Noriu paklausti

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40
Re: Noriu paklausti

2016 Kov 31 , 10:32

Pas mane šią žiemą valant dugnus jau 4 šeimas užtikau be motinų prie kurių prijungiau atsargines šeimeles.
Minėtos šeimos, karščiavo ir ūžė, maisto suvartojo daugiau. Čia gal ir nuo veislės dar priklauso, vietinės lygtai geriau peržiemodavo be motinų.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2016 Kov 31 , 11:48

Med rašė:Cia jus kaip susitare :lol: Traku raj bites kitokios. Be to, cia ziemos saltesnes, pavasariai velyvesni. Pas mus tikrai cio ta ne to ;) ne kaip pas visus :'(
Da "cio ta ne, to" :think:

"Bitės kitokios"- tai paaiškinkit kokios tos bitės kuriuos "prakaituoja" žiema: bukfastas, trakiškės, dvarniaškos ar dar kokios... man tai naujiena ;) mano bitės žiema "prakaituoja" tik tada kai maistas visai baigiasi arba kai avilys pastatytas ant kokios patogeninės zonos...na ir dar bitininkavimo pradžioje, kai žiemos laike lakas krapštydavau, klausydavau ar kokį "skanėstą" dar neapsiskraidžiusiom užmesdavau, tada ne tik prakaituodavo bet vidurius joms paleisdavo... :chuckle
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

TuRe: Noriu paklausti

2016 Kov 31 , 15:28

Bitininkams VMVTarnyboje reku vandenį tirti kas du metus iš medaus sukimo patalpų.Kilo klausimas :
ar jūs darote pilną vandens cheminį ir bakteriologinį tyrimą.Ačiū.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2016 Kov 31 , 16:35

Nedarau ir nedarysiu vandens tyrimo, nes neturiu noro kažkaip ,,įdomiai,, gaišti laiką visiems jų išgalvotiems ir primestiems dalykams. Nelabai norėčiau kilnoti šulinį į kitą vietą, jei ten blogas vanduo. Negirdėjau dar atvejo Žemaitijoje, kad kažkas mirė nuo ne tokio vandens.... Kadangi daug metų esu turėjas reikalų su vandens filtrais, su įvairiais projektais ta tema, tai visi tie reikalai iš vis juoką tik kelia :chuckle Jei rastų viršijančią amonio normą, įdomu būtų sužinoti, kaip pasiūlytų išvalyti vandenį ? Labai įdomus ir išskirtinis Neringos atvejis atpuola :)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Noriu paklausti

2016 Kov 31 , 17:13

Dabar daug tyrimų yra prigalvota, panašiai, kaip čia....- ,,Jei norite sužinoti, ar pasūdėte barščius - turite į juos panardinti 2 elektrodus ir įjungti srovę, jei pasklis chloro kvapas, vadinasi barščiai jau pasūdyti.,,
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Emanas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai T 18
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:28
Užsiregistravo:2012 Geg 13 , 10:30

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 29 , 09:13

Sveiki, turiu dar viena tema. Kas zinote kodel taip kristalizuojasi medus? Praejusiais metais irgi turejau tokio. Pastebejau kad taip kristalizuojasi jau tas velyvesnis vasaros medus, nors buna kad ir ankstyvas birzelio menesi suktas susikristalizuoja stambiais kristalais o kai su saukstuku iskabini duobuteje joje susirenka skystas medus. Pastebejau ir tai kad siemet taip kristalizavosi medus viename skyriuje, o kitame kur biski uzgaude grikio susikristalizavo graziai, medus kietas su graziu "serksnu". Zinoma kad su grikiu to visiskai nerisu. Tas tamsesnis medus pas mane jau pora metu,ir daugiau nedesikristalizuoja. Atrodo kad jis visas skystas, bet istikruju jeme pilna stambiu kristalu. Kas pasakys kur beda, nors gal tai ir nebeda? :(
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 29 , 14:58

Emanas, kai valdžiau kolūkio bityną tai vieną skyrių laikiau Latvijos teritotijoje kuris buvo šalia pušyno ir didžiulio raisto, kuriame augo tik spanguolės, viržiai ir neužaugos berželiai su kreivomis pušimis- tikra tundra. Tai ot iš to skyriaus tokio medaus prisižiūrėjęs daug.
Aš maniau ir tebemanau, kad būtent viržių medui būdinga tokia medaus ir spalva, ir kristalizacija, ir dar, esu pastebėjęs, kad stambų kristalizavimasi šiek tiek įtakoja parsineštas ar tai nektaras ar tai lipčius būtent iš pušų.
Paneigti ar patvirtinti mano pastebėjimus galėtų forumo bičiuliai laikantys panašuose vietovėse savas biteles. :beer:
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 29 , 15:13

TRANAS rašė: esu pastebėjęs, kad stambų kristalizavimasi šiek tiek įtakoja parsineštas ar tai nektaras ar tai lipčius būtent iš pušų.
:beer:
Irgi tą patį esu pastebėjęs.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 29 , 20:11

zilvasss rašė:Kokiu būdu brokavimas vykdavo ?
Aš irgi "brokuodavau"....bet ne dėl kokybės, nes jo kokybė visame pasaulyje labai vertinama( tamsaus ir iš viržių), bet dėl prekinės išvaizdos- dėl ko toks medus nepapuldavo ant prekystalio, kad nereikėtu paskui aiškintis kodėl jis TOKS IR DAR SU SPECIFINIU VIRŽIŲ MEDUI KVAPELIU. Daugiausia sunaudodavau saviems tikslams: dovanoms draugams, kaimynams, giminėms arba, kolūkio laikais, paprasčiausiai atiduodavau valstybei, juk valdininkai irgi norėjo kokybiško medaus :chuckle
Vartotojo avataras
Emanas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai T 18
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:28
Užsiregistravo:2012 Geg 13 , 10:30

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 29 , 22:01

Aciu visiems. Kai buvo dar gyvas amzinatelis Grigaitis, jam rodziau toki medu ir apie tai kalbejome ir jis ta pati sake ka ir jus dabar sakote, kad tai medus kuriame yra daug lipciaus.
O sis skyrius is tikruju stovi pusynelyje, o toliau didelis miskas kuriame irgi nemazai pusu :). Kai pries pora metu gavau grazaus liepu medaus su tokia kristalizacija tai issigandau ka su tiek jo reikes daryti, bet tarp savu jis "isejo kaip vaikai i mokykla" ir dar siais metais praso butent tokio :). Tik gaila kad jo prekine isvaizda nekazka. Pavasari bitutes toki medu irgi meksta :bee
Vartotojo avataras
likido
Patyręs narys
Aviliai:naudojate
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:18
Bičių rasė:Karnika+Buckfast
Pranešimai:406
Užsiregistravo:2013 Rgs 12 , 18:27

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 29 , 22:19

TRANAS rašė:Emanas, kai valdžiau kolūkio bityną tai vieną skyrių laikiau Latvijos teritotijoje kuris buvo šalia pušyno ir didžiulio raisto, kuriame augo tik spanguolės, viržiai ir neužaugos berželiai su kreivomis pušimis- tikra tundra. Tai ot iš to skyriaus tokio medaus prisižiūrėjęs daug.
Aš maniau ir tebemanau, kad būtent viržių medui būdinga tokia medaus ir spalva, ir kristalizacija, ir dar, esu pastebėjęs, kad stambų kristalizavimasi šiek tiek įtakoja parsineštas ar tai nektaras ar tai lipčius būtent iš pušų.
Paneigti ar patvirtinti mano pastebėjimus galėtų forumo bičiuliai laikantys panašuose vietovėse savas biteles. :beer:
Galiu patvirtinti, turiu panasaus vaizdelio medaus, pas mane aplink pelkynai, tik pušu nera :)

Medus sueina saviems, nes prekine isvaizda tai :'(
https://t.me/pump_upp
Vartotojo avataras
Emanas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai T 18
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:28
Užsiregistravo:2012 Geg 13 , 10:30

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 30 , 13:21

Karta gavau egliu lipciaus, spalva buvo ciut ne juoda nuo tamsumo ir su graziai zaliu atspalviu.
Vartotojo avataras
Emanas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai T 18
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:28
Užsiregistravo:2012 Geg 13 , 10:30

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 30 , 13:55

Tokio egliu gerulio uzfundijau savo direktoriui, tai po pusmecio gavau aiskintis kodel jis tokio kvapo, nebudingo medui ir kodel jis visai nesikristalizuoja. Mat jo tevukas kazkada laike bites ir gerai nusimano koks yra tikras medus, pasake kad tai aiskiau negu aisku kad tai cukrus. :( . Tik kazkodel sis "cukrus" labai patiko Klaipedos daktarams....... suvalge ir dar paprase :lol:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 30 , 14:32

Matote ir perkaitintas medus taip atrodo, lengva apsirikti.prekybosccentruose tokio apsčiai.
Midaus gamybai visokias medaus nuograibas ar išlūžusius korius krauju į kibirą.sustingusią medaus ir vaško masę palieku pirtyje, kad ištirpęs vaškas pakiltų į viršų.jeigu iškart midaus negaminu , tai kibire būna stambiakristalė masė kaip nuotraukose stiklainiuose.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 30 , 18:01

Tokio medaus geriau nesiūlyti naujiems klientams. Man ne kartą buvo ,kad paragavo labai patiko. Nusipirko ,o vėliau visiem išskalambijo ,kad pas mane falsifikuotas medus nes nesikristalizuoja. O yra daug tokių kurie tik tokio nori ir prašo.
Vartotojo avataras
poligrafas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir dadanai
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Noname ir bakfastas
Pranešimai:241
Užsiregistravo:2013 Rgs 26 , 22:38

Re: Noriu paklausti

2016 Lap 30 , 20:33

Pas mane labai panašiai susikristakizavo medus, tik viršuje liko šiek tiek skystas. Šalia didelis pušynas, iš kitos pusės grikiai augo.
Robertas
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Noriu paklausti

2016 Gru 02 , 09:27

Pas mane irgi tos pačios ganyklos, tas pats miškas, tas pats bitynas , o medus beveik kasmet kitoks : tai tamsus su lipčium ir šaltekšniais, tai šviesus liepinis, nors pavasary skatinamo maitinimo nedarau.Per 40 metų berots du kartus pavasary maitinau badaujančias.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Noriu paklausti

2016 Gru 02 , 11:10

Bites priziuriu viena, toj pacioj vietoj jau daug metu. Medus kiekvienais metais skiriasi - ir birzeli suktas skiriasi, ir liepa ir rudeninis. Negi taip sunku suprasti, kodel jis skiriasi? :lol:
O ka parodo tie tyrimai laboratorijoje? Smulkiai suraso is kokiu augalu koks procentas nektaro sunestas? Kiek lipciaus? Kiek "cukraus" ? :lol:
Medus ir negali buti vienodas kiekvienais metais. Mastykit kodel.
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Noriu paklausti

2016 Gru 02 , 11:50

ne vienam Kestui kilo klausimas kas tie popieriniai ir laboratoriniai tyrimai. :) :)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Noriu paklausti

2016 Gru 02 , 13:03

Popierinias tyrimais mudu su Pupinu vadiname NESĄŽININGUS tyrimus, kurie nepraeina laboratorinių arba gamybinių patikrinimų. Tokių POPIERINIŲ pas mus esama ir mokslininkų, kurie turi taipogi savą pavadinimą- MAAKSLININKAI.
Praktika daugelių čia forume bitininku akyvaizdžiai rodo, kad medus tame pačiame skyriuje kasmet skiriasi ...o priežąstys įvairios : skirtingi kultūriniai augalai, nepalankios arba labai palankios sąlygos, kiekvienais metais skirtingos kai kurių kultūrinių ir natūralių augalų žydėjimo metu, klimatinės sąlygos, tos pačios klimatinės sąlygos daro lemiamą įtaką tiek augalinio tiek ir amarų lipčiaus gausai, kuris kaip tik labai specifiškai įtakoja medaus kristalizacija, ypač rudeninio.
TODĖL bereikalo ginčijaties :devil:
Pavasarinis maitinimas cukrumi tikrai gali patekti į medų, bet čia irgi netaisyklė, o bitininko sąžinės reikalas. Kaip maitinti bites pavasariais, kad nepakenkti medaus kokybei, esu daug rašęs, tad nebesikartosiu, kam įdomu susiras.
Sėkmės :beer:

Grįžti į