Kasetiniai paviljonai (bitidės)

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15
Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 20:20

karak rašė:Manau, kad čia esminis klausimas ne bitininkavimas kasetėmis ar aukštais, bet ar bičių šeimos iš Italijos ir bitidės šildymas duos daugiau naudos medaus kiekio prasme, nei investuota suma.
Atvežtom šeimelėm greičiausiai reikės duoti ir papildomai maisto, nes vystytis energijos reikia, o maisto dėl lauko temperatūros dar prisinešti nelabai gali.
Karak,Jus pats sau atsakete i savo klausimus.Tik patikslinu,kodel siusiuos biciu paketus is Italijos.Turint daug atsarginiu seimeliu galima bitide ,aisku,uzpildyti ir savomis,bet as noriu uzpildyti bitide nemazinant esamo bityno.Norint uzpildyti 20 seimu bitide man reikia 40 semeliu.Dabar paskaiciuokite :savo motineles, musu salygomis,uzauginsime birzeli.Taigi, musu bitide pus paruosta tik kitam sezonui,bet tai jau bus antramete motinele,kuria, jau po pirmojo sezono reikes keisti.Taigi gavus ankstyvas seimeles ar bent vaisingas motineles mes jau pirmaji sezona galime pilnai isnaudoti savo bitide.
Del bitides sildymo:matote bitininkaujant kasetemis,bitide sildo pacios bites,mes tik palaikome temperatura iki pastoviu siltu oru[paskaiciuta,vidurio Rusijoje tai sudaro apie 200kw]per visa sezona.Tiesa,netinka kokios metalines prapuciamos vejo budeles,reikalingi solidus atsparus salciui ir silumai rimti statiniai.Visa tai netinka,bitininkaujant aukstais ar aviliais.Ten sildymas tai beprasmis ir netgi kvailas musu tarybiniu bitininku ismislas,apie ka gali papasakoti TRANAS.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 20:20

chmmmm....nesukūrus kažko kardinaliai naujo nereikėtų skubėti svaidytis frazėmis apie patriarchų kompetenciją, kaip ir forumo gerbiamų dalyvių vadinti biurokratų atstovais.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 20:26

rob3123 rašė:Bent jau aprašyk ,kas tas bitininkavimas kasėtėse? :think:
O tai tiek ginču,o apie ka tai ir neaišku :shame:
http://bitininkas.lt/lt/?page_id=322" onclick="window.open(this.href);return false;
Manau,kad kažkas panašaus.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 20:32

Tadasruskys,jei nepaslaptis kokio dydžio tie paketai ir kokia jų maždaug kaina?Ir ar jūs pavasarį, kai pas mane pradės žydėt pienės,atsikraustysit su bitide ir po biskio važiuosit Kicės link? :)
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 20:35

rob3123 rašė:Bent jau aprašyk ,kas tas bitininkavimas kasėtėse? :think:
O tai tiek ginču,o apie ka tai ir neaišku :shame:
Rob, as pradedu suprasti,jog su savo kasetine bitininkyste Lietuvoje pasirodziau kokia 50 metu per anksti.Ziurek nuoroda kuria nusiunciau Rolandui,a tiesa ji prapuole.tai palauk kokia 15 min as jam perasysiu atsakyma.Va,Va Liuka labai supratinga,ji atsiunte tai ka kazkas isivaizdavo,bet ten kaip issiaiskino gavsi s....
Naudojantis rusu isradimais galima taip paklysti, kad baisu
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 20:53

Liuka rašė:Tadasruskys,jei nepaslaptis kokio dydžio tie paketai ir kokia jų maždaug kaina?Ir ar jūs pavasarį, kai pas mane pradės žydėt pienės,atsikraustysit su bitide ir po biskio važiuosit Kicės link? :)
Liuka,Jus labai nuovoki,butent kelione turetu prasideti nuo taves ir keliauti link Kices,nes pas Tave pasirodo pirmieji pavasario ziedai.Paketai komplektuojami:2 remai su perais ir 2 remai su maistu,o kiek dar priklauso biciu nepamenu .Kainos dabar nebepamenu[nes kai vyko tas pokalbis ,tai mano sunenas buvo padaugines miducio]tik tiksliai zinau,kad apvaisintos bakfasto motineles kainuja 15eur.Taip pat dar nesidomejau siuntimo islaidomis.Bet tai mane nelabai domina,nes zinau,kad man vistiek teks pirkti.Prie progos viska issiaiskinsiu ir pranesiu.
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 21:58

Sveikas Tadai, o bitidese bitininkaujate, ar tik žadate? Noras bites laikyti bitideje dėl vietos aviliams neturėjimo ar kitos priežastys? Kadangi bitidę naudoju nuo 1985 metų, tai žinau ne tik privalumus, bet ir trukumus. Kai elektra buvo pigi Išbandyta ir pavasarine bitidės pašildymo nauda. Apie kasetine bitininkyste platesnės informacijos neturiu, gal galetumete imesti į AŽ nuorodą apie kasetinę bitinkystę bitidėse, nes šiuo metu jau paruošti pagrindai dar vienai bitidei, tai gal verta išbandyti ir šią naujovę.[/quote]
Zenonai,atsiprasau ,pasirodo ir Jums dingo atsakymas[sumaisiau su Rolandu]kaip pradzioje rasiau as tik planuoju pavasari pradeti.Vietos bitelems tikrai turiu sociai,taciau kaip zinai medingieji augalai pas mus nera bekrasciai.Kodel susidomejau kasetemis:vasario menesi netiketai sutriko sveikata,teko pasirinkti ar guleti lovoje ir verkti[saves gailint]arba kazkuo tai,uzsiimti,kadangi turiu dideli bitininkavimo staza, nusprendziau pastudijuoti bitininkyste .Kad galeciau uzsiimti tuo ir gauti is to pelna,bet nenualinant saves.Taip as susiduriau su kasetemis.Issiaiskinau kad sio bitininkavimo pradmenys kile is Voketijos.Siuo metu sis budas isplites Cekijoje,Slovakijoje.Taip pat yra pavieniu entuziastu Rusijoje,Ukrainoje,Baltarusijoje[jie bendrauja, gana glaudzai,Rusu bitininku forume{ксетное пчеловодство}.Mano sunus gyvena Voketijoje ,taigi ir jis gavo ieskoti ir versti vokiska literatura.Sesuo gyvena Italijoje, tad jai teko surasti rysiu su italijos bitininkyste ukiu.Taigi prasedejus prie interneto 6menesius jauciusi uztektinai turintis ziniu,kad galeciau sekmingai situom uzsiimti.
Pirmiausa,patarciau gerai, labai geraitai isstudijuoti .Reikalingas stalius-bitininkas,nes paprastas stalius su sia uzduotim nesusidoros.Dar duodu nuoroda, kur yra nurodyti breziniai.Tiesa zinokite,kad sios zinios yra smarkiai pasenusios.Todel ten turi buti daug kas perdaryta,bet bendra vaizda tikrai susikursite.
С.Ф.Кривошей Передвижной касетный павильон для содержания пчёл
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 22:15

tadasruskys rašė:Paketai komplektuojami:2 remai su perais ir 2 remai su maistu,o kiek dar priklauso biciu nepamenu .Kainos dabar nebepamenu[nes kai vyko tas pokalbis ,tai mano sunenas buvo padaugines miducio]tik tiksliai zinau,kad apvaisintos bakfasto motineles kainuja 15eur.Taip pat dar nesidomejau siuntimo islaidomis.Bet tai mane nelabai domina,nes zinau,kad man vistiek teks pirkti.Prie progos viska issiaiskinsiu ir pranesiu.
Jeigu paketai rėminiai, tai aktualus klausimas, kokio standarto rėmais komplektuojami paketai Italijos bičių ūkyje. Aukštis rašėte 230mm. O ilgis? Jeigu tai amerikinis- europinis Langstroto standartas tai ilgis 450mm.( Lietuvoje kol kas toks dar "nemadingas"). Neįdėsit tokio rėmo į mūsiškius korpusus. O į kasetes tai aplamai pakabinami rėmai su petukais netinkami, mano supratimu?
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 22:38

Jeigu paketai rėminiai, tai aktualus klausimas, kokio standarto rėmais komplektuojami paketai Italijos bičių ūkyje. Aukštis rašėte 230mm. O ilgis? Jeigu tai amerikinis- europinis Langstroto standartas tai ilgis 450mm.( Lietuvoje kol kas toks dar "nemadingas"). Neįdėsit tokio rėmo į mūsiškius korpusus. O į kasetes tai aplamai pakabinami rėmai su petukais netinkami, mano supratimu?[/quote]
Rolandai,as i si klausima dar pats nesigilinau svarbu man buvo tai surasti ir buvau labai nustebintas ,kad jie augina bites istisus metus.230 aukstis tai mano remeliu ,koks pas Italu dar nezinau.Susitikime su Italais domejausi tik motinelemis,apie paketus pradejau svarstyti veliau.
I kasetes statosi, taip pat su petukais.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 08 , 23:38

Gaila,kad per susibėgimą Jurbarke neišplėtojot šios temos.būtumėm smagiai padiskutavę
Smalsu kokius derlius gaunat, kad netenkina turimi aviliai(turbūt dadanai? ), dėl kokių priežasčių atsisakote daugiaaukščių naudojimo ?
Spintelės tipo avilio su bitėmis neteko matyt, tiktai tuščią.užtat mačiau įrankius tokiam bitininkavimui.pirmas įspūdis - pamišusio psichopato ginekologo/dantisto įrankių komplektas.matyt nelengva supikiuotus ir sukabintus tarpusavyje vašku rėmukus lupti lauk.
tinginiai progreso variklis
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 03:42

zilvasss rašė:Gaila.kad per susibėgimą Jurbarke neišplėtojot šios temos.būtumėm smagiai padiskutavę
Smalsu kokius derlius gaunat, kad netenkina turimi aviliai(turbūt dadanai? ), dėl kokių priežasčių atsisakote daugiaaukščių naudojimo ?
Spintelės tipo avilio su bitėmis neteko matyt, tiktai tuščią.užtat mačiau įrankius tokiam bitininkavimui.pirmas įspūdis - pamišusio psichopato ginekologo/dantisto įrankių komplektas.matyt nelengva supikiuotus ir sukabintus tarpusavyje vašku rėmukus lupti lauk.
Zilvasss,kiek suprantu Jus rasot apie irankius kuriuos priversti naudoti kai kurie bitininkai,kurie yra nusprende,kad jie yra puikus staliai ir sugebes patys pasigaminti bitide.Taciau reziume gaunasi taip kaip Jus ir rasete.Bet as esu mates medziagos, kad ir is daugiaauksciu vos gali islupti remelius.Tai ka, atsisakome?
Kaip Jus atspejote,kad manes netenkina derlius[turiu ir dadanu,tiesa jie labiau panasus i daugiaaukscius,tik dvigubai platesni].Daugiauksciu naudojimo noriu atsisakyi,del to ,kad juos yra sunku aptarnauti.Vienam ZMOGUI TAI YRA NEIMANOMA,netgi su TRANO patobulintais aviliais.Taip pat nezinau ar Jus bandete transportuoti savo avilius?Pasikart.Kiek reikia pagalbininku,ir vistiek i vieta atvykes turi problemu.
Pasikonsultuokite su bitininkais, kurie bitininkauja bitidese su korpusiniais.As manau,kad ne vieno ju nepriverstumete palikti bitides.Man atrodo sunku tai yra isaiskinti zmonems kurie neuzsiima biciu pervezimais i medinguosiu augalus.Jus pats matete ,kaip susibegime, biciulis demonstravo korpusu pakelimo mechanizma.Bitininkaujan kasetemis sitokiu problemu nekyla.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 08:28

Na pradeda aisketi situacija :)
Adminam reiktu nauja tema sukurti prie technologiju apie ksetini bitininkavima. Kad butu kur ta teorija krauti, o paskui ziuresim, ar gims kas nors praktiskai :)
Man butu labiau patike, jei Tadas jau bitininkautu pagal sita technologija, aviliu butu prisigamines, praktiniais pvz cia visus uzdeginetu..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 09:37

tadasruskys rašė:Naudojantis rusu isradimais galima taip paklysti, kad baisu
Vistik patarsiu jei rusiškai skaitot apsilankyti čia
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 10:43

Jūs čia visi kalbate apie tai?:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 10:56

O Liuka kalbėjo apie tai:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 12:22

evaldasdeveikis rašė:O Liuka kalbėjo apie tai:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Karikatūra kažkokia čia parodyta. Gerai, kad avilys beveik be bičių, o kaip dirbti su tokiais, su stipriomis šeimomis, ir didesniame bityne? Siaubas pagalvojus. :think:
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 12:40

Adminam reiktu nauja tema sukurti prie technologiju apie ksetini bitininkavima. Kad butu kur ta teorija krauti, o paskui ziuresim, ar gims kas nors praktiskai :)
Man butu labiau patike, jei Tadas jau bitininkautu pagal sita technologija, aviliu butu prisigamines, praktiniais pvz cia visus uzdeginetu..[/quote]
Kice,kai Tadas prades bitininkauti,jis tikrai,nebetures kada Jusu itikineti.Siuo momentu kol vartausi lovoje as sau galiu tai leisti.Bet sekanciais metais as jau galesiu ,visa sita igivendinti praktiskai.
As zinau,kad visi noretu,kad jiems butu paduota ant lekstutes.Taciau as jau pasiekiau tai,kad musu
provincialus bitininkai atkreptu i tai demesi.Mano tikslas ,surasti bent viena pasekeja kuris taip pat tuo uzsivestu.Keliems ,tai lengviau rasti klaidas,o ir lengviau jas numatyti.Nes niekas nera neklystantis,manau man, taip pat nepavyks isvengti klaidu.Kice,ziureti ir juoktis visada lengviau,bet man labai malonu ,kad Jums tai pradejo rupeti.
Rusiskai suprantantiems duodu nuroda kur galesite pamatyti filmuota medziaga,kur si technologija,sakyciau puikiai veikia.
ekotoria.ru
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 13:02

Rolandas30 rašė:
evaldasdeveikis rašė:O Liuka kalbėjo apie tai:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Karikatūra kažkokia čia parodyta. Gerai, kad avilys beveik be bičių, o kaip dirbti su tokiais, su stipriomis šeimomis, ir didesniame bityne? Siaubas pagalvojus. :think:
Rolandai,o ziuru,Liuka viena is pirmuju pagauna reikalo esme.As maniau,kad ant tokiu dalyku mes vyrai stipresni, bet faktai rodo ka kita.Sitas avilys nera be biciu,tiesiog bitininkaujan situom budu, Jus yzmirsite biciu agresija.Matote, kad istraukiama tik viena kasete ,o visas lizdas yra nelieciamas ir nejudinamas priesingai nei daugiaauksciuose.Cia taip pat filmuota, matomai, kol dar buvo ieskomi ivairus pirminiai varijantai.Sita bitininkystes rusis yra dar palyginti nauja saka,todel galima rasti tikrai daug juokingu ir kvailu pavyzdziu,kaip NEREIKIA TO DARYTI.Todel,butina atkrepti ir isstudijuoti ir juos.
Praziurek,paprastesne versija kuria nurodziau Kicei.
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 13:03

Nagingiems bitininkams, turintiems tūkstantį įdėjų, siūlyčiau pasižiūrėti...... gal rasite ir tinkamų minčių.
" onclick="window.open(this.href);return false;
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Bitininkavimas bitidėje

2012 Spa 09 , 13:14

vikras rašė:Nagingiems bitininkams, turintiems tūkstantį įdėjų, siūlyčiau pasižiūrėti...... gal rasite ir tinkamų minčių.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Vikras,situo budu jau yra daug bitininku,kurie sekmingai bitininkauja irLietuvoje,sitas zmogus propaguoja korpusine[TRANO]bitininkyste bitideje.Te neisizeidzia Tranas,tai aisku nera jo budas.bet principialiai panasus.Bitininkaujant situo budu, nera isnaudojami pilnai, bitides privalumai.

Grįžti į