Pasiūlymai

Čia rašome viską, kas susiję su forumu: pasiūlymus, pageidavimus, ką ištrinti, ką pridėti ir t.t. Taip pat čia bus skelbiamos forumo naujienos.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26
Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 19:32

Profesionalas tai tas,kurio didesne puse pajamu is konkrecios profesines veiklos.Siuo atveju bitininkystes produktu ar paslaugu.Profesionalas,mano nuomone,turetu bent jau tureti uzregistruota ukininko uki.Kadangi gamina zemes ukio produkcija todel privalo moketi mokescius valstybei,priklausancius nuo ukio dydzio.O pajamos gali labai skirtis,viskas priklauso nuo sugebejimo "islauzti" kaina uz produkcija,pacios produkcijos kiekis ir tt.Niekam ne paslaptis,kad kainu skale svyruoja labai placiame intervale priklausomai nuo vietos,pardavimo budo ir panasiai.Taip,kad kalboms ir gincams-nearti dirvonai...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 19:53

Audrunas rašė:Profesionalas tai tas,kurio didesne puse pajamu is konkrecios profesines veiklos.Siuo atveju bitininkystes produktu ar paslaugu.Profesionalas,mano nuomone,turetu bent jau tureti uzregistruota ukininko uki.Kadangi gamina zemes ukio produkcija todel privalo moketi mokescius valstybei,priklausancius nuo ukio dydzio.O pajamos gali labai skirtis,viskas priklauso nuo sugebejimo "islauzti" kaina uz produkcija,pacios produkcijos kiekis ir tt.Niekam ne paslaptis,kad kainu skale svyruoja labai placiame intervale priklausomai nuo vietos,pardavimo budo ir panasiai.Taip,kad kalboms ir gincams-nearti dirvonai...

O aš būsiu neoriginalus - profesionalas , mano supratimu,tai giliai įsijautęs į pamėgtos srities esmę. Ir tai svarbiausia. Ir visiškai nesvarbu, kokį pelną jis tūrės iš to. Be abėjo, jis tūri ir dirbti toje srytije, kad viską "pačiūpinėtų". Suprantama, kad geriausia, kai tai tarpūsavyje dera.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 20:22

Manau, tiksliausiai bitininko meistriškumo, profesionalumo ar mėgėjo lygį atspindėtų gaunamos medaus ir kitos produkcijos kiekis. Pavyzdžiui: iki 1000kg gaunamo medaus- mėgėjas, apie 10000kg- vidutiniokas, nuo 25000kg- profesionalas.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 20:30

profesionalas- nuo žodžio profesija.T.y. duoną iš to valgo.O kad turėtų ką valgyt turi puikiai išmanyt savo darbą, nedaleist klaidų ir t.t.Mėgėjas, kuriam tai aistringas hobis, taipogi gali turėt gilias žinias.Skirtumas toks, kad nebus tokių gerų darbinių įgūdžių kaip pas profą.Yra dar kategorija - avilių turėtojai.Nekomentuosiu...
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 20:52

Paprastai sakant, jeigu sugebi paimti stabiliai daug, mažos savikainos, kokybiško medaus ir pardavęs jį gali padoriai iš to pragyventi- esi profesionalas. O mėgėjo gilios žinios gali būti tik teorinio lygio. Vienas dalykas yra puikiai susitvarkyti ir gauti gerus rezultatus su 10 šeimų, kitas dalykas yra sugebėti pelningai ūkininkauti dideliame ūkyje.
kaimietis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2009 Kov 02 , 12:39

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 21:00

Pritariu gerb.Žilvasss.Tačiau,mano nuomone,geriausia palyginti su sportininkais-profesionalas,jei pragyveni iš savo profesijos,šiuo atveju bitininkavimo.O išmanymas tai kas kita.Apie krepšinį tai juk visi išmanome.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 21:05

Rolandas30 rašė:Manau, tiksliausiai bitininko meistriškumo, profesionalumo ar mėgėjo lygį atspindėtų gaunamos medaus ir kitos produkcijos kiekis. Pavyzdžiui: iki 1000kg gaunamo medaus- mėgėjas, apie 10000kg- vidutiniokas, nuo 25000kg- profesionalas.
Kaip vertintumėt bitininką, kuris savo malonumui "žaidžia" su 3 - 4 aviliais - diletantu? Juk jis tokių kiekių medaus nesuka. O gal jis geriau įsijautęs į bičių šeimos gyvenimą nei ... Ir jei jis taip žaidžia pusė savo amžiaus? Nenoriu įžeisti. Pamąstykite.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 21:09

Rolandas30 rašė:Manau, tiksliausiai bitininko meistriškumo, profesionalumo ar mėgėjo lygį atspindėtų gaunamos medaus ir kitos produkcijos kiekis. Pavyzdžiui: iki 1000kg gaunamo medaus- mėgėjas, apie 10000kg- vidutiniokas, nuo 25000kg- profesionalas.
Tokiu atveju man iš viso turėtų būti uždrausta rašyti :'( Nes man dar truktų kokių 200 kilų iki diletanto ir kokių 500 kilų iki mėgėjo-bandytojo.
Arba įveskim salagos titulą - kas iki trečdalio tonos - tie salagos :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 21:33

rennyka rašė:Tokiu atveju man iš viso turėtų būti uždrausta rašyti :'( Nes man dar truktų kokių 200 kilų iki diletanto ir kokių 500 kilų iki mėgėjo-bandytojo.
Arba įveskim salagos titulą - kas iki trečdalio tonos - tie salagos :lol:
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 21:34

Romas3 rašė:
Rolandas30 rašė:Manau, tiksliausiai bitininko meistriškumo, profesionalumo ar mėgėjo lygį atspindėtų gaunamos medaus ir kitos produkcijos kiekis. Pavyzdžiui: iki 1000kg gaunamo medaus- mėgėjas, apie 10000kg- vidutiniokas, nuo 25000kg- profesionalas.
Kaip vertintumėt bitininką, kuris savo malonumui "žaidžia" su 3 - 4 aviliais - diletantu? Juk jis tokių kiekių medaus nesuka. O gal jis geriau įsijautęs į bičių šeimos gyvenimą nei ... Ir jei jis taip žaidžia pusė savo amžiaus? Nenoriu įžeisti. Pamąstykite.
Turėjau mintyje nuo 0 iki 1000kg- mėgėjas. 3 - 4 aviliai tai bitininkas mėgėjas, bitininkaujantis savo malonumui, ir sukantis nesvarbu kiek, bet savo patį geriausią, skaniausią medų. :)
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 21:40

Rolandas30 rašė:[Turėjau mintyje nuo 0 iki 1000kg- mėgėjas. 3 - 4 aviliai tai bitininkas mėgėjas, bitininkaujantis savo malonumui, ir sukantis nesvarbu kiek, bet savo patį geriausią, skaniausią medų. :)
Ačiū už supratingumą.
Se
Sergijus

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 21:53

zilvasss rašė:profesionalas- nuo žodžio profesija.T.y. duoną iš to valgo.O kad turėtų ką valgyt turi puikiai išmanyt savo darbą, nedaleist klaidų ir t.t.Mėgėjas, kuriam tai aistringas hobis, taipogi gali turėt gilias žinias.Skirtumas toks, kad nebus tokių gerų darbinių įgūdžių kaip pas profą.Yra dar kategorija - avilių turėtojai.Nekomentuosiu...
Žilvai,ar tu - profesionalas? :think: Diplomą kokį turi - bitininko? :think: Ar,vis tik - RKKA? ;) Nors,diplomą turi ne bitininko,bet vis tiek "laikai" 100 šeimų ir medaus suki - 12-15 tonų,tai - kuom save "įvardysi"...? :think:

O mudu su Raamziu - 100% profesionalai,su "teisingais" diplomais ant sienų,bet abu,vienu balsu rėkiam,jog mudviem iki tavo profesionalumo,kaip riedučiais iki mėnulio... :wasntme: :shame:
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 22:05

Ir aš,ir aš turiu diplomą :) Mano profesija-bitininkė.Kažkaip anksčiau skaitėsi profesionalas ,jei prižiūri 50 bičių šeimų.Kad nusistatyt tą statusą reikia kažkokių testų su mažiausiai 100 klausimų :)
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 22:17

rennyka rašė:
Rolandas30 rašė:Manau, tiksliausiai bitininko meistriškumo, profesionalumo ar mėgėjo lygį atspindėtų gaunamos medaus ir kitos produkcijos kiekis. Pavyzdžiui: iki 1000kg gaunamo medaus- mėgėjas, apie 10000kg- vidutiniokas, nuo 25000kg- profesionalas.
Tokiu atveju man iš viso turėtų būti uždrausta rašyti :'( Nes man dar truktų kokių 200 kilų iki diletanto ir kokių 500 kilų iki mėgėjo-bandytojo.
Arba įveskim salagos titulą - kas iki trečdalio tonos - tie salagos :lol:
Nestatutiniai santykiai forume neleistini! :lol:
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 22 , 22:21

Liuka rašė:Ir aš turiu diplomą :) Mano profesija-bitininkė.Kažkaip anksčiau skaitėsi profesionalas ,jei prižiūri 50 bičių šeimų.Kad nusistatyt tą statusą reikia kažkokių testų su mažiausiai 100 klausimų :)
Visai ne. Juk visi forume žino (jaučia) kas profesionalas ir be testų. Aš per jaunas forume, kad vardinčiau profesionalus, bet tikrai galėčiau tai padaryti. Jus visi taip pat. Juk tų profesionalų dėka ir gyvuoja forumas.Visi panašūs forumai, kur nėra profesionalų, merdi.
Remize
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:A.m. CARNICA
Pranešimai:49
Užsiregistravo:2009 Bir 08 , 15:04

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 23 , 10:48

Nežinau kaip jus, bet aš dažniausiai perskaitęs kokia nors temą nerandu diskusijoje gimusios apibendrintos išvados kas buvo blogai? ar dėl ko taip nutiko? Koks visu diskusijoje dalyvavusiu (ar didžiojos daugumos) bendras sutarimas? Kokia išvada? Tik stipriai nemuškit manęs :wasntme: suprantu, kad į neviską bus atsakymas ir ne visoms temoms tai pritaikysi ir reikia savo galva galvoti..., bet kartais perskaitęs atrodo konkrecia tema nieko rimto nerandu... sugaištu laiko... ir dar daugiau klausimu kyla...
mano siūlymas forumo mano-bitės.lt dalyviams pasiūliusiems ar užvedusiam naują temą diskusijoms ją ir „pašefuoti“ t.y. išdiskutavus temą (diskusijos metu neleisti temai nukrypti į „pievas“) ir priėjus bendros išvados ją apibendrinti. Daugelyje temų bent jau aš neturiu patirties, todėl dažniausiai diskusijoje gimusios išvados gali būti kelios ir jos bus teisingos (vienokios „mėgėjams“, kitokios „vidutiniokams“ ir visai kitokios ir netinkamos „profesionalams“).

Todėl manau svarbų pirmiausia (kaip ir moksle) sutarti dėl terminų, kad visi vienodai traktuotume sąvokas.

Apibendrinu diskusijos metu gimstančias sąvokas:
„mėgėjas“ bitės laikomos savo malonumui (vidutiniškai laiko 1-10 b.š., medaus prisuka iki 1000 kg.).
„vidutiniokas“ bitės laikomos su tikslu, kad už bitininkystės produkciją, galėtų šiek tiek papildyti savo šeimos biudžetą (vidutiniškai laiko iki 100 b.š., medaus prisuka iki 10000 kg).
„profesionalas“ laikomas didelis skaičius bičių ir savo šeimą gali išlaikyti vien tik iš bičių produkcijos (laiko virš 100 ir daugiau b.š., medaus prisuka nuo 10000 kg ir daugiau kg). P.S. „profesionalais“ vadintis turėtu ir tie kurie ankščiau iš bičių produkcijos išgyveno nors dabar dėl vienokiu ar kitokiu priežasčių laiko nedidelį b.š. skaičių.

Ar pritariat tokiom sąvokom? ;)

Manau dalis bičiulių praktiškai (tai daug svarbiau nei teoriškai paskaičiuoti) gali atsakyti į kausimą. Kokį skaičių b.š. laikantis bitininkas jau gali išlaikyti savo šeimą LT? Suprantu tikrai, kad diskutuotinas klausimas t.y. žiūrint kokiais aviliais bitininkauja, kur bitininkauja ir t.t., bet „apatinę“ ribą kiek minimum turi turėti b.š. kad galėtų savo šeimą išlaikyti manau galime išdiskutuoti ir sutarę priimti sprendimą. Visi manau supranta ir pritars, kad tikslaus skaičiaus niekas pasakyti negalės, tačiau bendrą preliminarią ribą nubrėžti manau išeitų.

Tarkim teoriškai aš manau, kad 100 b.š. laikantis bitininkas gali išlaikyti savo šeimą. Teoriškai „gali“ turiu minty grynosios pajamos be mokesčių ir kitų būtinų išlaidų sudarytų apie 30000 lt/m. Bet čia svarbiausia nuomonė ne tai, ką aš teoriškai pamąstau ir skaičiuoju, bet tu bitininkų nuomonę kurie praėjo praktiką ir išlaiko savo šeimą iš bičių produkcijos. Kodėl tai labai svarbu? Manau todėl, kad jei ir kokias geras gilias žinias turi apie bitininkavimą ir ilga patirtį, bet gali tokių patarimų patarti... visai nepiktybiškai, paprasčiausiai nesusimastęs, kad ekonomiškai tokį dalyką turint 100 b.š. neapsimoka daryti, o kai niekada neišlaikei savo šeimos iš bičių produkcijos, be praktikos teorija ir lieka teorija. Tai va o visu svarbiausias dalykas yra tas, kad bitininkai iš bičių produkcijos išlaikantys savo šeimą visada pasvers ar ekonomiškai taip daryti yra naudinga, nes klaidos atveju jie visada rizikuoja savo šeimos gerove. Todėl manau tik jie ir gali vadintis „profesionalais“.
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 23 , 16:46

Remize, kad susigaudyti kas yra kas, reikia žinoti atskaitos tašką. Mane pavyzdžiui mokė taip - profesionalas, tai žmogus, kuris dėka žinių ir praktikos, sugeba kokybiškai išspręsti visas problemas. Ar tai tinka bitininkui - nežinau. Tačiau galiu teigti, jog bitininkas kuris gyvena iš bitininkystės yra verslininkas. Kiek jis turi profesionalumo yra plati sąvoka, nes bet kas gali laikyti save profesionalu, jei nebus su kuo palyginti.
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 23 , 19:38

panasiai, kaip ir protingi neisrysketu, jei durniu nebutu.
Geriau veliau, negu niekada
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 23 , 22:47

Romas3 rašė:
Liuka rašė:Ir aš turiu diplomą :) Mano profesija-bitininkė.Kažkaip anksčiau skaitėsi profesionalas ,jei prižiūri 50 bičių šeimų.Kad nusistatyt tą statusą reikia kažkokių testų su mažiausiai 100 klausimų :)
Visai ne. Juk visi forume žino (jaučia) kas profesionalas ir be testų. Aš per jaunas forume, kad vardinčiau profesionalus, bet tikrai galėčiau tai padaryti. Jus visi taip pat. Juk tų profesionalų dėka ir gyvuoja forumas.Visi panašūs forumai, kur nėra profesionalų, merdi.
Bitininkavimas man visada primena automobilio vairavima. Geras vairuotojas be problemu moka atbulas vazioti, profesionalus vairuotojas sugeba ta padaryti su sunkvezimu plius priekaba. ;-)
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pasiūlymai

2012 Vas 23 , 23:01

Remize,tiesa sakant nepagavau minties,kodel pačiam taip svarbu suklasifikuoti bitininkus,bet gal suprasiu vėliau.Tačiau pačiame klasifikavime,manau maišai du dalykus į vieną.Kai kalbame apie bičių šeimų skaičių,išsukamo medaus tonas,pajamas,išlaidas ir tt,tai jau yra verslas ir jam apibudinti naudojami kiti kriterijai.Man asmeniškai,dvidešimt tonų išsukto medaus kiekis,nėra rodiklis, apibudinantis verslininką,kaip profesonalų verslininką.Galima sukti tiek tonų ir turėti didelį nuostolį.Kad taip pradėčiau galvoti reikėtų dar keletos rodiklių:medaus per sezoną kiekis vienai rudenį žiemoti paliktai šeimai,1 kg savikaina,vieno darbuotojo išdirbis,investicijų atsipirkimo laikas,likutinis pelnas,EBITDA.Matydamas šiuos skaičius ,galėšiau pasakyti apie verslininko profesonalizmą.
Jeigu kalbame apie bitininką,kaip tam tikros profesijos atstovą,tai jo kvalifikacijos nustatymui turėtų būti kiti kriterijai.Bičių šeimų skaičius ir išsukto medaus tonos,visiškai ne prie ko.
Klausimas pamastymui:jeigu aš nusipirkčiau keletą bitynų ir sukčiau 20 t. medaus per metus,nors bityne nebūčiau nė karto per sezoną,tai darytų samdomi darbuotojai,kaip turėčiau save vadinti:profesonaliu bitininku,ar verslininku?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai

Grįžti į