Garinis vaško lydytuvas

Viskas apie įrankius, skirtus dirbti su bitėmis.
bite

Garinis vaško lydytuvas

2009 Rgp 09 , 16:57

Esu pradedantis bitininkas, noriu įsigyti garinį vaško lydytuvą, gal galit patart, kokį verta įsigyti ir kiek verta mokėt perkant panaudotą
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys

Re: Garinis vaško lydytuvas

2009 Rgp 12 , 00:32

gal verta pasinaudoti seneliu patirtimi ir lydyti vaska dideliame inde verdanciame vandenyje? taip gal paparasciau pradedanciam. (nors nelygu su kiek seimu pradedama) jei iki 5-10 manau neverta ieskot specialiai lydytuvo. nebent "korifejai" mano kitaip
sriuba
Patyręs narys

2009 Rgp 12 , 13:34

as tai naudoju rusiska sulciaspaude, tokia kur 3 puodai vienas ant kito dedasi, visose parduotuvese yra apie 60 lt kainuoja, jau daug metu puikiai veikia.
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys

2009 Rgp 12 , 13:41

butu smagu jei papasakotum detaliau gal foto? nes man jau irgriso su vienu puodu terliotis :)
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2009 Rgp 12 , 14:41

as terliojuosi su 2 puodais.. Viename vasta islydau, kitas - platejantis i virsu, ant jo dedu metalini "durslika" su iklotu slapiu sintetiniu pieno kostuvu :) Labai graziai vaskas persikosiu :) Vienintelis minusas - sunkaus puodo kilnojimai, duju deginimas..
Svajoju apie saules vasko lydytuva :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
sriuba
Patyręs narys

2009 Rgp 12 , 14:51

na realiai, ten trys puodai, bet koriai dedasi tik i vieną. :wasntme: nuotrauką bandau prisegt iš senuku puslapio, kaina senukuose 79 lt, bet man atrodo kažkur mačiau už 60 lt, gal rimi, gal maxima?

zodziu, i apatinį puoda pilasi vanduo, ant viršaus dedi puodą, i kuri subega vaškas, jame yra skylė, kad tas vaškas perbėgtų i tavo indą, ir dar ant viršaus dedasi puodas su skylutėm, i kuri dedi korius.
visą šitą maxina užkaiti, šalia pastatai indą su šaltu vandeniu į kurį leidi vašką, ir verdi kol baigiasi vanduo apatiniam puode, tada pripili vėl vandens ir vėl verdi, kol atsibosta. Viršutiniam puode sudėti koriai tirpsta, todėl virdamas pastovai pridedi naujų, kol ten lieka visokio šlamšto (duonelės, vielų, bičių išnarų ir t.t) mišinys, kuris netirpsta, tą mišini išverti ant laikraščio, jis atšala sustingta, labai gerai juo pečių kurent, visada i sodybą vežu, gerai dega, labai kaitrus, kvepia, nauja eco kuro rūšis.
Kai pribega vaško beveik pilnas indas su vandeniu, maxina patrauki, o ta inda dedi ant ugnies ir kaitini, kol vaškas pilnai išsilydo, tada nukeli kad atšaltų ir kita dieną išverti indą, vaškas būna viršuje sustynges i gražią tabletę be priemaišų, o visas š.. buna apačioje su vandeniu. Na aš darau taip, gal profai turi geresnių variantų, bet 35 šeimom man pilnai užtenka, ir darbas malonus namai kvepia :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 2

2009 Rgp 12 , 15:21

Pas "rimtus profus" tokį patį puodą maciau, tik jis šiek tiek didesnis.. kokių- 100, gal 150 l talpos. O principas tas pats.
sriuba
Patyręs narys

2009 Rgp 12 , 15:24

joo, su 100 l puodu mane žmona iš virtuvės staigiai išmestų, nespėčiau nei koriu prisedėt :nope:
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: iki 100 :)
Bitininkavimo stažas: 0

2009 Rgp 12 , 15:46

Sriuba, o kaip išvalai tą puodo dalį su skylutėm?
sriuba
Patyręs narys

2009 Rgp 12 , 15:57

jaunasjonas rašė:Sriuba, o kaip išvalai tą puodo dalį su skylutėm?
paprastai, kai baigiu lydyt vašką, ir iškratau likušį š..., uždedu tuščią dalį ir dar pakaitinu, tada karštą nusikeliu ir su rankų popierium nuvalau patirpusi vašką su garais, jei reikia dar karta operacija pakartoju, galima aišku ir i verdantį vandenį pamerkt, bet apseinu ir taip, ankščiau kartais skylutes su tokia vieluke pabadydavu, bet dabar nebadau ir normaliai, pakaista prabėga.
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys

2009 Rgp 12 , 17:38

Jauciu ir man reiks taip pabandyt. :ok: tik paskutinis klausimas kyla - Koks yra naudingumas vasko? t.y. ar tame slake kuris lieka lieka daug vasko?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: bakfastas

2009 Rgp 12 , 22:55

korius lydant gariniais lydytuvais išlydose(mervoje) vaško lieka daugiau,negu spaudžiant presu, bet jeigu turit kokią 10 šeimų, nesukit dėl to galvos.Jeigu lydysit geltonus korius ir tamsius atskirai, išeiga bus didesnė. čia jokia naujiena.kiekvienas bitininkystės vadovėlis rašo.Pats naudoju presą, kaitinamą garu.
tinginiai progreso variklis
sriuba
Patyręs narys

2009 Rgp 13 , 08:26

InDeed rašė:Jauciu ir man reiks taip pabandyt. :ok: tik paskutinis klausimas kyla - Koks yra naudingumas vasko? t.y. ar tame slake kuris lieka lieka daug vasko?
na velniai žino kaip pamatuoti ar daug to vaško lieka, kažkiek lieka, nes kai atšala sukietėja visas guzas, bet vizualiai vaško nesimato nesimato. Bet kuriuo atveju jei lieka kokis 100 gramu, bala nemate. Minejau, dega gerai, šilumos duoda :lol:
Vartotojo avataras
Tekilute
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 7
Bitininkavimo stažas: 11

2009 Rgp 13 , 10:58

Mes irgi naudojam tokią sulčiaspaudę. Esam bandę vašką lydyt paprastam puode, bet po to vaško buvo visur :shame:

O dabar lydom su sulčiaspaude, super gaunasi, valom irgi karštą su popieriuku (rankom ar tualetiniu).
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2009 Rgp 13 , 11:12

Bitininkavimo pradžioje turėjau aliuminį tik talpesnį (pernai pardaviau), kur tarpsieniuose pilamas vanduo, o pridėta korių kasetė talpinama į vidų. Prieš dėdamas korius bent pora parų pamirkydavau minkštame vandenyje, tada lydant išeiga didesnė. Bet kaip bebūtų išlydose vistiek likdavo vaško. Anksčiau bitininkystės parduotuvės išdžiovintas išlydas supirkdavo. Vėliau gal jas po presais dar spausdavo.
Lydant šiuo prietaisu gerai atsimenu tokį atsitikimą. Anksčiau, gal dar tarybiniais laikais buvo per Maskvos televiziją transliuojama laida su Kašperovskiu, kur per atstumą hipnotizuodavo. Taigi jau korius buvau uždėjęs lydyti ir išėjau į kitą kambarį "kaifuoti" . Nei ten užhipnotizavo, nei ten ką. Bet, kad spintelės kampas apdegė, tai garantuotai. Mat lydytuvas buvo didesnis už dujinę viryklę ir vienas kraštas užėjo už dujinės rybų.... Nuo to laiko žmona išvijo iš virtuvės su visais koriais ir lydytuvais. Tada pasigaminau presą.
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys

2009 Rgp 13 , 14:54

reiks pirkt koriu sulcispaude :)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos

2009 Rgp 13 , 18:40

Iš dadaninio rėmo išlydžius vašką turi išsilydyti 90-100g svaraus vaško .Su presu tokia išeiga gaunasi
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys

2009 Rgp 13 , 20:05

Jei jau "garinio vaško lydytuvo" temoje nugaravome iki preso, tai pats laikas būtų jonui savo presą pristatyti.
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys

2009 Rgp 13 , 21:58

Tai gal presuotojams kokia atskira temike? :lol: kadangi viena kita kilograma vasko esu ispaudes su presu tuo temnovo berods literaturiskai vadinasi,gal koki zodeli ir as patarsiu jei matysiu esant reikala.Jei kyla klausimas kas tai per daiktas bandau imesti atvaizdeli.
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys

2009 Rgp 13 , 22:14

Na dėžę tai aš susikalčiau rėmą susivirinsiu, nėr čia bėdos. Slieką teks pas tekintoją užsakinėt.BET KUR MAN GAUTI SNIEGO???!!! :lol:

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS