2008-2010M. PARAMA BITININKYSTĖS SEKTORIUI

Viskas apie istatymus, kompensacijas ir paramą, susijusią su bitininkyste.
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas: 12

2008-2010M. PARAMA BITININKYSTĖS SEKTORIUI

2008 Geg 14 , 13:27

aukstaityja
SVEIKI VISI LIETUVOS BIČIULIAI!!!Labai seniai ieškojau jau tokio puslapio kur butu galima pabendrauti-pasitarti ,o gal kartais ir pasiguosti -bendraminčiams.:bye:Na matau kad čia veiksmas lėtokai vyksta,nes apie jokias paramas niekas nekalbs,peršasi ivada ,kad arba niekas nežino ,arba elgiasi kaip "tikras" lietuvis:great:.Žinau kad yra nauja parama 2008-2010 metams,projektą jei kam įdomu galiu įdėti,tik tarstelkite :)Tik esmė tame ,kad ten labai mažai smulkesnės informacijos apie tai kas tikslei pretenduoja į tą paramą,kiek šeimų turi turėti,ar užtenka valdos valdytojo statuso,ar reikia buti ūkininku...ir dar daug neaiškumų.Ugly Jei kas žino ką daugiau tai gal pasidalinkime info visi? Aš savo ruožtu pasižadu išdėstyti viską ką žinau šia ir kitokiomis temomis

jonas
Čia tikras LIETUVIS pirmiausiai ieško paramos ,o tada kuria verslą

Karak
Labai būtų naudinga, jeigu pasidalintumei informacija, kurią žinai. Aš tik esu girdėjęs, kad parama galima gauti vaistams bitėms.
Radau daugiau informacijos:
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk" onclick="window.open(this.href);return false; ... F8&p_tr2=2

aukstaityja
sveiki,nu mielai aš pasidalinčiau turima info,bet dėja ir aš ne ką daugiau žinau.Na mūsų draugijos pirmininkas renka iš visų bitininkų sąrašus kas kiek turi šeių ir kad bus kompensuojama po 20lt nuo kiekvienos šeimos-cukrui.Sakau ne savo žodžius,o mūsų vado.Bet va kad aš niekur nerandu ,kur yra tokia parama,nes mūsų vadas man nesugeba išaiškinti.Sakau gal kas žinot tikslei kur buvo paskutinis bitininkų ataskaitinis siusirinkumas-kasmetinis.Ir gal ką ten kalbėjo? :great:Nes aš niekur nerandu jokio info.
Bus didžiulis dėkui

aukstaityja
Tai labutis visiems dar kartelį.Štai šiandie sužinojau ,kad bus skirta parama-cukrui.1 šeimai apie 20lt,tik kad aš tokio tinklapio nerandu,man sakė mūsų bitininkų pirmininkas.O dar viena žinia-gal jau ir žinote-norint gauti paramą aviliams ir tam pačiam cukrui-bitininkai privalo būti ūkininkais.
Taip kad nemiegokite ir neškite duomenis savo draugijos buchalterėms.
SEKMĖS

Sigitas
Yra dar tik projektas pagal programą žemės ūkiui de minimi (t.y. Ne BItininkystės paramos) kompensuoti vienai bičių šeimai po 20,- Lt. už cukraus ar sirupo bičių maitinimui įsigijymą. Dabar tik ruošiamos taisyklės ir realiai tas mechanizmas gali pradėti veikti nuo birželio vidurio. Bitininkų draugijos čia nei prie ko, teikti paraiškas bitininkas privalės individualiai į NMA (kaip deklaruojant pasėlius ar pievas) ir jis turi būti įsiregistravęs registre kaip turintis ž.ūkio valdą.

Kaimyna$
tai pala,ka reiskia zemes ukio valda? As turiu zemes ukio paskirties zemes,bet nesu ukininkas.Tai ta zeme kaip ir valda

aukstaityja
LABUX va va va -labai noriu padiskutuoti šia tema-nes aš su savo "vadu" bitininkų net susipykau dėl tokio reikaliuko.Jis aiškina,kad jei nebusi ūkininkas,tai ir negausi šitos paramos (cukrui)-aš jo klausiu KAS ŠITĄ PARAMĄ FINANSUOJA? ES ar ŽŪM ?? nes jei ES-tai jie nereikalauja ,kad butum ūkininkas,svarbiausia ,kad turėtum valdą.O jegu finansuoja ŽŪM tada privalu būti ūkininku.Skaitant tą projektą ,kuris jau patvirtintas yra 2007m spalio 16d 3D-457 ,ten matau kad remia ir ES ir ŽŪM,o NMA tikrins.Mes atsiskaitome NMA,o jie savo ruožtu atsiskito ŽŪM.Tai va čia aišku ,kad privalėsi būti ne tik valdos valdytojas,bet ir ūkininkas.O va čia man niekaip nesuveda -ar privalai būti ūkininkas ar pakanka valdos valdytojo statuso? Ir beje -kaip galima rinkti duomenis ,kai dar nėra paramos??? Čia tiesiog aš smalsauju,nes pas mus yra nemažai tokių bičiulių,kurie turi valdą užregistravę,bet ne ūkininkai-va čia mano nuomonė su "vadu" ir išsiskyrė.Tai gal Jūs žinote ką nors plačiau šiuo reikalu,nes norisi žinoti ,kad paskui kaip sakant "neliktume ant ledo "

Sigitas
Taisyklėse pasakyta, kad prašant paramos reikia pateikti:
Pranešimo apie žemės ūkio ir kaimo valdos įregistravimą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo
registre ir identifikavimo kodo suteikimą (visais atvejais) kopija.
Taigi ūkininko pažymėjimo nebūtina.
Čia yra tie atvejai kai prašoma paramos dėl priekabų ar avilių atnaujinimo (įsigyjimo).
Dėl cukraus kompensavimo tai minėta taisyklė tikrai bus kaip minimum, o ar bus reikalaujama būti ūkininku, bus aišku po taisyklių paskelbimo

Diana
Sveiki,
dėl paramos tai pateikta sena informacija iš "Valstybės žinių", dabar , šiomis dienomis, turi išeiti naujas potvarkis.
tik remiamos sumos yra juokingos ir daug avilių reikia turėti, juolabkad remia 90 arba 80 proc.

Diana
KAS ŠITĄ PARAMĄ FINANSUOJA? ES ar ŽŪM ??
čia dėl šio klausimo- tai finansuoja abi, vykdo NMA, tai yra procentiniai apskaičiavimaiir jokio skirtumo kas konkrečiai finansuoja, vis tiek viska reiks daryti pagal ŽŪM taisykles. O pyktis su niekuo neverta

aukstaityja
...nu aš vistiek nesuprantu-kur yra konkrėčiai parašyta,kad tokia ir tokia parama-reikalavimai tokie ir tokie? Man kažkaip atrodo ,kad turi buti daugiau tikslumo ir info.Aš atsiprašau Blush kad esu tokia nesusipratėlė.tačiau gal galite tarstelti,tai pagal kokią programa ar projektą tą reikalą daro?:great:ir kur jūs paskaitote tas nuorodas? Paporinkit nesusipratėlei.Secret Busiu dėkinga.

aukstaityja
VALIO,VALIO,VALIO
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk" onclick="window.open(this.href);return false; ... _id=317763
ČIA RADAU VISKĄ.Wink TAIP KAD PIRMYN -STUDIJUOKITE KO REIKIA IR LAUKIAME KVIETIMO TEIKTI PARAIŠKAS

Sigitas
Paraiškų teikimo terminas balandžio mėn. 21 - gegužės mėn. 23 d. (imtinai)

aukstaityja
Sveiki Sigitai,Bye.Noriu paklausti ,kai jūs matau tiek daug žinote paie šitą paramą-nu ten viskas labai smulkiai viskas išdėstyta-bet tarkim man reikia medsukio-nu visa kita aš turiu-bet noriu elektrinio medsukio...išeina ,kad aš jo pirkti negalėsiu??/ (turiu 100 šeimų)Sad ir kurgi ten apie cukkru užsimenama?? norėčiau pasižiūrėti...

Sigitas
Bitininkystės paramos programoje rėmimo bičių maistui (cukrui ir sirupui) nėra. Dar kartą pakartoju, ką rašiau anksčiau:

Yra dar tik projektas pagal programą žemės ūkiui de minimi (t.y. Ne BItininkystės paramos) kompensuoti vienai bičių šeimai po 20,- Lt. už cukraus ar sirupo bičių maitinimui įsigijymą. Dabar tik ruošiamos taisyklės ir realiai tas mechanizmas gali pradėti veikti nuo birželio vidurio ar dar vėliau. Bitininkų draugijos čia nei prie ko, teikti paraiškas bitininkas privalės individualiai į NMA (kaip deklaruojant pasėlius ar pievas) ir jis turi būti įsiregistravęs registre kaip turintis ž.ūkio valdą.

Dėl medsukių ar kitos įrangos gaunasi paradoksas, nes Bitininkystės paramos programoje tokie dalykai nenumatyti (tai galioja visoms ES šalims), o į Kaimo Plėtros Programą bitininkų nenori priimti (nebent stambų projektą pateiktų) aiškindami, kad bitininkai remiami iš Bitininkystės paramos programos

aukstaityja
DĖKOJU už atsakymą....aš jau buvau supratusi,kad šitos paramos :cukraus kompensavimas ir kur nuo balandžio prasidės paraiškų rinkimas,jos yra dvi skirtingos...Tik sakau gal Jūs žinote kur apie tuos cukraus reikaliukus rašo...bet tiek to -čia laiko klausimas ir viskas bus aišku-esu per daug cekava "zosė"dar kart dėkui ir tikiuosiu ,kad toliau dalyvausite diskusijoje,nes informacijos iš tikrūjų labai reikia
Yra daug žmonių ,kurie nesusigaudo tarp tų visų dokumentų-o konsultantai ...bent jau pas mus -tik pavadinimas,nes jie visai nesidomi nei bitininkais,nei programomis-sakau tai ne norėdama ką įžeisti ar apšmeižti....tokia realybė

kice
Sveiki,
na situo klausimu as jau visai zalia.. O jei turi apie 10 aviliuku savo kieme, tai norint gauti ta parama ka reikia daryti? Ar isviso ja imanoma gauti?

Sigitas
Kreipkites į savo rajono bitininkų draugiją.

kice
o taip paprastai, ukiskai negalite paaiskinti? Pries kreipiantis butu gerai zinoti, ko noriu..

aukstaityja
ūkiškai tariant -esate laaabai smulki žuvelė...Wink,nes kuo toliau aš į tą paramą gylinuosiu tuo labiau suprantu -kuo daugiau turi-tuo daugiau gausi No.Nu duok die ,kad jusiškiai konsultantai butu tikri,o ne popieriniai http://medus.up-your.com/post.forum?mode=quote&p=588" onclick="window.open(this.href);return false;
va čia yra visi tinkamumo kriterijei

Sigitas
Dar kartą ūkiškai paaiškinu apie naudą iš Bitininkystės paramos programos:

1. Būdamas draugijos nariu Jūs galite:
a) gauti pigiau ar nemokamai (priklausomai nuo rūšies) gydymo priemones varozei gydyti
b) dalyvauti mokymo seminare, jei draugija tokį organizuos.

2. Jei esate įregistravęs savo vardu žemės ūkio valdą registre, Jūs galite:
a) Jei turite iki 70 bičių šeimų galite pretenduoti į avilių atnaujinimą (ne daugiau kaip 1425,- Lt. sumai iš viso)
b) Jei turite daugiau nei 70 bičių šeimų, galite pretenduoti į pervežimo priekabos ir krovimo mechanizmo prie jos įsigijimo kompensavimą ne daugiau kaip 5500,- Lt. iš viso.

Pastaba - pakanka būti tik žemės valdos savininku. Lietuvoje ūkininku reikia būti būtinai tik tais atvejais, kai norite gauti žymėto dyzelinio kuro, nusipirkti žemės iš valstybės ar pasistatyti namus savo valdoje be detalaus plano.

aukstaityja
http://www.nma.lt/index.php?-1475498000" onclick="window.open(this.href);return false; -SVEIKI ŠTAI IR SULAUKĖM OFICIALAUS PAKVIETIMO TEIKTI PARAIŠKAS Į NMA.Tik labai liūdna kad esate tokie neaktyvūs-niekuom nesidomite -pavyzdžiui iš kur pirkti platformas-kur pigiausi ir geriausi aviliai-žodžiu dalinkitės info bičiuliai -manau visiems bus naudinga:great:

Sigitas
Deja nusiteikite tam, kad gali būti didelė konkurencija avilių įsigijimui. Kadangi skirta suma per visą Lietuvą maždaug 700 avilių ar įrangos įsigijimui arba "laimingi" bus apie 140 bitininkų, o iš viso šalyje bičiulių maždaug apie 10.000 ir tikrai apie pusę jų gali pretenduoti, nes yra žemės valdos laikytojai.

kice
Nu va, radau aiskiai parasyta apie parama aviliams atnaujinti:
2. Naujų avilių įsigijimo ir susidėvėjusių avilių dalių (lizdinis rėmas, diafragma, skirtukas, šoninė ar viršutinė pagalvė, bičių maitintuvė) pakeitimo išlaidos kompensuojamos iki 80 proc., bet ne daugiau kaip:

2.1. 285 Lt už vieną iš medienos pagamintą avilį;
2.2. 2 Lt už vieną lizdinį rėmą (vienam aviliui 16 lizdinių rėmų);
2.3. 6 Lt už vieną diafragmą (vienam aviliui 2 diafragmos);
2.4. 0,30 Lt už vieną skirtuką (vienam aviliui 16 skirtukų);
2.5. 8 Lt už vieną šoninę pagalvę (vienam aviliui 2 šoninės pagalvės);
2.6. 12 Lt už vieną viršutinę pagalvę (vienam aviliui 1 viršutinė pagalvė);
2.7. 14 Lt už vieną bičių maitintuvę (vienam aviliui 1 maitintuvė).

Vienas paramos gavėjas gali įsigyti ne daugiau kaip 5 avilius arba pakeisti ne daugiau kaip 15 avilių susidėvėjusias dalis.

Esme, kad ne daugiau 5 aviliu, reiskia uzteks daugeliui bitininku. Tik mane domina, kokia ta zemes valda turi buti - tipo ukininkas? Ar uztenka tik zemes tureti? Kol kas dar neraso, kokiu dar dokumentu reikia, dar turbut anksti..

kice
Na ir del zemes issiaiskinau - turi tureti zemes ir jos dokumentai turi buti sutvarkyti. Ir viskas Smile Manau daug bitininku tos zemes turi.
Idomu, kokiu dokumentu reikia teikiant ta paraiska? Gal kam teko kitos rusies paraiska teikti?

aukstaityja
sveiki,štai įdedu tau nuorodą kur yra viskas http://www.nma.lt/index.php?-691231744" onclick="window.open(this.href);return false; aprašyta-kokiu dokumentų reikia ir kaip užpildyti paraišką ir net pati paraiška Wink,bet neturėk tiek daug vilčių,nes jei neturi kaimo verslo registro kodo-vadinamos valdos ,tai nieko negausi.Nemaišykite su namų valda-tai skirtingi dalykai.O kol ž.ū valdą užregistruoja praeina nemažai laiko minimum dvi savaitės.O paraiškas surinkinės gal tik iki gegužės 21d,jei neklystu.Sekmės

kice
o radai, kad turi buti uzsiregistraves LR zemes ukio ir kaimo verslo registre? Tureti zemes neuztenka, dar reikia verstis zemes ukiu..

aga, kai parasiau, perskaiciau, kad radai Smile Tai mane ir uzmuse - zemes turiu, bet ja isnuomoju, taip kad nera sansu parama gauti..
Beje, smagu dar ir tai, kad pirma "ivykdai islaidas", o paskui - gauni arba ne parama Smile
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
sauliusb
Patyręs narys
Aviliai: Dadano (16 rėmų)
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 4

Re: PARAMA BITININKAMS 2008-2010m

2008 Gru 22 , 15:17

Atgaivinu diskusiją, kadangi tema vėl tampa aktuali.
Paramos įgyvendinimo taisyklėse rašoma:
"...
60.2. nauju aviliu isigijimo ir susidevejusiu aviliu daliu pakeitimo (lizdinis remas, diafragma,
skirtukas, šonine ar viršutine pagalve, biciu maitintuve) išlaidos kompensuojamos iki 80 proc., bet ne
daugiau kaip:
60.2.1. 285 Lt už viena iš medienos pagaminta avili;
..."
Įdomu, ar čia įeina ir daugiaaukščiai aviliai (nes minimi lizdiniai rėmai, diafragmos...)?
"iš medienos pagamintą avilį" - o jei avilys iš OSB? wilara
Kadangi, turbūt, reikės pagrįsti patirtas išlaidas, avilius reikia pirkti iš parduotuvės, ar kokios stalių įmonės? Iš kito bitininko, gaminančio avilius, turbūt negalima?

ir dar viena citata:
"...
7. Visi pareiškejai turi tvarkyti buhalterine apskaita pagal Lietuvos Respublikos teises aktu
reikalavimus nuo paramos paraiškos pateikimo Agenturos Kontroles departamento teritoriniam skyriui
dienos.
..."
Ar kas nors vedate buhalterinę apskaitą? Gal yra kokia supaprastinta buhalterija šiam atvejui (juk dauguma bitininku net ne ūkininkai)?

Gal kas nors pasinaudojote parama 2008 metais - būtų labai įdomu sulaukti komentaro.
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys

2008 Gru 22 , 21:31

Norite gauti paramą - teks ir apskaitą tvarkyti. Tokie ES reikalavimai. Be to, gaudami pasinaudodami parama įsipareigojate tai daryti penkerius metus.
Nežinau, kaip kiti daro, bet aš nusipirkau "Pinigų, pirkimo ir pardavimo žurnalą". Jame fiksuojamas pinigų judėjimas kasoje ir banke. Atrodo, to pakanka. Kiek žinau, jei nesate PVM mokėtojai, tai ir pirkimo ar pardavimo sąskaitų kaupti nereikia prie šio žurnalo.
Dėl avilių. Kai aš teikiau paraišką, turėjau Wilaros pasiūlymą. Jame buvo pateikti keli variantai - buvo "Klasika-16", "Klasika-22" ir buvo pora variantų daugiaukščių. Todėl manau, kad daugiaukščius irgi galima įsigyti, bet paramos kaina neturėtų keistis, nes dokumentuose nėra pasakyta, kad įsigyjant daugiaukščius būtų remiama kitaip. Dar noriu atkreipti dėmesį, kad Wilaros svetainėje avilio kaina nurodyta atskirai, nesukomplektuotas avilys. Kai sukomplektuoja viską, kas priklauso, kaina pasikeičia :good: Aš pirkau "Klasika-16". Vieno sukomplektuoto avilio kaina buvo 427 Lt.
Avilius būtinai reikia įsigyti iš oficialaus gamintojo, kad būtų įsigijimo dokumentai (sąskaita, kasos pajamų orderis ar pavedimo kopija), dar turi būti prekių priėmimo-perdavimo aktas. Privatus gamintojas tokius dokumentus vargu ar galės išduoti. Be to, dar turi būti patvirtinimas, kad to gamintojo produkcija (šiuo atveju aviliai) atitinka ES reikalavimus. Aš tokį patvirtinimą turėjau užrašytą ant Wilaros pasiūlymo renkantis avilius. To pakako.
Sėkmės.
Vartotojo avataras
sauliusb
Patyręs narys
Aviliai: Dadano (16 rėmų)
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 4

2008 Gru 23 , 12:07

adin rašė: Nežinau, kaip kiti daro, bet aš nusipirkau "Pinigų, pirkimo ir pardavimo žurnalą". Jame fiksuojamas pinigų judėjimas kasoje ir banke. Atrodo, to pakanka. Kiek žinau, jei nesate PVM mokėtojai, tai ir pirkimo ar pardavimo sąskaitų kaupti nereikia prie šio žurnalo.
Ar tai toks žurnalas?:
Paveikslėlis
Jei taip, tai apskaita turėtų būti tvarkoma pagal LRV nutarimą Nr.1333 “Dėl Ūkininko ūkio ir gyventojų, kurie neįregistravę ūkininko ūkio verčiasi individualia žemės ūkio veikla, veiklos buhalterinės apskaitos tvarkos aprašo patvirtinimo”
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... ry=&p_tr2=
http://www.zum.lt/min/index.cfm?fuseact ... ngparam=LT
adin rašė: Dėl avilių. Kai aš teikiau paraišką, turėjau Wilaros pasiūlymą. Jame buvo pateikti keli variantai - buvo "Klasika-16", "Klasika-22" ir buvo pora variantų daugiaukščių. Todėl manau, kad daugiaukščius irgi galima įsigyti, bet paramos kaina neturėtų keistis, nes dokumentuose nėra pasakyta, kad įsigyjant daugiaukščius būtų remiama kitaip.
Na iš tikrųjų būtų keista, jei būtų remiamias tik Dadano tipo avilių įsigijimas. Kadangi gavęs paramą įsipareigoji šiuos avilius naudoti 5 metus, tai, bent jau aš, iš karto galvoju apie daugiaaukščius. Kiek teko matyti Wilaroje daugiaaukščiai pagaminti tik iš OSB (http://www.orfis.lt/statybines_plokstes ... s_osb.html ) Įdomu, ar OSB plokštę galima laikyti mediena?
adin rašė: Avilius būtinai reikia įsigyti iš oficialaus gamintojo, kad būtų įsigijimo dokumentai (sąskaita, kasos pajamų orderis ar pavedimo kopija), dar turi būti prekių priėmimo-perdavimo aktas. Privatus gamintojas tokius dokumentus vargu ar galės išduoti. Be to, dar turi būti patvirtinimas, kad to gamintojo produkcija (šiuo atveju aviliai) atitinka ES reikalavimus. Aš tokį patvirtinimą turėjau užrašytą ant Wilaros pasiūlymo renkantis avilius. To pakako.
Sėkmės.
Gal kas žinote, kur dar būtų galima įsigyti avilių, kurie atitiktų ES reikalavimus? Aišku, kad tinka Wilara, galbūt dar Bičių korys http://www.biciukorys.lt/windows.htm , gal dar yra?
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius: 270
Bitininkavimo stažas: 22

2009 Sau 10 , 23:06

O aš noriu paklausti :) Gal kas jau anksčiau gavo paramą, ar pažįstamas yra gavęs, pagal trečią priemonę - avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas. :) Taigi noriu gauti informacijas apie priekabas, kokios firmos gamina, kokios firmos/įmonės vertėtu pasirinkti. Norisi, kad būtų kokybiška, patvaresnė, ilgaamžiskesnė. :) Būtų gerai, kad kas pakomentuotu... :)
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 60
Bitininkavimo stažas: 25

2009 Sau 10 , 23:23

grikis rašė:O aš noriu paklausti :) Gal kas jau anksčiau gavo paramą, ar pažįstamas yra gavęs, pagal trečią priemonę - avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas. :) Taigi noriu gauti informacijas apie priekabas, kokios firmos gamina, kokios firmos/įmonės vertėtu pasirinkti. Norisi, kad būtų kokybiška, patvaresnė, ilgaamžiskesnė. :) Būtų gerai, kad kas pakomentuotu... :)
Kiek teko girdėti, viena iš populiaresnių tarp bitininkų yra UAB "Autovega", Vilnius Savanorių pr., bet čia ir pačiam reikia studijuoti priekabų pasiūlą pagal tai kas aktualu labiausiai (išmatavimai, kaina, tvirtumas ir t.t.)
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: iki 20
Bitininkavimo stažas: 0

2009 Sau 14 , 09:15

Šios dienos "Valstiečio" straipsnis, gal ką sudomins:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS

2009 Sau 16 , 18:35

Kaip suprantu ir kiek žinau platformėlę aviliams pervežti siūlo oficialiai tik vienas Olsevičius iš Wilaros. Gal kas žinote ką nors daugiau? :wasntme:
Austeja2
Patyręs narys

2009 Sau 19 , 16:11

grikis rašė:Kaip suprantu ir kiek žinau platformėlę aviliams pervežti siūlo oficialiai tik vienas Olsevičius iš Wilaros. Gal kas žinote ką nors daugiau? :wasntme:
Rimtoms priekabų firmoms bitininkai yra gana smulkus dalykas ir praktiškai juk šią paramą gauna juk fiziniai asmenys, taigi kam konkrečiai siūsti pasiūlymą niekas ir nežino. Kitas kelias - pasiunčia gal kas bitininkų draugijai ir čia vėl priklauso nuo pirmininko - ar jis perduos kam tai naudinga būtų ar pasidės tarp popierių ir viskas. Realiausia - pačiam susirasti sau tinkamą priekabą ir paprašyti iš pardavėjų komercinio pasiūlymo. Jei pats nuo Panevėžio, reikia klausti Aleksandro Kavaliausko, nes jis pernai įsigijo sau tinkamą iš kokios tai firmos Paliūniškyje.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos

2009 Sau 19 , 23:15

Biciuliai kreipkitės į savo bitininkų draugijas del vaistų nuo varozes įsigijimui lengvatinėmis sąlygomis
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS

2009 Sau 20 , 20:42

:) Jau buvau pas Kavaliauską ir daug ką pamačiau (na man naudingo), o prieš tai (pasisakyme) aš domėjausi pačia platformėle, na pačiu karkasu ant kurio statosi aviliai... Priekaba kaip jau ir išsirinkęs... :):)
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas: 12

2009 Sau 21 , 00:33

Tai pasidalink info - visiem gi idomu ;)
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS

2009 Sau 21 , 08:04

Nežinau ar turiu teisę smulkiai aprašinėt, tai parašysiu trumpai, o kas nori gali tartis ir pats pas jį nuvažiuoti... :) Bičiulis labai gerai įsirengęs ir pasirengęs bitininkavimui. Turi namuką, ką ten visą namą tam tikslui paskyręs, Jame patalpos medui sukti, su visa įranga, atakiavimo stalai, staklės, el. medsukiai. Patalpą cukraus sirupui ruošti ir dezinfekuoti inventoriui, su didžiuliais katilais. Taip pat didžiulį vaško lydymo katilą (su garo generatorium). Daug technikos, kad kuo mažiau tektų rankom dirbt ir viską sparčiau būt galima atlikt... :) O dalį savo bityno bičių vežioja ant tokių( šiaip l. paprastos konstrukcijos) platformėlių, kurios persiveža pakišus po jomis lengvos mašinos priekabą. :) Taigi tinkamas posakis, kad nereikia ir į užsienį važiuoti, galima daug pamatyti ir pas kaimyną :)
Austeja2
Patyręs narys

2009 Sau 21 , 10:24

Taigi tinkamas posakis, kad nereikia ir į užsienį važiuoti, galima daug pamatyti ir pas kaimyną.

Abejoju ar tai tinkamas posakis. Prieš ar betvarkydamas savo bityną A. Kavaliauskas dalyvavo ne vienoje išvykoje į užsienio bitynus. Kažin ar jis visiems rodys kaip pačiam, nes juk tai konkurentų rinkoje auginimas ir visai tai natūralu kad ne kiekvienas to nori. Nuvažiavus į užsienį priimančiam bitininkui jau ta prielaida dėl konkurencijos negresia.
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys

2009 Sau 22 , 18:33

Labai gaila, kad pasinaudojusiems parama 2008 metais, šiemet ji neteikiama. Kodėl tokie apribojimai... :(
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2009 Sau 22 , 20:13

o dar blogiau, kad jei nesi ukininkas, tai parama visai neiteikiama :) Nors gali tureti pussimti aviliu, ir netureti zemes :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Se
Sergijus

2009 Vas 06 , 20:13

kice rašė:o dar blogiau, kad jei nesi ukininkas, tai parama visai neiteikiama :) Nors gali tureti pussimti aviliu, ir netureti zemes :)
Akurat,kice,aš turiu pusšimtį šeimų ir nė aro žemės.Mano bitynai stovi seniūnijai priklausančiuose,buvusių dvarų parkuose.Pasramą gavau už pernai pirktą cukrų.2 ha žemės nuomoju tam,kad mažiau mokėt už sveikatos draudimą.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2009 Vas 06 , 20:45

o, tai tu jau turi zemes skaitosi - nuomoji 2 ha..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Algisdalgis
Patyręs narys

2009 Vas 07 , 12:53

Kol jūs čia ginčijotės ir nespėjote iki vasario 9, tie, kas prieina prie popieriu tvarkymo , pinigelius pasidalino. Buvau Vilniuje, "Biciu korio" dirbtuvėse, tai nei lentgalio nebeduoda.Visi aviliai ir panasūs daiktai nupirkti i prieki ir eilė iki rudens.
Se
Sergijus

2009 Vas 17 , 01:35

Algisdalgis rašė:Kol jūs čia ginčijotės ir nespėjote iki vasario 9, tie, kas prieina prie popieriu tvarkymo , pinigelius pasidalino. Buvau Vilniuje, "Biciu korio" dirbtuvėse, tai nei lentgalio nebeduoda.Visi aviliai ir panasūs daiktai nupirkti i prieki ir eilė iki rudens.
Kuriems galams man tie aviliai? Kai kurie,yra senesni už mane,bet keisti jų nesiruošiu-susiremontuoju ir naudoju toliau.Prieš 7-etą metų,įsigijau medienai apdoroti,baltarusių gamybos staklytes ir man sočiai gana... :)

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS