AVILIAI

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: AVILIAI

2016 Rgp 26 , 10:57

Pirštines esu naudojęs tik tada kai nuodus "melžiau"...kad graižus "sijonus" pikiuotu man išvis naujiena...kad rėmo "storumas" kaip nors galėtu įtakoti erkėtumą- iš vis priežąsties, kodėl teipo turėtu nutikt, niekaip nesumislinu, o, bet, tačiau man su erkėmis išvis praeitas etapas, galima sakyti- istorinis...ta Lietuva maža ale tu skirtumų, net bičių elgesyje, daug ;)
Kaip ten pas ką kokių čiūdų vis bepasitaikytu visvien visiems linkiu ir daug, ir kokybiško medučio, ir švelnių bičių, ir geros ventiliacijos po "sijonais"ir kad brendžiuko nepritrūktumėt :P
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: AVILIAI

2016 Rgp 27 , 22:11

Nustebino teiginys, kad pripikiuoja graižus, kad tarp korpusėlių ir graižų prisiuna korių. Per kelis metus bitininkaujant T-19 aviliuose to nepastebėjau. Kadangi negaliu palyginti bitininkavimo su kitokiais rėmelių pločiais, tai 40 mm pločio rėmeliai jokių didesnių problemų nekelia. Taip, pikiavimas yra, bet tai nėra visuotinas reiškinys, t.y. ne visos šeimos stipriai pikiuoja. Dar pikiavimą iššaukia netiksli rėmelių gamyba. Susimetę rėmeliai sandariai nesusiglaudžia. Bakfastui turiu tik vieną priekaištą-kasmetinis motinėlių keitimas. Na ir jungiant šeimeles prie šeimų pageidautina pašalinti senąją motinėlę. Taip išvengiama jaunos veislinės motinėlės praradimo jei senoji šeima buvo išspietusi. Buvo atvėjų, kad atsirado viena kita pikta šeima. Bakfasto žiemojimas ir darbingumas tenkina. Paklausęs Žilvino-spiečių negaudau, išspietusių šeimų nelaikau.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Rgp 28 , 13:10

zilvasss rašė:Med be graižų ir tinkliniais dugnais T-18 bitininkauj. Bitynas padorus ir negirdėjau kad verktų. Gal pats prisijungs prie diskusijos ir pasakys kas ir kaip.
Viskas normalu, jei be grąižų, tai reikia dugną išlupt, kad per atodrėkius kondensatas turėtu pro kur išbėkt. :chuckle
Na, o patrumpintas rėmas visur daro savo teigiamą poveikį nes jis neprieštarauja nei bičių šeimos biologiniam instinktui, nei elementariai fizikai, o ir kondensato susidarymui daug nepalankesnės sąlygos nei ant Dadano pusrėmių. Elementaru ir logiška. :think:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Rgs 08 , 22:01

Jei yra uždavinys tai sprendimo nežinodamas kas nors, kad ir po šimtą metų, gali padaryti teisingą sprendimą. Mokykloje tai stebim kas met, kai nauja kokia ketvirta klasė vėl sėkmingai suka galvas ir sprendžia uždavinius, nežiūrint kad jau dešimt tūkstančių kartų ankstesnių ketvirtokų tas ar kitas uždavinys yra išspręstas.
Apie avilio patentavimą net nesvajoju, turiu ir kitų dalykų, beto kažkoke bulgaras ar slovėnas irgi panašų avilį sukonstravo ir už tai gal prieš dešmt metų iš Apimondijos aukso medalį gavo.
Nesvarbu, kad ne pirmas ale vistiek malonu, kad savarankiškai iš Lietuvių gal pirmas , konstrodamas avilį, padariau panašius sprendimus.
Kai turėsiu laiko, padiskutuosim. :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Rgs 08 , 22:09

kice rašė:[
Be ziedu nebelieka T-18 avilio prasmes. jei jau planuoji daryti toki, tai daryk pagal Trana.
Kodėl, prasmė yra, vien patrumpintas rėmas daugiaaukščiams aviliams , mūsų gamtos sąlygomis, jau yra nemažas žingsnis į priekį . Trakiškis Med ir be žiedų sėkmingai bitininkauja. Kiek suprantu Žilvinas irgi panašiai mąsto.
Žiedai tai papildomas didelis konfortas bitėms ir aukštams su bitėmis apsisaugan nuo gamtos negandų ištisus metus, ale tas konfortas gerokai brangina avilį, o ir bitininkui biski daugiau papildomo darbo, Ypač daug darbo atrodo tiems, kurie nepabandė. O kurie pabandė ir pamatė, kad mediniai aukštai apsaugomi žiedų tarnauja trisdešimtis ir daugiau metų, nebesako, kad su žiedais daugiau darbo :think:
Į Vilnių sėkmingai galima nuvažiuoti ir gruzviko kėbule, ale sėdint už merso vairo, nors brangiau kainuoja, daug patogiau :chuckle
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: AVILIAI

2016 Rgs 09 , 23:29

Kai šeimų skaičius perkopė gerokai per 120, ir dar taip atsitiko, kad šiais metais teko vežti bites prie grikių, tolimesnė bityno plėtra bus tik T-18 ir tik be graižų. Ventiliacinių korpusų, ar ,,aukštų,, išvis nebebus mano bitininkavimo technologijoje, šitame gyvenime niekada :) . Keletą metų stebėjau lyginau, išvada daugiau negu aiški, jei gramais, ar po kablelio ketvirtą skaičių neskaičiuojant :) meduvėms skirtus korpusus, kur bitės pila tik medų, labai gerą sprendimą parodė medžio ir finfiaumo mixą, Erikas iš Panevėžio, kažkaip nenoriu dirbti ,,gruzčiku,, kilnojant tuos medinius korpusus su medumi, norisi tik bitininkauti :) , sunkai nekilnojant medienos. Keliasdešimt lengvų variantų išbandžiau jau nuo praeitų metų :ok: : Kalbant ar su graižais , ar be, ar mediniai, ar dar kokie nors, klausiant patarimų labai gerai būtų ,,papasakoti,, kaip rimtai ir iki kiek šeimų žadate kažkada laikyti. Dažnai įdomus nesusikalbėjimas būna, kai klausia, ar kalba ,,magnatai,, ir tie kur tik kokias 20 šeimų prie sodybos žada laikyti. Jei iki 120 šeimų ir dirbti vienam, nematau labai didelio kriminalo T-18 su graižais, bet ....Čia jau ir yra ta riba, ar dirbti, ar bitininkauti :) Jei perspektyvoje nusimato daugiau šeimų, ir dirbti tik vienam visus darbus, be jokių rimtų pagalbinių, tai tada jau reiktų pagalvoti,kokį teisingiausią sprendimą pasirinkti, nors yra , kam ir patinka sunkiai dirbti :) Reiktų nepamiršti, kad graižai, šilti dugnai, ventiliaciniai aukštai ir visa kita, kas susiję su avilio konstrukcija medaus neneša ir medaus kiekiui turi turbūt minimalią reikšmę :) yra stipriai daug svarbesnių dalykų už avilio konstrukciją. Jei laikyčiau tik kelias šeimas, tikrai rinkčiausi tik patį, man gražiausią avilį :)

Trano pamąstymas;Visiškai su tamsta sutinku, kad be avilio bitininkystėje yra ir svarbesnių dalykų...apie ką reiktu kalbėti atskirai. Laikant tik keletą avilių, galima bitininkauti ir drevėse...taip daugiau egzotikos ir grąžu.Kuo mažiau šeimų prižiūri, tuo daugiau visokių mažai efektyvių pribambasų primislini ir atvirkščiai- kurie prižiūri tūkstančiais , tie ir žiemai maitina tiesiai iš 200ltrų bačkų. Tokiems pasakysi, kad labai gerai šeimai yra ventiliacinis korpusas, tai puskvailiu palaikys.
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: AVILIAI

2016 Rgs 24 , 10:53

Pas mane šiais metais šeima avilyje T-18 tapo rekordininke. Aplenkė dadanus su jungtinėm šeimom.
Bitės dzūkijoje. Aplink tik natūrali gamta nieko sėjamo nėra. Šeima trečių metų 70kg. prekinio medaus prinešė. Tiesa pernai buvo daugiau ,bet pernai dadanų su jungtinėm šeimom neaplenkė.
Aviliai T-18 pas mane savadarbiai iš styroduro (žalio polistirolo) be žiedų. Rėmai 40mm. Dugnai paaukštinti su porėmine erdve. Dugnas kiauras~ 70proc. Porėminė erdvė visus metus būna atvira. Porėminė erdvė pasiteisina ir vasarą kaip rezervas kai suvėluoji su plėtimu. Pasisiuva bitės reikiamus korius į apačią.
Kai jau turiu pakankamai pasiūtų korių ir šeimos stiprios tai darbo minimum. Reikia tik laiku su plokštelėm į lizdą aukštą paduoti , o vėliau seną atimti. Visa kita, tik krauti korpusus virš grotelių ir medų nusiiminėti.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: AVILIAI

2016 Rgs 24 , 21:48

rimantas000 rašė:...,o ziema kam sildyti papildoma erdve -nes papildomos erdves turi buti nei per daug, nei per mazai ,o tas visas ventiliacinis korpusas ...
Taigi venteliacinis korpusas yra apačioje ir jis ne tik papildomo šildymo nereikalauja, bet ir padidina šilumos taupymą. Bičių kamuolio šiluma kyla į viršų. Venteliacinis apačioje talkina drėgmės išvėdinimui ir taip pagerina avilio šilumos izoliacines savybes. Plius oro pagalvė apačioje apsaugo bičių kamuolį nuo šalto oro gūsių. Visados po savo bičių lizdais kišu du, tris tuščius korpusus žiemojimo pagerinimui.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: AVILIAI

2016 Rgs 24 , 22:04

rimantas000 rašė:
...
poremine erdve laikydamas pagal seimos gausuma.Siulau ,kad tusciai nepliurtume,bent jau pabandyti ,kiek zinau tie ,kurie pabande man padekojo.
Pabandžiau 6 rėmų šeimelei žiemoti su 4korpusų porėmine erdve. Pavasarį tiek ankstyvų perų pridėjo, kad prisivijo kitas šeimas. Porėmis nešaldo lizdo.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Rgs 24 , 23:24

Greitabite, veltui vargsti, Rimantas baigė kažkokius mokslus ( regalijas žadėjo parodyti) pagal kuriuos su porėmine ertme gaunasi kiek kitaip- bitės ją privalo apšiltinti, todėl porėminė ertmė turi ATITIKTI šeimos stiprumą :chuckle
Mes jau su juo sutarėm, pats pasiūlė, kad tokių tuščių pliurpalų daugiau neberašinės....o bet tačiau aš jau nemažai tų pliurpalų tame tarpe ir savų jau ištryniau.
Baikim šį reikalą, kaip Rimas kad sako " protingiems ir taip yra aišku" kokį vaidmenį atlieka porėminė ertmė ir kad ji savo buvimu kaip tik taupo tą bičių išskiriamą šiluma ir kaupia tiek kiek pati yra aukšta. 5cm yra gerai, 10 dvigubai geriau, o 20 dvigubai geriau kaip dešimt ir kad šaltis pakiltu iki bičių lizdo, kur porėminė etrmė 20 cm, lauke reikia nemažiau kaip 20laipsnių šalčio. Prie Lietuvos klimato pakanka ir 10-15, nes trumpai ir retai būna šalčiau. O jei ir būna nėra nieko tragiško dėl šeimos, nes bitės gelbstisi susispaudusios į kamuolį ir pakeldamos kamuolio temperatūrą, o taip pat plazdendamos sparneliais, kad atstumti šaltą orą nuo bičių kamuolio, jei to joms padaryti nepadeda nepakankama porėminė- polizdinė ertmė.
Nors iki šiol skelbimas mitas, kad bitės krūtinės raumenimis judindamos sparnelius, atseit gamina šilumą. Žmogus mąsto remdamasis sava patirtimi, kad judėdamas sušyla, mano kad ir bitės taip pat daro. Jei teip būtų, tai vasara nuo kiekvienos bitės prakaitas lašėtu. Čia eilinis mitas, kaip ir su bičių šokių reikšmėmis.
Na va ir vėl niekų pripliurpiau, bet manau, kad protingi supras apie ką čia aš..... ;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Spa 07 , 21:42

jonasluksa rašė:Aš dabar galvoju kokio aukščio rėmelius daryt... T18 ar T19???
Jokio skirtumo, ...jei diktas vyras, ne toks nupiepęs kaip Trans su Pupinu, gali darytis ir iki T-23, o jei ir brendžiuko butelį sunkiai pakeli, tai mažinkis iki T-15 ir dar iš polistirolo korpusą daryk. :lol:
Standartas, kaip ir batai ar kepurė nebūtinai turi būti visiems vienoda...jei kas pradės gaminti T -X avilius masiškai tai kokį x gamins toks ir standartas gausis :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Spa 07 , 22:50

jonasluksa rašė:Galėčiau ir T-30 pasidaryti, bet nenoriu labai daug sunkumų kilnoti tai labai atsilieptų ateityje nugarai. O koks jūsų manymu būtų perspektyviausias rėmelio aukštis?
Kai "suderinau" savo ir bičių interesus, tinkamiausias gavosi T-18, ....bitėms ir motinos darbui patogesnis kai kažkiek aukštesnis iki 23, o bitininkui, kad kažkiek žemesnis iki 15.
Šių išmatavimų daugiau niekuom pagrysti negaliu tai tik mano mąstymo produktas ir pasiteisines praktokje.
Aš dirbau su kaukazo , vietinių ir karnikos mišrūnėmis todėl dirbant su dabar populiaria bukfastu ir prie didelių plotų kultūrinių augalų, gali kažkas ir nepasiteisinti. Į bitininkavimo verslą reikia žiūrėti kūribingai ir gatavų receptų visiems negali būti. Reikia žiūrėti ką turi vietoje, kokius bitininkavimo tikslus keli sau, paskaityti knygų ,paklausyti patarimų, o galutinius sprendimus priimti sava galva ir viskas gausis maždaug normaliai.
Sėkmės. :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Spa 11 , 23:31

jonasluksa rašė:Man va dar klausimas miegot neleidžia... :shame:

Dėl avilio stogo. Aš va galvoju ir norėtusi padaryti tokį stogą, kad žiemą būtų sandarus, o vasara galima būtų padaryti taip, kad oras cirkuliuotų ir pro stogą. Ar vertą tą daryti? Aišku TRANAS sakis T-18 su graižais avilyje visos problemos išspręstos su ventiliacija...Nu o aš kaip jaunas durnas nenoriu tų graižų daryt nors tu ką...gal ir vienasieniuose kažką paviks sugalvot??
Ką gali žinoti, gal ir pavyks, jei galvoje kokybiškų smegenų turi, bet pirmiau siūlau susipažinti su daniškais daugiaaukščiais...jie ten tą tavo klausymą yra gan protingai išsprendę....bet... visa tai tinka, kaip man rodosi, tik polistiroliniams aviliams...
Ten pas juos pro stogą ventiliacija vyksta ištisus metus su dvėjų mėn išimtimi- kovo - balandžio pro stogą uždaro, o per visą vasara ir dugną atidaro ( tipo bedugnis). Per žiema ir pavasarį dugnas uždarytas. Konstrukcija jo yra, kaip bedugnis, bet jie protingai sužaidžia su ventiliacija stoge ir dugne priklausomai nuo metų laiko. Apie laką nekalbu, ji visada pilnai atvira.
Pasidomėk atrodo ir aš kažkur šioje temoje esu smulkiau tą konstrukciją aprašęs.
Na o jei nepatinka žiedai, ka padarysi, gyvenk sava galva. Man pavyzdžiui bedugniai nepatinka, tai teko sumislinti žiedus. Gal pačiam ką nors orginalaus ir protingo pasiseks sumislint.
Jei tais laikais, kada aš intensyviai mislinau, kaip palengvint savo ir bičių gyvenymą būtų buvę visokių polisterolų- stiuredorų, gal ir aš ką nors geriau, nei žiedai būčiau sumislines ?
Sėkmės :beer:
Rubrum
Aviliai:Tik T18
Bičių šeimų skaičius:>10
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:16
Užsiregistravo:2012 Bir 21 , 20:44

Re: AVILIAI

2016 Gru 14 , 20:04

TRANAS rašė:TAIP, "Bubilas" gamina vos neorginalus, tik su kaikuriais smulkiais Andriaus patobulinimais.
Na aš savo orginalo gal eilinį kartą neaprašinėsiu, perskaityk mano temą "Aviliai' ir viską suprasi, arba įdėk savos gamybos orginalą čia į tą pačią temą "Aviliai" ir aš pasakysiu kuom jis skiriasi nuo mano orginalo. :beer:
Įdedu savo gamintų T18 foto, Trano ir kitų bičiulių vertinimui. 7 tokie aviliukai laukia pavasario, kad priimtų gyventojas iš dadanų :)
Tranas žadėjo pakomentuoti, dėl T18 originalo atitikmens :beer:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Jei visi kalbėtų tik tai ką tikrai žino, įsivaizduokite, kokia būtų tyla.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Gru 19 , 10:43

Nu va Virginijaus gamybos avilį T-18 apčiupinėjau, apuosčiau, sijonus pakilnojau, priedu dar ir penėtuvę apžiūrėjau...ir likau maloniai nustebintas, kad bičiulis būdamas ne profesionalus medžio meistras šitaip kokybiškai pasidarė dėl savęs avilius... :ok:
Bandžiau į keletą konstrukcijos smulkmenų atkreipti Virginijaus dėmesį, bet avilys pasirodo yra jau praėjęs lauko bandymus ir pats Virginijus kažkokių tai trūkumų nepastebėjo.
Linkiu sėkmės bičiuli Virginijau bitininkaujant su T-18 aviliais. Tikiuosi ir ateityje nenusivilsi jais. :beer:
Rubrum
Aviliai:Tik T18
Bičių šeimų skaičius:>10
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:16
Užsiregistravo:2012 Bir 21 , 20:44

Re: AVILIAI

2016 Gru 19 , 16:16

Ačiū Tranui už gerą įvertinimą, bet labiausiai norisi padėkoti už skirtą laiką ir dalinimąsi patirtimi :beer:

Dar būtų įdomu išgirsti, kaip bitininkaujantys T18 su žiedais dengia viršutinį korpusą ir kaip sprendžia ventiliaciją, žiemą ir vasarą.
Domiuosi tokiais uždengimais, kaip nuotraukose, juos anglai naudoja WBC aviliuose. Ar kas nors tokius ar panašius naudoja? Jei naudojat, gal pasidalintumėt patirtim?
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Jei visi kalbėtų tik tai ką tikrai žino, įsivaizduokite, kokia būtų tyla.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Gru 24 , 17:14

Kaip man atrodo tie angliškį "uždengimai" visai ne uždengimai, o tik pagrindas- pridengimas su skyle per vidurį, kad būtų patogu maitinimui su apverstais kibirais paduoti?
Kaip įžiūriu, tuose aviliuose tarp žiedų ir aukštų nėra tarpo, tai ta skylė, matomai, atlieka dvigubą vaidmenį , ir vėdinimas, ir maitinimui, ir korių išlaižymui ir atrodo, kad ir magaziną virš to apdengimo galėtu dėti. Gal ir geras dalykas? Reiktu išbandyti?
Kokį uždengimą aš naudoju jau sakiau per susitikimą.
Ten tie korpusėliai atrodo dažyti?.... bitininkaujant su žiedais to daryti(dažyti) tikrai nereikia, tai tik pablogina medienos natūralias šilumos ir drėgmės šalinimo iš lizdo savybes. :think:
Žiedai tam ir yra, kad bičių gyvenymui būtų kuo natūralesnė ir palankesnė aplinka. Tai kaip įvairių sėklų išoriniai apvalkalai apsaugantys sėklos branduolį nuo įvairių pažeidimų ir klimato veikimo.
Kam nepriimtini žiedai, tie renkasi polistirolinius ar buterbrodinius aukštus, bet susiduria su kitomis problemomis. Laisvė rinktis, kam kas geriau. ;)
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: AVILIAI

2017 Sau 06 , 07:49

Nenaudoju jokių uždengimų, žiemojam ramiai be įtampų ir be streso, ir visaip yra gerai :ok: , tik daniški aviliai , kur puse dugno kiauro, kažkaip truputi ,,prakaituoja ,, :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 06 , 11:43

Tikriausiai "danus" esi uždengęs plėvele?
Danai tiek žiema, tiek vasarą ir rudeni yra dengiami tik spc. parfuruota storoka plastikine plėvele ir "prakaitą", garų pavidale, nuleidžia per viršų. Sandaria plėvele uždengiami tik pavasarį.
Daug bitininkų (pastebėjau) daro tą klaidą, kad uždengimui danams naudoja plėvelę. Pasekmės- kondensatas ir puvinys. :devil:
T-18 "prakaitas" nusileidžia per naują lininę medžiagą, kuri uždedama gruodyje, pakeičiant seną supikiuota, ir apšiltinimo pagalvę. :beer:

Ašarą išspaudė žiūrint į apsnigusius T-18 (orginalus) -visi buriais, grupėmis, o tie seneliai po viena.... :'(
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2017 Sau 08 , 12:20

Mano galva, tokios medžiagos, kaip polistirolas, faniera, OSB ir visos kitos, kuriuos natūraliai "nekvėpuoja" t.y. nėra buvusios "gyvos" -avilių gamybai yra netinkamos. Impregnavimai ir aliejiniais dažymai avilio detalėms, kurių viena siena kontaktuoja su bitėmis - taip pat.
Pažiūrėkit mano T-18 žiedai,(Rimanto nuotraukoje rudi) kuriems jau greit 40m. tik pagaminti buvo du kartus nudažyti pinotexsu ir dar nesutrūnijo visai.... ar tai jums nieko nesako? ;)
Dar kartą, jau kokį dešimtą kartą, kartoju- polistirolas grynas tinka, bet tam kad jis tikrai būtų patogus, tiek bitininkui, tiek bitėms - viską tinkamai į savo vietas sudėliojo, tiek avilio konstrukcija, tiek atskiras detales, mano žiniomis , tik Danai...o šiaip, kaip čia kažkas buvo išsireiškęs, "bitininkauti galima ir šuns būdoje'"..... jei tokia yra bitininkavimo filosofija :chuckle

Grįžti į