UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 26 , 23:23

Med, naršai po rusiškus portalus ir mąstyti pradėjai kaip rusas. Šitokia (vogimo) problema budinga tik rusijoje, o gal pats gyveni ten kur nors pamaskvėje? :wasntme:
Ar Audrūno paklausti nieko nebenorite?
Audrūnai, dar į keletą mano klausimų neatsakei, gal tai jau komercinė paslaptis?
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 07:22

Narsau ne tik po rusiskus, bet ir lietuviskus portalus.Pakartosiu Mindaugo nuoroda: http://www.delfi.lt/news/daily/crime/ar ... d=21098644
Pas mane pati, pries kokiu 10 m viena avili ziema isbombino kieme. Kazkam labai truko cukraus kraujyje tai pasivaisino. O cia, jei tarkim palikciau miske ar lauke idomu kiek sansu tureciau tuos avilius vel pamatyt sveikus? Rase juk ir anksciau spauda apie sudeginta bitide, neperseniausiai apie sudegintus avilius vien uz tai ,kad ikando bite.Kai avili pats sukali tada visai kitaip ziuri i ta turta, nes i ji ideti ne tik pinigai bet ir siela. Turbut suprantat apie ka as?

Audruno noriu paklaust: pervezant avilius, ventiliacija vyksta tik per dugna (per visa jo plota?) ir lakos tinklini prieangi ar dar ir per avilio virsu?
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 07:27

Komercine paslaptis?Reiketu atskirti komercija ir gamyba.Siame skyriuje kalbame apie technologijas,medaus gamyba ar teisingiau gavyba,nes gamyba placiam zmoniu ratui siuo atveju asocijuojasi su falsifikavimu.
Bitininkavimas be tvoreles yra praktikuojamas bitininkaujant aviliais sudarytais is vienodu korpusu,kada juos keiciant vietomis bitininkui sukuriama galimybe paprasciau sudaryti naujas seimeles,isvengti spietimo.Bitininkauti siuo budu verta su labai stipriomis,greitai besivystanciomis seimomis.Esme ta,kad avilyje apatineje dalyje visa laika turi buti jauni perai,virsutineje medus,uzdengti perai mazinant spietimo nuotaikas perkeliami i virsutine dali,kur palaipsniui issirisdami atlaisvina vieta medui pilti.Tokiam avilyje lengva sudaryt nauja seima,virsutiniame aukste su dengtais perais ir bitemis atskyrus nuo pagrindines seimos aklina skiriamaja,duodama motina ar lopselis,laka padaroma i priesinga puse nei pagrindine laka, pakeliant korpuselio kampa per 5-6 mm.Pvz papildoma seimele sudarius birzelio pradzioje,liepos viduryje jai jau bus anksta savam korpuse,kadangi ji vystysis kur kas greiciau negu gyvendama atskirai,nes is pagrindinio avilio gauna daug silumos.Prasidedant pagrindinaim medunesiui skiriamoji isimama ir bites taikiai susijungia,zinoma jei nenorima prarast viena motinele galima sugaudyt,net patariama,nes gana daznai pasitaiko,kad suzalojamos abi motinos.Tokia stipri seima-Medaunykas gabi surinkt virs 100 kg nektaro,viskas priklauso ar jo yra gamtoje.Sis metodas taikomas tokiose vietovese kur pagrindinis medunesis yra velyvas,pvz grikiu ar barkunu.Tokiu ar panasiu bitininkavimo budu yra gausybe,viskas priklauso nuo bitininko kvalifikacijos.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 07:29

Med rašė:Narsau ne tik po rusiskus, bet ir lietuviskus portalus.Pakartosiu Mindaugo nuoroda: http://www.delfi.lt/news/daily/crime/ar ... d=21098644
Pas mane pati, pries kokiu 10 m viena avili ziema isbombino kieme. Kazkam labai truko cukraus kraujyje tai pasivaisino. O cia, jei tarkim palikciau miske ar lauke idomu kiek sansu tureciau tuos avilius vel pamatyt sveikus? Rase juk ir anksciau spauda apie sudeginta bitide, neperseniausiai apie sudegintus avilius vien uz tai ,kad ikando bite.Kai avili pats sukali tada visai kitaip ziuri i ta turta, nes i ji ideti ne tik pinigai bet ir siela. Turbut suprantat apie ka as?

Audruno noriu paklaust: pervezant avilius, ventiliacija vyksta tik per dugna (per visa jo plota?) ir lakos tinklini prieangi ar dar ir per avilio virsu?
Pervezant avilius ventiliacijos uztenka per tinklini dugna,juk vezama nakti kai vesu.Kaip minejau galima vezti neuzkisus lakos tada vedinsis ir per laka :lol:
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 08:08

O tai kiek tie, Audrūnai. prancūzai paima to medaus, kiek tas bitynas paimdavo kur tu dirbai?
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 09:35

arturelis rašė:O tai kiek tie, Audrūnai. prancūzai paima to medaus, kiek tas bitynas paimdavo kur tu dirbai?
Ten kur dirbau su vietinemis juodomis bitemis tai ta sezona gavo apie 60 kg is avilio.Na as imu bendra kieki 60 tonu ir padalinu is 1000 seimu.Tai vidurkis,nors savaime aisku yra seimu kurios ir virs 100 kg panesa.Buna sezonu,kad vidurkis tik 20 kg tesiekia,cia toks jau tas bitininkystes verslas,uztai turint nedideli bityna nera ko tiketis vien is to pragyvent,neisvengiamai reikia diversifikuot savo veikla ir pajamas.
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 10:45

o man dar įdomu kiek kainuoja ta visa įranga kur turi suvalkijos bitininkas, gal zinai mazdaug kiek tokia įranga galėtų kainuoti,Audrūnai?
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 10:52

arturelis rašė:o man dar įdomu kiek kainuoja ta visa įranga kur turi suvalkijos bitininkas, gal zinai mazdaug kiek tokia įranga galėtų kainuoti,Audrūnai?
Tokios atakiavimo stakles naujos kainuoja apie 7000 euru,naudotas galima rast uz 3000 euru,centrifuga nauja kainuoja 11000 euru,medsukiai i kuriuos dedamos meduves kainuoja taip pat apie 10000-12000 euru,brangus prancuziskas darbas,yra zmoniu Lietuvoj kas patys pasigamino tokias atakiavimo stakles.
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 11:02

mačiau aš vilaroj atakevimo staklias, bet jos man atrodo nenašios, paprasčiausias variantas
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 11:04

arturelis rašė:mačiau aš vilaroj atakevimo staklias, bet jos man atrodo nenašios, paprasčiausias variantas
Yra begales modeliu,galima nusipirkt naudotu pradedant nuo 1000 euru.
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 11:08

o ta centrifūga , Audrūnai jei neklystu yra naudojama korių dangteliams nusausinti, turiu omenyje medu nuo jų likusį atskirti, ar netaip. patikslink jei aš klystu
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Kov 27 , 11:27

arturelis rašė:o ta centrifūga , Audrūnai jei neklystu yra naudojama korių dangteliams nusausinti, turiu omenyje medu nuo jų likusį atskirti, ar netaip. patikslink jei aš klystu
Na taip,o kam daugiau,negi prakaituotiems nuo darbo bituciu drabuzeliams nusausinti :)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 05 , 11:22

Audrunas 05 Bal 2009, 08:35
O pvz prancuzai polietileno plevele naudoja aviliuose kitais sumetimais.Norint kad meduves visada butu uzpildytos medumi per visa plota,ant pirmos meduves kloja polietileno plevele palikdami tik krastuose po 3-4 tarpremius bitems praeit i virsu,i sekancia meduve,tada bites pirmiausia uzpila krastinius korius,tokiu budu nereikia parsivezt i medaus sukimo patalpa tusciu koriu.Zinoma tas tam tikrom salygom gali paskatint spietima,taciau tai yra neatskiriama technologijos dalis susiformavusi per daugeli metu reiskia turi prasme.Na sita zinute galima permest ir i skyriu Uzsienietiskos technologijos.

Iš savos patirties apie plėvelės panaudojimą.
Aš plėvelę naudoju irgi ne tik lizdui uždengti, bet panašei kaip ir Prancūzai, virš jos dedu ir meduvę, ir ji man atstoja skiriamąją tvorelę. Tik aš praėjimą bitėms palieku per visą aukšto perimetrą pakraščiais. Iš šonu, tarpai tarp rėmų petelių ir avilio šono, apie vieno cm. dydžio skilutės lieka ir prie kraštinių rėmų lieka ištisas tarpas tarp avilio sienos ir korio. Kada pradėjau naudoti rėmus be petelių, o teisingiau petelis eina per visą rėmo aukštį, tai buvo tik vienas atvejis , kada motina pakilo į magaziną. Prieš tris metus, kada lizdus pradėjau plėsti tik į apačią, o meduves dėti tik meudenšiui prasidėjus, tai ir ta plėvelė pasidarė nebereikalinga.
Man tokią mintį pakišo p. Vitvickis, jis jau prieš du šimtus metų , praėjimui į meduvę palikdavo tik nedidelę skylę ir jam puikiai bitės pripildavo medaus į meduves. Kada jis bitininkavo, rėmų dar nebuvo, o jam meduvęs atstodavo nebaigtos prisiųtų korių apskritos kiauro medžio kaladės.
Tą dalyka sužinojau labai senai, skaitydamas Rusų bitininkystės įstoriją, gal kokiais penktais nuo bitininkavimo pradžios metais, ir gal ir dėlto niekada, mano bitininkavimo praktikoje, nesu naudojęs skiriamosios Hanemano tvorelės.
Garsi bitininkystės mokykla, gyvavusi gal kokį 40metų, Rusų bitininko Prokopovičiaus, irgi bitininkus mokė, kad bičių šeimai lizdas turi būti plečiamas tik į apačia. Taip kad aš pats čia neko naujo nesu sugalvojęs, o į svo bitininkavimo technologiją esu įtraukęs tik kai kuriuos senai pamirštus technologinius elementus.
Ir dar, tas Prokopovičius nuo tada, kai pradėjo naudoti rėmus, rėmu viršus suglausdavo taip, kad nepraeitu motina. Ta prasme jis pirmas bitininkas, kuris pradėjo naudoti "skiriamąją" tvorelę. Aš kaip mėgėjas, galiu žaisti be tos tvorelės, bet stambiems bitininkams šie mano išmislai visai netinka, jiems nėra kada stovėti prie avilio ir laukti kada prasidės medunešis. Pramoninėje bitininkystėje Hanemano skiriamoji tvorelė yra būtina, kitaip žūtų daug motinų ir medų suktu iš korių su perais.
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 07 , 16:39

Taip perrašiau Audriaus filma apie jo darba FR bityne. Jei kam bus įdomu per susitikimą galėsiu norintiems perrašyt. Tik reikės atsivežti DVD-R :P
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 07 , 19:48

DVD ? Kiek ten megabaitu? Gal butu galima suskaldyti ir patalpinti i koki http://www.failutalpykla.lt/index.php ? arba i hdd.takas.lt ?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 07 , 20:15

kice rašė:DVD ? Kiek ten megabaitu? Gal butu galima suskaldyti ir patalpinti i koki http://www.failutalpykla.lt/index.php ? arba i hdd.takas.lt ?
HDD netinka- ten tik iš TEO prieinama. Yra dar: www.failai.lt.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 08 , 08:57

Na kad ir kaip norėčiau tačiau pas mane interneto tiekėjas Erdvės :sick: tai man sukišti viską užimtų koią savaitę :shame:
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 24 , 23:08

Per Šv. Velykas turėjau svečių iš Norvegijos. Pas vieną skuodiškį bitininką, Pušinską Petrą, buvo atvažiavę Norvegijos bitininkai Juul M. Melvold su žmona Oilen, tai porai valandų buvo užsukę ir pas mane, vėliau išvyko aplankyti kitą skuodiškį bitininką, kuris taip pat laiko apie 300 bičių šeimų ir bitininkauja, kaip ir jie daniškuose aviliuose. Šis bitininkas, Sigito Uselio rekomenduotas, pereitų metų vasarą, apie du mėn. dirbo pas juos bityne. Matomai, gerai dirbo, tai atvažiavo pasikviesti, kad atvažiuotu padirbėti ir šiais metais. Jie laiko apie 300 bičių šeimų. Žmona yra Norvegijoje gerai žinoma bičių motinų augintoja. Jų bitynas ekologinis. Medų parduoda po 40LT. už kilogramą. Bitėms pastoviai duoda gryno sauso cukraus, kuris yra talpinamas avilyje esančioje penėtuvėje, kurioje telpa apie du kg. Pagrindinis medunešis iš viržių. Medaus prisuka apie 20-30kg. Rudeni viržių medų išsuka "švariai" ir bites ant šviesių korių, primaitinę cukraus sirupo, palieka žiemoti. Žiemai visas bites suveža į vieną vietą. Bitininkaudami nenaudoja dūminės, tai įsivaizduoju koks ten darbas, kada bitininkaujama daugiaukščiais. Nukeli aukštą, bitės aplimpa šonus, o kai reikia uždėti, traiškosi, erzinasi, brr. Petras sakė, kad reikia apsirengti labai atsakingai, kaip prieš cheminę ataką. Darbas sunkus varginantis, nors avilių kiloti nereikia, prie bitininkavimo mašinos yra kraniukas. Lietuvaičiai yra "kieti" Petras sakė, kad yra bande ten dirbti ir švedai ir vokiečiai, ir lenkai, bet po savaitės neša kudašių. Po Petro ten dirbo ir kitas lietuvaitis atrodo ie anykščių.
Apžiūrėjo mano vieną iš bitydžių, susidomėjo nuodų rinkimo aparatūra ir vieną kmplektą nusipirko, Petras važiuodamas į darbą, turės nuvežti. Man yra sunku angliškai bendrauti, tai daugiau informacijos per tokį trumpą laiką ir tai su Valio ir Petro pagalba, tesugebėjau "išpešti"
Nuotraukoje, mes skuodiškiai bitininkai su seneliais Norvegais, pas mane kambaryje prie kavos . Aš tranas, įsitaisęs tarp svečių.
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2009 Bir 26 , 21:45, redaguota 2 kartą(us).
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 24 , 23:34

cha cha ,bitems pastoviai duoda cukru:))
menas parduoti cukru po 40lt uz kilograma:))
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 25 , 00:26

Meškuti, pirma pamąstyk, paskui cha, cha. Kai turėsiu laiko šį atvejį paaiškinsiu, taip kaip jie man aiškino, aš irgi jiems bandžiau priekaisštauti, nors ir žinojau jų atsakymą. Cukrus į tą penėtuvę yra supilamas sausas ir jam patekti į ekologišką medų nėra galimybės. Cukrus ekologiškas, iš Kubos (cukrašvendrių). Kandį neduoda todėl, kad neturi ekologiškod, o kaip patiems iš to Kubietiško pasigaminti, matomai nesumąsto.

Grįžti į