Melioracijos griovys

Viskas apie istatymus, kompensacijas ir paramą, susijusią su bitininkyste.
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys
Aviliai: Dadano ir skrynios

Melioracijos griovys

2015 Kov 30 , 19:02

Sveiki,
susiduriau su tokia problema...mano bitynas ir as pats gyvenu vienkiemyje salia melioracijos griovio (kanalo). Si griovi priziuriu, vaga isvalau ir iskertu krumus, kurie trugdo vandens tekmei, dabar prisistate veikejei ir nori iskirsti visus "krumus" kurie auga slaite...Ka man daryti, nes ten auga blindes, kurios man ir bitelem reikalingos, kaip minejau as vaga isvalau ir slaite augantys medziai niekam netrugdo. Gal kas esate su tokia situacija susidure, prasau padekite.

Aciu.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 200
Bitininkavimo stažas: 33

Re: Melioracijos griovys

2015 Kov 30 , 20:44

Taip tai pagal nuostatas krūmai ir medžiai ant melioracijos įrenginių negali augti ir už tai tiem kam priklauso įrenginiai gali būti skiriamos baudos jei neprižiūri ir jų nešalina.Medžių , krūmų šaknys užkemša drenažo sistemas ,žiotis, trukdo mechanizuotų būdu valyti griovius.
Vartotojo avataras
dzivilis
Aviliai: Dadano+lyson 10R
Bičių šeimų skaičius: 45+-
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Buckfast + mišrūnės

2015 Kov 30 , 20:48

Kad kanalas yra valstybinė žemė, čia jau nieko nepadarysit, kas laimėjo konkursą tas ateis ir jį išvalis, augykit ne kanalo riboje ir niekas nekirs. O ką tiek tonų blindžių gėrio prineša, kad protestuojat? :wasntme:
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys

2015 Kov 30 , 20:54

Uzstoja veja, ir siaip man grazu :) ne del naudos...
Vartotojo avataras
kebabaz
Patyręs narys
Aviliai: Dadano 16r ; daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: 29
Bitininkavimo stažas: 7
Bičių rasė: Bakfast, karnika

2015 Kov 30 , 21:27

Pabandyk gražiuoju pasneket su kirtėjais gal paliks.Jei grovį kirs privatininkas biokurui tai gal ir sutarsi uz medaus sloikiuka ar buteliuka(su vietoj dirbančiuoju) kad kazkiek tau blindziu paliktu, jei patys melioratoriai kirs ar koks rangovas tada darys pagal raide kad prie ju neprikibtu ir kazin ar paliks. :bee
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys

2015 Kov 30 , 21:42

cia yra programa pagal ES ismokas...tai susikalbeti neiseis, parasiau laiska gamtosaugininkams, rytoj matysiu ka pasakys. Be to kaip jie galejo projekta parengti be mano zinios ir mano dalyvavimo? kai jau projektas buvo parengtas, tada jie ateje reikalavo mano paraso, kad as sutikciau su kirtimu - aisku nesutikau, tai mergaite netycia leptelejo, kad jei nesutinkat mes galime keisti projekta ir atsisakyti, bet daug poperizmo ir t.t. tai va kyla klausimas ar be mano sutikimo jie galejo parengti projekta...
Rolis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 15
Bitininkavimo stažas: 14
Bičių rasė: Mišrūnės

2015 Kov 30 , 22:00

Visi melioracijos įrenginiai yra valstybės nuosavybė. Nelabai aišku kokio sutikimo iš jūsų reikia. Įmonė, laimėjusi projektą, išvalys apžėlusį kanalą nuo krūmų ir medžių ir dar berods penkis metus privalės jį šienauti. Taip, kad šalia namų turėsite švarų, tvarkingą ir nušienautą kanalą. Ko ir benorėt, kai senais gerais laikais :) .
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys

2015 Kov 30 , 22:05

Kazkaip nesueina galai, tai kodel tada as moku uz zeme mokesti i kuri yra iskaiciuotas kanalas, nors pagal jus neturiu jokiu teisiu i ta iskaiciuota zeme...
Rolis
Patyręs narys

2015 Kov 30 , 22:15

Patikėkit, į tą griovį jūsų teisės labai ribotos. Greičiau turit dėl jo daugiau pareigų nei teisių. Ir tikrai su juo jums neleis niekas elgtis kaip su nuosavu. Aišku šienauti ir medžius kirsti galit.
Sergijus
Patyręs narys
Aviliai: Lentiniai,inkrustuoti skarda
Bičių šeimų skaičius: Iki 250-ies
Bitininkavimo stažas: 30
Bičių rasė: Rotveilerinės

2015 Kov 30 , 23:00

Rolis rašė:Patikėkit, į tą griovį jūsų teisės labai ribotos. Greičiau turit dėl jo daugiau pareigų nei teisių. Ir tikrai su juo jums neleis niekas elgtis kaip su nuosavu. Aišku šienauti ir medžius kirsti galit.
Visiškai pritariu Roliui ir dar pataisysiu: "Šienaut ir medžius kirsti - PRIVALOT." ;)
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: >6
Bitininkavimo stažas: 1

2015 Kov 30 , 23:02

BitininkasN rašė:Kazkaip nesueina galai, tai kodel tada as moku uz zeme mokesti i kuri yra iskaiciuotas kanalas, nors pagal jus neturiu jokiu teisiu i ta iskaiciuota zeme...
Todėl, kad kanalas eina per servitutinę žemę (http://lt.wikipedia.org/wiki/Servitutas" onclick="window.open(this.href);return false;). Kas joje galima daryti, o kas ne - nurodyta kadastro dokumente. Stebėtis nėra ko. Jei per sklypą eina elektros laidai arba vieškelis, tai turbūt nekeltų nuostabos reikalavimas nepjaustyti stulpų arba nesuarti kelio ir leisti juo važiuoti visiems norintiems.
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys

2015 Kov 30 , 23:12

gal ir man pavyks, laimeti tikiuosi...kazkas panasaus buvo ir cia http://www.jurbarkosviesa.lt/Naujienos/ ... aryta-zala
as vaga valau ir vandens tekmei nesudarau kliuciu, be to per mano dirva einantis drenazas, kuris senai neveikia ir ziotys uzslinkusios ju net nera, neturi jokios reiksmes kitiems sklypams, jis vienintelis tik mano zemei, kuris neveikia
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai: Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 25
Bitininkavimo stažas: 30

2015 Kov 30 , 23:33

Prie manęs krūmus paliko tik nuo miško pusės, o kitą pusę išpjovė, išvalė, sutvarkė pralaidas, dabar lengviau prižiūrėti. O po elektros laidais medžius trumpinau, genėjau, kad laidų nesiektų. Nebūnant namuose, elektrikai nurėžė gudobeles žemiau skiepų :'( , nors buvau apkarpęs ir jas.
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai: dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: Iki 30
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: Kaukazas, karnika

2015 Kov 31 , 21:48

Jie tokius reikalus turi suderinti su žemės savininku. Vilniuje vienai moteriškei 2 obelis po laidais nupjovė savavališkai, tai ji elektros tinklus į teismą padavė ir laimėjo bylą, prisiteisė 2000 lt. Jei nesutinki kad elektros apsaugos zonoje butų nupjauti medžiai jie kiša popieriuką padirašyti kad jei įmonė patirs žalą dėl po laidais augančiais medžiais žemes sąvininkas padengs visus nuostolius. Dažniausia žemės savininkas pamatęs tokį popieriuką persigalvoja arba ne :-)
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Rolis
Patyręs narys

2015 Kov 31 , 22:25

Dabar jie kiša kitokį popieriuką. Jame dažniausiai būna nurodymas pačiam namų valdos savininkui sutvarkyti medžius, kurie trukdo elektros perdavimo linijoms. Aišku, už atitinkamą mokestį viską gali sutvarkyti ir elektros liniją eksploatuojanti įmonė.
dalia1
Patyręs narys

2015 Bal 01 , 23:27

Melioracijos grioviu be zemes savininko sutikimo negali tvarkyti,kirsti medziu ir krumu.antradieni einu i teisma siuo klausimu,bus byla,kad be mano sutikimo iekirto medzius.tada parasysiu komentara.
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys

2015 Bal 23 , 22:01

dalia1 rašė:Melioracijos grioviu be zemes savininko sutikimo negali tvarkyti,kirsti medziu ir krumu.antradieni einu i teisma siuo klausimu,bus byla,kad be mano sutikimo iekirto medzius.tada parasysiu komentara.
Labas, kaip jums sekesi?
DonatasD
Patyręs narys
Aviliai: Dadano, 10R bedugniai
Bičių šeimų skaičius: 12
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Karnika,

2015 Bal 23 , 23:11

Sveiki,

pas mane situacija buvo ta pati, tik niekas neklausė, iškirto ir tiek, po savaitės radau plikus krantus. O dar kaž koks "atstovas" atvažiavo ir pareiškė, kad ir savo teritorija privalome geriau tvarkytis ... :)
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys

2015 Bal 24 , 21:18

As kai parasiau aplinkosaugai, tai kol kas atsoko, nes pasakiau, kad "zeldynai" yra ginami zeldynu istatymu, kuriu jie kirsti negali...dar pasakiau, kad as vaga priziuriu ir jei nera reikalo techniskai jos valyti, krumu kirsti nereikia...vaga as pats su kastuvu isvalau nuo lapu...kol kas atstojo :)

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS