Diskusijos apie spiečius

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46
Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 18:00

Kaip suprantu daug, Jus ne prieš bičių prižiūrėjimą. Tiek pokštų bitėn lizde prikrėst reikia darbo įdėti. Jei Jus nusiteikęs prieš chemija, tai kodėl nenaudojat dvigubo perų atėmimo (trano pasiūlytas gydymas)?
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 18:33

Dramblys19 rašė:Jo smarki beprasmė diskusija.
Jei Laisvamanis teisus - nebegydom daugiau nieks bičių nuo erkių! Siūlau eiti dar toliau- koperuotis su visais aplinkinių valstybių bitininkais ir netgi kontinentais, ot užkursim pirtį erkėms, maža nepasirodys :lol:
Ką tada jos darys kai bičių neliks. Tikjau nereikia pasakot kad bitės suspės prisitaikyti, jei jau erkes prisitaiko prie vaistų - išgyvens ir prisitaikys ir prie siaurų tarpų ir temperatūrų.
Yra tokie žmonės vadinami naudotojais - va keletas tokių ir tarp bičiulių atsiranda, o pateisint savo tingėjimą - dar ne tokių versijų prisigalvot galima.
Mane tai užkabino dėl to, kad netoli nuo mano bityno irgi laikomos bitės - medus imamas viena kart per sezoną - apie jokį gydymą kalbos net nėra. Buvau jį susitikęs pavasarį - pirmas klausimas kiek šeimų pas mane mirė, kai pasakiau kad nė vienos jis irgi pasigyrė, kad žiema puiki ir iš 16 tik 6 neišgyveno.
Dar kas erzina, kad spietynių tiek kad medžių neužtenka. Gaudo, jungia po 4-5 ir giriasi, kad puikiai bitininkauja. Buvau mačiau, aviliai suklypę, žolė už avilius didesnė vnz bardakas juodas.
Vat jaučiu iš jo ir pas mane spiečiukas mažiukas atklydo -dvi saujos bičių rašiau čia kažkur koks jis. O aš durnelis gydau, maitinu popinu...
Aš ne toks, tik paprasčiausiai demagogai sunervino.
Dar vienas. Ne tai, kad pasidomėtų, pasiskaitytų, pasiieškotų žinių žiniatinklyje, bet iškart prie reikalo "Jei ne kaip aš", tai demagogas, kaipgi kitaip :)

Tik nebegydyti gali būti ir nebegana -per ilgai bitutės buvo silpnintos, kad dabar užtektų tiesiog nutraukti chemikalų dėjimą nuo varozinių erkių. Reikia daugiau veiksmų imtis norint nekišt chemikalų avilin. Bet taip sakant - mažai kam čia įdomu kokių veiksmų... Svarbiausia kai pats apie reikalą tik vienpusiškai išmanai, tai tiesiog kitus demagogais išvadini ir diskusija baigta..
Nebent kada tai naują temą "gamtinė bitininkystė" ar tai "išplėstinė (ekstensyvi) gamtinė bitininkystė" sukūrus prie bitininkavimo technologijų ir ten rašinėtis taip bitininkaujantiems ir besidomintiems tokia bitininkyste :)
moskibots rašė:Kaip suprantu daug, Jus ne prieš bičių prižiūrėjimą. Tiek pokštų bitėn lizde prikrėst reikia darbo įdėti. Jei Jus nusiteikęs prieš chemija, tai kodėl nenaudojat dvigubo perų atėmimo (trano pasiūlytas gydymas)?
Mano patyrimu su tai chemikalais ir visokiais sirupais darbo dar daugiau. Matot, moskibots, manau, kad einant šiuo keliu (pavadinkim jį gamtine bitininkyste) ilgalaikėj perspektyvoj bitės su kenkėjais susidoros pačios (ir kitų patirtis rodo, kad taip). O va tuo anuo keliu einant (ar tai su tranais, ar chemikalais) - tai kaip žiurkė rate, vėl ir vėl ir vėl. Taipogi manau, kad tokie dalykai, kaip perų naikinimas, nėra sveiki bičių šeimoms... Galų gale - tiesiog nemalonu tuos perus naikinti, ar ten motinai sparną karpyt, kad ji neišspiestų... man tokie dalykai bitininkystėje nepriimtini. Tai va tokie mano argumentai, kodėl ne dvigubas perų atėmimas.

Yra ir ekologiškų būdų gerai veikiančių, pvz ėglių (tujų) dūmai.. cukraus pudra (jei avilys kiauradugnis). Bet čia vėlgi tas pats - įsukas į žiurkratį... O be to, tokia veikla prisideda tik prie genetiškai silpnų bičių išlikimo, o tai nenaudinga nei man nei pačioms bitėms.
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 19:49

Dramblys19 rašė:Nemanu, kad "dar vienas" manau kad toli gražu ne vienas. <...>
Būtų žymiai įdomiau, jei aprašytumėt savo pasiekimus šioje srityje, o ne tik propaguotumėt negydyti bičių -ar tai tiktai šeima mirė - pasigavau spiečių ir tesiu eksperimentą?
Aš tikrai ne prieš eksperimentus tik jie atliekami kiek kitaip, o ne išgyvens arba ne.
Jeigu dar vienas, tai jau savaime aišku, kad ne vienas. Gerbiamasis, aš tai nieko gražaus nematau išvadinti tam tikrais epitetais, kai pats apie tai kas rašoma a nei suprantate a nei pasižiūrite kur veda mano įkeltos nuorodos, kad suprastumėte. Yra žmonės (pvz Michael Bush, Randy Oliver, Sam Comfort...) kurie tuo užsiima jau eile metų ir turi tokių šeimų šimtais, bei apie tai rašo ir kalba konferencijose ir t. t. Visa tai prieinama visiems viešai žiniatinklyje.

Džiugu, kad būtų įdomiau ir mano patirtis. Apie ją aš gal kada ir parašysiu išsamiai atskiroje skiltyje. Galiu pasakyti, kad ji kol kas tik patvirtina ką teigia tie vyrukai, kuriuos suminėjau aukščiau..

Tai jau nebe eksperimentas. Eksperimentas buvo, kuomet tai darė kažkas pirmas (gal M. Bush, gal kas kitas, tiksliai nepasakyčiau), dabar tai žinoma praktika. Ir taip, pagal ja dalis šeimų žūsta, ir taip - ta dalis pradžioje tokios praktikos būna net 50% (o kitiems ir dar daugiau). Tačiau per kelis metus krenta iki 10%, o dar per kelis bežūsta pavienės šeimos. Jeigu esate prieš tokią bitininkystę, tai ir būkite. Kiekvienas gi pasirenka kaip jam bitininkauti. :bee
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 21:11

O tai tipo labiau spiečia bitės kai siauri tarpai tarp korių? :dontknow:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 22:15

laisvamanis rašė: Mano patyrimu su tai chemikalais ir visokiais sirupais darbo dar daugiau. Matot, moskibots, manau, kad einant šiuo keliu (pavadinkim jį gamtine bitininkyste) ilgalaikėj perspektyvoj bitės su kenkėjais susidoros pačios (ir kitų patirtis rodo, kad taip). O va tuo anuo keliu einant (ar tai su tranais, ar chemikalais) - tai kaip žiurkė rate, vėl ir vėl ir vėl. Taipogi manau, kad tokie dalykai, kaip perų naikinimas, nėra sveiki bičių šeimoms... Galų gale - tiesiog nemalonu tuos perus naikinti, ar ten motinai sparną karpyt, kad ji neišspiestų... man tokie dalykai bitininkystėje nepriimtini. Tai va tokie mano argumentai, kodėl ne dvigubas perų atėmimas.
Gal galėtumėt pasigirti savo pasiekimais? Kiek šeimų per žiemą prarandat? Kiek ilgiausiai viena šeima išgyvena? Kiek šeimų per sezoną spiečia? Ar tikrai atsparesnės erkėm bitės būtinai turi būti piktos? Kokie kiek medaus šiemet prikopėt?
LLaurynas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 22 r.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2013 Geg 16 , 23:09

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 23:06

Don Kichotas ir Sancha Pancha. Niekas ju nesupranta, lyg su malunais kovoja. Man tai atrodo yra dalis veikeju, kurie turi savo bitininkavima, kaip jiems lengviau. Paskui tik randa pateisinimu klientams ir forumieciams, kodel tai yra teisinga.

Siaip man atrodo jei maitindami atliktumete keliu kulversciu rituala aplink kiekviena avili, tai bitems vaistu ir nebereiktu. Na bent blogiau joms nebutu. O jei apsiverstumete ant baltos drobules ir karma nukrestumete ant avilio, blogiau nebutu kvadratu.

Zodziu, gal jau apsirsminam ir einam kas sau su savo apeigom pas saviskes.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 23:20

Dramblys19 rašė:O pasirodo kaip viskas paprasta pagal Michael Bush'a - naturalus vaškas, bei akučių dydis ir nemaitinti cukraus sirupu, nes nuo jo visos perų ligos - ir viskas - jokių erkių, jokių ligų, ar ką nors praleidau?
Greičiausiai,kad nepraleidai.To pilnai pakanka,kad padaryti mini sensaciją ir išgarsėti.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 07:23

jonasluksa rašė:O tai tipo labiau spiečia bitės kai siauri tarpai tarp korių? :dontknow:
Mano patirtimi NE, jei tik motinai visad užtenka vietos kiaušinti.
moskibots rašė: Gal galėtumėt pasigirti savo pasiekimais? Kiek šeimų per žiemą prarandat? Kiek ilgiausiai viena šeima išgyvena? Kiek šeimų per sezoną spiečia? Ar tikrai atsparesnės erkėm bitės būtinai turi būti piktos? Kokie kiek medaus šiemet prikopėt?
Dar per mažai laiko praėjo, šiuo būdu bitininkaujant, kad kokie žymesni pasiekimai būtų... Na, jau turiu kažkas apie 15 korių pasiūtų bičių (be vaškuolių), bei praktiškai paaiškėjo, kaip tuos korius išdėliot, kad nespiestų.
Praeitais metais žuvo lygiai 50% šeimų.
Ilgiausiai gyvena viena šeima - jau penkti metai be chemikalų avilin (3 metus be gydymo nuo erkių pas kitą šeimininką gyveno). Kitos visos tik 2 metai.
Spietė pusė šeimelių.
Buvo viena ypatingai pikta šeimelė, ir daug medaus nešė. Bet neišgyveno... Tos kurios gyvena jau penkti metai - vidutiniškai piktos. Lakon be bitininko kepurės net per medunešį retai kada ilgiau kaip minutę paspoksosi - prisistatys ir dažniausiais taikys veidan su geluonim pavaišint. Lendant avilin gerai apdūmiji ir didesnio skirtumo nuo kitų nesijaučia...
Šiemet 150 kg iš 12 šeimų, kurių 6 šiųmetiniai spiečiai...
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 08:48

vinipux rašė:puikūs rezultatai :ok: , su kuo ir sveikinu, tuo pačiu užjausdamas arti esančius bitininkus....
Užuojautos neperduosiu, gaus patys pasiimt :) Vienam gretimam bičiuliui (4-5 km atstumu) berods užpraeitais metais žuvo visos 20 šeimų, nors tas erkes anas naikina bene trejais būdais ir labai atsakingai... Žuvimo priežastis neaiški - galvoja gal kinietiška maitintuvė kalta... Bet per metus bičiulių spiečių pagalba atstatė visą bityną.

O už sveikinimus dėkoju - mane taip pat džiugina kol kas puikūs ir kaip pagal planą rezultatai :)
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 09:00

Toks jausmas, kad bites krenta tik pas bitinkaujancius "naturaliai", gal nereikia tokiu nesamoniu sneket, nes as keik pazystu bitininku nei vieno nera nepraradusio nors viska daro pagal moksla, niekas "naturaliai" ir kaip sakiau bitinkamas > 20 metu stazo dar ir speiciu kiekviena vasara pagaudau, nes savu neustenka atstatyt , lieka tusti aviliai :)

Liuka ilgai renki mano mintis, matyt sunkiai sekasi ? :) uzjauciu, istrinta dauk, vargu ka rasi :beer:

laisvamanis ziema kai bus daugiau laiko susirasysim, paderinsim strategija ir pasidalinsim patirtim, dabar sunku su laiku :beer:
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 14:00

laisvamanis rašė: Dar per mažai laiko praėjo, šiuo būdu bitininkaujant, kad kokie žymesni pasiekimai būtų... Na, jau turiu kažkas apie 15 korių pasiūtų bičių (be vaškuolių), bei praktiškai paaiškėjo, kaip tuos korius išdėliot, kad nespiestų.
Praeitais metais žuvo lygiai 50% šeimų.
Ilgiausiai gyvena viena šeima - jau penkti metai be chemikalų avilin (3 metus be gydymo nuo erkių pas kitą šeimininką gyveno). Kitos visos tik 2 metai.
Spietė pusė šeimelių.
Buvo viena ypatingai pikta šeimelė, ir daug medaus nešė. Bet neišgyveno... Tos kurios gyvena jau penkti metai - vidutiniškai piktos. Lakon be bitininko kepurės net per medunešį retai kada ilgiau kaip minutę paspoksosi - prisistatys ir dažniausiais taikys veidan su geluonim pavaišint. Lendant avilin gerai apdūmiji ir didesnio skirtumo nuo kitų nesijaučia...
Šiemet 150 kg iš 12 šeimų, kurių 6 šiųmetiniai spiečiai...
Sakot, kad neturit kuom pasigirti, o savo dar praktiškai nepagrįstą nuomone bandot apgint kaip vienintelę tiesą.
Sakot turit 15 pasiūtų korių. Mano pastebėjimu normalus spiečius nesunkiai pasiuva 9 ar 10 korių (aiškų su vaškuolėm). Taip kad 6 spiečiai ir 6 šeimos - 15 pasiūtų korių varganai atrodo.
Šeima pragyvena du metus. Taip išeina, kad spiečius peržiemoja tik vieną žiemą. Turbūt iki atsparumo erkėm tolokai dar?
Sakot lakon be bitininko kepurės net per medunešį retai kada ilgiau kaip minutę paspoksosi. Gyvenat turbūt vienkiemį? Kaip kaimynai reaguoja į Jūsų bites?
Sakot spietė pusę šeimelių. Ar neatrodo daugokai? Ar nebūtų taip, kad jei sukontroliuotumėt spietybines šeimų nuotaikas, Jūsų šeimų išgyvenimo laikas dar sumažėtų?
Skaičiau, kad į lizdo vidury dedat tuščius korius. Turbūt žinot, kad bitės natūraliai taip nesielgia? Ar Jums neatrodo tai beprasmis darbas? Bitės dažniausiai spiečia kai nėra medunešio, o pas Jus gaunasi priešingai. Jei bitės lizdą užpila medum, tai kitur vietos jau nebėra. Ar naudojat magazinus?
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 14:04

laisvamanis rašė: Gali tada ir perus bičių naikinti, ir motinom sparnus karpyt... ir net karts nuo karto su rėmais ar aukštais patraiškyt - bičių žudikas niekaip dėl to netapsi.
Paskaitinėjus Jūsų nurodytus straipsnius, radau kad pačios bitės turėtų neaiškius perus išmest iš avilio. Tranus nutrūkus medunešiui ir taip meta laukan, tai kas čia nenatūralaus?
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 14:44

moskibots rašė: Sakot, kad neturit kuom pasigirti, o savo dar (A)praktiškai nepagrįstą nuomone bandot apgint kaip (B)vienintelę tiesą.
Sakot turit 15 pasiūtų korių. (C)Mano pastebėjimu normalus spiečius nesunkiai pasiuva 9 ar 10 korių (aiškų su vaškuolėm). Taip kad 6 spiečiai ir 6 šeimos - 15 pasiūtų korių varganai atrodo.
(D)Šeima pragyvena du metus. Taip išeina, kad spiečius peržiemoja tik vieną žiemą. Turbūt iki atsparumo erkėm tolokai dar?
(E)Sakot lakon be bitininko kepurės net per medunešį retai kada ilgiau kaip minutę paspoksosi. (F) Gyvenat turbūt vienkiemį? (G)Kaip kaimynai reaguoja į Jūsų bites?
Sakot spietė pusę šeimelių. (H)Ar neatrodo daugokai? (I)Ar nebūtų taip, kad jei sukontroliuotumėt spietybines šeimų nuotaikas, Jūsų šeimų išgyvenimo laikas dar sumažėtų?
(Į)Skaičiau, kad į lizdo vidury dedat tuščius korius. Turbūt žinot, kad bitės natūraliai taip nesielgia? (Y) Ar Jums neatrodo tai beprasmis darbas? (J) Bitės dažniausiai spiečia kai nėra medunešio, o pas Jus gaunasi priešingai. Jei bitės lizdą užpila medum, tai kitur vietos jau nebėra. (K)Ar naudojat magazinus?
<...>
(L)Paskaitinėjus Jūsų nurodytus straipsnius, radau kad pačios bitės turėtų neaiškius perus išmest iš avilio. Tranus nutrūkus medunešiui ir taip meta laukan, tai kas čia nenatūralaus?
(A) Kiti jau kuris laikas pagrindė praktiškai, patsai dabar grindžiu :)
(B) Jau kažkas paneigė gamtinės atrankos teoriją, ar kaip? :) Kokia tiesa šalia? Dievulis bitutes sukūrė? :lol:
(C) Reiktų turėti omenyje, kad dar kiekviena šeima pasiuvo 5-10 korių su vaškuolėm, o kitos dar priedo ~5 meduvinius korius su vaškuolėm. O mano pastebėjimu bitės korį siuva tik tai kai to joms būtiniausiai reikia. Būtiniausiai nereikėjo ir nesiuvo.
(D) Šiuo būdu tik antri metais kaip bitininkauju ir dar laikas neleidžia atsakyti kiek pragyvens tie mano spiečiai šiuo būdu. Kokia kitų praktika jau nurodžiau, kokia mano bus matysim.
(E) Kalba tik apie šeimelę kuri penktus metus gyvena.
(F) Taip.
(G) Labai teigiamai. Kaimynas laikė kadais bičių aviliukų pora, mėgsta medų ... gyvenam kaimyniškai. Be to, bitės puola tik jei lendi prie jų namo (metras nuo avilio matyt joms jau jų teritorija) :)
(H) Neatrodo. Man reikalingi spiečiai.
(I) Ar kažkokį spietybinių nuotaikų suvaldymo būdą turite omeny, ar tiesiog bendrai - belen kokį? Ir kodėl nuo to turėtų sumažėti šeimų išgyvenimo laikas?
(Į) Kur jūs taip skaitėt? Pacituokit.
(Y) ???
(J) Yra įvairių priežasčių bitėms spiesti. Viena iš jų medunešio nebuvimas, dar kita 2-3 metų motina, dar kita motinos neturėjimas kur kiaušinti (lizdas užpiltas medumi).. Ir tų priežasčių protingose knygos prirašyta N ir K. Taip, kad nieko atvirkščio aš čia neįžvelgiu...
(K) Naudoju meduves :) Tiksliau dalyje avilių meduvėse naudojau pusrėmius, o kitose išbandžiau standartinį (lizdinį) dydį. Kitais metais darysiu visus tik lizdinio dydžio.
(L) Nenatūralu būna tada kai bičių darbą atlieka bitininkas, o ne bitės.
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 14:58

Nu pas man viena šeima pasiuvo gal apie 12 lizdinių korių ir apie 40 pusrėmių ir dar medaus prinešė :dance:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 15:03

Labai džiugu :) Kuo stipresnės bitės tuo smagiau su jomis bitininkauti. O pasiuvo su įdėtom vaškuolėm turbūt?
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 15:07

laisvamanis rašė:Labai džiugu :) Kuo stipresnės bitės tuo smagiau su jomis bitininkauti. O pasiuvo su įdėtom vaškuolėm turbūt?
Nu taip tik puse pusrėmių buvo idėta po 1/3 vaškuolės :ok:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 15:14

O kurion vieton tą 1/3 vaškuolės prikabinot? Viršuj ar apačioj? Tranų nepriperėjo tuose pusrėmiuose?
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 15:22

laisvamanis rašė:O kurion vieton tą 1/3 vaškuolės prikabinot? Viršuj ar apačioj? Tranų nepriperėjo tuose pusrėmiuose?
Prikabinau per vidurį. Pavasarį-vasaros pradžioje kur buvo sudėta vaškuolės per visą plota pusrėmio visko buvo ir traninių ir bitinių perų :( Bet veliau kai dėjau 1/3 vaškuolės pasiuvo labai gražiai be traninių akučių :think:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 15:29

laisvamanis rašė:Geeras! Dar tokio negirdėjau - per vidurį :)
Pradėta siūti jau :ok:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 15:41

Labai gražu! :)

O tai kai baigė siųti sukabino su visais kraštais iki galo? Ta prasme, pagamino tokį pat korį, kaip kad ir per visą rėmą vaškuolę įdėjus?

Grįžti į