Pasiūlymai

Čia rašome viską, kas susiję su forumu: pasiūlymus, pageidavimus, ką ištrinti, ką pridėti ir t.t. Taip pat čia bus skelbiamos forumo naujienos.
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38
Re: Pasiūlymai

2012 Vas 23 , 23:16

Kest rašė:Remize,tiesa sakant nepagavau minties,kodel pačiam taip svarbu suklasifikuoti bitininkus,bet gal suprasiu vėliau.Tačiau pačiame klasifikavime,manau maišai du dalykus į vieną.Kai kalbame apie bičių šeimų skaičių,išsukamo medaus tonas,pajamas,išlaidas ir tt,tai jau yra verslas ir jam apibudinti naudojami kiti kriterijai.Man asmeniškai,dvidešimt tonų išsukto medaus kiekis,nėra rodiklis, apibudinantis verslininką,kaip profesonalų verslininką.Galima sukti tiek tonų ir turėti didelį nuostolį.Kad taip pradėčiau galvoti reikėtų dar keletos rodiklių:medaus per sezoną kiekis vienai rudenį žiemoti paliktai šeimai,1 kg savikaina,vieno darbuotojo išdirbis,investicijų atsipirkimo laikas,likutinis pelnas,EBITDA.Matydamas šiuos skaičius ,galėšiau pasakyti apie verslininko profesonalizmą.
Jeigu kalbame apie bitininką,kaip tam tikros profesijos atstovą,tai jo kvalifikacijos nustatymui turėtų būti kiti kriterijai.Bičių šeimų skaičius ir išsukto medaus tonos,visiškai ne prie ko.
Klausimas pamastymui:jeigu aš nusipirkčiau keletą bitynų ir sukčiau 20 t. medaus per metus,nors bityne nebūčiau nė karto per sezoną,tai darytų samdomi darbuotojai,kaip turėčiau save vadinti:profesonaliu bitininku,ar verslininku?
Kest
Kest, cia is tikruju amzina diskusija tarp bitininku megeju ir tu biciuliu, kurie (galvoja, kad jie) profesionalus.
Bitininkas, kuris gyvena is biciu (ir tik is ju), gali drasiai buti priskaiziuotas prie profesionalu = profesija.
Zmones, kurie nesugeba dirbti savo darba, anksciau ar veliau palieka sita profesija (jeigu nesavarankiski, tada atleidzia sefas, jeigu sau dirba, bankrotuoja). Taip, profesionalus bitininkas taip pat ir verslininkas - turi moketi mokescius, pagalbininkams ir darbuotojams atlyginima, atlikti biudzetavima, ir t. t.
Parametrai, kada bitininkas profesionalus, galetu buti biciu skaicius. Pvzd. Austrijoje bei Vokietijoje i musu klausima (profesionalus ar ne ...) veliausia atsako mokesciu inspekcija.
Let the bees tell you (Br. Adam)
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 08:11

Kest 23 Vas 2012, 23:01

"Klausimas pamastymui:jeigu aš nusipirkčiau keletą bitynų ir sukčiau 20 t. medaus per metus,nors bityne nebūčiau nė karto per sezoną,tai darytų samdomi darbuotojai,kaip turėčiau save vadinti:profesonaliu bitininku,ar verslininku?"

Klausimas lyg ir idomus - bet ar tu pats save vadintum tokiu atveju profesionaliu bitininku ?
Juk ir dabar mes galime save pavadinti kaip norime, kas mums uzdraus?
Didzioji dalis zmoniu jaucia kas jie ir kokie jie.

Yra kazkoks posakis "Jeigu esi toks protingas, tai parodyk savo pinigus" - noriu pasakyti ar galime isivaizduoti, kad profesionalus bitininkas neisgyvena is savo veiklos?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 08:22

kaip matau galutiniam rezultate skirstymas nukrypo per pinigų prizmę... dabar "man pasakot " klasifikuotojai- J. Krisčiūnas buvo mėgėjas, profesionalas, "verslinykas", ar avilių turėtojas ?
Remize
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:A.m. CARNICA
Pranešimai:49
Užsiregistravo:2009 Bir 08 , 15:04

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 11:01

Kest rašė: Remize,tiesa sakant nepagavau minties, kodel pačiam taip svarbu suklasifikuoti bitininkus, bet gal suprasiu vėliau.
Trys dalykai man svarbus: 1) skirtingų „kategorijų“ bitininkų skirtingi gali būti duodami patarimai. Žinodamas tokia informacija apie bitininką savo galva pasvertum jo duodamo patarimo ar pasisakymo svarumą. 2) Aš nesuprantu t.y. negaliu išvesti apčiuopiamo skirtumo tarp sąvokų „vidutiniokas“ ir „profesionalas“. Jei kalbama sąvokom ir norima susišnekėt pirmiausiai reik vienodai visiems suprast sąvokų prasmę. Toks susiskirstimas manau ne vien man čia turėtų būti naudingas, o visiems, o ypač jauniems bitininkams. 3) Paprastas klausimas, nuo kiek minimum b.š. laikantis bitininkas (čia reik suprast, kad pats ir prižiūri) jau gali išlaikyti šeimą? Jei bitininkas iš bičių „duona valgo“ aš manau jis puikiai įvaldė profesiją ir tik nuo tada tapo „profesionalu“.

Papildau sąvoką:
„profesionalas“ laikomas didelis skaičius bičių ir savo šeimą gali išlaikyti vien tik iš bičių produkcijos (laiko virš 100 ir daugiau b.š., medaus prisuka nuo 10000 kg ir daugiau kg). P.S. „profesionalais“ vadintis turėtu ir tie kurie ankščiau iš bičių produkcijos išgyveno nors dabar dėl vienokiu ar kitokiu priežasčių laiko nedidelį b.š. skaičių. Taip pat tas bitininkas (mokytojas) pagal kurio mokslą kiti bitininkai savo šeimą gali išlaikyti vien tik iš bičių produkcijos.


Manau neblogas paprastesnis pavyzdys suvokimui, kaip gali buti skirstomi vairuotojai:
„eiliniai vairuotojai“ vairuodami automobilį nesąmoningai sukelia avarines situacijas.
„gerai vairuotojai“ vairuodami automobilį ir patekę į avarinę situaciją sugeba iš jos išsisukti.
„profesionalai vairuotojai“ vairuodami automobilį neleidžia sau patekti į avarines situacijas.

Kest rašė: Klausimas pamastymui:jeigu aš nusipirkčiau keletą bitynų ir sukčiau 20 t. medaus per metus,nors bityne nebūčiau nė karto per sezoną,tai darytų samdomi darbuotojai,kaip turėčiau save vadinti:profesonaliu bitininku,ar verslininku?

Aš manau tu turėtum vadintis – „bitininku verslininku“... :lol:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 11:34

Nu tada jei jau taip, tai aš siūlau į profesionalo sąvoką įtraukti: "... arba išauginantis ir parduodantis ne mažiau kaip 500 motinėlių per sezoną, arba sudarantis ir parduodantis ne mažiau 100 šeimelių per sezoną, arba prirenkantis 50 kilogramų žiedadulkių arba 50 kilogramų bičių duonelės, arba priskutantis 3 kilogramus pikio, arba sukalantis 50 dadano avilių, arba..., jei to užtenka išlaikyti savo šeimą, arba to užtekdavo išlaikyti savo šeimą aknsčiau, arba jei tai sudaro ne mažiau kaip 80 proc. bitininko pajamų ir šeimos išlaikymo lygis yra ne mažesnis kaip vidutinės algos Lietuvoje dydis per mėnesį".

Nes juk bitininkas ne tik medu suka, ar ne, ramize?

O jei išjungus linksmą gaidą, tai aš nepalaikau tos idėjos, kad reikėtų katalogizuot forumo dalyvius. Nu ką duos tos etiketės? Jau užtenka čia buvo įvestas reitingas, tai reitinguojamų žinučių dalis yra visiškai ne iš bitininkystės.

Paskutinis sakinys - turėtum vadintis bitininku verslininku. Žodis "verslininkas" Lietuvoje turi neigiamą atspalvį, ir skirtingai nei visame pasaulyje, kur verslumas yra apsukrumo ir sugebėjimo gyventi požymis, Lietuvoje jis gretinamas su aferisto, išnaudotojo ir blogiečio etikete. (nors visi bitininkai yra prekeiviai - verslininkai tam tikra prasme).

Taigi, gal nereikia to katalogo??? Juk vienas yra pats geriausias laipioti į grūšias paskuj spiečius, kitas pats geriausias motinų augintojas, trečias geriausiai gydo, o dar kitas geriausiai nusimano apie avilio vėdinimą.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
heraklis
Patyręs narys
Aviliai:dadanas
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:14
Pranešimai:22
Užsiregistravo:2011 Rgp 08 , 22:37

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 11:42

vinipux rašė:kaip matau galutiniam rezultate skirstymas nukrypo per pinigų prizmę... dabar "man pasakot " klasifikuotojai- J. Krisčiūnas buvo mėgėjas, profesionalas, "verslinykas", ar avilių turėtojas ?
Aš manau,kad turintys kelis avilius bičiuliai,kurie aprūpina savo šeimą,ir giminę medumi ir iš to neturi dideles financinės naudos,manau,kad jie turėtų vadintis,mėgėjais-turėtojais[neatsižvelgiant į jų turimas žinias],o tie bičiuliai kurie turi daugiau bičių šeimų,iš kurių gauna papildomų pajamų,ar išlaiko šeimą,turėtų vadintis,profesionalais-verslininkas.Geros dienos :beer:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 12:53

rennyka rašė: aš nepalaikau tos idėjos, kad reikėtų katalogizuot forumo dalyvius. Nu ką duos tos etiketės? .
Taigi.pritariu 100%
tinginiai progreso variklis
Remize
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:A.m. CARNICA
Pranešimai:49
Užsiregistravo:2009 Bir 08 , 15:04

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 13:07

Rennyka, aš manau reikia „katalogo“. :lol:
Labai paprastas dalykas, jai ko nors nežinai eini klaust pas tą kuris žino atsakymą. Čia forume mano-bites.lt apie bites visi tau gali duoti patarimą (tai labai gerai), bet aš nežinau kiek konkrečiai jie žino apie bitės, nes apie juos asmeniškai nieko nežinau. Vertint iš tos informacijos, kiek jis pranešimu parašė, kiek b.š. turi, stažo visada galima (ir vertinu), bet manau tas neatspindi pilnai „Profesionalumo“. Tai va, klausimas tas pas, kaip jaunam bitininkui žinoti kiek kieno pasisakymais galima pasitikėti?

Ir dar „Profesionalas bitininkas“ visi viešai ši terminą naudoją, o ką konkrečiai reiškia niekas nežino... ar ne čia, tarp bitininkų turėtų būti išaiškinta? Gal šis terminas yra jau užrašytas ir išaiškintas, veltui bangas keliu... :dontknow:
Remize
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:A.m. CARNICA
Pranešimai:49
Užsiregistravo:2009 Bir 08 , 15:04

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 13:31

Prie to pačios...

Norvegijoje.
Bitininkas, laikantis iki 25 bičių šeimų, yra mėgėjas. Laikantis daugiau kaip 25 bičių šeimas laikomas pusiau profesionalu. Jei nori išgyventi vien tik bitininkaujant, reikia laikyti maždaug 250 bičių šeimų (kitaip sakant esi „profesionalas“).
Šaltinis http://www.agroakademija.lt/gyvulininky ... e/?SId=214" onclick="window.open(this.href);return false;

Argentinoje.
1 000 šeimų bitynas – vidutinis
Šaltinis http://verslas.delfi.lt/country/pietu-a ... d=53565747" onclick="window.open(this.href);return false;

keliu retorinį klausimą, o kaip Lietuvoje?
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 14:00

Lietuvoj...?
Aš turiu 10 šeimų ir pastoviai einų į minusą, nes bitės už 120 kilų ir medų atiduodu seneliui prie pensijos prisdurt. Pagal klasifikaciją aš būčiau arba lūzerė ,arba hobistė, nors beveik jau 20 metų bitininkauju ir šiokį tokį žalią supratimą apie šį reikalą turiu.
Perskaityk visą forumą, ramize, ir bus aišku be etikečių... ;). Jei čia toks subtilus būdas sužinoti, kiek kas laiko ir kiek kas užkala, tai manęs į statistiką netraukit, mano skaičiai minusiniai... :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Se
Sergijus

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 14:48

Remize rašė:Rennyka, aš manau reikia „katalogo“. :lol:
Labai paprastas dalykas, jai ko nors nežinai eini klaust pas tą kuris žino atsakymą. Čia forume mano-bites.lt apie bites visi tau gali duoti patarimą (tai labai gerai), bet aš nežinau kiek konkrečiai jie žino apie bitės, nes apie juos asmeniškai nieko nežinau. Vertint iš tos informacijos, kiek jis pranešimu parašė, kiek b.š. turi, stažo visada galima (ir vertinu), bet manau tas neatspindi pilnai „Profesionalumo“. Tai va, klausimas tas pas, kaip jaunam bitininkui žinoti kiek kieno pasisakymais galima pasitikėti?

Ir dar „Profesionalas bitininkas“ visi viešai ši terminą naudoją, o ką konkrečiai reiškia niekas nežino... ar ne čia, tarp bitininkų turėtų būti išaiškinta? Gal šis terminas yra jau užrašytas ir išaiškintas, veltui bangas keliu... :dontknow:
Labai paprastas dalykas,Remize - jei,pirma perskaitysi forumą,daug klausimų atkris savaime. ;) Jei,vis tik,klausimų dar liks,užduok juos "į temą" ir tau atsakys tas,kuris geriausiai išmano,o kiti,gal būt,papildys,Aso atsakymą.Asmeniškai aš,niekuomet nesibruku su pamokymais į temą,kurios neišmanau ir,musiek esu vienintelis iš tų "kuriais męs didžiuojamės",turintis 25 reitingavimo balus ne už profesionalumą,bet - už "pliurpalizmą"... :wasntme: :shame:

Ir dar: bent porą kartų per metus,męs susitinkame sąšliauižiuose ir bitąšvenčiuose,todėl pažystam daug ,dalyvaujančių forume bičiulių ir žinom kas ir ko,yra "vertas". ;)

Artimiausias forumiečių sąšliaužis,vyks apie balandžio vidurį "Pašušvės" poilsiavietėj. :dance: Atsitysk ir mūsų Grandmeisterius,pamatysi savo akimis,bei nuspręsi,kas yra kas... :beer: ;)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 15:04

heraklis rašė:aš manau,kad turintys kelis avilius bičiuliai,kurie aprūpina savo šeimą,ir giminę medumi ir iš to neturi dideles financinės naudos,manau,kad jie turėtų vadintis,mėgėjais-turėtojais[neatsižvelgiant į jų turimas žinias],o tie bičiuliai kurie turi daugiau bičių šeimų,iš kurių gauna papildomų pajamų,ar išlaiko šeimą,turėtų vadintis,profesionalais-verslininkas.Geros dienos :beer:
Herakli,
palaikau jūsų paziciją ir papildant pasakyčiau,kad nepriklausomai kiek megėjas turi avilių,pardavęs pirmą kilogramą medaus,jis tampa verslininku.Bet čia,kaip suprantu,Remize ne to siekia,kad atskirti megėjus ir verslininkus.Jis siūlo sureitinguoti bičiulius,kad nustatyti konkretaus bičiulio pasiūlymo ar komentaro svorį,patikimumą.Tarkim aš turiu penkias šeimas ir triejų metų stažą.Prie mano niko dar atsiranda žodis megėjas.Aš forume pasiūlau,kaip reikia auginti bičių motinėles,kitas forumo dalyvis,kuris domisi auginimu pažiūri į mano niką,skaniai pasijuokia,kadangi šeimos iš medaus pardavimo neišlaikau ir ieško kito bičiulio komentaro,kur nike būtų parašyta profesionalas ir suka dvidešimt tonų medaus.Va su tuo kategoriškai ir nesutinku.Ir čia Forume yra nemažai puikių megėjų,kurių pasiūlymais ar komentarais pasinaudojau.Vienas gal kietesnis vienoje srytyje,kitas kitoje.Svarbu pačiam būti neiškritusiam iš bambuko ir atsirinkti,kas tau naudinga.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Remize
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:A.m. CARNICA
Pranešimai:49
Užsiregistravo:2009 Bir 08 , 15:04

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 15:12

ačiū už kvietimą. kartc nuo karto šventėse pasirodau... ;) gal ateiti ir aktyviau dalyvausiu laikas parodys. :lol:

Aš tik nesupratu, visi laikraščiai straipsniai mirga marga ir visur "„Profesionalus bitininkas“ pataria", nors tą sąvoką patys bitininkai skirtingai supranta... :lol:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 15:35

Psilas rašė: Klausimas lyg ir idomus - bet ar tu pats save vadintum tokiu atveju profesionaliu bitininku ?
Yra kazkoks posakis "Jeigu esi toks protingas, tai parodyk savo pinigus" - noriu pasakyti ar galime isivaizduoti, kad profesionalus bitininkas neisgyvena is savo veiklos?
Aš savęs profesionaliu bitininku nevadinčiau,bet anot Remizės,galėčiau.O posakis tai geras :beer:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
edmundas
Patyręs narys
Pranešimai:304
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 12:42

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 15:39

Skaityk viska forume ir isvada daryk pas.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 16:37

Kest rašė: Klausimas pamastymui:jeigu aš nusipirkčiau keletą bitynų ir sukčiau 20 t. medaus per metus,nors bityne nebūčiau nė karto per sezoną,tai darytų samdomi darbuotojai,kaip turėčiau save vadinti:profesonaliu bitininku,ar verslininku?
Kest
Manau, tokiu atveju realiai, galėtumėt save vadinti bankrutavusiu profesionaliu bitininku arba verslininku. :)
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 16:59

rennyka rašė:Taigi, gal nereikia to katalogo??? Juk vienas yra pats geriausias laipioti į grūšias paskuj spiečius, kitas pats geriausias motinų augintojas, trečias geriausiai gydo, o dar kitas geriausiai nusimano apie avilio vėdinimą.
Sekiau visą disputą profesialumo klausimu. Mano nuomone, teisi Rennyka.
Bitininkystėje (ir bitininkavime) iškylančių problemų ratas labai platus. Nemanau, kad yra toks profesionalas, kuris galėtų išspręsti visas tas problemas. Jei pamenate, net visų mūsų gerbiamas Tranas, yra rašęs, kad čia patarti negaliu ar nesiryžtu.
Gal būt reikėtų diferencijuoti žinovus pagal sugebėjimą spręsti konkrečias problemas. Bet tai būtų labai sudėtinga. Todėl, pritariu čia nuskambėjusiai minčiai: vadovaukitės savo galva ir atsirinkite tuos patarimus, kurie Jums atrodo verti dėmesio.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 17:37

absoliučiai teisus Romas. Jokiu būdu nesuprantamas profesionalumas (kaip bitininko) pagal laikomų šeimų skaičų :think:
jeigu man duos patarimą bitininkas laikantis 1000 šeimų- ilgai galvočiau ar tuo patarimu pasinaudoti.
na o jeigu norim lipdukų (pavadinkim juos sertifikatais ;) ) galima juos prisiklijuoti (jeigu nuo to geriau bus)
konkrečiau sau jau turiu lipduką "avilių laikytojas" (netgi ne bičių) :) - Ačiū Žilvui už naujadarą :)
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 18:01

Klausimas, kam viso to reikia? Mėgėjui, tiks mėgėjo patirtis ir patarimai, vidutiniokui reikalinga tokio pačio patirtis ir žinios. Vadinami profai, lengvai ras bendrą kalbą tarpusavyje. Mėgėjas nesupras pilnai profo ir atvirkščiai. Kiekvienas turi savo tikslus, kuriems pasiekti reikalingos atitinkamos priemonės, metodai ir t.t.
Jeigu vadinamas profas nesugebės spręsti kokios tai atskiros problemos, kaip pavyzdžiui: bičių sveikatingumas, geras žiemojimas, spietimo kontroliavimas ir t.t., tai pastoviai patirs nesėkmes. Taip, kad profesionalus bitininkas, turi būti visų bitininkystės klausimų žinovas.
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 24 , 18:49

Paprasciausia vairuotojams, viskas virs "B" kategorijos ir jau profesionalas. O moka jis vaziuot ar ne - niekas neklausia
Geriau veliau, negu niekada

Grįžti į