Skystas medus

Medus, vaškas, duonelė, pikis.....
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys

Re: Skystas medus

2010 Vas 06 , 13:59

Neislaike nervai, nusipirkau siandien ; ukininko patareja; Vel uzejo noras nuodais pasispjaudyti. Rasoma ape midu kuri rusai daro - gorgelis, barmatucha, dratas. Tarp vandens siek tiek medaus istirbdo ir mieliu kepimo ,sauja, antra kiek sirdis geidzia kad tik stipresnis butu. Nejaugi ir mums tuo keliu eiti, pasilikti kumeciu ir baudziauninku lygije. Jau rasiau suinteresuotam asmeniui kaip darau, galiu dar parasyti. Ryta idedu tuscius magazinus, vakare istraukiu is iskratau, skysta nektara, jame dar yra biciu fermentu neuzmustu naturaliu mieliu. Nereikia virinti medaus, po virinimo juk nelieka jame to kas vadintus medumi. Nepades ir Birutes Imbrasienes popiereliai, siaudini stoga nors siferiu pasikeist.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: karnika

2010 Vas 08 , 10:51

Šeštadienį Zanavykų turguje Kauen užmačiau tokio šviesaus skysto medaus. Aš aišku nepuoliau aiškintis, bala žino, gal žmonės natūralų produktą pardavinėja, bet jei tai natūralus medus, tai koks?
Dar suprasčiau - lipčius, bet ano šviesaus nebūna, ar ne? Beje, mano lipčius cukruojasi per pora mėnesių ir aš jau spalį skysto medaus neturiu. O čia - viduržiemį, skystas, šviesus... :dontknow:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 3
Bitininkavimo stažas: 2

2010 Vas 08 , 11:47

pašildytas ten, nesuprantu senai bitininkei tokie dalykai neaiškūs :wasntme: reikėjo prieiti ir paklausti būtų pasakę, kad pašildytas. Aš tai pat mačiau turguje, tik priėjus iškarto pasakė, kad pašildytas.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 20

2010 Vas 08 , 12:15

Nierka rašė:pašildytas ten, nesuprantu senai bitininkei tokie dalykai neaiškūs :wasntme: reikėjo prieiti ir paklausti būtų pasakę, kad pašildytas. Aš tai pat mačiau turguje, tik priėjus iškarto pasakė, kad pašildytas.
Kas šildomas medus kystėja, aš žinau, man net klausti nereikia. Bet aš nesuvokiu, kaip medu galima šildyti. Aš, sakykim, esu senamadiška šiuo klausimu...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys

2010 Vas 08 , 12:28

Aš suprantu, kad Jums nepriimtina, bet patikėkit yra tokių žmonių, kurie galvoja "kaip gali medus kietas būti", be to kitas nori visada skysto, tokį tevartoja. Čia tokia jau rinka, nori išlikti - daugiau parduoti turi prigalvoti įvairių naujovių. Juk jau ir medų su cinamonų pradėjo maišyti ir pardavinėti.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2010 Vas 08 , 12:37

Didelė dalis pirkėjų užaugusiu ant grindinio,pilnai patikės kad čia šviežias šiumetis medus.
gal kas pakomentuosit kokį medų pilstė lera? medus kažkoks skystokas ,bet yra kristalų, panašaus medaus turiu ir aš. gal tame meduje vyrauja lipčius?
Vartotojo avataras
vaidis
Patyręs narys
Aviliai: dadano ir ruto
Bičių šeimų skaičius: 13
Bitininkavimo stažas: 8

2010 Vas 08 , 12:58

Medų kopinėjau tik pirmus metus, bet jis tebėra skystas. Paklausinėjau seniai bitininkaujančių Šventojoje tai šioje vietovėje kitokio beveik niekada ir nebūna. Atėjęs pas bitininką pavasari laisvai gausi medaus kurį jis tau įpils iš kibiro nes jis vis dar bus skystas. Dėl spalvos būna šviesesnis ir tamsesnis. Būna metų kai gauna liepų medaus tai šis kristalizuojasi.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: iki 20

2010 Vas 08 , 13:09

vaidis rašė:Medų kopinėjau tik pirmus metus, bet jis tebėra skystas. Paklausinėjau seniai bitininkaujančių Šventojoje tai šioje vietovėje kitokio beveik niekada ir nebūna. Atėjęs pas bitininką pavasari laisvai gausi medaus kurį jis tau įpils iš kibiro nes jis vis dar bus skystas. Dėl spalvos būna šviesesnis ir tamsesnis. Būna metų kai gauna liepų medaus tai šis kristalizuojasi.
O tai iš kokių augalų, nesidomėjai?
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
ceslovas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 50
Bitininkavimo stažas: 18

2010 Vas 08 , 14:35

plikas rašė:O tai iš kokių augalų, nesidomėjai?
Pas mane aplink sodybą vien nedirbami laukai užaugę pieva , upelio vaga užaugusi karklynais bei alksniais , eglynas pagal kelią , tolėliau beržynas su lapuočiais , keturios didelės liepos , uosis bei klevai su kaštonais , kaip ir viskas . Rudeninį medų išsisukau gražiai rusvos spalvos , kas ragavo visi gyrė , bet mano nuostabai iki dabar tebestovi kaip šviežias , tąsus , jokio cukravimosi . Anksciau taip nepasitaikė , neturiu nuomonės dėl ko taip . Medaus skonis nepasikeitė , kaip buvo puikus taip ir liko :dontknow:
Vartotojo avataras
vaidis
Patyręs narys
Aviliai: dadano ir ruto
Bičių šeimų skaičius: 13
Bitininkavimo stažas: 8

2010 Vas 08 , 14:54

O tai iš kokių augalų, nesidomėjai?[/quote]
aplink nedirbamos pievos yra keletas klevų,liepų,kaštonų ,bet pagrindas tai pušynai.
vinipux
Patyręs narys

2010 Vas 08 , 15:02

na yra ir pas mane pušų, nedaug bet yra... :dontknow:
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys

2010 Vas 08 , 21:57

Tai ka tokie bitnikai ir del medaus spalvos problemu turit , baltas ne baltas kokios noriu spalvos tokios ir padarau, dar is ger. Laurenciko ismokau.
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys

2010 Vas 08 , 22:01

Gintautas7 rašė:Tai ka tokie bitnikai ir del medaus spalvos problemu turit , baltas ne baltas kokios noriu spalvos tokios ir padarau, dar is ger. Laurenciko ismokau.
tai gal galite pasidalinti paslaptimi kaip? ar maišote rapsų (baltą) su lipčiaus (tamsiu) ar kaip? jei nepaslaptis :)
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys

2010 Vas 08 , 22:14

Pries velykas dazydamas kiausinius, ismokau. O jei rimtai tai per 30 metu lipciaus medaus nesu apciuopemai turejes, ir tik viena karta maciau kaip bites pjaunasi, vagiliaudamos. Apvogta seima liko silpna bet ziema isgiveno. Gryztant prie spalvos medaus , tai daug garsesni uz mane bitnikai kurie is Laurenciko ismoko paslaptim nesidalina, man kazkaip nedrasu pirmam, o tai kaip visada busiu apsauktas jaunu ir kvailu.
Se
Sergijus

2010 Vas 08 , 22:18

Maistiniai dažai... :Secret: Tiiiikrai niekada tuom neužsiimsiu. :nope: Ale pažįstu ne vieną,tokiu būdu falsifikuojantį medų... :wasntme:
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys

2010 Vas 08 , 22:29

Ne maistiniais dazais, pjuokavau
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys

2010 Vas 08 , 22:34

Gintautas7 rašė:Ne maistiniais dazais, pjuokavau
parašykite asmeninę žinutę niekam nesakysiu :lol: o jei ir pasakysiu tai tik už pinigus po to pasidalinsime :ok: :)
Se
Sergijus

2010 Vas 08 , 22:37

Užtat aš-nejuokauju... B)
vinipux
Patyręs narys

2010 Vas 09 , 11:58

Nu .... niekada ir galvon neatėjo kad galima "vopna" medų nudažyt.... :dontknow:
MOO
Aviliai: daugiaaukščiai

2010 Vas 10 , 08:25

Medų kaitinate, kol patamsėja?

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS