Patalpos

Viskas apie įrankius, skirtus dirbti su bitėmis.
Se
Sergijus

Patalpos

2009 Lie 29 , 08:36

Tokios temos nėra,o dabar-verkiant reikia... :wasntme: Chebryte,šiuo metu,ruošiu betonavimui grindis patalpos,kuri kitais metais,taps medaus sukimo kambariu.Beje-buvusiame tvarte. :wasntme: :shame:Domina viskas:apdailos medžiagos,elektros instaliacija,,ventiliacija,bičių išleistuvai (jei tokie reikalingi),kanalizacija ir t.t.Gal,kas nors iš jūsų,turite profesionaliai įrengtas medaus išsukimui ir išfasavimui pritaikytas patalpas? :think: Pasidalinkite,prašau,informacija,arba,bent jau,atsiūskit nuorodą,kur tą informaciją,galėčiau susirast.Mano dėkingumas bus ribotas (aš-realistas :wasntme: ),bet išreikštas konkrečia forma... :beer: Žinoma,medžiagos ir mazgai,turi atspindėti krizės laikmetį (būti nebrangūs,bet ne šlamštas). :)
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 2

Re: Patalpos

2009 Lie 29 , 10:07

Ohoho!! Sergijus visa galva neria į tvartų verslą!! :dance:
O dabar rimtai. Pasivartyk veterinarijos tinklapį. Manau, kad medui nebus jokių ypatingų reikalavimų. Kaip ir visam maistui: plaunamos sienos, grindys. Tik mano manymu-įsirenk grindyse trapą-bus lengviau prižiūrėti švarą. Dėl bičių išleidėjų: man buvo pasakyta, bet netikėjau, kol ratuotosios neužkiniso-jokių išleidėjų. Tegu malasi viduj-susirinks į krūvą per kelias dienas, tada maišeliu apgaubsi ir išneši lauk.Nes lengvai išėjusios lauk jos vėl lenda vidun.
Vanduo viduj-didelis gėris. Nereikia su kibirėliais lakstyt filtrui praplaut. Tik gali atsirast problemų su nuotekom. Medaus ir vaško likučiai kemša kanalizaciją. Tą dalyką reiktų atskirai apmastyt...Stalas "neržaveikos" skardos, jei krizė-labai gerai cerata ar polietilenas... :)
Dėl medsukio turiu tokią idėja(pas mane į kitus metus nukelta-krizė)-ir sau ir dar vienam bičiuliui medsukiams esu suvirines "estakadas". Kad stabilesnės būtų, jos gavo pakankamai plačias kojas. Tai planuoju susvirint mažą stovą, kuris bus prisuktas prie į grindis įbetonuotų varžtų. Patį medsukį prie "estakados" priveržiam krovinio tvirtinimo diržais("Norfoj"~ 6Lt).
http://www.adinfinitum.lt/lt/products/GerosHigienos2
http://vasc.sam.lt/index.php?-331139263
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: iki 100 :)
Bitininkavimo stažas: 0

2009 Lie 29 , 10:33

Kompe pas save radau išsaugotą tokį projektą. Nežinau ar jis virtęs kūnu, bet paskaityti verta. Jei dėl to nepraeis noras viską įsirenti pagal taisykles :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
paparacy
Aviliai: Daugiaaukščius
Bitininkavimo stažas: 6

2009 Lie 29 , 10:35

Gera tema! :beer:

jau kelis menesius misliju kaip reorganizuoti tokia patalpa. Tvartas irgi buvo mintis, bet poto kazkaip pagalvojau jog ta patalpa isvalyti perdazyti ir isdauzyti sienas, kad pasidaryti langus didesniu mane atpaide del per dideliu kastu ir panasiai. Dabar svarstau ir ieskau kad daro medinius nedidelius namukus, kuriame butu placios durys, langu pora, medsukiui ir akiavimo staklems vieta, bei kokiam stalazui ir cia radau http://www.avp.lt/ tokia firmele kuri man regis gali patenkitni kiekvieno bitininko poreikius. Visgi naujas daiktas yra naujas..
Dabar reikia susirasti dar panasiu firmeliu, kurios uzsiema tokiu namuku gamyba. Visgi konkurencija ir sioje srityje turi buti.

Tai va tokie pasvaiciojimai kitiems metams.. B)
Se
Sergijus

2009 Lie 29 , 13:13

Paparacy,ar tu bent įsivaizduoji,kiek tokie nameliai kainuos??? :o :think: Šikinyko dydžio,kokie-5000lt!! :o Kažkur,yra mano skelbimas,jog parduodu surenkamą bityno namelį.Nedideliam bitynui-sočiai gana.Mano kieme,panašus stovi,bet nufotkint-neturiu kuom... :wasntme: Gal,gi,jei susitarsiu su kalianu,kad jis mane nubogentų į šventę,jis,užvažiaves pas munį,jį nufotkintų? :think: Tuomet,galėtume forume aptart:tinka ar netinka,šis statinys,medaus sukimo patalpoms įrengt... :)
Vartotojo avataras
paparacy

2009 Lie 29 , 13:34

tai geras daiktas ir kainuoj, beto juk nera jis vienkartinis.

Dar galima butu pagalvoti apie jurinius konteinerius, kiek suprantu is ju taip pat daro darbo vietai pritaikytus namelius, tik jie dar brangensi manau bus.

na gerai paimkime kaimo tvarta, kad ji iskuopti, isvezti, isgriauti, ideti langus normalaus dydzio, duris ir jame atlikti remonta, tai finale reikes tikrai daugiau pinigu nei paliekant pauksciukus ramybei ir isigyjant kazka surenkamo.

Turite minciu pigiai ir gerai, tai mielai lauksiu pasiulymu, laiko dar yra iki kitu metu.

P.s. Sikninis nesikninis, bet baliaus juk nedarysi jame :dontknow:
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys

2009 Lie 29 , 13:51

Sergijus rašė:Paparacy,ar tu bent įsivaizduoji,kiek tokie nameliai kainuos??? :o :think: Šikinyko dydžio,kokie-5000lt!! :o Kažkur,yra mano skelbimas,jog parduodu surenkamą bityno namelį.Nedideliam bitynui-sočiai gana.Mano kieme,panašus stovi,bet nufotkint-neturiu kuom... :wasntme: Gal,gi,jei susitarsiu su kalianu,kad jis mane nubogentų į šventę,jis,užvažiaves pas munį,jį nufotkintų? :think: Tuomet,galėtume forume aptart:tinka ar netinka,šis statinys,medaus sukimo patalpoms įrengt... :)
nu va "poshlo, pojiechalo".. Pradžioj nuvežk, dabar dar ir parvežk. Galiausiai dar ir fotografu įtaise.
OK! Nėr bėdos. Nupliauškinsim, ale filmutes tu perki. :chi:
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys

2009 Lie 29 , 13:59

paparacy rašė:tai geras daiktas ir kainuoj, beto juk nera jis vienkartinis.

Dar galima butu pagalvoti apie jurinius konteinerius, kiek suprantu is ju taip pat daro darbo vietai pritaikytus namelius, tik jie dar brangensi manau bus.

na gerai paimkime kaimo tvarta, kad ji iskuopti, isvezti, isgriauti, ideti langus normalaus dydzio, duris ir jame atlikti remonta, tai finale reikes tikrai daugiau pinigu nei paliekant pauksciukus ramybei ir isigyjant kazka surenkamo.

Turite minciu pigiai ir gerai, tai mielai lauksiu pasiulymu, laiko dar yra iki kitu metu.

P.s. Sikninis nesikninis, bet baliaus juk nedarysi jame :dontknow:

Balių kėlėm buvusioj daržinėj. 1 dieną paaukojau šiaudų išvežimui, 1-viduj pasimojavau su Kaercheriu ir smėlį suvežiau bei suploviau, 1 diena truko betonavimas(2 žmogai). Prikabinėjau visokiu plugu ir grėblių-originalus interjeras gavosi :lol: Tai ne stebuklas ir tvarteli perdaryt: grindis išbetonuot, jei nori ir turi iš ko-plyteles užmesk, sienos-GKP ir padoresni dažai. Ne stebuklai gausis pinigų, ypač jei viską pačiam daryt.
Žinoma aš su malonumu įsikurčiau naujam medinuke ar konteineryje, ale tas dovanų karalius kuris galėtų mane lankyt, įtariu, kažkur užlinko... :(
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2009 Lie 29 , 15:18

1. Isleideju nereikia - puiku, jei po darbo,vakare gali atidaryti langus - visas bitutes vienu kartu i lauka isleidi :) O dirbti jos netrukdo - zyzia ant langu :)
2. Kanalizacija (arba trapa) puikiai atkemsa verdantis vanduo :) Gerai tureti ant ko ji uzsivirinti :)
3. Medsukiui pastatyti puikiai tinka trikojis nuo alaus tekinimo backos :lol: Ale tokio jus negausit :P
4. Sergijau, tvarte, xixi.. :chi:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys

2009 Lie 29 , 15:26

kice rašė: 2. Kanalizacija (arba trapa) puikiai atkemsa verdantis vanduo :) Gerai tureti ant ko ji uzsivirinti :)
Patekėjęs kiek vamzdžiu, vanduo ataušta ir visas vaškas gražiai sėda ant vamzdžio sienelių. Jau teko vamzdynus valyt... :nope: :devil:
Se
Sergijus

2009 Lie 29 , 17:15

Atrodo,jog teks paaiškint išsamiau... :chi: Mano tvartas (žemaitiškai-kūtis),tuščias riogso,jau-10 metų.Išskyrus pusdvėsius vorus,jame daugiau nieks neegzistuoja. :wasntme: Ten,kur laigė ilgaveidžiai,liko duobė,į kurią,vakar sumurdėm apie 3 tonas mūro nuolaužų ir dar poros,musiek,reikės.Nė neisivaizduoju,kaip reikės irengt kanalizaciją-gal išmušt pamatuos skylę? Kūtė medinė,duris ir bent 1 langą,teks konstruot iš naujo.Vanduo-tik nuo stogo.Ant grindų-jokių plytelių(!),o elementarus linoleumas.Sienos-iš plastikinių dailylenčių,kuriomis namus apkala.Lubos,irgi,plastikinės.Kalianai,"geros higienos praktikos klausimynas",pritaikytas,musiek,kosminei stočiai...Pasiskaičiau ir net plikė,pagaugais nuėjo! :o Jaunojono atsiūstas projektas,kur kas žemiškesnis,bet dabar krapštau plikę ( :think: ),kaip aš tuos,"apvalius kampus" padarysiu... :o Žinoma,padarius pagal šį projektą,nė marsiečiai neprisikabintų,ale,aš-ne Rokfeleris,galų gale! :nope: Pas Ričardą Pocių Nevarėnuose,medaus sukykla irgi,irengta tvarte,bet ten nedaug kas pakeista,išskyrus interjerą...Būtų gerai,pamatyt keletą tokių sukyklų,kad galėtų palygint.Kalianai,apie parvežimą kalbos nebuvo,nesvaik! :nope: Aš,dar ir dėl nuvežimo,tau "ikyriai nebirbinau"-vis tikiuosi,jog kažkas,pametės iki Skuodo...Niu,jei iki rytojaus vakaro savanorių neatsiras,"birbinsiu",iki pažaliavimo!! :leaves: Ką,gi,liuoksiu aš "slojikų" maudyt-vakare susimatysim. :lol:
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius: 300
Bitininkavimo stažas: 20

2009 Lie 29 , 19:40

paparacy rašė:tai geras daiktas ir kainuoj, beto juk nera jis vienkartinis.

:dontknow:
Jūrinis konteineris neabejotinai ekonomiškiausias variantas http://www.loadstar.lt Prieš kokius metus buvo tokios kainos:
20 pedu konteineris (6 m ilgio, 2.4 m aukscio, 2.3 plocio) kaina LTL 3300 + PVM
40 pedu konteineris (12 m ilgio, 2.4 m aukscio, 2.3 plocio) kaina LTL 3900 + PVM
40 pedu HC konteineris (12 m ilgio, 2.7 m aukscio, 2.3 plocio) kaina 4400 + PVM
Dėl patogumo ir vet reikalavimų - kitas klausimas
juozas
Patyręs narys

2009 Lie 29 , 23:39

Padaryk mediny namuko karkasa apkalk osb plokste ir turi namely medui sukti.galima apsildinti .bet reikia leidimo kitap bus baudele nemaza ir reiks nugriaut ,geriau tvartelyje sekmes.
Vartotojo avataras
paparacy

2009 Lie 30 , 09:08

nepamirskite, kad bites traukia medaus kvapas, neisivaziduoju, kaip reiktu uzkamsyti visas tvarto skylutes ir stoga :nope: , kad bituciu nepriskristu vidun..
Se
Sergijus

2009 Lie 30 , 09:40

Medaus kvapas,traukia ne tik bites,bet ir kamanes,vapsvas ir muses.Plastikas,kuriuo ruošiuosi apkalt vidines sienas,ganėtinai sandarus,bet,vis tiek,reiks putom plyšius kamšyt. :wasntme: Chebryte,a kaip padaryti ventiliaciją? :think: Viduj,tikrai bus ne šalta,be to,per ventiliacijos angas,garantuotai,brausis bitės... :think:
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 250
Bitininkavimo stažas: 20

2009 Lie 30 , 10:47

I ventiliacijos anga istatai tinkla ir vsio.
steponasz
Patyręs narys
Aviliai: Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 43

2009 Lie 30 , 10:58

Paramos investicijoms į bitininkystę galite gauti iš Nacionalinės mokėjimo agentūros pagal priemonę "Žemės ūkio valdų modernizavimas". Tam reikia paruošti atatinkamus dokumentus. Plačiau yra svetainėje www.bitininkusajunga.lt "Skelbimai"
Se
Sergijus

2009 Lie 30 , 14:12

Ačiū,šefe,už informaciją.Būtinai pasidomėsiu. :)
elygax
Patyręs narys
Aviliai: ivairius
Bičių šeimų skaičius: 79
Bitininkavimo stažas: 9

2009 Rgp 08 , 21:30

as ir tvarte buvusiam tvarte irengineju medaus sukimo patalpas, darbai jau beveik ipusejo. Tam tvarteli reikia isbetonuot grindis, pamuryt viena siena, nutinkuot sienas, nutept su glaistu, idet naujas duris, sudet lubas is medzio ploksciu ir ivest elektra, ir dar langus du plastikinius imest. Kai baigsiu irengt patalpas idesiu fotkiu ir pasakysiu kokia statybu samata. Manau per si menesi isiregsiu, bus gan erdvios patalpos.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2009 Rgp 08 , 21:49

tau neapsimoka sienas tinkuoti+ glaistyti, tau reikia ant muro ar seno tinko plyteles klijuoti.. Yra visai neblogos kokybes nebrangiu plyteliu. Ir reikalavimams tiks ir vaizdas geras, ir svara nesunku palaikyti..

http://www.senukai.lt/index.php?&cl=ali ... ch=&pgNr=2
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS