Puslapis 12

Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 09 , 21:29
leo
Situacija tokia: kaimynė iš gretimo namo sumąstė paganyti savo karvutę prie pat mano avilių (maždaug 4-5 m). Žemės plotelis, kuriame ji gano tą savo gyvulėlį, priklauso mūsų namo gyventojui, kuris, atseit, leido jai tai daryti (pats jis net negyvena mūsų name, kažkur išsikraustęs). Labai mandagiai, aš jos paklausiau, ar nebijanti taip rizikuoti savo karvės ir plius dar veršiuko gyvybe? Paaiškinau, kokios gali būti pasekmės. Į tai ponia atsakė maždaug taip: "Tavo bitės - tu ir atsakysi, jeigu kas atsitiks su mano karve :devil: " Štai dabar ir galvoju, kaip gi iš tikrųjų yra? Maža to, kad turiu pakęsti smarvę ir muses beveik po savo langais, negi aš dar ir už jos karvę turėčiau atsakyti, jeigu (neduok Dieve) įvyktų tokia nelaimė ir bitės užgiltų negyvai jos galvijus?
Gal kas galėtų paaiškinti, ką apie tai sako įstatymai?

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 09 , 21:50
Gedas12
Pas mane gimineje laike kelis avilius prie namu. O ju kaimynai netvarkingi laike suni ir tas suo lakstydavo palei tvora kur netolese stovejo aviliai. Tai ta suni kai sugele turi atsakyti giminaitis grazinti pinigus uz ji. Ir jam baigesi noras bitininkauti.

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 09 , 22:01
lang
Labas vakaras leo, as ispeciau ta ponia rastu, t.y. registruotu laisku apie antisanitarines salygas ir gresiancias pasekmes jei jos karve suerzins Jusu bites ir jos bus priverstos gintis (butinoji gynyba), del argumentu svarumo irasykite keleta straipsniu, (Nr.) paragrafu is civilinio kodekso
Sekmes
Vilkas

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 09 , 22:58
leo
Ačiū už patarimą, lang. Bandysiu taip ir padaryti, bet tai užims laiko, o karvė su veršiu net ir nakčiai palikti prie mano bitynėlio: reiškia ganysis ir rytoj nuo ryto. Laimei lakos nusuktos į priešingą pusę. Ot velnias, niekaip nesuprantu, iš kur imasi tokie žmonės, kurie trokšte trokšta konfliktų: juk turi savo žemės, į valias ganyklų, bet ne, reikia rišti gyvulius ir š...i prie bityno, po svetimais langais, žemės plotelyje prie namo, kuris netgi negali būti skirtas ganymui :dontknow:

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 09 , 23:22
vinipux
sunku ką patarti nežinant situacijos-teritorija miesto ar kaimo? jei miesto ar gyvenvietės tai turėtų buti zonos kur leidžiama ganyti gyvulius ir kur draudžiama--šunims vedžioti ir gi yra skirtos aikštelės, manau reikėtų kreiptis į savivaldybę ar į higienos centrą ir tt.Šiap labai vertingas Lang patarimas-tik būtina kažkaip fiksuoti tą ispejimą-- (teismui žodžio nepateiksi).

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 09 , 23:30
lang
Gal melzeja gviesiasi i Jusu laisve (jei ji panasi i zmogu), arba subtiliai siulo nupirkti visa piena
Sekmes aiskinantis tokios ganiavos priezastis
Vilkas

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 10 , 00:43
leo
teritorija miesto ar kaimo?
Bažnytkaimio :) Aštuonbutis namas kažkada priklausė kolūkiui, vėliau butus gyventojai išsipirko už talonus/čekius :dontknow: (gaila aš dar čia negyvenau ir to padaryti nepavyko, todėl butukas priklauso savivaldybei :( ) Žemės ruoželius apie namą gyventojai kažkokiu būdu pasidalinę, bet ar juos išsipirkę, tiesiog nesidomėjau.
Tą moteriškę pažįstu daug metų. Iš esmės ji nėra blogas žmogus, bet labai jau keisti "zachodai" kartais jai užplaukia, o tada jau laikykis arba "Duok...kelią..." :lol: Bandysiu gražiuoju įtikinti ją rytoj - gal nuotaikos per naktį pasikeis. Nesinori "užkurti" tų popierinių reikalų per valdiškus namus.
Logiškai mąstant, tai: 1.Ne aš gi savo bites atitarabaninau prie jos gyvulių, o atvirkščiai. 2. Žemė, kurioje ji gano - ne jos. 3. Kaimynams girdint, apie galimas pasekmes ji buvo perspėta. 4. + rytoj dar pasinaudosiu lang patarimu apie raštišką perspėjimą. Na negi tokie kvaili mūsų įstatymai, kad vis tiek turėčiau atsakyti, kaip tas Gedo giminaitis už šunį? :nope:

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 10 , 00:57
Liuka
leo,gal puslitriuko medaus užteks,kad susitartut.Dieną tegul nuveda karvę toliau,o naktim nuganys ir arti.Jei nesiganys ant bičių tako ir nesikasys tarpuragio į avilį,nieko bitės nedarys. :)

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 10 , 08:09
vinipux
barteris- tu jai medaus,ji Tau mėšlo: ;) tik va idomu kokiu santykiu keisti, mėšlas nunai gana brangus ;)

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 10 , 09:52
leo
gal puslitriuko medaus užteks,kad susitartut.Dieną tegul nuveda karvę toliau,o naktim nuganys ir arti
Nei puslitriuko, nei litriuko man nebūtų gaila dėl šventos ramybės. Aš taip ir patariau jai. Bėda ta, kad jos vyras "šviesią dieną" retai mato, o vedžioti vienai karvę su veršiu... pati supranti.
Įsitikinęs, kad po šių žodžių atsiras patarimų, vedžioti karvę man kartu su jos savininke :) Todėl "užbėgsiu už akių". Deja savininkė per sena, kad ją (su)vedžiočiau :lol: , o dėl svetimos karvės keltis kiekvieną ankstų rytą, sorry :dontknow:

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 10 , 09:57
leo
mėšlas nunai gana brangus ;)
Vini, vini, šitaip sulyginti medų :o Matyt, laaabai medingi metai meškinams turėjo būti :lol:

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 10 , 21:54
vinipux
chmmmm... :shame: tikrai nelyginau mėšlo su medum blogąja prasme :shame: atsiprašau...
o mėšlas iš tiesų brangus ir sunkiai gaunamas- ne taip kaip ansčiau-5 rubliai už kratytuvą

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 11 , 00:22
leo
tikrai nelyginau mėšlo su medum blogąja prasme
Vinipux, bičiuli, puikiai viską supratau ir nereikia atsiprašinėti :) Žodžių žaismas ir tiek :P
Dabar į temą: karvę su veršiu vis tik įtikinau, t.y. jų šeimininkę karvę su savo veršiu, t.y. veršio karvės šeiminikę, t.y. šeimininkės veršį su jo karve, žodžiu visus galvijus (visiškai susipainiojau, kas yra kas :dontknow: ), pasitraukti į padoresnį atstumą nuo bityno, bet kaip ilgam - neaišku. Pats gi, kaip buvau kaip koks avinas dėl teisinės atsakomybės šiuo klausimu, taip likau :knock: Matyt, ne be reikalo šiandieną ir bandos numerį išdavė teritorinėje VMVT :lol: Teks, ko gero, kokį kibirą medaus paaukoti juristui, kad sudėliotų visus taškus ant "i" ir išaiškintų visus šios painios situacijos niuansus tam, kad išvengti ateityje bereikalingo nervų gadinimo :think: Nesinorėtų ateityje dar ir atpirkimo ožiu pabūti :lol:

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 11 , 08:12
vinipux
:dance: itikinai "visus galvijus" :chi: :dance:
mastant iš esmės- reikėtų pašalinti konflikto "vynį", t.y. nupjauti žolę ;) :beer:
kibiras juristui, po stiklainiuką trims "gyvuliams"-- liūtukui ir nebeliko..... :nope:

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2010 Rgp 11 , 09:06
karak
leo rašė:[... Matyt, ne be reikalo šiandieną ir bandos numerį išdavė teritorinėje VMVT :lol: ...
Teoriškai manau, jei būtų kas atsitikę bitės tau nepriklauso, po kol nebuvai užregistravęs VMVT. Čia tik mano samprotavimas

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2012 Lie 15 , 13:54
bitute66
padiekt brangieji piktas kaimynas grasina skundais kad kanda bites turiu 8 aviliukus gyvenvietieje

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2012 Lie 15 , 14:05
Liuka
http://teisingumoaidas.lt/straipsniai/b ... taisykles/" onclick="window.open(this.href);return false;
Duokit kaimynui medaus,gal pakęs tuos kandimus :) Ale bitės dantų neturi,o mat kanda :)

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2012 Lie 15 , 14:13
bitute66
nuo sterso taip gavosi manau sunkiai padetu medus jis piktas ir iskase karo kirvi aciu Jums uz patarimus

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2012 Lie 15 , 15:44
kice
reikia aklinos tvoros, kad kaimynas nematytu biciu aviliu.. kai nematys - bites jo nekas :) Praktikoje tai patikrino ne vienas bitininkas..

Re: Bitės ir gyvuliai

Parašytas: 2012 Lie 15 , 16:23
bitute66
aciu uz patarimus tvora mes apsodine tuju iki 2 metru kaikur siekia net 3 bet burzgina zoliapjove salia tvoros o mano biteles 3 m nuo tvoros zodziu total kosmar kadangi jie visa gyvenima nepatenkinti visko oir pikti kad siek tiek gyvename geriau ,pradejio grasinmu skundais,patikekit brangieji kaip nesinori konfliktu :(