Noriu paklausti

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00
Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 04 , 19:29

Per ne tokią ilgą bitininkavimo praktiką yra buvę vieni metai, kuomet medus iš medsukio per koštuvą nubėgo tokiu greičiu, kad net nesupratau kas nutiko. Refraktometro, tiesa, tuo metu dar neturėjau ir išmatuoti drėgnumo negalėjau, bet akivaizdžiai drėgnumas buvo virš 20. Nesu iš tų bitininkų, kuris lenda į avilį kasdien kad pažiūrėti ar dar neužakiavo medaus ir jei tai ne gegužė ar birželio pradžia, medų iš avilio imu tik užakiuotą 98%. O tai įvyko liepos mėnesį.
Tad teiginiu, kad bitės džiovina geriausiai, aš jau abejoju. Matomai prie tam tikrų klimatinių sąlygų, tuo metu žydinčių augalų ir kitų išimčių, bitės irgi daro klaidų.
Tiesa, medus susikristalizavo, bet skonis ir kvapas buvo su rūgštoku prieskoniu ir link pavasario "atsigavo".
Dėl to suprantu, kad su mano problemos mastu, sausintuvo įsigyjimas būtų visiška nesamonė, bet jei žinočiau, kad kažkas teikią tokią paslaugą, tai tikėtina, kad atsiduręs tokioj pat situacijoj, išbandyčiau. Ir būtinai medaus tyrimą po to pasidaryčiau.
Tiesa, įdomu kaip bitės pačios su tokiu medum būtų žiemojusios..?
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 04 , 19:55

jaunasjonas rašė:Per ne tokią ilgą bitininkavimo praktiką yra buvę vieni metai, kuomet medus iš medsukio per koštuvą nubėgo tokiu greičiu, kad net nesupratau kas nutiko. Refraktometro, tiesa, tuo metu dar neturėjau ir išmatuoti drėgnumo negalėjau, bet akivaizdžiai drėgnumas buvo virš 20. Nesu iš tų bitininkų, kuris lenda į avilį kasdien kad pažiūrėti ar dar neužakiavo medaus ir jei tai ne gegužė ar birželio pradžia, medų iš avilio imu tik užakiuotą 98%. O tai įvyko liepos mėnesį.
Tad teiginiu, kad bitės džiovina geriausiai, aš jau abejoju. Matomai prie tam tikrų klimatinių sąlygų, tuo metu žydinčių augalų ir kitų išimčių, bitės irgi daro klaidų.
Tiesa, medus susikristalizavo, bet skonis ir kvapas buvo su rūgštoku prieskoniu ir link pavasario "atsigavo".
Dėl to suprantu, kad su mano problemos mastu, sausintuvo įsigyjimas būtų visiška nesamonė, bet jei žinočiau, kad kažkas teikią tokią paslaugą, tai tikėtina, kad atsiduręs tokioj pat situacijoj, išbandyčiau. Ir būtinai medaus tyrimą po to pasidaryčiau.
Tiesa, įdomu kaip bitės pačios su tokiu medum būtų žiemojusios..?
Taip pat prieš keletą metų buvo ir man atsitikę. Nors sukau vos ne pilnai užakiuotus korius. Labai nerimavau ,koks gi bus tas medus žiema. Juo lab, kad perleidau jo ir geram draugui. Pasilikau sau jo kontroliniu tikslu. Bet, kaip ne keista, gražiai susikristalizavo, ir iš draugo jokių priekaištų nesulaukiau. Dėl skonio negaliu nieko pasakyti - nestebėjau ir dabar jau neatsimenu. Bet kad per koštuvą tekėjo vos ne kaip vanduo, atsimenu. O šiemet per tą patį koštuvą vos varvėjo.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 06 , 15:03

,vienam avilyje T-18 uztikau dar tris korpusus uzakiuoto medaus ,( buvau nuemes 2 korpusus,is kuriu vienas nepilnas ) zodziu medus iki pat dugno ,tikriausiai reikes dar viena korpusa nuimti ,na ir pakisau ventiliacini korpusa ,klausimas toks butu :kas geriau -nuo virsaus paimti ar nuo apacios istraukti medaus ta korpusa ?
Pries tai buvau istraukes pilno remo Dadano korpusa nuo apacios apacios,kuriame buvo nemazai duonos ir krastelis medaus (kampuose )
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai:varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:mišrios vietinės
Pranešimai:198
Užsiregistravo:2010 Kov 27 , 21:13

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 07 , 21:48

jaunasjonas rašė:Per ne tokią ilgą bitininkavimo praktiką yra buvę vieni metai, kuomet medus iš medsukio per koštuvą nubėgo tokiu greičiu, kad net nesupratau kas nutiko. Refraktometro, tiesa, tuo metu dar neturėjau ir išmatuoti drėgnumo negalėjau, bet akivaizdžiai drėgnumas buvo virš 20. Nesu iš tų bitininkų, kuris lenda į avilį kasdien kad pažiūrėti ar dar neužakiavo medaus ir jei tai ne gegužė ar birželio pradžia, medų iš avilio imu tik užakiuotą 98%. O tai įvyko liepos mėnesį.
Tad teiginiu, kad bitės džiovina geriausiai, aš jau abejoju. Matomai prie tam tikrų klimatinių sąlygų, tuo metu žydinčių augalų ir kitų išimčių, bitės irgi daro klaidų.
Tiesa, medus susikristalizavo, bet skonis ir kvapas buvo su rūgštoku prieskoniu ir link pavasario "atsigavo".
Dėl to suprantu, kad su mano problemos mastu, sausintuvo įsigyjimas būtų visiška nesamonė, bet jei žinočiau, kad kažkas teikią tokią paslaugą, tai tikėtina, kad atsiduręs tokioj pat situacijoj, išbandyčiau. Ir būtinai medaus tyrimą po to pasidaryčiau.
Tiesa, įdomu kaip bitės pačios su tokiu medum būtų žiemojusios..?
Toks medus tikriausiai turėjo labai daug gliukozės... Man irgi pernai metais bitės prinešė ir užakiavo šviesų medų (arti aplinkui nebuvo jokio rapso), o medaus skonis lyg rūgštokas buvo... palikau keletą korių valgyti neišsuktų, tai puikiausiai iki dabar dar truputis yra: skystas ir nesurūgęs... Paimkit grynos gliukozės tabletę ir pačiulpkit, tai tas lyg rūgštokas skonis atsiranda... Tai būna fokusų, neaišku, iš kur tas medus kada būna... Taigi, manau, kad jei užakiuotas medus, tai ir tinkamas vartojimui turi būti... Bitės geriau žino...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 09:07

Labai įdomi buvo versija viename iš magazino rėmelių.
Virš lizdo buvo grotelės,tai motina nepakilo.
Krūva klausimų,realių atsakymų neturiu:
-kaip atsirado tokia bitė ir kodėl?
-kur ji dingo paskui
-kodėl tik viename rėmelyje
Darbą atliko pakankamai tvarkingai.
Kest
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 10:41

kartais virš grotelių randu traninių perų truputį.kai ką pavyko išsiaiškinti literatūros pagalba.pasirodo, jog traninių bičių avilyje būna, netgi esant motinėlei.tiesiog dėl kokių tai priežasčių kai kurios bitės gauna mažiau motinėlės feromono. Hanemano grotelės viena iš jų.kuomet didelis avilys, motinos galimybė vaikščioti viršutiniuose aukštuose apribota.dar skaičiau, jog daugiaaukštyje arba gulstiniame vieno metro atstumas nuo motinėlės yra ta riba, kuomet pasijaučia feromono trūkumas.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 11:26

Bet yra ir bitiniu peru, desiniajame lopinelyje geriau matosi.
Geriau veliau, negu niekada
Nesakysyu
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:115
Bitininkavimo stažas:9
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:200
Užsiregistravo:2013 Vas 11 , 10:25

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 12:06

Aš tai manau, kad grotelėse rado didesnį tarpą ir pralindo truputi padirbėti magazine, nes bent nuotraukoje tikrai matosi ir bitinių perų :)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 12:13

tikrai, neįžiūrėjau iškart mažam ekrane.ką tik pradėjusi dėti motinėlė gali pralįsti per groteles pirmyn atgal, nes yra liesa.tokios motinėlės dažnai dėjimą pradeda traniniais perais, vėliau dėtys susitvarko ir tvarkingai deda apvaisintus kiaušinukus.Kest reiktų patikrinti ar avilyje nevyko tylus motinėlių keitimas.Bakfasto produktyvios šeimos su senstelėjusiom motinom mėgsta taip elgtis.man ne kartą yra buvę, jog abi motinėlės deda iki spalio vidurio.pavasarį randu tik jauną.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 12:41

man labai daznai motineles pralysdavo pro Hanemano groteles( metalines) ,jei korpusa su perais palieku virs Hanemano groteliu. Jei peru nera korpusuose virs groteliu ,tai praktiskai ir nelenda pro groteles motinele.Vienas patyres bitininkas irgi patvirtino toki fakta.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 14:36

zilvasss rašė:tikrai, neįžiūrėjau iškart mažam ekrane.ką tik pradėjusi dėti motinėlė gali pralįsti per groteles pirmyn atgal, nes yra liesa.tokios motinėlės dažnai dėjimą pradeda traniniais perais, vėliau dėtys susitvarko ir tvarkingai deda apvaisintus kiaušinukus.Kest reiktų patikrinti ar avilyje nevyko tylus motinėlių keitimas.Bakfasto produktyvios šeimos su senstelėjusiom motinom mėgsta taip elgtis.man ne kartą yra buvę, jog abi motinėlės deda iki spalio vidurio.pavasarį randu tik jauną.
Jeigu būtų daugiau korių su perais,tai sakyčiau,kad motinėlė pralindo pro tvorelę.Tačiau tai visi perai ką matome.Kad padėtų tiek kiaušinėlių ir vėl grįžtų į lizdą,pro tą patį praplatėjimą,sunku patikėti.Na,bet stebūklų nebūna,greičiausiai taip ir buvo.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Nesakysyu
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:115
Bitininkavimo stažas:9
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:200
Užsiregistravo:2013 Vas 11 , 10:25

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 16:39

Arba kaip zilvas rašė turi dvi motinėles šeimoj ir jaunoji pasidarbavo jau, bakfastas tikrai taip gali padaryti, būna bėdų keičiant motinėlę dėl to :)
Vartotojo avataras
Zalvarnis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai 145
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:9
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:284
Užsiregistravo:2011 Geg 25 , 21:29

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 17:15

Pernai liepos mėn. viena šeima (Bakfasto) keitė motinėlę „tyliuoju būdu“. Abi motinėlės prabuvo iki šių metų gegužės 20 d. Kai sudarinėjau šeimeles pats atėmiau senąją. Nenustačiau ar senoji dėjo kiaušinėlius. Jokio įpatingo skirtumo šios šeimos stiprume nepastebėjau.
Žalvarnis
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 08 , 17:32

zenonasvez rašė:Bet yra ir bitiniu peru, desiniajame lopinelyje geriau matosi.
Manau Kestas forumo dalyviu pastabuma tikrina, juk ir korys pabuves lizde o ne meduveje siutas, matosi kur buvo perai. Pas mane irgi panasiai buna, kai remelius su medumi is lizdo perkeliu virs groteliu, o i ju vieta dedu vaskuoles.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 09 , 21:27

zenonasvez rašė: Manau Kestas forumo dalyviu pastabuma tikrina, juk ir korys pabuves lizde o ne meduveje siutas, matosi kur buvo perai. Pas mane irgi panasiai buna, kai remelius su medumi is lizdo perkeliu virs groteliu, o i ju vieta dedu vaskuoles.
Zenonai,tikrai ne.Į lizdą meduvinių dėti negaliu,nes pas mane normalūs dadaniniai lizdiniai rėmeliai.
Kartais po pavasarinio medaus išėmimo,įleidžiu į meduves motinėles,kad turėtų papildomai,kur dėti.
Be to,nepatinka meduviniai koriai,kuriuose nebuvo perų,jie tiesiog lūžta, sukant medų.Anksčiau,ar vėliau visuose pabuvos perai ir galėsiu naudoti medsukio aštuntą pavarą.
Tai tikrai ne šis atvejas.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 10 , 00:17

Kest rašė:
zenonasvez rašė: Manau Kestas forumo dalyviu pastabuma tikrina, juk ir korys pabuves lizde o ne meduveje siutas, matosi kur buvo perai. Pas mane irgi panasiai buna, kai remelius su medumi is lizdo perkeliu virs groteliu, o i ju vieta dedu vaskuoles.
Zenonai,tikrai ne.Į lizdą meduvinių dėti negaliu,nes pas mane normalūs dadaniniai lizdiniai rėmeliai.
Kartais po pavasarinio medaus išėmimo,įleidžiu į meduves motinėles,kad turėtų papildomai,kur dėti.
Be to,nepatinka meduviniai koriai,kuriuose nebuvo perų,jie tiesiog lūžta, sukant medų.Anksčiau,ar vėliau visuose pabuvos perai ir galėsiu naudoti medsukio aštuntą pavarą.
Tai tikrai ne šis atvejas.
Kest
Lydau visus magazininius kur bent biskelis perų buvo.Jei medui skirti,tai ne peram.Pavasariniam medui naudoju anksčiau pasiūtus ,o vasarą nelūžta ir naujai pasiūti.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 10 , 09:50

Liuka rašė:Lydau visus magazininius kur bent biskelis perų buvo.Jei medui skirti,tai ne peram.Pavasariniam medui naudoju anksčiau pasiūtus ,o vasarą nelūžta ir naujai pasiūti.
O kodėl taip kategoriškai,dėl perų?Nesakykit,kad dėl perų apvalkalėlių ir nenorit suteršti medaus:)
Nelūžta ir man,jeigu birbini ketvirta pavara.Norisi tai aštunta,kad kaimynka girdėtų ;)
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 10 , 10:49

Pas mane sandėliuojami tik balti koriai. Profilaktika nuo vaško kandžių, duonelės erkučių ir perų ligų.
tinginiai progreso variklis
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 10 , 10:53

Kest rašė:
Liuka rašė:Norisi tai aštunta,kad kaimynka girdėtų ;)
Kest
Ar šis garsas "užveda" kaimynę ? :) :think:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Noriu paklausti

2015 Rgs 10 , 11:14

vinipux rašė:
Kest rašė:
Liuka rašė:Norisi tai aštunta,kad kaimynka girdėtų ;)
Kest
Ar šis garsas "užveda" kaimynę ? :) :think:
O tai,ne.Kitas kaimynas savo Merse,duslintuve skylučių prisigrežiojo,kad visi girdėtų,kad jis važiuoja.
Aišku,aš su savo medsukiu jo garso neužgošiu,bet vis tiek,parodysiu,kad ne iš kelmo spirtas ;)
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai

Grįžti į