Vaško lydymas

Viskas apie įrankius, skirtus dirbti su bitėmis.
Asmilga
Aviliai: Paprastus medinius

Vaško lydymas

2009 Bal 14 , 13:41

Sveiki, noriu paklausti gal turite pasigamine kokius nors elementarius vaško lydymo aparatus? butu labai pravartu suzinoti, noreciau pasigaminti, nes kainos nerealios
audrius43
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 9

Re: Vaško lydymas

2009 Bal 14 , 20:31

pasidariau garini aparata si savaitgali zadu isbandyt o kaip pasidaryti radau krisciuno knygoija
Se
Sergijus

2009 Bal 14 , 22:20

Specializuojuosi saulės vaško lydituvų konstravime. :)
kirk
Patyręs narys
Aviliai: Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius: 45
Bitininkavimo stažas: 25

2009 Bal 14 , 22:47

Sergijus rašė:Specializuojuosi saulės vaško lydituvų konstravime. :)
Ruošiuos gamintis saulės vaško lydituvą.Patarkite kas svarbu,kad didelių kalaidų nepridaryčiau. :F
Se
Sergijus

2009 Bal 14 , 23:30

Mano "biblija"-Kriščiūno "Bitininkystė".Praktiškai,kožnoj bitininkystės knygoj,rasi aprašymą.o smulkmenos-eksperimento būdu.Klausk tuomet,kai pradėsi daryt ir susidursi su sunkumais.Dabar,pasakot nebus prasmės... :)
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: iki 20
Bitininkavimo stažas: 0

2009 Bal 15 , 08:10

Sergijus rašė:...Klausk tuomet,kai pradėsi daryt ir susidursi su sunkumais....
Kadangi turi praktikos Sergijau, kur dėti lankstus stiklo rėmui:viršuje, apačioje, šone ar daryti užmaunamą? Ir indą vaškui galvoju plastikinį, skirtą maistui iki 90 laipsnių C, tiks?
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Se
Sergijus

2009 Bal 15 , 22:19

plikas rašė:
Sergijus rašė:...Klausk tuomet,kai pradėsi daryt ir susidursi su sunkumais....
Kadangi turi praktikos Sergijau, kur dėti lankstus stiklo rėmui:viršuje, apačioje, šone ar daryti užmaunamą? Ir indą vaškui galvoju plastikinį, skirtą maistui iki 90 laipsnių C, tiks?
Lankstus,patogiausia dėti viršuje.Gali daryti ir užmaunamą,paprasčiau bus pagaminti stiklo rėmą.Jei darysi su lankstais,būtinai pritaisyk sąsparą,fiksuoti stiklo rėmui.Plastikinio indo vaškui,dar nebandžiau,bet tai neturėtų būti blogai,ypač,jei plastikas atlaiko 90C.Svarbiausia,kad indas nuo šilumos nesideformuotu... :)
lsaulius
Patyręs narys

2009 Bal 16 , 09:03

Papasakok,Sergijau,kaip konsyruoji saules lydytuvo sonus ir dugna.Is kokios medziagos gamini,kuo pasiltini ir is kurios puses.As saviski jau idarbinau siemet,sio men. 4d.Likau patenkintas veiksmu.Dabar,kai papildomai uzhermetinau,bites nebeuzuodzia besilydancio vasko ir nesipikiruoja aplink.Noriu pasidaryti didesni,stacionaru,sukiojama lydytuva,seni koriai kaupiasi,o sauletu dienu asaros...
Se
Sergijus

2009 Bal 16 , 09:30

lsaulius rašė:Papasakok,Sergijau,kaip konsyruoji saules lydytuvo sonus ir dugna.Is kokios medziagos gamini,kuo pasiltini ir is kurios puses.As saviski jau idarbinau siemet,sio men. 4d.Likau patenkintas veiksmu.Dabar,kai papildomai uzhermetinau,bites nebeuzuodzia besilydancio vasko ir nesipikiruoja aplink.Noriu pasidaryti didesni,stacionaru,sukiojama lydytuva,seni koriai kaupiasi,o sauletu dienu asaros...
Kol kas,lydituvo dėžės negaminau,tik "stiklo paketą".Pas mane esančius lydituvus,gavau iš senų bitininkų.Pagaminau 2 stiklo paketus:vieną-sandarų,o kitą-su nesunkiai išimamais stiklais,kondensatui nuvalyti.Sandarųjį-teks perdaryt-kaupiasi kondensatas ir nėra jo kaip pašalint... :wasntme: Lydituvų korpusai iš 2-3 cm.storio,juodai dažytų lentų.Dugnai-vienas iš lentučių,o kitas-apkaltas fanera.Fanerinis dugnas,nudažytas tik iš išorės,o vidus-išvaškuotas.Didesniajam lydituvui,virš padėklo iš šonų ir galinės dalies,prikaliau šilumos reflektorius iš juodos skardos.Efektas,matėsi iš karto.Po padėklu esančios erdvės nešiltinau niekuom,bet mąstau,jog gerai būtų ten pakišt talpą su vandeniu.Kol kas,tai neigyvendinama,nes reikia pagaminti plokščią,per visą padėklo plotį,uždarą indą.Sekantis,konstruojamas lydituvas,bus iš seno televizoriaus.Dėžė,paketo dalys,dugnas jau yra,reikia tik surinkt viską į kupetą.Šį lydituvą,planuoju apšiltint akmens vata.Kol kas-tiek žinių. :)
lsaulius
Patyręs narys

2009 Bal 16 , 10:12

Sergijus rašė:Sandarųjį-teks perdaryt-kaupiasi kondensatas ir nėra jo kaip pašalint... :wasntme:
Teko susidurti su sia problema.Pasalinti pavyko pragrezus stiklo paketo remeli virsutineje dalyje,graztas apie 5mm.Grezk akuraciai,kad neprikristu drozliu i tarpa.Jei rasoja stipriai,kad greiciau isdziutu siulyciau papildomai pragrezt ir apatineje dalyje,bus geresne ventiliacija.Po to statai dangti vertikaliai saules atokaitoj ir su dziaugsmu stebi nykstanti kondensata.Kai paketas visiskai isdziuna,kiaurymes uzpildyk bet kokiu hermetiku,as naudojau sanitarini silikona,ji nesunku iskrspstyti,jei procedura tektu pakartot.Paketas rasos,kol mediniame remelyje bus dregmes.
Se
Sergijus

2009 Bal 16 , 10:21

Ačiū ISauliau už patarimą.Tuj pat liuoksiu ir padarau. :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2009 Bal 20 , 09:26

Asmilga rašė:Sveiki, noriu paklausti gal turite pasigamine kokius nors elementarius vaško lydymo aparatus? butu labai pravartu suzinoti, noreciau pasigaminti, nes kainos nerealios
Saulės atokaitoje jau lydosi pirmasis vaškas.......
silt2009_0418AD.JPG
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Se
Sergijus

2009 Bal 20 , 10:38

Vidmantai,norėčiau pasiteirauti,ar Tamsta,pats darėt šį lydituvą? Man smalsu,kiek kainavo tas,plastikinis langas su rėmu? Foto matosi,jog visas langas įkonstruotas į medinę dėžę,kuri yra lydituvo korpusas.Ant dugno-poliesterolo gabaliukai.Ar tai-šiltinamoji medžiaga,ar tik šiaip papilta,neturint kur išmest? :think:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

2009 Bal 20 , 12:00

Sergijau,
Taip,dariau pats. Tik nerūdijančio plieno lakštą pagamino "Utenos krosnys" - turiu gerų draugų. Užmokėjau tik už metalą, atrodo apie 80 lt. Langą panaudojau savo namo (keičiau vagių sulaužytą, turėjau nekviestų "svečių"). Viduje dėžės storu sluoksniu įdėtas putplastis, visi kraštai užpūsti montavimo putomis, labai gerai laiko šilumą, nėra šilumos nuostolių. Taigi- įdėta su tkslu.Telpa 3 koriai.
silt2009_0418AE.JPG
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Se
Sergijus

2009 Bal 20 , 16:54

A kam,ta šiltinamoji medžiaga? Juk čia-ne termosas.Padėklą,kartais reikia išimt,tai koks skirtumas,bus šilumos nuostoliai,ar nebus... :think: Nerūdyjančią skardą baisiai sunku lankstyt,tai aš naudoju juodą,prieš tai,gerai nušveites.Jūsiškiam padėkle,nesimato jokios,išlydų sulaikymo tvorelės.Jos nesimato,ar Tamsta jos neuždėjai? Jei neuždėjai,tai kodėl? :think:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

2009 Bal 21 , 09:58

Sergijus rašė:A kam,ta šiltinamoji medžiaga? Juk čia-ne termosas.Padėklą,kartais reikia išimt,tai koks skirtumas,bus šilumos nuostoliai,ar nebus... :think: Nerūdyjančią skardą baisiai sunku lankstyt,tai aš naudoju juodą,prieš tai,gerai nušveites.Jūsiškiam padėkle,nesimato jokios,išlydų sulaikymo tvorelės.Jos nesimato,ar Tamsta jos neuždėjai? Jei neuždėjai,tai kodėl? :think:
Padėklas išsiima lengvai . Dėžė didelė, viduje lieka daug vietos (bent tokias turėjau lentas) ir stengiaus, kad būtų didesnis nuolydis, bet teko tobulinti, nes apatinė dalis lango rėmo uždengia saulės spindulius, tai teko visą metalinį lataką kelti į viršų (kad tik tilptų rėmelis), tai į dėžės dugną sudėjau putplastį ir lydimas pagerėjo. Visa šiluma nuo įšilusio padėklo nukeliaudavo į apačią. Dabar padėklas guli ant putplasčio.
Skardą gamykloje išlankstyti vieni juokai (skardos storis 3 mm). Išlydų sulaikymo tvorelės nedėjau. Pernai uždėdavau skirtuką. Bet vaško lydinys iš saul. lyd. perlydyti ir perleisti per koštuvius vistiek reikia. Švaresnis būna vaškas- tada nebūna medaus, duonelės ir kt. priemaišų.
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys

2009 Bal 21 , 21:14

As vaskui is koriu isgauti naudoju stai toki aparata,ir jis mane kol kas tenkina.
Skype-toks lietuvis
Se
Sergijus

2009 Bal 21 , 21:27

Meistre,taip ir nesupratau,kam reikalingas pašiltinimas? :think: Mano lydituvų korpusai,iš visiems prieinamų medžiagų:seno televizoriaus ar meduvės korpuso... :) Nė viename nėra pašiltinamo,bet visi-veikia puikiai! :) Kame pašiltinimo prasmė? Juk saulė,kaitina vašką,sukrautą ant padėklo ir nešildo ertmės,esančios po skarda.Tai kam-pašiltinimas...? :think:
Vartotojo avataras
sauliusb
Patyręs narys
Aviliai: Dadano (16 rėmų)
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 4

2009 Bal 21 , 21:35

raamzis rašė:As vaskui is koriu isgauti naudoju stai toki aparata,ir jis mane kol kas tenkina.
Kaip juo naudojiesi? - Paveldėjau ir aš tokį daiktą, bet nežinau, ką su juo daryti. Parodžiau vienam bitininkui, tai pasakė, kad jis skirtas ne vaškui lydyti, bet viržių medui iš korių spausti :think:
Se
Sergijus

2009 Bal 21 , 21:53

saulius rašė:
raamzis rašė:As vaskui is koriu isgauti naudoju stai toki aparata,ir jis mane kol kas tenkina.
Kaip juo naudojiesi? - Paveldėjau ir aš tokį daiktą, bet nežinau, ką su juo daryti. Parodžiau vienam bitininkui, tai pasakė, kad jis skirtas ne vaškui lydyti, bet viržių medui iš korių spausti :think:
Turiu ir aš tokį,ISauliuau,ale nenaudoju.Kadangi,lydau tik saulės vaško lydituvais,man jo nereikia.Tikiuosi,jog niekada ir neprireiks. :wasntme: Tai prietaisas,išspaudžiantis iš įkaitusių vaško nuoliekų,likutinį vašką.Tarybinis,bet veikia puikiai... :)

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS