Puslapis 16

Ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2010 Gru 31 , 14:36
zilvasss
daros nuobodu rašyti apie tai ką žinau, pabandysiu apie tai ko nesuprantu :chi:
radau keletą svetainių propaguojančią "atvirkščias" idėjas.Pvz. :lizde koriai turi būti juodi, jų atnaujimas kenkia.Nuolatinį korių keitimą išpopuliarino pramoninkai gaminantys vaškuoles.Korius pasisiūti turi pačios.Vielutės kenkia, iškraipo elektromagnetinį lauką.Žiemojimui suspaustas lizdas kenkia, bičių avilys turi būti erdvus, o kamuolys pats pasirinks vietą kur reikia.Bičių gydymas nualina imunitetą.Negydomos pasveiksta pačios ir nusikrato erkių.Kiek supratau pagal šią metodiką vienintelis bitininko darbas pagamint avilį ir išimti medų.
paskaitykit šias svetaines naudodamiesi vertėju http://translate.google.lt/#auto|lt|" onclick="window.open(this.href);return false; arba naršykle "chrome" kuri verčia automatiškai.
http://oscarperone.com.ar/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.biobees.com/photos.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2010 Gru 31 , 14:45
rennyka
O toje teorijoje nieko neužsimenama apie tai, kad medaus ėmimas yra nenatūralus ir iš esmės pažeidžia bičių šeimos interesus, todėl turėtų būti netaikomas "teisingoje" bitininkystėje? :lol:

Manau šios bitininkavimo filosofijos laikysiuos kai nepaeisiu. :ok:

Su naujais... Pralinksmino tema :dance:

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2010 Gru 31 , 16:06
Audrunas
Labai puiki tema.Grizes po sezono praktikos pas si bitininka http://www.rucherscaussade.fr/" onclick="window.open(this.href);return false; as visiems pasakojau,kad tame bityne biciu lizde per sezona pakeiciama vidutiniskai tik 1.3 korio.Koriai juodi kaip anglis ir bites neserga jokiais puviniais anei kazkuo kitu isskyrus viena kita askosferozes atveji,kuris praeina savaime birzelio viduryje,pasibaigus lietingiems ir vesiems orams.Tad visiskai pritariu teiginiui,kad intensyvus biciu lizdu atnaujinimas tai tera papildomos islaidos tiek pinigu tiek laiko prasme.Nemanau,kad senoveje,bites gyvendamos drevese taip daznai keisdavo lizdus ar juos kazkaip sugrauzdavo ar salindavo.Tai yra siu dienu mitai kaip ir daugelis kitu,kuriuos sekmingai griauna,kad ir pvz mitu griovejai Mythbusters per Discovery kanala :)
Su artejanciais Naujaisiais biciuliai !!!:christmas:

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2010 Gru 31 , 16:35
zilvasss
visuomet kažko naujo galima išmokt, nors iš pirmo žvilgsnio atrodys keista.Aviliai natūraliai bitininkystei minimalistiniai, jokio kito inventoriaus nėr.Turi sau porą aviliukų ir nieko neveikdamas šeimą aprūpini medum, bitės priedo apdulkina augalus.Visai gerai.Profesionalai bitininkauja kitaip ir aprūpina rinką.Manau blogiausias variantas 10-40 avilių.Profesionaliai prižiūrėt bityno neišeina.Išleidi daug pinigų invenoriui, gaišti laiką stiklainių plovimui nuo majonezo ir pusdykiai pardavinėji atliekamą medų.
naturalaus bitininkavimo forumas:
http://www.naturalbeekeeping.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
ten radau tikrai įdomių nuotraukų :ok:

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2010 Gru 31 , 17:04
zilvasss
ekstensyviai bitininkaujantys neturi medsukio, atakiavimo įrankių,dėžių koriams ir t.t.Korį sumaigo, medų išvarvina per kiaurasamtį.Kiek šeimai tereikia per metus, 10-20 kg.Inventorius - dūminė, veido tinklelis, peilis, avilys.

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2010 Gru 31 , 18:32
arturelis
Yra man vienais metais buvę per žioplumą palikau penkioms šeimoms lizdus, magazinus. Žiemojo normaliai, ir medaus nešė normaliai kaip ir kitos šeimos. Manau įmanoma ir taip bitininkauti :ok:

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2010 Gru 31 , 19:46
zilvasss
dar pridedu porą foto ir einu baliavot :beer:

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 10:32
Linas1
Nenoriu nieko įžeisti, bet manau, kad šitas "natural beekeeping" yra "mazochistinis išsidirbinėjimas" tiems, kurie arba nenori arba negali investuoti į patogaus bitininkavimo inventorių bei avilius. Juk sode galima dalgiu žolę pjauti (bus pigiau, bet sunkiau), labai norint galima kelias šliaužti ir žirklėmis kirpti..., bet galima ir su žoliapjove. Taip bus brangiau, bet greičiau, patogiau ir nupjautą-susmulkintą žole bus patogu naudoti mulčiavimui. Tas pats ir su bitėmis: kai koriai yra rėmeliuose yra patogu išsukti medų, o traiškyti korius su kokiu kočėlu..., na žinote... :nope: . Kol aš savo medaus "normą" pritraiškyčiau, būčiau meduotas iki ausų.

Dėl vielučių rėmeliuose. Neseniai žiūrėjau rusų dok. filmą apie siaurą daugiaaukštį avilį "Ulej UDAV". To avilio rėmeliai yra tokie maži (1/4 dadaninio lizdinio rėmo), kad vielučių koriui sutvirtinti nenaudoja. Korpusai iš lentų, dugnas tinklinis (kiauras).

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 12:12
Floyd
Visų pirma ginčyčiausi dėl ekstensyvumo sąvokos. Ar mes kalbame apie natural beekeeping, isp. apicultura extensiva natural ar apie ne drevinę ekstensyvią technologiją. Aš ekstensyvią technologiją suprantu kaip ir Audrūnas, susipažinęs su ja tiesiogiai ir forume ne mažai apie tai rašęs. Ji išplitus bitininkavamui palankesnio klimato šalyse ir pasižymi visų pirma tuo, kad prie avilio prieinama vos kelis kartus metuose. Bitininkaujama įprastuose aviliuose, įprastu inventoriumi, vienas bitininkas prižiūri apie 1000 šeimų, bet medaus gauna kaip koks suomis iš 200. Bendras piniginis rezultatas gaunasi panašus. Todėl apie bitininko "dydį" nieko negalima spręsti iš jo turimo šeimų skaičiaus .
Iš forume rašančių - Trano technologija būtų artimiausia ekstensyviai.

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 12:52
zilvasss
manau čia kalbėsim apie apicultura extensiva natural , ekstensyvi natūrinė bitininkystė, berods taip būtų.Lietuvoje yra drevininkų, yra laikančių kalades prie namų.Gal net ir šiaudinį avilį kas turi.Ši tema jiems.
Drevės tipo aviliai ir bitininkavimas juose turi žavesio.
Daugiaaukščių temoje reiks sukurti kitą skyrelį apie ekstensyvią pramoninę (?)ar profesionalią (?)((nežinau kaip pavadint)technologiją.

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 17:04
zilvasss
čia prieš du metus drožiau

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 17:19
zilvasss
šių avilių nuotraukos jau buvo forume, bet įdėsiu

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 17:40
karak
zilvasss rašė:šių avilių nuotraukos jau buvo forume, bet įdėsiu
Laikot tik kaip sodybos puošmeną ar ir yra bitės juose?

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 17:56
zilvasss
pasilikau tik du avilius.Esu laikęs juose bites.Dabar tušti.Vasarą laukiau kad spiečiai atlėktų,nesulaukiau.Kitais metais reiks priverstinai apgyvendint.

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 20:55
vidmantask
Manau, kad prie šios kolekcijos tiks...... Man dar iki Žilvaso toli.

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 21:16
vinipux
grb. Vidmantai, ar tas stuobrys su vietnamietiška kepure dūzgia?

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 21:34
vidmantask
Čia, Vini, ant to stuobrio yra amerikoniška spietinė, su spec ampule - kvapu, spiečiams privylioti. Dar nebuvo atvejo, kad spiečius pabėgtų iš bityno. Sulenda be didelio prašymo. Turėjau tokias 4 - visiems skyriams po vieną, bet liko viena. Aš anksčiau rašiau, kad jos buvo vienos pagamintos, kaip vazonas, kitos kaip tuoleto bakelis. Va jau jų ir nebeturiu - sumaišė tikriausiai pagal paskirtį.... Čia Lietuva - nėra vagių.... yra tik norintys bitininkauti....

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 23:38
zilvasss
vinipux rašė:grb. Vidmantai, ar tas stuobrys su vietnamietiška kepure dūzgia?
čia Vinis turėjo galvoje apvalią avilio kepurę iš lentučių.Labai puikiai padaryta :ok:

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 03 , 23:59
vidmantask
Gerai Žilvi, kad paaiškinai, o tai nesupratau, ką Vinis turėjo galvoje. Nepagalvojau, kad senovinį avilį - drevę, vadina stuobriu.... Pasakau, kad tikrai duzgia.... Šimet tik tuščias. Visais metais atsarginė motina gyvena... Keli sujungti žemyn nukleuso rėmukai - avilys "kaminas" , kaip kas išsireiškia....

Re: ekstensyvi bitininkavimo technologija

Parašytas: 2011 Sau 04 , 10:22
vinipux
:shame: ,neapsižiūrėjau- nors pirmoje nuotraukoje sunku pasakyti, kad tai drevė. :shame: