klausė kaip pas mus.Taigi mano bityne (bitidėje) rugsėjo pradžioje radau vieną tuščią avilį su medumi.Priežasties neišsiaiškinau.Kitos šeimos tvarkoje.Peržiemojo gerai, stiprios.Keletas šeimų apviduriavo lakas.Aplinkiniuos bitynuose būta stipraus viduriavimo ir žuvimo, bet kalba bitininkai nenoriai.Žinau kad kai kuriems bitės tiek išspiečia, jog vasaros pabaigoje nekas avilyje lieka ir normalios šeimos paslaptingo dingimo gali tiesiog nepastebėt.Kai kuriems bitės "sušalo" per žiemą, kai kuriems peržiemojo gerai.Informacija prieštaringa.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 16:02
Rolandas30
Šiandien paskambino iš veterinarijos tarnybos, klausė kiek bičių peržiemojo, ar yra žuvimų, kokia numanoma priežastis. Gerai jau kad nors renkama statistika, gal bandoma analizuoti? Pas mane žuvimas ir neperspektyvių šeimų sujungimas siekia kažkur 10%.

Re: Dingo bitės

Parašytas: 2010 Bal 07 , 19:58
adin
Austeja2 rašė: ar cerana ar virusas (gal tas Izraelio, nes jo paveiktos bitės dingsta, o ligos požymių nesimato)
Gal galit papasakot, kas ta cerana? Arba kur apie tai paskaityti?