Spiečių gaudymas

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00
Spiečių gaudymas

2011 Vas 04 , 19:14

Tokios temos neradau tai yra proga sukurti :) Jei kam nepatikts trinkit :) Turiu toki klausimą kuriuo verta pašnekėti. Manau ne man vienam bus įdomu. Kai spiečius lekia iš avilio jis sukasi virš avilių ir galvoja kur pirmą kartą jusimetus kad visa savo bičių "gaują" susirinkt. Bet būna tokių atveju kai jos palia ir lekia velniai žino kur. Ir iš senu laikų yra įprotis jas krapit vandeniu. Tai va ar čia yra tikslinga tai daryti ir jos susimeta "tipo" kažkur vietoje ar čia tik senolių plepalai. Klausiu todėl kad kelis kartus toks krapinimas nepasiteisino :lol: :lol: :shame:
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
Vidmantas
Patyręs narys
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:27

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 04 , 19:50

Blogai krapinai,o geriausia, tai iš purkštuko galingesnio purkšti tikrai susimeta.
kristinaA
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:44
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2010 Kov 23 , 22:30

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 04 , 19:54

Pavyko mums kelis kartus "nusodint" vandeniu :ok:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 04 , 20:26

Kad ir kiek Knysliukas bėgiojo ir aiškino kad "lietus kaupiasi"- deja nepadėjo... :'(
Vartotojo avataras
serifas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2008 Rgs 29 , 22:12

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 04 , 20:50

Tai gal silpnas lietus buvo ar laistytuvas nuo senatvės kiauras ;)
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 04 , 20:52

Kai mažas buvau mačiau kaip senelis laistė, šūkavo, plodavo su varpu skambindavo - padėdavo...Kažkas čia buvo rašęs, kad gerai yra laistyti su "ruskine" dviračio pompa manau tikrai gerai, nes maži laistydavomės toli neša :F
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:266
Užsiregistravo:2010 Sau 11 , 19:23

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 04 , 21:44

Man padėdavo vanduo, žemės iš kurmiarausių, petardos šūvis. Kai pakyla aukštai virš medžių- niekas nepadeda. 2 atvejai buvo, kad pamatęs tikslią skridimo kryptį, paskambinau bitininkui, kad pasitiktų mano ''siūstą" spietį :lol: .Abu kartus neapsirikau, bitės ėjo tiesiai avilin, žmogus padėkodavo :)
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 04 , 21:51

Gerb. kolegos per daugeli metu bites yra iskrete visokiu prajovu, kartais bites ,,non stop,, islekia is bityno, senu bitininku isvada - nauja gyvenamoji vieta pasirinkta netoliese t.y. iki 1km, ta esu pats pasekes (jei taip galima pasakyti, lekem laukais per pievas su auto kaip akis isdege) radom misko pakrastyje dreveta medi, kuriame ir apsigyveno (buvo netinkamas laikas medziams persodinti tai bites palikom naujoje vietoje). Anot aksakalu jei bites susimeta bityne, leks toli.
Karta karcherio pagalba su vandeniu valiau senus dazus nuo avilio pries perdazant, pamaciau kai is netoliese esancio avilio virsta lauk bites o po rankomis baznycios varpo nebuvo pasinaudojau karcherio pagalba, lengva buvo tai kad ilgos ,,slangos,, buvo bandziau purksti i avilio puse, protingu atstumu, nepadejo, jos virtu nepaisydamos nieko, kai bites pradejo suktis ore tada as paleidau vandns ruka aukstyn, buvo palankus vejas tai kliuvo daugumai biciu, ar tai padejo nezinau, bet spiecius susimete neaukstai ar kad visos slapios ar kad sena motina atsakymo nezinau, liko tik padziovinti bites ir i avili
Sekmes
Vilkas
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 05 , 12:43

Man senas bitininkas sakė: kai spiečius skrenda, daužyk metalą į metalą, tada bitės negirdi motinėlės ir susimeta ...

Pačiam neteko išbandyt, tai negaliu garantuot 100% ar teisybė
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 05 , 12:46

zalias7 rašė:Man senas bitininkas sakė: kai spiečius skrenda, daužyk metalą į metalą, tada bitės negirdi motinėlės ir susimeta ...

Pačiam neteko išbandyt, tai negaliu garantuot 100% ar teisybė
O ar ne pagal kvapą bitės motinėlę seka? tas daužymas gal tik griaustinį imituoja...
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 05 , 14:50

Gyvenvietėje gal jo, bet vienkiemyje, kad ir plikas bėk per laukus skambalą pasiėmęs. :F
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 06 , 19:23

Spiečių nutūpdymui naudojau visada vandenį. Bet kiek pastebėjęs negaliu sakyti, kad jis visą laiką padeda ar ne. Dažniausiai padeda kai bitės pradeda spiesti ir nori nukreipti jas norima linkme, tarkim priešais sodą yra laukas, tai iš tos puses laistau, kad neskiristų kru tolyn o sode nusileistų, tai padeda, bet jei tarkim jau spiečius kaip r pradeda po truputį judėti ir tu paskui jį laistai, tai dar nebuvo padėję, bet jei spėsi užbegti iš priekio tai dažniausiai pasimeta ir ieško kur nutūpti šalimais.
Vartotojo avataras
Vaidas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:80-90
Bitininkavimo stažas:17
Bičių rasė:Karniko, bakfasto
Pranešimai:296
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:42

Re: Spiečių gaudymas

2011 Vas 23 , 22:31

Vasara begantis spiecius mano bityne :)
" onclick="window.open(this.href);return false;
8-674 84149 vaidasbki@gmail.com
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Spiečių gaudymas

2011 Kov 06 , 12:05

Jau senokai nebeleidžiu spiečiui pabėgti. Turiu pasidaręs net dviejų tipų gaudykles skirtas pagauti motinėlę spietimo metu. Spiečius išlekia, bet apsižiūrėjęs kad motinėlės tarp jo nėra , t. y. kad motinėlė mano kišenėje, pakybo pušyje, visiškai nenurimdamas, ir po 20 - 30 min. gražiai gryžta į avilį. Tada labai lengva padalinti šeimą pusiau (mano aviliai 22 - 24 rėmų su antra laka šone )įdedant akliną diafragmą. Paprastai šone formuoju šeimą į kurią įleidžiu pagautą motinėlę,pagrindinėje dalyje palieku uždengtą motininį lopšelį . Senos bitės iš šeimelės sugižta į pagrindinę šeimą, augina motinėlę ir neša nektarą. Kai išsirita , apsiskraido ir pradeda dėti kiaušinėlius jauna motinėlė,jei nenori didinti bityno,gali vėl sujungti abi šeimas ir medūnešiui turėsi galingą šeimą. O tai darau taip: suvienodinu kvapus įkišdamas per lakas po įspraustą į įskeltą skirtuką skuduriuką suvilginta mėtų aliejumi ir po poros valandų pakeliu į viršų akliną diafragmą tik apie 1cm. Bitės pamažu susijungia ,atsirenka kuri motinėlė joms geresnė , o kitą dieną visiškai išimu diafragmą.
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Spiečių gaudymas

2011 Kov 06 , 12:37

Romas3 rašė:Jau senokai nebeleidžiu spiečiui pabėgti. Turiu pasidaręs net dviejų tipų gaudykles skirtas pagauti motinėlę spietimo metu. Spiečius išlekia, bet apsižiūrėjęs kad motinėlės tarp jo nėra , t. y. kad motinėlė mano kišenėje, pakybo pušyje, visiškai nenurimdamas, ir po 20 - 30 min. gražiai gryžta į avilį. ...
Gal galit plačiau apie gaudykles?
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Spiečių gaudymas

2011 Kov 06 , 13:30

Gaudyklės principas toks, kad prie lakos angos nepaliekant jokio plyšelio pridedama minėta gaudyklė. Ji padaryta (vienas variantas) iš bitinės tvorelės pro kurios plyšius (4,2- 4,3 mm.) pralenda bitės, o motinėlė ne.Jai paruoštas bučiukas į kurį motinėlė gali įeiti. Tada nuėmi tą bučiuką nuo gaudyklės ir sau į kišenę. Kitą variantą pasidariau iš dviračio "špikių" prilituodamas juos prie atatinkamo pagrindo paliekant tarp jų minėtus tarpus. Tai , be abėjo, labai bendras gaudiklės principo aprašymas. Tiksliai aprašyti konstrukciją, ko gero, neimanoma, nes yra nemažai joje plonybių iki kurių priėjau ne kartą jas tobulindamas.Jei susidomėjote - geriausias variantas jas pamatyti. Aš gyvenu Kaune. Mano bitynas 22 km. nuo Kauno. Mielai parodyčiau ir patarčiau.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Spiečių gaudymas

2011 Kov 06 , 14:16

i kuria puse nuo kauno ?
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spiečių gaudymas

2011 Kov 06 , 15:20

Romas3 rašė:Gaudyklės principas toks, kad prie lakos angos nepaliekant jokio plyšelio pridedama minėta gaudyklė. Ji padaryta (vienas variantas) iš bitinės tvorelės pro kurios plyšius (4,2- 4,3 mm.) pralenda bitės, o motinėlė ne.Jai paruoštas bučiukas į kurį motinėlė gali įeiti. Tada nuėmi tą bučiuką nuo gaudyklės ir sau į kišenę. Kitą variantą pasidariau iš dviračio "špikių" prilituodamas juos prie atatinkamo pagrindo paliekant tarp jų minėtus tarpus. Tai , be abėjo, labai bendras gaudiklės principo aprašymas. Tiksliai aprašyti konstrukciją, ko gero, neimanoma, nes yra nemažai joje plonybių iki kurių priėjau ne kartą jas tobulindamas.Jei susidomėjote - geriausias variantas jas pamatyti. Aš gyvenu Kaune. Mano bitynas 22 km. nuo Kauno. Mielai parodyčiau ir patarčiau.
gal galima kokia nuotraukele? :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Spiečių gaudymas

2011 Kov 06 , 15:24

Gal panašus kaip mano?
http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php? ... &start=100" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spiečių gaudymas

2011 Kov 06 , 17:05

gal pavyktu emailu atsiusti? ikelciau ;)
kice@puslapiai.lt
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..

Grįžti į