AVILIAI

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: AVILIAI

2014 Sau 14 , 13:13

avilys1234 rašė:Ką naudojate, T-18 avilyje, lubelėm?
Kaip kada- rudeni ir pavasari- plėvelę su pagalve, vasara- dviguba- triguba medžiagą , žiema- medžiagą ir pagalvę.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2014 Sau 16 , 08:55

avilys1234 rašė:Ar būtina žiemos metu T-18 avilio žiedų palikti tiek kiek yra palikta aukštų žiemojimui? Gal juos galima visus palikti uždėtus, kad nereikėtų sandeliuoti? Ar nuo to keičiasi ventiliavimo ir kitos sąlygos?
Matau, kad Rimas pačiam gana išsamiai atsakė, bet šiek tiek papildysiu.
Ir Žilvinas pastebėjo, kad T-18 aviliu konstrukcija leidžia atlikti gana sudėtingus dalykus, net atliekamų korių ir aukštų sandėliavimą. Tik, manau kad to nereikėtų daryti tame pačiame avylyje kur bitės žiemoja, o atskirai. Tada ir problemos su aukščiu nebus ir bitėms ramybė, nes bet kada galėsi paimti ir padėti netrukdydamas bičių. Labai patogu miesto "mažiems" bitininkams, kai bitutes laiko kur nors užmiestyje ir neturi tam tinkamų patalpų, atsarginiams koriams kur laikyti.
Žiemos laike už žiedų pasliepti koriai nuo šalčio dezinfikuosis, o po išsukimo galima sukišti į salefaninius maišus, įmesti tamponiuka suvilgyta skruzdžių rūgštimi, užrišti ir patalpinti už žiedų- kandis neužpuls.
Sėkmės ir išradingumo.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: AVILIAI

2014 Bal 05 , 22:33

Geras dugnas
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2014 Bal 06 , 22:15

Na, o dabar apie graižą, kuris, jei dedamas apačioje tai tampa - ventiliaciniu aukštu, o jei viršui - pusiau penėtuve.
Šiuo metu mąstau taip.
Jei avilys su žiedais (graižais) ir dugne turi priešingoje nuo lakos pusėje laisvą oro praėjimą į tarpą tarp žiedo ir aukšto, tai ventiliacinis aukštas ir žiemos metu nebūtinas. Efektas nedidelis, neatperka darbo uždedant ir nuimant.
Jei avilys be žiedų, o pliki aukštai, tai prie tos priešingos lakai sienos turi būti kažkoks dugno plotas "kiauras". Ventiliacinis, tuo atvejų, norimos problemos vis vien mažai išsprendžia.
Yra variantas su pastovia porėmine ertme, bet tada vėl reika visokių apribojimų dėl korių siuvimo apačioje ir t.t. Vienu žodžiu be trūkumo variantas dar nerastas, jei skaitysim už trūkumą bitininkavimą su žiedais.
Arba polistirolas ir dalinai kiauras dugnas, arba žiedai ir paprasti mediniai aukštai. Abiem atvejais rėmas T-18.
Gaila, kad žiedus daugelis isivaizduoja kaip baubą. Jei pradėčiau viską iš naujo, tai mano aviliai irgi būtų su žiedais. Vienu metu turėjau apie 200 ir vežiojau ir visus kitus darbus dirbau ir jie man labai mažai(atimti- uždėti) atėmė laiko, o tai prieš privalumus, kuriuos jie suteikia, palyginus, yra menkniekis. Tas pats pervežimas daug paprastesnis, kaip paprastus daugiaukščius, viskas lygiai taip pat kaip kolūkinius 16-rėmius.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2014 Bal 12 , 20:41

Kad aš Zigmo gamybos avilio kainos ir nežinau. Vieną turiu, kurį uždovanojo ir tą naudoju reklamai, bičių nelaikau ir busimiems avilių meistrams rodau, kaip pavizdį, kaip reiktu ŠVARIAI medieną apdirbti ir detales sukalti.
Zigmas nesilaiko mano nurodymų, stengiasi TOBULINTI, kaip ir šiaulietis Krisčiūnas, tai aš mažai su jais ir bendrauju. Gal ir jie teisus, nežinau, bet užsakovas- klijantas visada turėtų būti teisus. Jei kas pas juos užsisako tokius kuriuos jie siūlo, tai jau jų reikalas.Jei kas ne taip- aš čia neiprieko. Nelaikau savęs viską išmanančiu. Kas teisus, praktika ir vartotojai pasakys.
Pakojės paprastai į avilio komplektacija neieina. Tik tiek žinau, kad kuo žemesnės,tik 5-10cm tuo praktiškesnės.
Maitintuvės ir išleistuvai irgi reikėtų užsisakyti atskirai, kad ir pas tuos pačius meistrus. Šiuos daiktus bitininkai primislina kiekvienas pagal save ir pagal savas technologijas. Todėl į komplektą neturi įeiti. Bet jei užsakoma, tai pagal atskirą kainą.
Avilio bazinis variantas turi būti be visokių pribambasų, kad bitininkui perkant avilius nereikėtu įsigyti ir daiktų kurių jis nenaudos. :beer:
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: AVILIAI

2015 Vas 23 , 12:11

Pas mane 40mm. Neturėjau žuvimo T-18 aviliuose. nors specialiai buvau palikes ir laibai silpnas šeimas.
Tiesa yra žuvę dvi šeimos. 1. Eksperimento dėliai spiečiaus negydžiau nuo erkių. 2. Kiaunė patvarkė avilį.
Bet ir tai abiem atvejais kovo mėn. dar buvo likę po saują bičių su motinom.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: AVILIAI

2015 Kov 02 , 09:14

Kadangi šeimų skaičius jau perkopė per 100 , toliau buvau nusprendęs pas Andrių gamintis T 18 avilius be graižų. Šią žiemą tokiuose be graižų T 18 ,žiemojo 22 šeimos. Po vakarykščio apsilankymo bitynuose ir po to, ką ir kokius dugnus radau tuose be graižų...,lyginant su tais ,kur su graižais ,tai pas save daugiau nenoriu matyti tokių avilių be graižų,išskyrus vasarą šeimelėms sudaryti . Galvojau be graižų kažkiek ,,pasilengvinsiu,, sau darbus,bet pasirodo..... O skirtumai tai tokie ,tuose su graižais aviliuose ,kur tvarkingos šeimos ,dugnai sausi ,bitės pačios išsivalė ir nieko daryti nebereikia , o tuose be graižų ,dugnai pajuodę pripelyję ,bičių lavonėliai šlapi ,supelyję ,nors keliuose vietuose ir tuose dugneliuose yra tinkliukas ,pačioms bitėms išsivalyti jokių šansų .Apie tai ,kokie skirtumai lizdo viduje ,net nekalbėsiu .... Tas graižų kilnojimas kelis kart per sezoną ,tai uogytės ,palyginus su tuo dugnų keitimu ,valymu ir tt. Jei ką ,tai niekaip niekada nesutiksiu ,kad T18 su graižais netinka profesionaliam bitininkavimui ,turint didesnį kiekį šeimų.
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2015 Kov 02 , 11:22

Rimantai, galima bitininkauti ir be graižų TIK dugnus reikia išspardyti, kad kondensatas turėtu pro kur pasišalinti.
Prisiminiau laikotarpį, kai daktaras J. Balžiakas (senasis) bandė bitininkauti su daugiaaukščiais. Tuo metu, kaip jau man įprasta, nemažai su juo ginčijausi, kad Lietuvoje turėtu būti galima ir daugiaaukščiuose. Tikriausiai todėl jis man paskambino ir pakvietė pažiūrėti tokio žiemojimo rezultatų, norėdamas galutinai mane įtikinti, kad aš neteisus ir kad bitininkavimas daugiaaukščiuose, Lietuvos klimato sąlygomis daugumai šeimų baigiasi tragiškai.
Nebūčiau žemaitis, pirmiausia su daugiaaukščiais sumislinau bitininkauti bitydėse, o vėliau primislinęs graižus ir lauko sąlygomis. Dar kiti sumislino išspardyti dugnus ir bitininkauti visai pakenčiamai.
Viską galima padaryti tik reikia noro, proto ir užsispyrimo.
Pamislinau, apie žmogaus evoliucija ir plitimą iš Afrikos į kitus atšiauresnius kontinentus. Puikiai matosi, kad kuo toliau į šiaurę tuo daugiau įvairių rūbų ir apavų žmogėnai prisimislino. Kai atkeliavo iki šiaurės, tai net kailinius sumislino ir puikiai gyvena.
Jau esu nekartą rašęs, kad tuo toliau į šiaurę, tuo rėmas turi trumpėti, o avilys ne plėstis, bet aukštėti. Lietuva esame ties ta riba, kur sėkmingai galima bitininkauti ir gulsčiame ir daugiaaukštyje.
Nesakau, kad dar šiauriau gulstieji netinka, tinka, tik žiemai kailinių reikia, o piečiau nuo Lenkijos jau su daugiaaukščiais be žiedų sėkmingai galima.
Tai mąsto tranai, o kaip jums "šviečiasi"- jūsų problemos.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2015 Geg 12 , 13:02

greitabite rašė:
kuku rašė:gerb Tranai, galėtum prieš smertį susiimt ir parašyti knygą- avilių/metodų pranašumai trūkumai, alternatyvi tavo bitininkavimo technologija. O dabar nosį užkėlęs primėtai informacijos kaip vištom grūdų, sunku ir susigaudyti nuo ko pradėti! ypač sunku, kai nesi iš bitininkų giminės, puodelis dar tuščias, be klišių ir papratimų. Kas tau iš to? greičiausiai neužsidirbtum, ir pripažinimo kol gyvas negautum, bet kaip pedagogas su pašaukimu pajustum kaifa, žinodamas kad bent kelioms dūšelėms parodei alternatyvų kelią. Ir žinoma to pasekoje Dangus ;)
Gerbiamas Trans galėtų rašyti knygą ir ne prieš smertį, o dabar. Kam taip ilgai laukti? Juk bitininkai visi ilgaamžiai.
Rašymui reikalingas priemones paprašysiu, kad įdėtu graban....ten bus daug laiko rašymui.... kai jau būsiu pripažintas tarp gyvųjų, tada atsikaskit ir knygos rankraštį pasiimkit....neprieštarausiu, kad ir knygą atspausdinsit... ;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2015 Geg 12 , 18:14

kuku rašė:kas čia nemandagaus? :think: net neabejoju kad Tranas atvirą nuomonę puikiai atlaiko. Silpnų nervų- neskaityti :)
Na čia toooks žemaitiškas humoras....pusiau juodas....kuku tikriausiai žemaitis, o man kaip žemaičiui yra suprantamas ir priimtinas...
Na o kad mums visiems iki mirties, vienam daugiau, kitam mažiau, dar liko irgi gryna tiesa...kuku irgi nėra garantuotas, kad mane pragyvens, tai todėl ir ragina knygą rašyti, nes nori žmogus suspieti iki mirties perskaityt...Malonu, kad žmogus vertina mano rašliavą ir ragina iki knygos daaugt, bet aš nesijaučiu joks autoritetas ir apie knygą tikrai nemąstau...pasitarnausiu bent tiek, kad paliksiu bent laisvą vietą "po mirties", bus kur kitiems pasireikšti ... :beer:
Sapnas
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:9
Užsiregistravo:2015 Geg 16 , 13:32

Re: AVILIAI

2015 Bir 02 , 12:02

Na bet tikrai, pastebiu, kad tarp bitininkų paplitusi "nemokslinė" kalba, kas manau, labai kenkia bendram sutarimui. Vieni sako, kad tas gerai, kiti, kad anas gerai, bet nei vieni nesiruošia pateikti argumentų paremtų faktais. O jeigu ir pateikia tai pritempia faktus taip kaip jiems patinka. Čia nekritikuoju konkrečių asmenų ar jų idėjų. Gali būti, kad idėjos teisingos ir prie jų prieita stebėjimais ir daugiamete patirtimi. Bet aš niekaip netikiu, kad tie stebėjimai nebuvo niekur dokumentuojami. Negi rimti bitininkai neveda žurnalų, nefiksuoja elementariausių duomenų. Turbūt fiksuoja. Tai kodėl kažkokios išvados skelbiamos neviešinant tų duomenų? Juk čia turbūt ne religija? Čia turbūt ne tikėjimo klausimas? Tai tokie, turbūt kiek naivūs, mano pastebėjimai apie bitininkų "mokslinius" išradimus.
Va radau santrauką iš knygutės, kuria remiantis galima diskutuoti apie avilio vidaus klimatą. Reiks paieškot pačios knygutės.
http://apiary.su/knigi-i-stati-po-pchel ... ki-pchyol/
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2015 Bir 02 , 14:38

Sapnas rašė:? Tai tokie, turbūt kiek naivūs, mano pastebėjimai apie bitininkų "mokslinius" išradimus.
Nemaišyk bitininkų su mokslininkais.
Bitininkai, dažnai būtinybės verčiami, susikonstruoja sau ir bitėms patogų inventorių ir tam jiems jokie skaičiai nereikalingi, svarbu, kad patogu, o ir produkcijos daugiau ir lengviau paimt galėtų.
Mokslininkai, kadangi jiems reikia kažkam įrodyti, kad jų sumislinti variantai ar prietaisai yra tikrai šio to verti, nes kitaip neapgins savo darbo,o neapgyne negaus lėšų, nieks nesuteiks mokslinio vardo ir t.t.tai sumislino pasitelkt skaičius, kurie dažnai su praktika neturi nieko bendro, nes yra "suspausti" "pritemti" ir t.t.
Bičiuliai, kuriems pasisekė kažką gerao sukonstruoti, čia forume apie tai papasakoja ir pasidalina patirtimi. Skaitančiųjų reikalas- tikėti ar ne. Niekas iš jūsų nereikalauja, kad darytumėt taip pat, kaip koks Trans ar Pupins.
Turit savas galvas, pamąstykit apie ką bičiuliai rašo, pabandykit ir žinosit tikrą tiesą. Na o tie, kurie nori maksilinkais patapti, tais eilinių bitininkų išradimais gali sumaniai pasinaudoti, atlikti tyrimus, prirašyti atitinkamų skaičių, kad ir SAPNAS patikėtu. Kas netingit, galit viską į knygą sudėti. Aš nii.....laiko neturiu, man geriau Džeką laižyt, boulingą žaist. Kiek galėjau savo laiku padariau, na o jus norit pasinaudokit, norit į šiūkšlyną išmeskit..... ;)
O be to bitininkystėje yra nemažai ir tokių dalykų kurių jokiais skaičiais neivertinsi ;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2015 Bir 16 , 23:17

AndriusMasa rašė:O mano nuomuone bitininkyste būtent yra skaičiai . Bitininkystė yra kaip šahmatų partija kuri trunka, puse metų, Kur kiekvienas ėjimas turi būti pagrįstas ir paremtas tam tikrais faktais. Tat mano nuomone tai yra labai didelio tikslumo reikalaujantis darbas . Ir tik analizuojant padarytas klaidas - skaičius, galima pasiekti aukštų rezultatų. :bee
Esu visiškai priešigos nuomonės. ;)
Kartais pakanka keletas laipsnių aukštesnės ar žemesnės temperatūros, daugiau ar mažiau lietaus, truputi skirtingo šeimos stiprumo ar išsivystymo, skirtingos rasės, skirtingo laiko lizdui plėsti ar magazinui uždėti, galu gale net vėjo stiprumas gali įtakoti...ir t.t., taip kad bitininkystėje skaičiai yra tas pats, kas būrimas iš kavos tirščių. :think:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: AVILIAI

2015 Bir 17 , 08:43

Taip, man irgi patinka ta mintis, kad bitininkysteje reikia burti :) Improvizuoti, reaguoti, galvoti.. Bites - kaip stichija, bandai jas suvaldyti, bet gamta daro savo :)
Na nebent gali tikimybiu teorija pritaikyti - kokia tikimybe, kad siandien mano bites spies? :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: AVILIAI

2016 Kov 11 , 20:31

TRANAS rašė:"Kas tėvo motinos neklauso-tas valgo duoną sausą" ;)
Yra ten ir daugiau tų "patobulinimų" įvesta dėl kurių tų problemų išlys dar vėliau.
Blyn, atrodo toks paprastas daiktas, bet dar niekam nepavyko pagaminti kokybiško ir tinkamo. Vis išlenda tai kokybė, tai "patobulinimai", tai mediena netikusi, tai atskirų detalių netikęs sukalimas. :chuckle
Manau, kad kol šio reikalo nesiims Liukos DIEDAS, tol nieko gero ir nebus.... :think:
Blogai, aišku, kai neklauso :) man pavyko pasigaminti originalius iš pirmo karto, be jokių patobulinimų ir vargo nematau :) ir dar žinau keletą , kas pasigamino paprastus originalus, be jokių ,,navarotų,, ir džiaugiasi. Nuo savęs galiu patarti, kai kas gaminate avilį , ne naudokitės kompu, autokadais, naujausiomis ir durniausiomis kompiuterastinėmis technologijomis, o naudokitės senesnių ir patyrusių išmintimi ir patirtimi ;)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Kov 11 , 21:39

[quote="vidmantask"]Gerb. Trane, "Važiuodamas į Baltarusiją gerb. Sigitas Ūselis užsuko su svečiais pas mane ir tarp kitko mestelėjo apie aukštinius meduvinius rėmelius, kad bitėms yra geriau standartiniai didieji rėmai"


Aš lygiai tos pačios nuomonės kaip ir Ūselis, nes standartinis Dadano rėmas dau geriau atitinka bičių vystymosi biologinį instinktą( motinos darbui).
Šitoks daugiaaukštis , kurį Amšėjus "iškėlė" iš Kučinsko bitydės ir dar be dugno- vertas šio maakslininko mąstymo gebėjimų.
Kučinskui, bitininkaujant bitydėje, gal ir tiko, bet Lituvos klimato salygomis, avilį laikant lauko sąlygomis, turėtu kilti daug problemų, ne tik bitininkui, bet ir bitėms.... :think:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Kov 11 , 22:35

uefa rašė:O tai kodėl taip sėkmingai bitininkauti pavyksta Aleksandrui? https://www.youtube.com/watch?v=a-8THo5YVEo
Todėl, kad super intensyvios technologijos prisilaiko- naujos motinos bakfastinės kas met, šimtai ha. žieminio ir vasarinio rapso, prieš žiemą prijungiamos šeimelės su jaunomis motinomis , kibirai inverto ir vaistų ir t.t.
Šitaip bitininkaujant, galima bites išlaikyti ir Lietuvos klimato sąlygomis, kad ir kartoninėse dėžėse,
bet ar tai padarys kiekvienas eilinis bitininkas mėgėjas????
Man ta technologija nepriimtina, nei fiziškai, nei morališkai, nei ekonomiškai, nei aplinka nėra tam palanki.
Man priimtinesnis ramus, suderintas ir su gamta ir su aplinkos natūralia augmenyja ir su pačiū bičių biologiniu instinktu ir tam labiausiai tinkantčiu avilio konstrukcija bitininkavimo būdas. Kaip sakė Greitabitė, lyg rami "gamtos simfonija", nieko neprivartaujanti, niekam neprieštaraujanti .....
Gamta dirbtinio forsavimo nei su bite, nei su priežiūros technologija,nemėgsta ir vėliau ar anksčiau už tai skaudžiai baudžia.
Reikia paklausti paties bitininko, kaip jam sekasi viską taip padaryti ir ir kokia , viso to EKONOMIKA, įskaitant ir paties sveikatos " nusidėvėjimą"
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Kov 13 , 21:30

[quote="rimantas000"] "Pats esu tai patyres ,stai net misko iskirtimas ,lemia didesni atnesamo medaus kieki ,bet to medaus kiekio augimas atvirksciai praporcingas jo kokybei" !

Rimantai.... atsipeikėk.....miško kirtimų medus, tai pats GERIAUSIS ir jo nebūna tiek, kad kokybė nukentėtu.
Medaus kokybė blogėja tik nuo didelių monoflorinių augalų plotų ir iš jų gaunamo didelio nektaro kiekio, bet ir tai Lietuvoje to nebūna, gal tik iš rapsų .
Pietinių bičių rasių medaus diatazė visada mažasnė kaip vietinių ir karnikos...čia jau toks jų biologinis inkstinktas, ilgesnei žiemai kokybiškesnį maistą pasiruošti ir rimtų mokslininkų darbais tas patvirtinta, bet ne ant tiek, kad reikėtu jį brokuoti ir netinkančiu žmogaus maistui laikyti. Tai togios smulkmenos, kad neverta net veltui burnos aušinti. Jeigu Tau stiprių bičių šeimų medus blogas, tai nuo cukraus šaukštelio seniai būtai kojas pakratęs. Yra ir rimtesnių dalykų apie ką pakalbėti nei apie tokias mikro smulkmenas.
Apie skonį- kita kalba,bet čia jau bitės niekuo dėtos,medaus skonį lemia medingų augalų rūšis iš kurių suneštas nektaras, o, bet, tačiau, ir mums patinkantys skoniai pas visus skirtingi, todėl sutarta dėl skonio nesiginčyti. :devil: :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Kov 14 , 12:13

rimantas000 rašė:[turiu Jusu senu originaliu korpusu ,ten Jusu remeliai 34mm... :think:
Taip, nes aš irgi mąsčiau, kad taip turėtų būti geriau, o ir medų imant, pagal tokį rėmą trumpiau nusipjautu ir koriai iš dalies atsinaujina, bet pastebėjau trūkumų ir pradėjau "studijuoti" dreves ir pats specialiai sukraudamas 25mm korius be petukų įvairiais atstumais stebėjau ką "sako" bitės. Todėl ir priėjau prie 40mm storio, nes bitininkaujant daugiaukščio sistema yra patogiau, kad tie koriai ir meduvėje ir lizde yra maždaug vienodo storio BET>>>esu tos nuomonės, kad lizde optimaliausias storis apie 37, o meduvėje apie 45. Bitininkaujant su grotelėmis išlaikyti korių (lizdo ir meduvės) specifiką yra nesudėtinga.
Tiek pastebėjimų.
P>S> 40mm storio lizdiniai , patebėjau, patogesni bitėms, stabilesnė jų žiemos klubo padėtis, kompaktiškesnis žiemos klubas, netaip greit pasigaunamas puvinys kaip siaurarėmiuose... :P
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2016 Rgp 25 , 21:39

Aš ventiliacinį pakišu tik prieš žiema spalį-lapkriti, o per vasara arba be ventiliacinio arba jei su ventiliacinių, tai atskirtas tinkleliu, tik pakraščiai palikti bitėms praeiti, kad bitės per karščius turėtu kur sutupti. Kai bitininkauju be skiriamosios tvorelės, tai tas ventilacinis ir vasara tikrai nebūtinas.
Na, o dėl rėmo storumo, pasilieku prie savo nuomonės.
Bakfasta nemėgstu todėl, kad jis smarkiai vystosi, nesutampa su naturalios gamtos ritmu ir norint tokia armija įdarbint reikia vežt į rapsus, o jei ne, tai kaip pas tave, pradės net po avilio apačia korius siūti, o jei užeina blogi orai, tai armija bedarbių reikia išmaitint.
Bakfastas tiems, kurie turi daug rapso, daug bačkų medui pilt, o aš kaip ir pats noriu natūralaus, kokybiško ir tikrai nebačkomis. Ramiai, su dviem trimis magazinukais, 30-50 kg medučio iš lituviškos gamtos natūralių augalų.
Viską išsipardaviau, pasilikau tik penketą šeimų pasižaidimui ir dėl medaus arbatai. Dabar esu kuo tikriausias mėgėjas. Ale koks kaifas, kai po trijų šimtų lieka penkios :dance:

Grįžti į