Puslapis 15

Grotelės

Parašytas: 2009 Sau 29 , 15:40
Med
Noriu suzinot kas ir kaip naudoja skiriamasias groteles.Pagal mane yra 2 budai ju dejimo i lizda
1 Tiesiai ant remeliu virsutiniu sijeliu.
2 Groteles idedamos i padaryta remeli ir remelis dedamas tarp korpusu.Siuo atveju pacios groteles nuo remeliu virsutiniu ir apatiniu sijeliu nutolusios per 7-10mmm.
As pats groteles dedu tiesiai ant remeliu.Todel man iskilo toks pamastymas kad gal geriau kai praejimas pro groteles yra didesnis t.y. groteles iremint.Gal kas turi patyrima naudojant antru budu ir pasakytu ar neuzsiuna tarpo kuris susidaro del ikisto groteliu remelio.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Sau 29 , 23:43
jonas
Mano aviliuose grotelės dedasi į rėmelį ,tai visada gerai užsideda grotelės ir nelieka plyšių motinai pralysti,o minusas tarp grotelių ir apatinių korių prisiuva mažų liezuvių

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Sau 30 , 10:18
Med
Tai visgi bites bando sujungt atitolusius korius del groteliu intarpo su remeliu. :think: Aciu uz pasidalintu patyrimu.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 01 , 23:23
Dalius
Groteles dedu tiesiai ant korių, be rėmelio, bet tarp kraštinių korių ir korpuso (daugiaaukščiuose) sienelių dedu skirtukus, nes ten mano atveju susidaro plyšiai ( grotelės kiek per siauros). Jokių blogų reiškinių nepastebėjau.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 25 , 10:15
mindaugas
nenoriu pradeti atskiros temos, bet turiu klausimeli apie biciu isleistuva ju visokiu maciau pirkti gyva gala, bet siuo irenginiu nesinaudoju, gal turite kas patarimu kokius geriau juo naudoti ir kaip, juokinga bet vartau ta irengini ir nezinau net kuria puse ji deti :dontknow:

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 27 , 10:28
mindaugas
niekas man nenori padeti :'(

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 27 , 10:37
arturelis
Manau daug kasnėra bandęs tų išleistuvų tai ir nežino. kiek aš esu mates tai išpjauna fanera kokia išpjauna skylę, ir skylėje įkonstruoja ta išleistuvą :good:

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 27 , 10:53
mindaugas
taigi si dalyka as irgi wilaroj maciau ir viena nusipirkau pabandymui tik va kaip ji deti? skaiciau kad uzdejus po dienos biciu aukste nelieka ir nereikia ju erzint.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 27 , 13:08
Austeja2
mindaugas rašė:taigi si dalyka as irgi wilaroj maciau ir viena nusipirkau pabandymui tik va kaip ji deti? skaiciau kad uzdejus po dienos biciu aukste nelieka ir nereikia ju erzint.
Bičių beveik neliks tik tuo atveju, jei visas medus užakiuotas. O dėti reikia taip, kad didžioji skylė būtų į viršų, o mažas į apačią.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 27 , 13:25
mindaugas
tai visumoje ar verta si irengini naudoti, ar palengvina jis darba? :dontknow:

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 27 , 13:42
Austeja2
mindaugas rašė:tai visumoje ar verta si irengini naudoti, ar palengvina jis darba? :dontknow:
Jeigu nusipirkai vieną, tai reikia išbandyti ir pats nuspręsi ar verta. Bičių po uždėjimo liks mažiau, bet tai priklausys nuo medaus užakiavimo situacijos.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 28 , 20:35
Dalius
Kai bitynas toliau nesinori vieną dieną dėliot išleistuvus, kilot korpusus, o kitą dieną vėl važiuot išiminėti. Vis tiek reikia žiūrėti kurie korpusai pilni medaus, kurie tušti. Jei prie namų keli aviliai - irgi nedaug susitaupo, nušlavei ir darbas padarytas tą pačią dieną. Tą dieną, kai uždėti išleistuvai bitėms pasidaro kaip ir mažesni aviliai, mažiau vietos. Galima naudoti jei yra kokios ypatingai piktos bitės. Bet Tu išbandyk, ir parašyk apie savo patirtį. Amerikoje dideliuose bitynuose kai kas bites nuo korių nupučia oro pūstuvais, varomais benzininių variklių, tiesiog prieš laką, prieš tai pasidėję specialius medžiaginius nukreiptuvus, kad bitės ne į žolę kristų, o ant audinio. Laikoma, kad šis būdas mažiau žaloja bites, negu šluotelė arba kratymas.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Vas 28 , 20:48
Austeja2
Dalius rašė:Kai bitynas toliau nesinori vieną dieną dėliot išleistuvus, kilot korpusus, o kitą dieną vėl važiuot išiminėti. Vis tiek reikia žiūrėti kurie korpusai pilni medaus, kurie tušti. Jei prie namų keli aviliai - irgi nedaug susitaupo, nušlavei ir darbas padarytas tą pačią dieną. Tą dieną, kai uždėti išleistuvai bitėms pasidaro kaip ir mažesni aviliai, mažiau vietos. Galima naudoti jei yra kokios ypatingai piktos bitės. Bet Tu išbandyk, ir parašyk apie savo patirtį. Amerikoje dideliuose bitynuose kai kas bites nuo korių nupučia oro pūstuvais, varomais benzininių variklių, tiesiog prieš laką, prieš tai pasidėję specialius medžiaginius nukreiptuvus, kad bitės ne į žolę kristų, o ant audinio. Laikoma, kad šis būdas mažiau žaloja bites, negu šluotelė arba kratymas.
Nereikia nei Amerikos, tai daroma ir Europoje. Kompresorius labai palengvina darbą, bet labai supykdo bites. Taigi ir šiuo atveju reikia rinktis - ar dirbti su šluotele ar kumščiu per rėmą, ar įsitaisyti kompresorių ir tuo pačiu ir skafandrą.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Kov 02 , 12:45
mindaugas
o tai jūs gerbiamieji, bitininkaudaudami aukstais, bites is auksto tiesiog nukratote, ar isiminejat po remeli ir valot nuo bičių, matot as dar tik ruošiuosi aukštais bitininkauti tai ir kyla keisti klausimai, del to išleistuvais ir duomiuosi tikėdamasis sau darbą pasilengvint.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Kov 02 , 14:11
TRANAS
Bandysiu ir aš padėti Mindaugui. Tik neverk.
Aš prižiūriu 60 bičių šeimų daugiaukščiuose. Išleistuvų nesinaudoju, nes esu pensininkas ir turiu pakankamai laiko medų atiminėti neskubėdams, peržiūrėdamas viršutinį aukštą ir atimdamas korius su užakiuotu medumi, taip vadinamu, atrankos būdu. Kai yra 4-6 aukštai tai iš viršaus padavus gerai dūmo po 2-3 min. tų bičių nedaug ir lieka. Nuo rėmo , kurį žadu pasiimti su savimi, bites nupurtau 2-3 kartus trinktelėdamas ranka. Bet čia yra žaidimas ir atliekamas tik tokių bitininkų, kurie turi nedaug šeimų ir turi laiko ilgai ir nuobodžiai visą vasarą , per dieną tik iš 4-8 šeimų sukti medų. Medų atiminėju tik apie 18 val. kad nesutrukdyčiau bitėms darbo dienos ir prisirinkęs užakiuotų korių 4-5 aukštus skubu namo ir iki vakaro kaip tik spėju išsukti. Kitą diena tuos išsuktus korius vėl keičiu į pilnus ir taip darau dienomis kada esu laisvas, neturiu ką veiktį ir geras oras. Bitininkaujant profesionaliau išleistuvai yra būtini, jie labai paspartiną darbą. Nupūtimas yra labai efektyvus bičių pašalinimo būdas bitininkaujant ypač su pusrėminiais aukštais. Pvz. Šakių raj bitininkas A. Juodvalkis šį būdą naudoja ir lietuvoje. Panašiai tur būt daro ir kiti lietuvos profai. Vienas bitininkas nuiminėja aukštus su bitėmis ir medumi neša iš bitidės lauk, kitas su kompresoriumi išpučia bites ir aukštus krauna į priekaba vežti į medaus sukimo cehą. Danų profai, avilius deda tiesiai ant žemės, tai kai prieini prie avilio net lakų nesimato, bitės leidžiasi į žoles. Kai nuiminėja medų, tai bites purto tiesiai į žoles, o paskui jau jų pačių reikalas susirasti lakas. Taip, kad kažkokių tai privalomų būdų nėra, kiekvienas susiranda sau patogiausią būdą. Todėl gerb. Mindaugai perdaug nepergyvenk, išbandyk visokius žinomus būdus ir surasi sau tinkamiausią. Jeigu Tau bus gerai tai ir mums taip pat. :wasntme:

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Kov 02 , 16:19
mindaugas
Aciu Tranui už išsamų atsakymą, tikrai dabar viskas aišku.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Kov 02 , 17:12
arturelis
Sveiki trane, gal jūs žinot o kiek tie nupūtėjai kainuoja, kaip tarkim A. Juodvalkio? :Secret:

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Kov 02 , 19:22
Dalius
TRANAS rašė: Pvz. Šakių raj bitininkas ... šį būdą naudoja ir lietuvoje. Panašiai tur būt daro ir kiti lietuvos profai.

Nepyk, gerbiamas Tranai, bet kaip čia Tamsta taip Šakius už tėvynę labiau myli?

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Kov 02 , 20:49
TRANAS
Myliu Tėvynę Žemaitiją, bet myliu ir darbščius, protingus bitininkus. Prieš tris metus lankiausi pas "zanavykų" bitininkus ir susidariau apie juos labai gerą nuomonę. Darbštus, tvarkingi, protingi, naudoja pažangias bitininkavimo technologijas, išradingi. Skuodiškiams dar iki jų toli.
Kiek kainuoja toks nupūtėjas, kaip pas Arūną - nežinau. Seniau jo telefonas buvo 8.680.37276 paskambink ir sužinosi.

Re: Groteles

Parašytas: 2009 Kov 02 , 20:56
arturelis
Jo, kiek esu aš ir girdėjęs tai jie ten geri bitininkai, ypatingai A. Juodvalkis. profas :good: