Netradicinės bitininkavimo technologijos

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15
Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 16 , 20:47

del 2,5 metu iciu seimos: varoa erkes tik po 2,5 metu pradeda pas bites "atsirasti" ?
Ir kokiu budu ta seima naikinat? Vat neisivaizduoju.. nuodijat, deginat?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 16 , 22:42

Panelei škač.
Erkės vau manau, kad pradeda atsirasti tuojau po naujos šeimos sudarymo, bet per 2,5 metų išsivysto jų tiek, kad trečios žiemos bitelės gali ir nebeištemti.
Nei nuodiju, nei deginu, nei pjaunu, nei šaunu, o korius su neišsiritusiais perais ir pilnais erkiu - sulydau. Likusias gyvas bites iš keletos šeimų , gerai " išmaudęs" 4 procentų koncentracijos rugštynių rugšties tirpale, sujungiu po kelias ir aprūpines maistu žiemai palieku. Šitokiais veiksmais išvengių moralinių suopolių ir pragaro :devil: kančių už bitelių žudimą. :angel: :lol:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 17 , 10:22

aisku.. darau isvada, kad per tuos metus jusu negydomos seimeles krecia kitas, aplinkiniu bitynu seimas.. Na man nepatiktu taip laikyti bites, kai "nusivaro" iki tiek, kad kitos ziemos neperziemos.. Jei jungiat po kelias - reiskia seimos susilpnejusios, sumazejusios..
Tik "tranizmu" galiu pateisinti tokia technologija :D
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 17 , 20:00

Ir vėl gerb. Katyte neatspėjai. B) Mano "traniška" technologija nėra tokia pavojinga, kaip pati manai. Tavoji, jei biteles gydai, vėlai rudenį ir perams išėjus yra daug pavojingesnė.
Tranas daro taip.(išprovokavai apie tai kalbėti pirma laiko). Po pavasarinio medunešio pabaigos, naikinti numatomą šeimą su visu , per du metus užgyventu turtu, pakeliama į kitą vieą. Toje vietoje, kur buvo naikinama šeima padedamas naujas aukštas su nepasiūtas koriais ir iš naikinamos šeimos lizdo įkeliamas vienas rėmas su atvirais perais, geriau dar kiaušinėlio stadijos, paduodama 5kg. kandi tešlos ir jauna motina. Labai gerai jei turite jauną ir vaisingą, bet neblogai ir nevaisinga, tik dėl to susitrukdys naujos šeimos vystymasis, o ir nedidelė garantija, kad apsivaisinimas praeis sėkmingai. Po dvėjų savaičiu išimame korį kuris buvo įdėtas su perais, o kartu ir 99 procentus visas erkes ir atiduodame naikinamai šeimai. Pažiūrime, jei nepradėjusi dėti dar jaunoji mamytė, reiktu įkelti dar vieną korį su kiaušinėliais. Tuo atveju, jei mamytė sėkmingai apsivaisina ir yra uždėta 5kg. k.tešlos, naujoji šeima vystosi puikiai, nes gamtoje tuo metu medunešis ir po mėn reikia duoti dar vieną aukštą su nepasiūtais koriais.
Dabar tiek žinių. Kai rašysiu tą temą aprašysiu smulkiau.
Ką darau su senomis šeimomis? Senas šeimas per laikraštį jungiu po dvi. Gaunasi gana galinga šeima ir puikiai neša produkcija. Jų naikinimą pradedu tuojau po liepų žydėjimo, kol visai nepsibaigęs medunešis su tikslu, KAD NEUŽKRĖSTŲ KICĖS BIČĮŲ :lol: :angel: . Darau taip; visas bites nuo korių nukratau į kitą tuščią aukštą , o iš naikinamos šeimos korių išsuku medų . o tuos kur yra uždengtų perų tuojau lydau.
Gerb. Kicė savo bites gydis dar tik už gero mėn, tai man reiks pasisaugoti, kad jos erkės manosioms veislės nepagadintų. Mano pastebėjimais bitės vagyliauti pradeda, tik pasibaigus medunešiui ir tik tada "dalinasi" erkėmis.
Štai ir visa "traniškos" tehnologijos bičių gydimo esmė. Šitą būdą nukopijavau iš gamtos, pavyzdžių kiek nori. Gaunasi vienu šūvių......... zuikiai. Kicei klausimas. Kiek zuikių ir kokius nušaunų? :gANDb:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 17 , 20:20

tai cia paskutine, trecia, vasara taip erkes naikinamos kartu su perais? O 2 vasaras pries tai?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 18 , 00:19

Panele kice ir vėl kaip reikiant nepasukai galvos.
Naują šeimą sudarau birželo pradžioje ir kaip rašiau, įdėdamas rėmą su atvirais perais ir palaukęs kol į jį sulys visos erkės ir bitės jas kartu su perais užakiuos - išimu. Jei tų pačių metų rudenį į tą jauną šeimą ir papuls viena kita erkė veislei , nieko baisaus. Šeima nueina žiemoti pragyvenusi tik 7 mėn ir erkių ten terasi tik su mikroskopu.
Kitais metais dar 12mėn. ir plius 7 bus kažkur apie 19 mėn. Ši 1,5 metų senumo šeima jau turės keletą šimtų erkių, bet reikalo gydyti nematau. Tikrai kad peržiemos sėkmingai.
Trečiais metais po sudarymo , rugpjūčio mėn.jau tą šeimą sudarytą prieš 28 mėn sunaikinu, išverdu, iškepu ir suvalgau visus perus su visomis erkėmis ir dar su keletos ligų sukėlėjais.
Tai dabar sakyk, ar būtina pirmų dvėjų metų rudenimis gyditi? Nebuk tokia beširdė, duok ir erkutėms kiek pagyventi.
Dabar atsakau į klausimą. Dvi vasaras prieš tai negydau, nes noriu užsiauginti, kad trečios vasaros pabaigoje turėčiau ką kepti.
ULTIMATUMAS :rose:
Gerb. kice, jei neatsakinėsi į mano klausimus, aš nebeatsakinėsiu į Tavo. :ok:
Vartotojo avataras
sauliusb
Patyręs narys
Aviliai:Dadano (16 rėmų)
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 20:29

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 18 , 06:44

Pritariu, kad jei tik įmanoma reikia stengtis naudoti natūralias bičių gydymo priemones. Vaistai yra vaistai - tai chemikalai (aišku visai negydyti - negalima).
Tačiau, kaip su bitininkavimo etika?
LR Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakyme Dėl bitynų, bitininkystės produktų ir bičių užkrečiamųjų ligų kontrolės reikalavimų patvirtinimo ( http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... Bs&p_tr2=2 ) yra parašyta:

XI. BIČIŲ GEROVĖ
36. Draudžiama:
36.1. žudyti bites imant bitininkystės produktus;
36.2. nukirpti sparnus bitei motinėlei; keičiant bitę motinėlę, senoji bitė motinėlė gali būti nužudoma;
36.3. žudyti tranų perus, išskyrus užsikrėtimo varoze atveju;
36.4. naudoti sintetinius repelentus imant medų;
36.5. imti medų iš korių, kuriuose yra perų.

Na, aišku, čia neparašyta, kad draudžiama lydyti korius, kuriuose yra perų...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 18 , 14:39

Tame įstatyme pastebėjau, kai kurių dar darudimų trūksta, būtent;
1. Uždrausti bitėms rudeni iš avilio šalinti tranus.
2. Uždrausti erkėms maitintis jaunų dar negimusių bičių krauju - linfa.
3. Uždrausti bitėms norinčioms mirti išeiti iš avilio ir išskridus numirti.
4. Uždrausti bitininkauti kolūkiniuose 16lika rėmiose, nes taip yra kamkinamos bitės.
5. Uždrausti žiemos laike virš žiemijančių bičių atidaryti skylę, nes taip yra kankinamos bitės.
6.Uždrausti įsivežti iš šiltesnių klimatinių zonu bites ir kankinti jas Lietuvoje.
O jeigu rimtai, tai aš nepažeidžiu nei vieno įstatymo punkto, kuriuos Jūs nurodėte, net ir tų kuriuos čia pats prigalvojau. Truputi yra problemų su etika, bet gamtoje tokia savoka yra svetima, čia tik žmogaus išmislas, kad kažkuo(elitui) išsiskirti iš pilkos minios. Pačios bitės nesilaiko tos etikos išmesdamus tranus, vilkas jokios etikos nebežiūri kai pamato avį :wasntme: , suvalgo be peilio ir šakutė ir net neišrengęs. oi jeigu taip toliau vardinčiau, reiktų gana storos knygos. Manau, kad su savo etika mes numariname tūkstančius šeimų ir platiname ligas. Užtenka, kad besilaikydami tos etikos nedrystame pasakyti tiems įstatymų leidėjams, kad neetiška leisti gamtos dėsnius pažeidžiančius įstatymus. Tokiam ponui pasakyčiau, kad labai neetiška savo ponią aprengti nužudytų žvėrelių kailiais ir pasigardžiuojant kirsti kepsnį pagaminta iš nužudyto gyvulio, kuris dar galėjo daug metų gyventi ir daugintis. Ir vėl verta prisiminti Einšteiną, kuris teigė....
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2009 Sau 19 , 18:58, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 18 , 17:53

saulius rašė:Pritariu, kad jei tik įmanoma reikia stengtis naudoti natūralias bičių gydymo priemones. Vaistai yra vaistai - tai chemikalai (aišku visai negydyti - negalima).
Tačiau, kaip su bitininkavimo etika?
LR Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakyme Dėl bitynų, bitininkystės produktų ir bičių užkrečiamųjų ligų kontrolės reikalavimų patvirtinimo ( http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... Bs&p_tr2=2 ) yra parašyta:

XI. BIČIŲ GEROVĖ
36. Draudžiama:
36.1. žudyti bites imant bitininkystės produktus;
36.2. nukirpti sparnus bitei motinėlei; keičiant bitę motinėlę, senoji bitė motinėlė gali būti nužudoma;
36.3. žudyti tranų perus, išskyrus užsikrėtimo varoze atveju;
36.4. naudoti sintetinius repelentus imant medų;
36.5. imti medų iš korių, kuriuose yra perų.

Na, aišku, čia neparašyta, kad draudžiama lydyti korius, kuriuose yra perų...

cia zudoma pasinaudojant va situo paryskintu tekstu..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 09:10

Na nors tu ka, na shypsena man sukelia kartais pons Tranas.
Ilgiausia straipsni suraito apie tai, kaip bitininkauti, kad bitems butu geriau ir bitininkui vargo butu maziau.

O va ima ir supila istisa straipsni apie tai, kaip jis zudo bites, kilnoja perkilnoja sukilnoja seimas, remus ir tt.

Kaip kadaise Stanislavskis sakydavo - "Nivieriu". Niekas manes niekada neitikins, kad biciu zudymas gali buti pateisinamas. Nors, profai gal turi kitoki bitininkavimo morales ir etikos kodeksa.

PS: lauksiu sekancios ilgos tirados kaip as nieko nesupratau
PPS: as rennyka, o ne RENKA ir panasiai.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 16:27

rennyka rašė:Na nors tu ka, na shypsena man sukelia kartais pons Tranas.
Ilgiausia straipsni suraito apie tai, kaip bitininkauti, kad bitems butu geriau ir bitininkui vargo butu maziau.

O va ima ir supila istisa straipsni apie tai, kaip jis zudo bites, kilnoja perkilnoja sukilnoja seimas, remus ir tt.

Kaip kadaise Stanislavskis sakydavo - "Nivieriu". Niekas manes niekada neitikins, kad biciu zudymas gali buti pateisinamas. Nors, profai gal turi kitoki bitininkavimo morales ir etikos kodeksa.

PS: lauksiu sekancios ilgos tirados kaip as nieko nesupratau
PPS: as rennyka, o ne RENKA ir panasiai.
Kopija iš forumo dalies "Alternatyvi R. Bukausko bitininkavimo technologija"
Atrodo busi antras (antra), nutaręs nebesivelti į diskusijas. Dėl bičių ar perų naikinimo jaučiu, kad tai yra tik teorija, taigi gal praktikoje tas nedaroma. Čia komentaras rennykai, o kad jis nedingtų dar kopiją perkeliu į kitą forumo vietą, nes Administratorius tai tikrai netrins už šiuos žodžius.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 18:55

Taip paėmiau ir ištryniau, nes parašėte ne į tą temą. Ten yra avilių tema."Tvarka turi būti" :E
Gerbiamieji RNK ir A2 prašyčiau truputi tolerancijos. Aš nepikstu ant Jūsų, kad biteles "dusinate" chemikalais, kitas atimate visą medų net ir iš lizdo po kelis kartus sezono eigoje palikdama ant bado dietos, dar kiti paliekate kankintis per žiemą su skyle lubose. Šitas "žudimo" metodas ne mano sugalvotas, kaip mano RNK, bet nukopijuotas iš naturalios gamtos ir dar tų pačių bičių elgesio. Taip daro bitės gyvenančios Indijoje - palieka erkių apkrėstą lizdą su visais perais ir persikelia gyventi į kitą vietą. Taip daro ir mūsų bitės, jei užpuola kandis, pelės, utėlės - palieka lizdą net pavasario laike. Neatmetu varijanto, kad kažkas panašaus vyksta ir dabar, kada masiškai žūna bitės. Daug hipotezių yra tuo klausimu ir mobilus telefonai, ir modifikuoti augalai, ir kai kurie augalų apsaugos chemikalai. Prie viso to pridėsiu ir aš savąją ir pradėsiu vieno garsaus politiko žodžiais "kas gali paneigti", kad bičių žuvimo priežąstys yra bičių gydymui naudojami netikę chemikalai ir didelis erkių užkrėstumas. Kodėl bitės savo lizdus palieka daugiausia tik rudenį, po pravesto gydimo. Gal prie dažnai naudojamų chemikalų erkės priprato, o bitėms atsiranda kažkas panašaus į elergiją ar kvapo neperneša ir jos apimtos panikos palieką lizdą ir žuva liekdamos be nutupimo kol pamažu nusilpusios ir sušalusios pavieniui iškrenta ir todėl jų niekas žuvusių neranda. Žmonės nuo chemikalų tai elergizuojasi ypač nuo antibiotikų.
Mano bičių šeima, pagal Jūsų nuomone "žiauriai nužudoma" vis vien neišgyventu, nes ten jei atydžiai skaitėte,( nors tuo abejuoju) yra susikoncentravusios erkės iš dviejų šeimų, o jei tos bitutės iš tų perų ir išsiris, tai bus labai silpnos kai kurios net be sparnų. Net gydymas joms jau nelabai bepadėtų. Ten erkių yra tiek kiek negydomoje šeimoje po penkių metų.
Pasiūlimas A2. RNK priimti į "Bitutės ratuotos" PATARĖJŲ grupę, ten visi puikiai sutarsite dėl Trano bitininkavimo būdo. Arba tokią panašią grupę sudarykite čia -forume. :think: Pastebėjau A2 temą "netradicinės technologijos" jau kartą siūlė uždaryti. Gal pasiūlik ir Traną iš jam skirto kampo iškrapštyt?i. Tranas nieko prieš. Kaip nors peržiemosiu.
Vidmantas
Patyręs narys
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:27

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 19:19

Austėja2 ir Renyka, man keista, ko jūs nerimstat, čia juk kiekvienas išsako savo nuomonę. Jeigu kam nepatinka - neskaitykit.
O Austėja2 jau buvo nutaręs nesivelti į diskusijas, bet kažkodėl neiškenčia...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 21:25

stop, vyrai, stop.. Cia forumas, cia vyksta diskusijos.. O diskusija negali vykti, jei visi yra vienos nuomones.. Nuomones gali ir turi skirtis, nes tik gince gimsta tiesa..
Bet prasau priesingos nuomones nepriimti kaip asmeninio izeidimo, o diskutuoti racionaliai..
Ir prasyciau ramiau.. Nes gausit dumu, jei busit labai pikti.. :F
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
kikebu
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:298
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:19

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 21:49

Būtent taip, kad kiekvienas išsako savo nuomonę ir gali tai padaryti..
apie PAGARBĄ vieni kitiems jau rašiau anksčiau ir kartotis nebesinorėtų..
O kad Austėja2 'neiškentė nesivėlęs' į diskusijas, aš manau, yra labai džiugu ir naudinga..Taigi, tik jau nepradėkime nurodinėti, kas kur ką turi rašyti :stop:

TAI YRA PASKUTINIS GRAŽUS ĮSIKIŠIMAS Į SITUACIJĄ, KUOMET NEGERBIATE VIENI KITŲ.
KAIP IR RAŠOMA TAISYKLĖSE - ĮSPĖJIMŲ DAUGIAU NEBUS!


Ačiū kice'i, kad sureagavo dar nespėjus įsikišti administracijai.. :rose:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 22:31

Ačiu mergaitėms už rūpestį ir pastangas palaikyti toleranciją tarp forumo dalyvių.
Bet Jūs nepergyvenkite, mes su Sigitų dažnai "apsistumdome" viešoje vietoje, bet tai vyksta be pykčio. Mes nesutariame tik dėl bitininkavimo metodų, o taip kitose reikaluose puikiai bendradarbiaujame. Aš net labai esu dėkingas Sigitui už jo rūpestį ir teikiamą pagalbą aprūpinant visus lietuvos bitininkus, tame tarpe ir mano Skuodo rajono, vaistais reikalingais bičių gydymui. Toks keistuolis, bitininkaujantis be vaistų Lietuvoje esu tur būt tik vienas.Tokių, kaip Sigitas, labai kritiškai nusiteikusių dėl mano bitininkavimo metodų yra lietuvoje labai daug. Aš tam ir prašiau atidaryti temą, "netradicinės technologijos" kur galėtumėme pabandyti mąstyti netradiciškai ir tuo pačiu tolerancijos pasimokytume. Kam nepriimtinas mano mąstymo būdas ir bitininkavimo metodai nesibaiminkite, tai neužkrečiama ir jums tikrai niekas neprivers taip daryti, kaip manote esama netinkama.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 23:07

TRANAS rašė:Taip paėmiau ir ištryniau, nes parašėte ne į tą temą. Ten yra avilių tema."Tvarka turi būti" :E
Gerbiamieji RNK ir A2 prašyčiau truputi tolerancijos. Aš nepikstu ant Jūsų, kad biteles "dusinate" chemikalais, kitas atimate visą medų net ir iš lizdo po kelis kartus sezono eigoje palikdama ant bado dietos, dar kiti paliekate kankintis per žiemą su skyle lubose. Šitas "žudimo" metodas ne mano sugalvotas, kaip mano RNK, bet nukopijuotas iš naturalios gamtos ir dar tų pačių bičių elgesio. Taip daro bitės gyvenančios Indijoje - palieka erkių apkrėstą lizdą su visais perais ir persikelia gyventi į kitą vietą. Taip daro ir mūsų bitės, jei užpuola kandis, pelės, utėlės - palieka lizdą net pavasario laike. Neatmetu varijanto, kad kažkas panašaus vyksta ir dabar, kada masiškai žūna bitės. Daug hipotezių yra tuo klausimu ir mobilus telefonai, ir modifikuoti augalai, ir kai kurie augalų apsaugos chemikalai. Prie viso to pridėsiu ir aš savąją ir pradėsiu vieno garsaus politiko žodžiais "kas gali paneigti", kad bičių žuvimo priežąstys yra bičių gydymui naudojami netikę chemikalai ir didelis erkių užkrėstumas. Kodėl bitės savo lizdus palieka daugiausia tik rudenį, po pravesto gydimo. Gal prie dažnai naudojamų chemikalų erkės priprato, o bitėms atsiranda kažkas panašaus į elergiją ar kvapo neperneša ir jos apimtos panikos palieką lizdą ir žuva liekdamos be nutupimo kol pamažu nusilpusios ir sušalusios pavieniui iškrenta ir todėl jų niekas žuvusių neranda. Žmonės nuo chemikalų tai elergizuojasi ypač nuo antibiotikų.
Mano bičių šeima, pagal Jūsų nuomone "žiauriai nužudoma" vis vien neišgyventu, nes ten jei atydžiai skaitėte,( nors tuo abejuoju) yra susikoncentravusios erkės iš dviejų šeimų, o jei tos bitutės iš tų perų ir išsiris, tai bus labai silpnos kai kurios net be sparnų. Net gydymas joms jau nelabai bepadėtų. Ten erkių yra tiek kiek negydomoje šeimoje po penkių metų.
Pasiūlimas A2. RNK priimti į "Bitutės ratuotos" PATARĖJŲ grupę, ten visi puikiai sutarsite dėl Trano bitininkavimo būdo. Arba tokią panašią grupę sudarykite čia -forume. :think: Pastebėjau A2 temą "netradicinės technologijos" jau kartą siūlė uždaryti. Gal pasiūlik ir Traną iš jam skirto kampo iškrapštyt?i. Tranas nieko prieš. Kaip nors peržiemosiu.
Nediskutuoju, bet konkrečiai atsakysiu į pateiktas prielaidas bei į dėstomą paties požiūrį:
1. Kai siūliau išjungti šią forumo dalį, tai tuo laiku čia buvo tik koks tai nevykęs jumoras arba pašaipa atsakant į forumo dalyvių klausimus, dabar tokia forma išnyko ir aš atsiimu savo pasiūlymą jeigu to reikia.
2. Kiek yra pateikta medžiagos paties, tai galima pavadinti mokomąją ir labai gerai, nes forumą skaito didžioji dalis, kurie nori dar daugiau įsigyti žinių apie bitininkavimą, tačiau:
* Nereikia dėstyti to, ką draudžia Lietuvos Respublikos įstatymai apie bičių sveikatingumą ir gyvūnų gerovę. Galima daryti pas save bityne ką nori, jeigu tik to niekas nežino, tačiau jei perskaitytų veterinarinės tarnybos specialistai, jie turėtų kaip pareigūnai priimti priemones, kad būtų ne tik konkrečiame bityne nesielgiama taip su bitėmis, bet ir viešai neskatinami kiti tą patį taip daryti.
3. Visos gydymo priemonės nuo varozės (chemikalai) leidžiami gaminti tik tuomet, kai konkrečiai veikia erkes ir neturi jokio kenksmingo išliekamojo poveikio bitėms. Imuninės sistemos nusilpninimas yra bendra problema visiems, kas vartoja kokius nors vaistus, jeigu neprisilaikysi rekomendacijų, išdėstytų lapelyje, pateikiamame kartu su gydymo priemonėmis.
4. Kad neįgytų imuniteto naikinamos erkės reikia kaitalioti gydymo priemones nuo ekologinių (kai nėra didelio pavojaus) iki cheminių (kai reikia gelbėti šeimą).
5. Kad rudenį po gydymo bitės palieka šeimą arba žūsta, manau daugeliui forumo dalyvių ir taip aišku, kad kai suvėluotas gydymas, tai įdėti kokie tai vaistai jau būna maždaug taip pat kaip mirusiam uždegama žvakė.
6. Nereikia siūlyti ką ir kur priimti patarėjais, nes tai ne mano, o laikraščio "Ūkininko patarėjas" sugalvota akcija ir aš pats į tai žiūriu labai formaliai. Forumo dalyviams stengiuosi patarti ką galiu, bet labai konkrečiai ir jei kas nors iš mano patarimų kam nors pravertė, tai labai gerai, o aš pats iš forumo gaunu tai, kad žinau kokio lygio žinias ir iš kokių daugmaž šaltinių semiasi daugiausia pradedantieji bitininkai.
Aš pats aišku, kad negerai iš savo pusės padariau, jog parašiau, sulaužęs pasižadėjimą nekomentuoti, kad ir dar yra tokių žmonių kaip aš, kuriems visa ta technologija niekaip "nesusiveda" į praktinę pusę ar į pritaikymą gyvenime juolab, kad lyg tai niekas iš Lietuvos bitininkų nėra matęs šios technologijos veikiančios konkrečiame gyvenime. Jeigu kas matė ir pritaikė ir tuo patenkinti, tai konkrečiai nurodžius jų pavardes, viešai pažadu atsiprašyti.
7. Jokiu būdu neturiu tokios nuomonės, kad nereiktų pačiam mokyti bitininkų. Viskas labai gerai, jie gauna neblogų patarimų, tačiau darykim tai, kas prieinama, realu ir įgyvendinama ir neprasilenkiant su įstatymais.
Aišku, kad seks į mano šį atsakymą paties netrumpas komentaras, tačiau norėčiau, kad jis būtų be įžeidinėjimų ar kokių tai"užmetinėjimų" mano ar kitų diskusijos dalyvių adresu.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 23:30

Labai atsiprašau, jei įžeidžiau ar užmetinėjau. :chi: Nepyk Sigitai, tai toks tas mano Traniškai - žemaitiškas nevykęs pajuokavimas. Problemėlė viena, pats esi labai rimtas žmogus ir nepripažysti mano mėgstamo bendravimo stiliaus.
Man tie rimtumai yra nusibodę, visi stengiasi atrodyti velniškai rimti, o aš mėgstu laisvai su šposais, kartais dėl įdomumo palaikymo kai kur nukrypdamas ir nuo realybės. Bet man patinka, kad yra tokių rimtuolių, kaip A2 , RNK, ar KKB ir neleidžia visai nusivažiuoti į lankas. Ačių Jūms už pastangas išlaikyti forumo diskusijas rimtesnes ir dalykiškas. "Tvarka turi būti" :beer: čia Tau, o čia mergaitėms :rose: :rose: :gANDb:
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 23:53

TRANAS rašė:Labai atsiprašau, jei įžeidžiau ar užmetinėjau. :chi: Nepyk Sigitai, tai toks tas mano Traniškai - žemaitiškas nevykęs pajuokavimas. Problemėlė viena, pats esi labai rimtas žmogus ir nepripažysti mano mėgstamo bendravimo stiliaus.
Man tie rimtumai yra nusibodę, visi stengiasi atrodyti velniškai rimti, o aš mėgstu laisvai su šposais, kartais dėl įdomumo palaikymo kai kur nukrypdamas ir nuo realybės. Bet man patinka, kad yra tokių rimtuolių, kaip A2 , RNK, ar KKB ir neleidžia visai nusivažiuoti į lankas. Ačių Jūms už pastangas išlaikyti forumo diskusijas rimtesnes ir dalykiškas. "Tvarka turi būti" :beer: čia Tau, o čia mergaitėms :rose: :rose: :gANDb:
Dėkui, kad supratai.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Netradicinės bitininkavimo technologijos

2009 Sau 19 , 23:58

Visi kaskokie jutrus siandien :'(

Grįžti į