Spiečių gaudymas

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02
Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 04 , 23:27

Manau, kad suveikė oro sąlygos. Pirma šiltesnė diena po lietingų ir šaltų orų. Aš taip pat susėmiau šendien vieną spiečių. Savo. Nors vakar lindau į visus avilius, prisirinkau saują išsiritusių ir besiritančių mamyčių. Gražiai cypauja, kurkia... išsiduoda, nesunku surast. Vieną dėžutėje palaikęs norėjau pasigrožėt, kaimynui parodyt. Pabėgo, pakilo... Prisiminiau Vidmanto pamokymą ramiai palaukt. Kaimyno ir mano nuostabai ji tūpė tiesiai ant mūsų, nors šalia buvo avilys su svetima šeima. Vėl tupi dėžutėj su padėjėjom. :think: gal dar kokią šeimukę surinkt. Bet poruotis reikėtų kitur nuvežt. Apturėjau naujos patirties. :ok:
Ačiū bičiuliams už patarimus. :beer:
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 06 , 17:28

Pirmąkart mano praktikoje į spietinę suėjo du spiečiai. Užvakar atvažiavome į sodybą apie 11 val. Na ,sakau, jei jau norėjo spiesti tai taip ir spėjo padaryti. Žvilgterėjau į avilius (pas mane jie terasose ir visi iškart matosi), viskas normalu. Bet žmona( ji turi išskirtinę klausą) sako girdžiu - duzgia. Kiek vėliau apsižiūrim , už tvorelės kaimynės senoje slyvoje kabo galvos didumo spiečius. Kabėjo neaukštai, be didesnių pastangų susėmiau į spietinę, kurią atsinešės pastačiau ant staliuko pievoje. Spietinė klasikinio tipo,galuose su grotelėmis. Lengvas vėjukas pro ją traukia į buvusią spiečiaus vietą slyvoje. Taip bestovint į ją susirenka ir likusios nenukrėstos bitės. Ir tuo metu pas kaimyna vėl išspiečia. Zilioja pavėjui apie tą pačią slyvą. Paziliavusios gražiu upeliuku pradėjo eiti į mano spietinę su nuimtu spiečiumi. Suėjo ne visos . Toje pat slyvoje , šalia buvusios spiečiaus vietos (už metro) susimetė į dviejų kumščių dydžio spiečiuką. Palaisčiau jį vandeniu per šlangą, nupūrčiau lazdele ir visas suėjo į spietinę.
Aprimus , nunešiau į tamsų rūsį. Po pusvalandžio visiškai nurimo - reiškia motinėlė su jomis. Jei motinėlės nėra, nukrečiant spiečių į spietinę nepapuolė, bitės rūsyje nenurimsta.
Vakarę, tarp 21 ir 22 val. subėriau per viršuje uždėtą meduvės rėmą į prieš tai paruoštą avilį. Avilyje įdėjau iš kraštų po seną su maistu (atėmiau iš kitų šeimų buvusį dengiamąjį) , toliau po du rėmus su plokštelėmis, centre gražų du kartus perėtą sausą korį. Viso gavosi 7 rėmai. Po suleidimo daug išlindo nakvoti virš lakos.
Sodinant spiečių į avilį niekada nenaudodavau įduoti joms rėmą su perais . Anksčiau dar žaizdavau , vakare palaipsniui išberdamas ant tam tikslui specialiai prie lakos priderintos faneros lapo su borteliais. Jos pačios labai gražiai vorele sueina į avilį.Bet tai ilgai trunka.
Ryte jau laka buvo beveik švari ir skraidė pavienės bitės.Kad įsitikinti,jog joms čia gerai , žvilgterėjau į vieną kraštinę plokštelę. Radau gražiai pradėtą siūti. Reiškia apsigyveno.
Kitądien peržiūrėjau potencialiai galėjusias spiesti šeimas. Visos darbingos, jau ir meduvės apisunkios, spietiminių nuotaikų nėra. Reiškia spiečiai kaimyno.
Vartotojo avataras
jurate59
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:77
Užsiregistravo:2012 Vas 28 , 14:04

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 06 , 18:58

Na , bičiuliai , jūs taip gražiai, vaizdžiai ir su meile bitutėms aprašot situacijas , kad kaip seriale vis lauki tęsinio.Manau reik ,kad forumą skaitytų didesnis skaičius ir bičiuolių daugėtų kasdien.O man ko gero pabėgo spiečius.Naujokė esu.Tik avilys buvo labai neramus , garsiai duzgė, lipo per avilį.Pasiėmiau Krikščiūno bitininkystę ir skaičiau.Pralaukiau daugiau val. , aprimo .Ir išėjau į darbą.Vakar prie avilio ramybė. Tas pats ir šiandien.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 06 , 19:27

jurate59 rašė:Na , bičiuliai , jūs taip gražiai, vaizdžiai ir su meile bitutėms aprašot situacijas , kad kaip seriale vis lauki tęsinio.Manau reik ,kad forumą skaitytų didesnis skaičius ir bičiuolių daugėtų kasdien.O man ko gero pabėgo spiečius.Naujokė esu.Tik avilys buvo labai neramus , garsiai duzgė, lipo per avilį.Pasiėmiau Krikščiūno bitininkystę ir skaičiau.Pralaukiau daugiau val. , aprimo .Ir išėjau į darbą.Vakar prie avilio ramybė. Tas pats ir šiandien.
Iš pranešimo neaišku, kada suleidote spiečių į avilį. Ne kartą mačiau kaip, atrodo jau patyrę bitininkai, susėmę spiečių neužilgo jį sodina į avilį. Ir visada tai baigdavosi liūdnai.Reikėdavo antrą kart lipti į tą patį medį ir toj pačioj vietoj semti tą patį spiečių. Dar daugiau, jei bitynė net po kelių dienų spies, didelė tikimybė, kad susimes į tą pačią vietą kur buvo susimetęs ankstesnis spiečius. Todėl laikausi teisyklės spiečių sodinti į avilį tik vakare, geriau pradėjus temti. Kaip - rašiau žemiau. Niekada dar nebuvo man pabėgęs spiečius iš avilio, nors niekada nepraktikavau jo "pririšti" įdėtais perais.
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 06 , 21:37

Pradžiai spiečius apgyvendinu ne bityne,o arčiau namų, kad galėčiau pastebėt kaip jiems sekasi įsikurt, ar nieko netrūksta. Pamaitinu skystu sirupu, kad netroškintų :) . Nes kur gyvenu tai nei ganyklų nei girdyklų :dontknow: . Čia pat apgydau. Po kokios savaitės , ar dviejų -jeigu atsiranda kiaušinukų, pamatau mamytės darbą gabenu spiečius pamiškėn. Spiečių įkūrdinimo veikloj dar pravalų neturėjau. Užtat su mamikių keitimu-vien tik nesėkmės.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 06 , 21:39

nupjaunu šaką su spiečiumi ir sukratau į avilį, ir jokių perų ir jokio laikymo rusyje (rusyje laikau agurkus, o ne bites), ir dar nei karto bitės nepabėgo.
Jurate- gal bitės patriukšmavo, pavargo o dabar miega? :) , jeigu rimtai- tai turėtų kibti į darbą, matyt pabėgo bitukės- atsargiai pradenk ir pažiūrėk- šiap jau reikia spiečiui duoti "pakajų", nors keletą dienų jo neerzinti.
Paskutinį kartą redagavo vinipux 2012 Bir 06 , 21:49, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 06 , 21:41

vinipux rašė:nupjaunu šaką su spiečiumi ir sukratau į avilį, ir jokių perų ir jokio laikymo rusyje (rusyje laikau agurkus, o ne bites), ir dar nei karto bitės nepabėgo.
Pritariu
Se
Sergijus

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 06 , 23:14

Romas3 rašė: Ne kartą mačiau kaip, atrodo jau patyrę bitininkai, susėmę spiečių neužilgo jį sodina į avilį. Ir visada tai baigdavosi liūdnai.Reikėdavo antrą kart lipti į tą patį medį ir toj pačioj vietoj semti tą patį spiečių.
Tą patį spiečių,esu sėmęs 4 kartus... :wasntme: :shame: Bet turiu pasiteisinimą: buvau "žalesnis" už salotos lapą... ;)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 07 , 00:12

darydavau kaip Romas.susemtas spiečius spietinėje būdavo iki vakaro rūsyje su agurkais, arba bent jau krūmuose giliame pavėsyje nukištas.Vakare paklausydavau.tyla - viskas gerai.zvimbčioja- dvi motinos.neramios ūžia- be motinos.Atidaręs avilį spietinę išversdavau ant paruoštų korių, truputis dūmų, šluotele nubraukiu lipančias viršun ir viskas.minutės darbas.pririšimo su perų koriu nedarydavau.O kam ? Man spiečiai niekur nebėgdavo.Truputį pasiilgstu šitos egzotikos.Treti metai kaip spiečiaus nesėmiau.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 07 , 09:08

Žilvinai, tik noro reikia, juk filmuotoje medžiagoje matėme medžius pilnus spiečių :)
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
Bocman
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010 Lie 14 , 15:55

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 07 , 10:07

zilvasss rašė:darydavau kaip Romas.susemtas spiečius spietinėje būdavo iki vakaro rūsyje su agurkais, arba bent jau krūmuose giliame pavėsyje nukištas.Vakare paklausydavau.tyla - viskas gerai.zvimbčioja- dvi motinos.neramios ūžia- be motinos.Atidaręs avilį spietinę išversdavau ant paruoštų korių, truputis dūmų, šluotele nubraukiu lipančias viršun ir viskas.minutės darbas.pririšimo su perų koriu nedarydavau.O kam ? Man spiečiai niekur nebėgdavo.Truputį pasiilgstu šitos egzotikos.Treti metai kaip spiečiaus nesėmiau.
Kaip suprantu spietinėje, į kurią susemiamas spiečius, nėra jokių korių ar rėmelių. Paprasčiausiai tuščia dėžė.
Ar aš teisus?
Kvailam gimti ne sarmata. Tik mirti kvailam gėda
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 07 , 10:30

visiškai.Kam daryt sudėtingai, jeigu galima paprastai. :)
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Bocman
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010 Lie 14 , 15:55

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 07 , 10:56

zilvasss rašė:visiškai.Kam daryt sudėtingai, jeigu galima paprastai. :)
Ačiū.
O aš būčiau įdėjes. :shame:
Kvailam gimti ne sarmata. Tik mirti kvailam gėda
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 07 , 13:59

Bocman rašė:
zilvasss rašė:visiškai.Kam daryt sudėtingai, jeigu galima paprastai. :)
Ačiū.
O aš būčiau įdėjes. :shame:
O aš dedu,pilną spietinę,du dengiamus,du pasiūtus šviesius ir 3 rėmelius be nieko.Taip paprasčiau perkelt spiečių į avilį ir niekas nesibaladoja vežant .Bekeliant tuos tuščius pakeičiu rėmeliais su vaškuolėm ir priklausomai nuo spiečiaus dydžio kartais mažiau tų vaškuolių kartais daugiau.Spietinę pavožiu pačiam avily,arba atremiu į laką,per naktį sueina kur reikia jokio kratymo,šlavinėjimo,laukimo :)
Neklausykit to Zilvo,jis pamiršęs kaip spiečius semt :lol:
Vartotojo avataras
Bocman
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010 Lie 14 , 15:55

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 07 , 21:32

Liuka rašė:
Bocman rašė:
zilvasss rašė:visiškai.Kam daryt sudėtingai, jeigu galima paprastai. :)
Ačiū.
O aš būčiau įdėjes. :shame:
O aš dedu,pilną spietinę,du dengiamus,du pasiūtus šviesius ir 3 rėmelius be nieko.Taip paprasčiau perkelt spiečių į avilį ir niekas nesibaladoja vežant .Bekeliant tuos tuščius pakeičiu rėmeliais su vaškuolėm ir priklausomai nuo spiečiaus dydžio kartais mažiau tų vaškuolių kartais daugiau.Spietinę pavožiu pačiam avily,arba atremiu į laką,per naktį sueina kur reikia jokio kratymo,šlavinėjimo,laukimo :)
Neklausykit to Zilvo,jis pamiršęs kaip spiečius semt :lol:
Na va, dar viena nuomonė. :)
Tai kaip supratau kiekvienas daro savaip ir visiems gerai.
Jei bičių su spietine nereikia vezt galima be remeliu,
o jei yra reikalas transportuot tada ir remeliai neprošal?
Bet juk į remeliu prigrusta spietine bites nėra paprasta sugrust,
nors paprasciau perkelt į avili, ir atvirkščiai.
Rebusas. :)
Kvailam gimti ne sarmata. Tik mirti kvailam gėda
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 07 , 22:11

reiktų atskirt spiečių sėmimą, nuo spiečių gaudymo pastačius ar pakabinus spietines galimose spiečių pasirodymo vietose. Pirmu atveju gali semt ar susikratyt spiečių ir be korių, nors aš naudoju korius. Antru -statai inkilą ,spietinę su koriais ir lauki atskrendančio spiečiaus. Susimetusį spiečių surinkt - įdomiau.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 07 , 22:52

Grūst ir nereikia,tušti koriai,o kaip rašiau dar kas antras tik rėmelis.Jei jau labai didelis tas spiečius ir netelpa,aplimpa spietinę.Jeigu spiečius labai labai aukštai galima prie skalbinių virvutės prisirišt plaktuką :lol: permest jį per šaką kur sėdi spiečius.Kitam virvutės gale pririši spietinę ir trauki iki spiešiaus,pritraukus prie spiečiaus dar kresteli ir bitės noriai sueina ant korių.
Šiandien nučiupau beišeinančią su spiečium motinėlę,stovėjau ir laukiau gal susimes bitės ant manęs,bet jos grįžo namo :)
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 08 , 01:11

Šiemet liudni metai, mat po kelių metų pertraukos pabėgo spiečius. Susimetė ant ąžuolo šakos tokiam aukšty (pridedu foto), jog su turimom priemonėm (8m kopėčios, 5m lazdos ir plaktukai su per trumpom virvėm) nepavyko jo pasigauti. Ir spietė lietingą dieną, tai praktiškai parą prakabėjo ir kitą rytą audringai pakilęs nuskrido Konrado pusėn, dėl to su viltimi, kad kaimynas jį nutvers, palinkėjau gero naujo šeimininko.
Manau laikas užsirašyti arba pas Sergijų į "liuoksėjimo medžių viršūnėmis" kursus, arba i alpinistų būrelį.
P. s. šitoj istorijoj labiausiai gaila veislinės pernykštės mamukės...
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 08 , 01:29

esu naudojęs spietinę su rėmeliais.nepatiko.aiškinu kodėl man geriau be rėmelių:
-be rėmelių spietinė lengvesnė(maniškės išvis labai lengvos).
-telpa didesnis spiečius
-geresnė ventiliacija
-krestelėjus visas spiečius iškart sukrenta į spietinę.arba užvožus aukštelniką dėžę ant spiečiaus, bitės tuoj pakyla į viršų kur pavėsis.belieka uždaryt dangtį.
-transportuojant niekuomet nekyla problemų, o su rėmeliais pasikratęs žvyrkeliu traiškiau bites.
-sukratyt per avilio viršų iš spietinės daug spartesnis darbas, negu sukelt po rėmelį.
Būsiu gan kategoriškas, bet 50% mano matytų spietinių kažkoks nesusipratimas.Tvirtos,sunkios, gremėzdiškos.pagamintos taip, kad traktoriui pervažiavus sveikos liktų.Maža ventiliacija ir visokių "pričindalų" sumeistrauta, kurie taip ir kliūna kai reikia spietinę tarp medžio šakų įgrūsti.
tinginiai progreso variklis
Ne
Nelikbasas

Re: Spiečių gaudymas

2012 Bir 08 , 02:20

O kokia spietyne Jus naudojat?

Grįžti į