Gazolis

Viskas apie istatymus, kompensacijas ir paramą, susijusią su bitininkyste.
Vartotojo avataras
karabas
Patyręs narys
Aviliai: Mediniai
Bičių šeimų skaičius: 50
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: Bakfastas

Re: Gazolis

2016 Rgp 03 , 20:23

Duona rašė:
kirk rašė:Tai va - aš ir noriu sužinot ar į lengvaja galima pilt, ar galiu belekur važiuot? O žiemą kaip ? Kaip bus jei vieną mašina naudoju ir į bityną ir į Palanga nulėkt? :think: Kur apie viską tai paskaityt, ir kaip tai praktiškai veikia?
Norint važuoti naudojant žymėtą dyzeliną, nesvarbu su kokia mašina, būtina pildyti krovinio gabenimo važtaraštį.
Savai žemės ukio produkcijai vežioti pakanka vaštaraštį rašyti laisvos formos.Svarbu ,kad būtu nurodyta vežimo data, adresai pakrovimo ir iškrovimo, krovinio pavadinimas ir kiekis, transporto markė vairuotojo pavardė ir parašas. Aš rašau laisvos formos važtaraščius, ant lapo yra sugraduotos 9 skiltys ir eilės tvarka sunumeruotų. Viename lapė telpa apie 20 eilučių ,važtaraščių.
Produkcijai vežioti tai gal ir reikia važtaraščio, bet jai važiuoju pirkti motinų, ar inverto, ar į bityną korpusų prisikrovęs ką tada pildyti? dėl transporto tai viskas aišku,su traktoriumi turgun neveši medaus parduot.
Keistas reiškinys: eini šunkeliu,o sutinki žmones.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS

2016 Rgp 03 , 21:38

Visi šie svarstymai dėl kuro naudojimo žemės ūkyje,ar ne žemės ūkyje yra kaip ir beprasmiai.Jei turi pvz.automobilį,kurį naudoji ūkio ir asmeninėm reikmėm tai nors kartą užpylus žalio kuro,jis dar ilgai liks dažytas,nors ir piltumėm įprastinį,akcizu apmokestintą.Arba pvz. aš prie bičių važiuoju su dujom,kodėl man nėra beakcizių dujų ar benzino?Čia niekas iš VMI per daug nesismulkina ir nesikabinėja dėl smulkmenų.Ar yra nors vienas forume,kuriam tikrino kurą per paskutinius 3 metus ant kelio?
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 250
Bitininkavimo stažas: 10
Bičių rasė: Buckfast

2016 Rgp 03 , 22:53

Mane irgi domina šis klausimas- kaip taisyklingai naudoti beakcizį kurą, jog nebijant būtų galima važiuoti į bityną. Jeigu skaitant įstatymus, tai:
6.2. žemės ūkiui, tvenkinių ir kitų vidaus vandenų žuvininkystei skirtas kuras – tai kuras (dyzelinas), skirtas naudoti žemės ūkio mašinų ir mechanizmų varikliuose bei vidaus vandenų žvejybinėse laivybos priemonėse. Šį kurą (dyzeliną) draudžiama naudoti sausumos ir vidaus vandenų motorinėse transporto priemonėse, skirtose keleiviams ir kroviniams gabenti.

Bandžiau ieškoti toliau, kaip, pavyzdžiui, įteisinti ūkio mašiną ir manau geriausiai paaiškinama šio, ne tokiame jau ir sename, straipsnio( http://www.tv3.lt/naujiena/792679/prasi ... -medziokle) pastraipoje:
Tik pagal paskirtį?
Kuro, kuriam taikomos akcizų lengvatos, kontrolės tvarkoje nurodyta, kad žymėtas dyzelinas turi būti naudojamas tik pagal paskirtį. 6.2. straipsnyje juodu ant balto pabrėžta, kad žemės ūkiui skirti degalai – tai degalai (dyzelinas), skirti naudoti žemės ūkio mašinų ir mechanizmų varikliuose. (...) Taigi ūkininkas Antanas būtų išvengęs baudos ( plačiau skaityti pačiame straipsnyje, sutrumpintai- važiavo su šeima atostogaut prie jūros), jeigu, važiuodamas su šeima poilsiauti, į bagažinę būtų įsimetęs, pavyzdžiui, grūdų ar bulvių, maišą ir kontrolieriams paaiškinęs, kad jo kelionės tikslas – ūkyje užaugintą produkciją parduoti Palangos turguje.
Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/792679/prasi ... -medziokle

Taigi, nors ir rašoma toliau šiame straipsnyje, jog tai gana slidus dalykas, bet vežiokitės visą laiką bitininko dūminę, kaltą ir kostiumą ir turi užtekti pasiteisinimo, jog į bityną darbuotis važiuojat ;)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: bakfastas

2016 Rgp 04 , 00:13

norėtųsi gyvent tvarkingai pagal įstatymus, bet kažkodėl tampi kaltas kaltas kaltas.dažniausias krovinys esu aš pats ir dūminė.per dieną turėčiau išrašinėt 4-5 važtaražčius, kad save į bityną nuvežt.spjoviau į tą kompensuojamą gazolį, dvasios ramybė brangesnė.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9

2016 Rgp 04 , 00:29

zilvasss rašė:norėtųsi gyvent tvarkingai pagal įstatymus, bet kažkodėl tampi kaltas kaltas kaltas.dažniausias krovinys esu aš pats ir dūminė.per dieną turėčiau išrašinėt 4-5 važtaražčius, kad save į bityną nuvežt.spjoviau į tą kompensuojamą gazolį, dvasios ramybė brangesnė.
pritariu :ok: kažkokia nesąmonė save ,savo noru spausti į kažkokius, kažkieno primestus ,,rėmus,,..., atsiprašau - ,,spąstus,, ;)
Visiems jums-linkiu laimės
egidukas
Patyręs narys
Aviliai: dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 27
Bičių rasė: 3 bičių rasės

2016 Rgp 05 , 22:53

Deja pagal LR teisės aktus bet kokiu atveju radus automobilio bake žymėto kuro likučių vis tiek būtų supiltas ATP protokolas, mašinoje galėtų būti ir 100 dūminių. Belieka skundimas teismui ir įrodinėjimas ir pagaliau galutinis išaiškinimas, kuriuo galėtų vadovautis kiti teismai. Rašau iš patirties, kad man tenka rašyti protokolus aišku už kitus dalykus.
Rolis
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 15
Bitininkavimo stažas: 14
Bičių rasė: Mišrūnės

2016 Rgp 08 , 22:33

Turint teisiškai registruotą savo vardu bityną ir tai pat registruotą automobilį negali pareigūnai, kaip aukščiau rašęs, kabinėtis. Neieškokit kabliukų kur jų nėra. Viskas priklauso nuo ūkio subjekto t. y. kokia buhalterija turi būti vedama. Klauskit VMI ir nereiks burti.
egidukas
Patyręs narys
Aviliai: dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 27
Bičių rasė: 3 bičių rasės

2016 Rgp 08 , 22:43

Na jeigu važiuosi žemės ūkio mašina tai viskas puiku.
Rolis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 15
Bitininkavimo stažas: 14
Bičių rasė: Mišrūnės

2016 Rgp 09 , 14:23

Gali važiuoti bent kokia mašina. Svarbų, kad tavo vardu būtų registruota. Kartoju, tai tinka tik mažažemiams, kuriems taikoma supaprastinta buh. apskaita.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9

2016 Rgp 10 , 00:09

nežinau, kaip iš tikro, bet girdėjau, kad pas Baltarusijos furistus, salerka dar pigesnė nei ta ,,žalia,, ir po jokius kabinetus nereikia bėgioti, laiko gaišti, ir visokių nesąmoningų poperių pildyti. Kol avilių tūkstančiais kilometrų nevežioju, kažkaip neaktuali ta tema.
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 200
Bitininkavimo stažas: 33

2017 Bir 22 , 22:36

Kilo klausimas: ar mano giminaitis gaus gazolio jei nėra ūkininku įsiregistravęs , bet vet. tarnyboje turi įregistravęs 2016 m . liepos 1 d. - 21 bičių šeimą, o 2017 m sausio 1 d.-21 ir liepos 1 d. bus 65 šeimos . Vienu žodžiu nuo 2016 m liepos 1 d iki šių metų liepos 1d bus vidutiniškai virš 40 bičių šeimų.
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas: 6

2017 Lie 05 , 22:11

Negaus. Vidurkį veda mėnesiais o tik paskui daro į metus. Nebent kažkas pasikeite
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS