Puslapis 128

Pasiūlymai

Parašytas: 2008 Geg 27 , 11:45
Admin
Laukiu Jūsų pasiūlymų dėl forumo: išvaizda, galimybės, ir t.t

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 23 , 20:06
leo
kikebu rašė:
Gerbiamieji, laikykimės taisyklių.
Temų pavadinimai turi būti rašomi lietuviškomis raidėmis ir pradedami didžiąja raide.
Kartais atrodo daugiau nieko neveikiu, tik ir taisau naujų temų pavadinimus...
Na kažkur dar suprantu jaunus "kompiuterastus", kurie IT forumuose "varo", kaip pakliuvo, nepaisydami elementariausių taisyklių: didžiųjų raidžių, skyrybos ženklų, rašo be lietuviškų rašmenų ir t.t. Lietuvių kalbos rašmenys mat jiems "ne lygis", jie taip įpratę, sutaupo laiko (pora sek. :F ), ir pnš. P a i s t a l a i Iš tikrųjų - tai bandymas nuslėpti savo mažaraštiškumą, gimtosios kalbos nemokėjimą ir negerbimą: pasislėpei už svetimos kalbos ir niekas nesupras, kokio tu "lygio". Apmaudu, kai tokiam kalbos dergimui pasiduoda ir išsilavinę, ne vaikiško amžiaus, gerbiami bičiuliai. Galima teisintis, kad taip patogiau, kad tai įpratimas, bet, mieli bičiuliai, nuo to laiko, kai klaviatūra neturėjo lietuviškų rašmenų, praėjo jau ne viena dešimtis metų, tai ar ne laikas būtų to bjauraus įpročio atsikratyti?!! Pabandykit jūs, kad ir kokiam rimtesniame rusų forume parašyti "translitu" - kaip mat būsit išprašyti, nes tai draudžia taisyklės, kurios rašomos (šiuo atveju) ne tam, kad tikrintų žmogaus raštingumo lygį, o tam, kad nebūtų darkoma (kokia tai bebūtų) kalba. Tokią makalynę be nosinių, skyrybos ženklų ir t.t. galima būtų toleruoti tokiems dalyviams, kaip valerij, tranelij ar pnš.: jie kitakalbiai, kitaip nesugeba ir nieko čia nepadarysi, bet kiti dalyviai vis tik turėtų gerbti ir savo kalbą, ir taisykles, ir pagaliau vieni kitus.

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 23 , 20:40
Satka
Augau internacionalinėje aplinkoje. Buvo lenkų, rusų, totorių, žydų,....gal todėl turiu problemų lietuvių
kalbos rašyboje. Norėdamas aprašyti samo mintis turiu rinkti tekstą iš labiau žinomų žodžių. Taip dažnai
nepavyksta perduoti tikrovę. Sunku mintis išreikšti greitai. Lietuvių, gimtoji, kalba-lobis, garbė. Bet
vargu ar tikslingas perdėtas griežtumas tokiam forume kaip šis, kur apart konkretumo pageidautinos ir emocijos, priimtinas laisvumas. Aišku normų reikia paisyti.

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 26 , 15:22
rennyka
Dėl lietuviškų rašmenų nebūčiau aš tokia griežta. Yra krūvos priežasčių. Viena iš jų - negi įvedę griežtą reglamentavimą, užkirsime automatiškai kelią žmonėms rašyti iš užsienių?
Mano klaviatūra namie neturi lietuviškų raidžių, nors paspaudus 8 bus ū, o paspaudus 4 - ė. Darbe man lietuviškai rašyti nesudaro didelių problemų, namie - niekaip neprisimenu nusipirkti lipdukus. Tol, kol neatsisedu namie prie mano-bites.lt
Esu įsitikinusi, kad kalbos paskirtis yra visų pirma komunikacinė, o ne identiteto, kultūros ar nacionalinės savimonės gynėjos ar skleidėjos. Aš manau, kad svarbiausia šiame forume yra suprasti, ką sako bičiulis, o ne kaip jis sako. Iš esmės, nematau jokio skirtumo tarp nosinių raidžių naudojimo ir nenaudojimo.
Aš internetinėse rašliavose dalyvauju jau gal 15 metų, nuo to laiko, kai mokykla nusipirko pirmą kompą ir įsivedė internetą - po pamokų likdavo pamirkinti ir kitaip tuščiai laiką leisti. Tai va, tie, kurie savo internetinę rašliavą pradėjo su mirc'u, neleis man meluoti - yra žiauriai sunku pereiti nuo aklosios sistemos naudojant tik tris klavišų eilutes prie sistemos naudojant keturias klavišų eilutes. Man žiauriai sunku, aš iš paskutiniųju stengiuosi rašyti lietuviškai, bet nesu užtikrinta, kad šiame tekste nepalikau klaidų. Dėl ko koks nors kalbos grynumo aistruolis vėlgi mane galėtų apkaltinti neraštingumu... ;)

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 26 , 15:51
vidasvas
Aš tai sakau kad reikia neperlenkti lazdos su reikalavimu idealiai "švariai" lietuvių kalbai tokiuose forumuose kaip www.mano-bites.lt, nes spėju daugiau kaip pusei forumiečių (tame tarpe ir man) prireiks pasikartoti lietuvių kalbos gramatiką ir stilistiką ir t.t. :chi:
Aš sutinku, kad taisyklėse būtų nurodyta, jog bičiuliai forume rašo lietuvių kalba, bet už nepiktybines klaidas sankcijas taikyt būtų kvaila. :knock:

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 26 , 18:01
sauliusb
siūlau įvesti taisyklę, kad komentare būtų privaloma parašyti bent vieną sakinį. Komentarus, kuriuose nieko neparašyta - tik viena arba kelios šypsenėlės, siūlau trinti, nes dažniausiai neina suprasti, ką žmogus norėjo pasakyti.

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 26 , 18:32
plikas
sauliusb rašė:siūlau įvesti taisyklę, kad komentare būtų privaloma parašyti bent vieną sakinį. Komentarus, kuriuose nieko neparašyta - tik viena arba kelios šypsenėlės, siūlau trinti, nes dažniausiai neina suprasti, ką žmogus norėjo pasakyti.
Pritariu. Pavadinimas -lietuviškom ir be klaidų, tekstas galėtų būti ir "sveplas", bet ne "mobiliu žargonu". O dėl vienos kitos klaidos- tikrai niekas nekars. Panašūs reikalavimai daugelyje forumų.

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 26 , 19:36
Nierka
Ko Jūs visi čia tiek pykstate? Juk niekas ir nebaudžia, kad kokią klaidelę ir iveliate...O dėl trumpų komentarų ir aš pritariu pvz: dėl trijų šypsenėlių...Mano manymu yra taip: Jei neturi ką pasakyti - patarti tai ir tylėk, na nebent žmogus siekia parašytų žinučių rekordo tada jau kita kalba...Dėl mircko padarytos įtakos visiškai nesutinku...pvz: aš pradėjau naudoti lietuviškas raides perskaitęs šio forumo taisykles iki tol jokios lietuviškos raidės mano kituose forumuose nė su žiburiu nerasi...Taigi naudoju lietuviškas raides ir patikėkit džiaugiuosi, netgi žymiai grąžiau atrodo. Už tai reikėtu padėkoti šio forumo taisyklėms :ok:

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 26 , 20:10
kikebu
Temų pavadinimai turi būti rašomi lietuviškomis raidėmis ir pradedami didžiąja raide.
Jūsų komentaras turi būti prasmingas ir informatyvus. Jeigu tam tikra tema neturite ką pasakyti, tai nieko ir nerašykite.

Čia dvi taisyklės, dėl kurių dabar visi taip smarkiai diskutuojate.
Niekas nereikalauja, kad komentarai būtų rašomi lietuviškomis raidėmis, tai griežtai liečia tik naujų temų pavadinimus.
Taisyklę apie prasmingus ir informatyvius komentarus, daugelis dažnai ignoruoja. Tai liečia tiek komentarus vos su keliomis šypsenėlėmis, tiek kitus beprasmius pasisakymus.

Bandydama tam užkirsti kelią, dažnai būnu nesuprasta ir kelianti neracionalius ar dar kokius reikalavimus, tačiau administratoriai/moderatoriai turi priimti nepopuliarius sprendimus tam, kad palaikyti tvarką.

Kuo labiau patys prisilaikysite tvarkos, tuo mažiau vėliau reikės ieškoti kaltų. ;)

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 26 , 20:23
Konradas
du pasiūlymai (iš man žinomų forumų patirties)
1. gal aš ko nors nežinau, bet - norėtųsi, kad galima būtų pasirinkti, kad paskutinis temos pranešimas, atvertus langą, atsidurtų viršuje. (sorting). Tada, temai tapus ypač "prašmatniai", nereikėtų ilgai ilgai kulniuoti į patį galą. Pasirinkimas - dalyvio nuožiūra. Kompiuterastiškai žvelgiant - nieko ypatinga.
2. Dalyvis turėtų teisę trinti savo pranešimą, nepaliekant pėdsakų. Pliusai - man tai atsitiko ką tik, ir vietoje nevykusio teksto beliko įdėti šypsenėlę, nes, dėl techninės klaidos, jau buvo parašytas sekantis pranešimas. Todėl, esant tokiai galimybei, sutaupyčiau vietos ir svetimo laiko šifruojant kas įvyko. Minusai - galima pastatyti kolegas į keblią padėti dėl įvesto ir po to ištrinto provokacinio pranešimo. Bet aš už tokią galimybę. Provokacijai vieta visada atsiras - todėl ir reikalingi moderatoriai.

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 26 , 21:31
plikas
Konradas rašė:Beje, grįžtu prie "sorting". Nustatymas "didėjančia" ar "mažėjančia" tvarka galioja tik laikinai ir tik tai temai. Pagalvokite apie tai, kad personaliniuose nustatymuose atsirastų mygtukas, leidžiantis visų temų visus pranešimus rūšiuoti vienaip arba kitaip. Tauta bus dėkinga.
ucp.php?i=prefs&mode=view
:Secret:

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Sau 27 , 09:01
Admin
Nuo šendien sukurtuose pranešimuose įdėtos nuorodos bus atidaromos naujame lanege
Pvz: http://www.mano-bites.lt

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2010 Rgs 29 , 11:25
zilvasss
forumui aiškiai trūksta moderatorių, pastarosiom dienom nesąmonių pilna.Esamiem matyt laiko nepakanka.Man patinka griežtoji Kikebu :rose: , tik matyt kitur užsiėmusi.Gal kas imsitės moderuot kokias temas kaip aš su Tranu.

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2011 Bal 03 , 22:24
kikebu
vinipux rašė:Iš juokų išsirutulioja tema- o gal tikrai verta pagalvoti apie metų nominacijas? metų posakio nominaciją turim, metų darbštuolių turim, metų "razbaininko" irgi... pagalvokit bičiuliai...
Svarstėme paskelbti nominacijas, kad forumo dalyviai balsuotų ir išrinktų nugalėtojus bei simboliškai juos apdovanoti mūsų susitikimo metu, tačiau dėl laiko stokos šiemet to nespėjome.. :dontknow:
Bet neatsisakome šios minties ir prašome šmaikštuolių pagalvoti/pasiūlyti kuo įdomesnių nominacijų ir nominantų..Savo paiūlymus ir idėjas galite rašyti man į AŽ.

Ką gali žinoti, gal iki vasaros bitininkų šventės kas nors pavyks ;)

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2011 Bal 03 , 23:05
Nierka
kikebu rašė:
vinipux rašė:Iš juokų išsirutulioja tema- o gal tikrai verta pagalvoti apie metų nominacijas? metų posakio nominaciją turim, metų darbštuolių turim, metų "razbaininko" irgi... pagalvokit bičiuliai...
Svarstėme paskelbti nominacijas, kad forumo dalyviai balsuotų ir išrinktų nugalėtojus bei simboliškai juos apdovanoti mūsų susitikimo metu, tačiau dėl laiko stokos šiemet to nespėjome.. :dontknow:
Bet neatsisakome šios minties ir prašome šmaikštuolių pagalvoti/pasiūlyti kuo įdomesnių nominacijų ir nominantų..Savo paiūlymus ir idėjas galite rašyti man į AŽ.

Ką gali žinoti, gal iki vasaros bitininkų šventės kas nors pavyks ;)
Metų mokytojas: VidmantasK, Zilvass, Romas3, TRANAS, Floyd
Metų naujokas: Romas3, Martynas95
Metų flooderis: Vinipux, Sergėjus, Martynas95
Metų mokytoja: Liuka, Jovita, Kicė, rennyka

Papildykit :)

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2011 Bal 03 , 23:22
Rolandas30
Nierka rašė: Metų mokytojas: VidmantasK, Zilvass, Romas3, TRANAS, Floyd
Metų naujokas: Romas3, Martynas95
Metų flooderis: Vinipux, Sergėjus, Martynas95
Metų mokytoja: Liuka, Jovita, Kicė, rennyka

Papildykit :)
Metų mokytojas: Austėja2, Ra1

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2011 Rgp 02 , 10:14
zilvasss
Konrado mintys vertos dėmesio.Man asmeniškai (dėl kitų nežinau) arba tingisi atsakinėt į elementarius klausimus, ar tiesiog pyktis ima, kad žmogus tingi atsiversti knygą ar paskaityt kas prieš metus buvo forume rašyta.Padedu, jeigu būna neaiškūs kokie niuansai, bet bitės galvą nuo užpakalio teks išmokt atskirti patiems.
tarp dalies forumiečių bitininkų pastebiu bėdą būdingą šiuolaikinam jaunimui.Vartotojai.Išoka "Pilypas iš kanapių",pats piršto nepakrutins.Atsakymą duok čia ir dabar.Pretenzijos jeigu neišsamus arba vėluojama.Nusišneka žalias, paskui putoja patrauktas per dantį.Norint gaut, reikia ir duot.Patirties trūksta? Nesąmonė.Negi sunku kokią skenuotą knygą įdėt, fotografiją, internetinę nuorodą įdomesnę.Istoriją papasakoti ? Bendraukit forume ir pagalbos sulauksit iš daugelio.

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2011 Rgp 10 , 12:57
kikebu
SKELBIAME AKCIJĄ "IŠSIKUOPKIME FORUMĄ"!
IEŠKOMI: Savanoriai - patikimi forumo dalyviai, kurie turėtų laiko bei noro skaityti populiarias forumo temas ir "valyti" jas nuo šiukšlių bei plepalų ne į temą.
Priklausomai nuo norinčių padėti skaičiaus, pasidalintumėme temomis ar skyreliais ir kuistumėmės sau, kad forumas taptų mielesnis ir visų svarbiausiai informatyvesnis.
NORINTYS PADĖTI, rašykite man AŽ arba el. paštu: lina@mano-bites.lt

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2011 Rgp 10 , 19:20
kikebu
Mielieji,
Čia yra pagalbos prašymas, bet kokios asmeninės nuomonės, išvedžiojimai bei eilinio fleimo kurstymas šiuo klausimu nepageidaujami.
Pakaks, mano kantrybė irgi ne begalinė! :devil:

Re: Pasiūlymai

Parašytas: 2011 Spa 04 , 23:09
vidmantask
Pagrindiniame diskujių puslapyje labai geras yra skyrelis "Peržiūrėti naujus pranešimus". Jeigu jie yra "nauji" tai tegu ir būna "nauji", bent visai dienai, o ne per dieną, kelis kartus nuvaromi į pagrindinius pranešimus. Šį variantą stebiu jau ne pirmą dieną. Kai kurie lieka ir neskaityti. Turi vėl "šnarint" po visą forumą, ieškodamas pagal datą tos dienos pranešimo. Nejaugi ir kiti forumo dalyviai to nepastebėjo. Aišku, forumo šulai parengs triuškinantį atsakimą, jei ne viešai, tai per žinutę. Manau, kad čia yra visų labui. Taupykime savo ir kitų laiką.