Diskusijos apie spiečius

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16
Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 15:42

laisvamanis rašė:Labai gražu! :)

O tai kai baigė siųsti sukabino su visais kraštais iki galo? Ta prasme, pagamino tokį pat korį, kaip kad ir per visą rėmą vaškuolę įdėjus?
Taip.
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 16:31

Neturint vaško plokštelių - tai variantas. Bet kitais metais turėsi išmėtyti šitokius korius. Pavasarį sudėjus į magazinus, apatiniame tarpe prisiuva traninių korių juosteles, o tai apsunkina sukant medų. Išmėgintas būdas.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 16:44

laisvamanis rašė:
(A) Kiti jau kuris laikas pagrindė praktiškai, patsai dabar grindžiu :)
(B) Jau kažkas paneigė gamtinės atrankos teoriją, ar kaip? :) Kokia tiesa šalia? Dievulis bitutes sukūrė? :lol:
(C) Reiktų turėti omenyje, kad dar kiekviena šeima pasiuvo 5-10 korių su vaškuolėm, o kitos dar priedo ~5 meduvinius korius su vaškuolėm. O mano pastebėjimu bitės korį siuva tik tai kai to joms būtiniausiai reikia. Būtiniausiai nereikėjo ir nesiuvo.
(D) Šiuo būdu tik antri metais kaip bitininkauju ir dar laikas neleidžia atsakyti kiek pragyvens tie mano spiečiai šiuo būdu. Kokia kitų praktika jau nurodžiau, kokia mano bus matysim.
(E) Kalba tik apie šeimelę kuri penktus metus gyvena.
(F) Taip.
(G) Labai teigiamai. Kaimynas laikė kadais bičių aviliukų pora, mėgsta medų ... gyvenam kaimyniškai. Be to, bitės puola tik jei lendi prie jų namo (metras nuo avilio matyt joms jau jų teritorija) :)
(H) Neatrodo. Man reikalingi spiečiai.
(I) Ar kažkokį spietybinių nuotaikų suvaldymo būdą turite omeny, ar tiesiog bendrai - belen kokį? Ir kodėl nuo to turėtų sumažėti šeimų išgyvenimo laikas?
(Į) Kur jūs taip skaitėt? Pacituokit.
(Y) ???
(J) Yra įvairių priežasčių bitėms spiesti. Viena iš jų medunešio nebuvimas, dar kita 2-3 metų motina, dar kita motinos neturėjimas kur kiaušinti (lizdas užpiltas medumi).. Ir tų priežasčių protingose knygos prirašyta N ir K. Taip, kad nieko atvirkščio aš čia neįžvelgiu...
(K) Naudoju meduves :) Tiksliau dalyje avilių meduvėse naudojau pusrėmius, o kitose išbandžiau standartinį (lizdinį) dydį. Kitais metais darysiu visus tik lizdinio dydžio.
(L) Nenatūralu būna tada kai bičių darbą atlieka bitininkas, o ne bitės.
Pasiknaisiokim dar:
A) o geras, svetimos pranašystės pateikiamos kaip išmintis. Bravo.
B) Nedrįstu klausti, bet savo augintinių irgi pas veterinarą nevežat, pats irgi pas daktarus nesikreipiat. Be to, niekaip nesuprantu, kodėl reikia absoliutinti gamtinės atrankos teoriją? Matomai, jei mes neįtakotumėm gamtinės atrankos valiniais ir mentaliniais sprendimais, dar dabar sėdėtumėm medžiuose. Arba nesėdėtumėm. būtų mus jau senokai išrinkę visokios meškos, tigrai ir kiti stipresni naturaliosios atrankos lyderiai.
C) tai ir įvardinkime tiksliai, laikote ne bičių šeimas, o kažkokias parodijas. Normali bičių šeima šiemet pas mane pasiuvo 3 aukštus po 10 pusrėmių, stipri - beveik 4, dadanuose laikomos po 10 lizdinių ir arti pilno magazino (po kokius 12-13 rėmelių). Ateitų čia rimti korifėjai su savo skaičiais, iš viso šitas natūralus siuvimas matomai nublanktų kaip faktas, kuriuo nevertėtų didžiuotis.
D) spiečiai spiečiai spiečiai. Aj, palikim tai romantizuotai pasiėmimo iš gamtos paprastuoju būdu, neįdedant valios ir intelekto programai. Toks hipiškas metodėlis užsidengiant natūralumo skraiste. Kaip ir sakiau, ne bitininkavimas tai, bičių laikymas.
E) Vėlgi terminologija. 5-ti metai ir šeimelė. Hm, jei tai silpna šeima su nupezusia motina, tai visgi šeima, nors ir ant 5 rėmų vidurvasary. Šeimelėmis vadinami kitokie bičių "dariniai". Beje, turiu du avilius, kurių nuo 1990 metų neteko nė karto pavasary iššluoti, t.y. mano šeimoms jau mažiausiai 25 metai. Čia šiaip pasigyriau, kad negalvotumėt, kad 5 metai aviliui su bitėmis yra kaaaaaažkas tokio.
G) Ačiųdie jūsų tranai iki mano bityno neatskrenda. Velniop pitbulines bites. Turėjau - nenoriu. Beje, pati produktyviausia šeima (skirtingai nei paplitę įsitikinimas) yra pati ramiausia šeima. Pikniką ant avilio galima daryti kuo ramiausiai.
J) pati pagrindinė mano bičių spietimo priežastis (šiemet turėjau tris spiečius iš 11 šeimų) yra mano tingėjimas ir laiko stoka. Jei gyvenčiau savo bityne, nebūtų nei vieno spiečiaus. Trimis kibiriniais spiečiais džiaugiasi mano kaimynai. Geros karnikos išskrido. Pernykštės. Dėti turėjo apsčiai. Vienas spiečius išėjo per visai neblogą medunešį. Taigi, spiečių gausa kuo puikiausiai pagrindžia natūralistinį bitininkavimą ir atvirkščiai, spiečių poreikis tiesiogiai išvestinis iš natūralistinio bitininkavimo, juk tiek daug tuščių avilių pavasarį lieka.
L) Gyvenime nesu parnešusi nei gramo nektaro, nei vienos žiedadulkės, neužpikiavau jokios lakos ir net nesu nieko nugylusi,ir net jokio pero nesu pamaitinusi... Viską daro bitės, tik sąlygas reikia atitinkamai sukurti. Ir ne pagal abejotinas knygutes.

PS: pataisymas apie bičių žudiką. Aš suprantu, kartais labai patogu nesuprasti prasmės. Jaučiu būtų paprasčiau suprasti, jei būčiau parašiusi "bičių šeimų žudikas". Nieko tokio, neimkit giliai į širdį - kadaise net mūsų forumo guru Traną buvau apšaukusi bičių žudiku po to, kai jis pasidalino natūralistiniu kovos su varoa būdu naikinant atidirbusias šeimas. Irgi būnu bekompromisė radikalė tais atvejais, kai kalba eina tiek apie apsileidimą, tiek apie intencinę naikinamąją veiklą, net jei tikslas kilnus, romantiškas arba itin praktiškas.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 18:05

A) Tik kažkodėl įsivaizduojat, kad jūsų pranašystes priimsiu kaip išmintį :lol: :lol: :lol:
B) Pagal bendravimo kultūra jūs dar tikrai medyje tebesėdit :lol: :lol: Save su bitėm lyginat? Nei į jūsų namus kas nuolatos veržiasi, kad viską iš jūsų atimtų ir jus pribaigtų, nei jūs rankomis mosuojat, kad namų temperatūrą ir drėgnumą reikiamą palaikytumėt, nei jus vaikus gimdot namuose, a nei jūs žūsit iš bado jei kokią vasarėlę bus sausra.., nei galų gale kokiais sakais, apdirbdama burna savo namo plyšius taisot.. O šiaip tai papasakokit kaip jūs savo valiniais mentaliniais sprendimais įtakojat bičių gamtinę atranką? :)
C) Jūsiškės pasiuvo daugiau korių su vaškuolėm - su tuo ir sveikinu ;)
D) Chemikalai, medaus pakaitalai bitėm vietoj maisto... kaip ir sakiau - tokia stadartinė fermerinė mąstysena - kuo daugiau, kuo greičiau, o po manęs nors ir tvanas ...
E) Vadinkite šeima jei jums tai atrodo tiksliau. Šiuo metu ant 7 rėmų. Kai jūsų nors viena šeima pragyvens, kad ir 4 metus be chemikalų avilin, tai padarys įspūdį man. O dabar tai tarsi didžiuotis kasmet geriant antibiotikus ir puikuotis, kad dar gyvenat.
L) Praktiškai dėl viso to ką išvardinot ir nereiktų tokių niekų, kad esat vienoj gamtinės atrankos plotmėj su bitėm, taukšti.
P.S. Manot aš nesupratau? Mane iš pradžių juokas ėmė, dabar tiesiog šypsnį ir užuojauta kelią nepamatuoti svaidymaisi epitetais riebiais.. Kai kurie taip ir neišmoksta kultūringai bendrauti, a nei logiškai mąstyti (jau nekalbu apie mokslinių teorijų suvokimą..). Tokiems asmenims tiesa yra tai, kas dabar už lango fasonas.. .
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 19:28

Nu pragyveno tuos 4 metus bites be chemikalu, nu ir kas? Nieko tai neirodo, jokio gerio cia nera. O kad erkes pas jus liejasi laisvai - tai faktas. Ir metu rezultatai tikrai prasti - matyt seimos silpnos visai.
Man tai primena nesigydancio dziovininko postringavimus, kad jis nieko neuzkrecia ir niekam nekenkia. Ir vis dar gyvas..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 19:53

Tas, kad bitės gali ir pačios tvarkytis su savo kenkėjais ir nereikia varostopų, oksalų, mitakų ar dar ko kišt avilin, teršt vašką, gaišt laiką, mokėt pinigus. Jums gėris dėt chemikalus - linkiu ir toliau savo gėriu užsiimti ir būti laimingai. Man gėris turėti stiprias bites, kurios be jokių chemikalų susidoroja su savo kenkėjais.

O, kad erkių yra jūsų bičių šeimose, tai lygiai toks pat faktas.

Na, pagal jus rezultatai prasti, o pagal mane geri. Paaiškinčiau smulkiau kodėl geri, bet matau, kad jums iš tikro tai visiškai neįdomu - svarbiausia ką nors sumenkinti, tada pasijaučiate svarbi.

Kaip Vydūnas be chemikalų išsigydė tais laikais nepagydomą džiovą turbūt jums neteko nei girdėti nei skaityt...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 21:09

Jusu tik 1 seima, kuri isgyveno tik 4 metus.. Nei cia stebuklas, nei pasiekimas. Nelabai suprantu, apie ka jus cia rasote? Kad isvedet nauja biciu rase- veisle, kuri pati atsikrato erkiu? Kad dar neisvedet.. Ner su kuo pasikalbet namie?
Antra: dinozaurus prisiminkit - jie isnyko.. Naturaliai, be jokios chemijos, be jokio intensyvaus ju auginimo.. Ir dar daugybe gyvunu ir augalu rusiu. Pasaulis keiciasi jau milijonus metu.
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 23:42

laisvamanis rašė: (A) Kiti jau kuris laikas pagrindė praktiškai, patsai dabar grindžiu :)
(B) Jau kažkas paneigė gamtinės atrankos teoriją, ar kaip? :) Kokia tiesa šalia? Dievulis bitutes sukūrė? :lol:
(D) Šiuo būdu tik antri metais kaip bitininkauju ir dar laikas neleidžia atsakyti kiek pragyvens tie mano spiečiai šiuo būdu. Kokia kitų praktika jau nurodžiau, kokia mano bus matysim.
(E) Kalba tik apie šeimelę kuri penktus metus gyvena.
(H) Neatrodo. Man reikalingi spiečiai.
(I) Ar kažkokį spietybinių nuotaikų suvaldymo būdą turite omeny, ar tiesiog bendrai - belen kokį? Ir kodėl nuo to turėtų sumažėti šeimų išgyvenimo laikas?
(Į) Kur jūs taip skaitėt? Pacituokit.
(J) Yra įvairių priežasčių bitėms spiesti. Viena iš jų medunešio nebuvimas, dar kita 2-3 metų motina, dar kita motinos neturėjimas kur kiaušinti (lizdas užpiltas medumi).. Ir tų priežasčių protingose knygos prirašyta N ir K. Taip, kad nieko atvirkščio aš čia neįžvelgiu...
(A) Paskaičius straipsniuką iš Jūsų anksčiau pateiktos nuorodos susidarė įspūdis, kad visi tie bičių negydymo pasiekėjai gyvena amerikoj. Ir atsparumą erkėms stengiasi pasiekti pasitelkdami afrikinių ir dorsata bičių genus. (gal ne taip supratau paskubom skaičiau) Klausimas: Ar vertą saugot (gaudyt) savus spiečius kurie nepasipriešina erkėm? Kodėl neužsiauginat motinėlių iš šeimos, kuri ilgiausiai gyvena?
(B) Kaip žinote seniau varoa erkės ant mūsų bičių negyvendavo. Kodėl seniau būdamos atsparios šiam parazitui, jos pasidarė pažeidžiamos? Gal gamtinė atranka pasuko neta linkme?
(D) Kodėl neįsitikinę ekspermento teigiamu rezultatu taip stengiatės prakišt kitų nuomonę, kaip nenuginčyjamą?
(E) Kiek spiečių per metus paleidžia ta šeimelė? Gal išgyvenimo priežastis yra erkių eksportavimas su spiečiais? Ar tos šeimos spiečiai taip pat neilgai gyvena, kaip ir likusieji?
(H) Ar nebūtų logiška gaudyt kitų spiečius ir ieškot kurie geriau prisitaikę išgyvent? Leisdamas iš savo šeimų spiečius prarandat medų ir tuo pačiu dauginat šeimas, kurios atsparumo erkėm visiškai nerodo.
(I) Leisdamas spiečius eksportuojat dalį erkių, kitaip tariant iškreipiat savo bandymų rezultatus.
(Į) šitą vėliau paieškosiu
(J) Na dėl motinos senumo polinkis spiesti didėja, tik tada kai sukuriamos tam sąlygos. Stebiuosi, kaip esant vietos magazinuose, bitės gali užpilti lizdą medumi ar motiną neturėti vietos dėti kiaušinėliam.
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 02 , 23:44

vidmantask rašė:Neturint vaško plokštelių - tai variantas. Bet kitais metais turėsi išmėtyti šitokius korius. Pavasarį sudėjus į magazinus, apatiniame tarpe prisiuva traninių korių juosteles, o tai apsunkina sukant medų. Išmėgintas būdas.
Gal galit pasidalint patirtim, kaip traninių korių juostelės apsunkina medaus sukimą.
Dramblys19
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:489
Užsiregistravo:2013 Bir 09 , 19:42

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 03 , 00:21

Jei nėra grotelių - ten buna traninių perų. Dadanuose ir aš nenaudoju grotelių- nėra tikslo.Jei klystu Vidmantas pataisys
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 03 , 13:54

moskibots rašė:
vidmantask rašė:Neturint vaško plokštelių - tai variantas. Bet kitais metais turėsi išmėtyti šitokius korius. Pavasarį sudėjus į magazinus, apatiniame tarpe prisiuva traninių korių juosteles, o tai apsunkina sukant medų. Išmėgintas būdas.
Gal galit pasidalint patirtim, kaip traninių korių juostelės apsunkina medaus sukimą.
Nelabai supratau potekstės, ar čia klausiat, ar ironizuojat kaip apsunkina traniniai perai medaus ėmimą? Dramblys19 gerai pasakė, čia kalba eina apie dadanus, kur nenaudojamos grotelės. Taigi imant medų, tokiuose koriuose bus ir kiaušinėlių, ir atvirų, ir uždengtų perų. Pilno medaus korio su tokiu turiniu jau nebeimsi, nes sukant užteršia medsukį ir kol išsikošia ne vienas peras „sprogsta“. Ir „atakiuotojai“ dar pažeidžia. Be to aš irgi kaip Liuka esu godus medui, be reikalo nepalieku tiek pavasarį, tiek rudenį. Man viską apsprendžia kaina - kur medus ir kur cukrus, ar sirupas...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 03 , 16:15

Dėl to aš naudoju groteles. Jei pusrėmio apatinė lystvukė trikampė, tai būna, kad traninių prisiuva net ant medžio.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 03 , 22:10

vidmantask rašė: Nelabai supratau potekstės, ar čia klausiat, ar ironizuojat kaip apsunkina traniniai perai medaus ėmimą? Dramblys19 gerai pasakė, čia kalba eina apie dadanus, kur nenaudojamos grotelės. Taigi imant medų, tokiuose koriuose bus ir kiaušinėlių, ir atvirų, ir uždengtų perų. Pilno medaus korio su tokiu turiniu jau nebeimsi, nes sukant užteršia medsukį ir kol išsikošia ne vienas peras „sprogsta“. Ir „atakiuotojai“ dar pažeidžia. Be to aš irgi kaip Liuka esu godus medui, be reikalo nepalieku tiek pavasarį, tiek rudenį. Man viską apsprendžia kaina - kur medus ir kur cukrus, ar sirupas...
Kai nenaudodavau grotelių tai motinėlės net ir bitinių perų į magaziną pridėt nepasididžiuodavo. Galvojau gal dar kokių kitų nepatogumų esat pastebėjęs apart perų. Dėkui už atsakymą.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 03 , 22:28

Į tranines akutės meduvėse bitės tik paskutiniu atvėju medų pila ir grotelėm esant.
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 04 , 19:36

moskibots rašė: (A) Paskaičius straipsniuką iš Jūsų anksčiau pateiktos nuorodos susidarė įspūdis, kad visi tie bičių negydymo pasiekėjai gyvena amerikoj. Ir atsparumą erkėms stengiasi pasiekti pasitelkdami afrikinių ir dorsata bičių genus. (gal ne taip supratau paskubom skaičiau) Klausimas: Ar vertą saugot (gaudyt) savus spiečius kurie nepasipriešina erkėm? Kodėl neužsiauginat motinėlių iš šeimos, kuri ilgiausiai gyvena?
(B) Kaip žinote seniau varoa erkės ant mūsų bičių negyvendavo. Kodėl seniau būdamos atsparios šiam parazitui, jos pasidarė pažeidžiamos? Gal gamtinė atranka pasuko neta linkme?
(D) Kodėl neįsitikinę ekspermento teigiamu rezultatu taip stengiatės prakišt kitų nuomonę, kaip nenuginčyjamą?
(E) Kiek spiečių per metus paleidžia ta šeimelė? Gal išgyvenimo priežastis yra erkių eksportavimas su spiečiais? Ar tos šeimos spiečiai taip pat neilgai gyvena, kaip ir likusieji?
(H) Ar nebūtų logiška gaudyt kitų spiečius ir ieškot kurie geriau prisitaikę išgyvent? Leisdamas iš savo šeimų spiečius prarandat medų ir tuo pačiu dauginat šeimas, kurios atsparumo erkėm visiškai nerodo.
(I) Leisdamas spiečius eksportuojat dalį erkių, kitaip tariant iškreipiat savo bandymų rezultatus.
(Į) šitą vėliau paieškosiu
(J) Na dėl motinos senumo polinkis spiesti didėja, tik tada kai sukuriamos tam sąlygos. Stebiuosi, kaip esant vietos magazinuose, bitės gali užpilti lizdą medumi ar motiną neturėti vietos dėti kiaušinėliam.
(A) Ar ką nors keičia kad jie gyvena JAV? Atsparumą įvairiai bando pasiekti – vieni bandosi su dorsatom ir afrikinėm, kiti su Apis mellifera mellifera, kiti su viskuom ką turi - grynai kurios išlieka tos išlieka. O kaip žinosi ar tas spiečius ginsis nuo erkių ar ne jeigu neduosi jam galimybės? :) Paprastai bitės, kurios neatsparios erkėm - žūsta, todėl ir spiečių neleidžia. Jei jau gyvena ir leidžia spiečius, reiškia kažkiek tom erkėm jos atsparios. Karta po kartos ir išliks tik labai atsparios erkėms ir kitiems niekadėjams bitutės :) Motinėlių iš ilgiausiai gyvenančių neauginu, nes man kur kas paprasčiau pasigauti jos paleistą spiečių.
(B) Taigi šitas parazitas ant Apis Melifera peršoko nuo Apis cerana prieš ~50 metų. Ankščiau Apis melifera tokio kenkėjo tiesiog neturėjo, nes pastarasis įdomavosi Apis cerena.Tad savaime suprantama, kad Apis melifera ir atsparumo jam negalėjo turėti..
(D) Tai pavyzdžiui jūsų nuomone tie žmonės meluoja ar kaip? Aš esu įsitikinęs teigiamu rezultatu, nes tokį rezultatą gauna eilė gyvenančių iš bitininkavimo irba bitininkystės/biologijos sričių mokslinių tyrimų. Galų gale, rezultatai yra visiškai logiški, nes jie remiasi moksline gamtinės atrankos teorija.
(E) Šiais metais du. Kol kas jos spiečiai gyvena.
(H) Paimu ir kitų bičiulių spiečius, jeigu jiems jų bereikia. Na, jūsų nuomone atsparumo nerodo, mano nuomone rodo. Labai stipriam atsparumui susiformuoti reikia daugiau nei dviejų kartų :)
(I) Manyčiau ne, nes rezultatus apsprendžia bendras bičių šeimų išlikimas, o bandymo aplinkybės vis tos pačios - šeimos dauginamos TIK spiečiais (kas yra vienas iš organinės bitininkystės reikalavimų).
(J) Didėja visais atvejais - tai genuose. Lygiai taip pat kaip ir genuose įrašyta kokiomis sąlygomis spiesti ir kiek dažnai spiesti. Vienoms gali kurti nekūręs tobuliausių nespietimo sąlygų, o jos vis vien spies..
Gal su tuo tiesiog dar nesusidūrėt a nei teoriškai a nei praktiškai todėl ir atrodo keista... Vienoms genuose įrašyta labiau pilti medų į meduves, kitoms į lizdą.
poligrafas rašė:Susidariau įspūdį, kad nevisi supranta kas per daiktas ta chemija. O chemija yra viskas kas aplinkui, tuo pačiu ir mes. Kad galėtume kvėpuoti mums reikia chemijos, t.y. deguonies O2. Druską juk pažįstame visi. Tai Natris su Chloru. Natris - sprogus elementas. Chloras - nuodas viskam kas gyva. Bet kai jie susijungia ir sudaro druską (NaCL) valgome nebijodami ir visai mums nekenkia jei saujomis neryjame. Apskritai, viskas kas per daug yra nesveika. Reziume: naudokime chemiją gerąją ar blogąją saikingai ir viskas bus gerai.
Chemija žmonėse dar suprantama, kaip kokis tai žmogaus sukurtas daiktas. Na pvz, galima laukus trešti mėšlu, o galima įvairiais chemikalais. Formalistiškai žiūrint būtų galima sakyti - gi ir mėšlas, tai chemikalai. Bet visiems, ar bent daugumai tai tikrai, suprantama kad yra gamtos sukurtas daiktas, dar vadinamas gamtišku (natūraliu) ir žmogaus sukurtas daiktas - kokis tai chemikalas.. Va lkž pavyzdys prie žodžio "chemija": "Intensyvinant žemės ūkį, žemdirbiams į talką ateina chemija sp."
Didesnio aiškumo dėlei chemikalus dedamus avilin nuodyti erkėms būtų galima vadinti : nuodais, pesticidais, akaricidais, insekticidais, miticidais.
Liuka rašė: <...>Turėk tuos siekius tik nebruk kitiems ir nevaryk ant tų, kurių kitokie .
O kad taip visi pagal tokius žodžius ir gyventų...

Kest rašė:Perskaičius,kas žemiau parašyta,darau išvadą:
Į pirtį eina tie žmonės,kas tingi kasytis.
Bites nuo erkių gydo tie bitininkai,kurie tingi gaudyti spiečius.
Kest
Tik kasmet vartojantys antibiotikus žmonės yra sveiki.
Bitės yra sveikos tik tų bitininkų, kurie kasmet nuodija jųjų erkes.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 05 , 00:11

Plačiai žiūrint, laisvamanis yra teisus.cheminiai nuodai yra tik problemos atidėjimas Geriausias būdas išspręst erkių problemą, tai negydyt bicių. Bet tai daryti turi visi bitininkai. Per trejetą metų liktų 5-10 % bičių popoliacijos, o po dvidešimt metų reikalai susitvarkytų. Gamtoje tai nuolat vyksta. Bakfasto bitė taipogi šitaip atsirado., kai po masiškų žuvimų nuo trachėjinės erkės liko keletas mišūnių šeimų angliškos ir itališkos bitės. Išmintingas bitininkas brolis Adomas nuo jų ir pradėjo selekcinį darbą.
tinginiai progreso variklis
aukstaitis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:169
Užsiregistravo:2012 Bir 21 , 12:40

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 07 , 07:49

Buvau įdėjęs šį tekstą į skyrelį "patarkite". Gal jame patyrę nebesilanko, o vien naujokai, nes nesulaukiau komentarų. Kice, Liuka jūs aktyvesnės, patarkite kaip elgtis šį rudenį. Per mano neilgą bitininkavimo stažą, dar nebuvo tokios vasaros pabaigos, kad taip viską uždžiovintų. Visai nieko nėra mano apylinkėse bitelėms parsinešti namo. Norėčiau bičiulių su didesniu stažu patarimo, kaip jie daro, kai bitelės pilnumoje pamaitintos žiemai, bet žiemot dar nesiruošia. Ar reikia dabar dar duoti inverto kasdieniniam pavalgymui? Bitelės dar labai judrios, augina perus(beveik visos motinėlės šių metų), aktyviai skraido. Jei nemaitinsiu, ar nesuvalgys didelę dalį paskaičiuoto žiemai maisto?. Gal galėtumėt parašyti kas gerai ar kas blogai, jei dar po 200gr. kas antrą dieną paduočiau inverto.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 09 , 12:30

anksciau ar veliau, verslineje bitininkysteje atsitiks vis dazniau tokie atvejai: https://www.youtube.com/watch?v=lT4GaJ9Vl7s
Tokie ir i tai panasus dalykai ,tai neisvengiami,kas vyksta dabar JAV, Kinijoje, Vakaru Europoje ,( masinis koloniju nykimas ) ateis ir i Lietuva ,tai tik laiko klausimas .Viskas uzprogramuota pramonijeje bitininkysteje,(dirbtinis motineliu veisimas ir apvaisinimas,didele biciu seimu koncentracija vienoje vietoje ,monoflorines biciu ganyklos ir daug kitu nuo naturalaus bitininkavimo nutolusiu technologiju).Zinau ne viena stambu bitininka ,kurie jau nuo 3-4 metu senumo biciu seimas ,apdoroja antibijotikais.(Tranas tokias seimas veza i miska)
Man labiau priimtinas toks bitininkavimo budas: https://www.youtube.com/watch?v=_TgSMaihEXk
Cia kiekvieno zmogaus pasirinkimas.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 09 , 19:28

rimantas000 rašė:[s ...( siaip medus neturetu skaitytis medumi ,jei jo diastaze nesiekia nors 30 pagal Sade)
Skaitoma , kad pavasarinis pienių medus yra pats kvapniausias ir vienas iš geriausių ,pilnas mineralų ,kurio diastazė yra vos 15.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 09 , 22:44

Duona rašė: Skaitoma , kad pavasarinis pienių medus yra pats kvapniausias ir vienas iš geriausių ,pilnas mineralų ,kurio diastazė yra vos 15.
drsitu teigti ,kad tai tik subjektyvi nuomone ,( mineralu ,daugiausia buna lipciaus meduje,o ES net medumi nelaikoma ,jei diastaze nesiekia 17 , be diastazes yra dar virs desimties fermentu ,o medu sudaro dar nuo 100 iki 450 ivairiu medziagu)
p.s. labai jau kritiskai vertinu medu ,kuriame dominuoja vieno augalo nektaras.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...

Grįžti į