Noriu paklausti

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 1
Bitininkavimo stažas: 50
Bičių rasė: Karnika

Re: Noriu paklausti

2020 Kov 08 , 20:22

Rikas rašė:
2020 Kov 08 , 09:27
Puikus biznio planas. Spiečių gaudyklės bus pelningiausia investicija, kai entuziastai su savo "idėja fix" suklaidins forumiečius. Gaudysim birželį jų spiečius. Žiemai siera nudūminsim. Medus kokybiškas. Šiltų avilių nereikės, nes bičių žiemai nereikės ruošti. Bitininkausime kaip XVIII amžiuje. Romantika. :dance: :lol: :beer: ;)
Nesidžiauk Rikai, Tavo bizinio planui nelemta išsipildyti, taip kaip ir vietinės bitės atkūrimui. Ne nuo to galo pradeda. Gamtos neapgausi. Pasiskelbti, kad atkūrė aišku galima, taip kaip kai kas skelbiasi gaminantis geriausią medų, arba mano ir viešai skelbia, kad siauresnis, kaip 37mm rėmelis trukdo erkių vystymuisi. Norimam priimti už jau esamą, daug fantazijos nereikia, ypač jei tam bus panaudotą kelios dešimtis tūkstančių lėšų, aišku jjei kas duos? :chuckle
O mano "vietinės" šį pavasarį dar net nebando nosies kišti lauk....000...gal tikrai jau vietinės nes paskutinė dovanota bakfastinė dingo vasaros viduryje gal prieš kokius penkerius metus..... Bakfastinių per savo bitininkavimo laikotarpį esu turėjęs gal tik tris ir visos dovanotos: pirmą- dovanojo latvis Janis dar prieš 30m, iš Kanados atvežė, antrą - Jovita, gal prieš 7metus , iš Vokietijos , o trečią - Liuka gal prieš penketą metų iš dzūkijos Edmundas atvežė ir su visomis nesisekė.
Su vietinėmis prabitininkavau apie 20m. su vietinių ir kaukazo mišrūnėmis dar apie 10m , apie 10 metų draugavau su Karpatų kilmės pats iš Muhačiovo pitomniko parsiboginau, o dabar jau geras dešmtmetis vien su karnika draugauju. Man ji labiausiai primena senąją vietinę ir iš "veido" ir iš elgesio tik kur kas mielesnė, anksčiau iš po žiemos miego keliasi, spiečiasi mažiau ir produkcijos daugiau.
Todėl niekaip nesuprantu, kad turėdamį tokią nuostabia bitę,labai prisitaikiusia prie šiuolaikinės Lietuviškos gamtos aplinkos keliame aliarmą reikalaudami atkurti buvusia vietinę. :devil:
Kiek suprantu bičių vystymosi ir plitimo po Europos žemyną kelią, mūsų vietinė atkeliavo iš ten pat kur kilusi karnika ir karpatinė. Mūsų senoji vietinė tikriausiai ta pati karpatinė- karnika tik per keletą šimtmečių, veikama vietinės gamtos, šiek tiek pakito ir labiau prisitaikė gyventi čia. :think:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Kov 08 , 21:57

Vasarinis rašė. "O štai bičių vystymesi ir plitime po Europą TRANAS pjauna VISIŠKĄ grybą. Gėda ir skaityti.."

Tą teoriją kur šnekama, kad bitės į Europą atkeliavo iš Indijos, trans žino. Trans kalbą apie tą bitę kuri pas mus atkeliavo po ledinmečio .... tai du skirtingi dalykai "profesoriau" Vasarini...o, bet, tačiau trans į galutine tiesą nepretanduoja, o rašo taip, kaip jo galvai atrodo... o tamsta savos galvos matau neturi, remiesi mokslininkų pasakomis, kurios keičiasi kas kart su naujais atradimais.
Vasarinį, kad pačiam mano rašliavą "gėda skaityti" tai to daryti niekas neverčia. Apturėtas gėdos jausmas, kiek teko girdėti , labai kenkia protinei žmogaus sveikatai ir apsunkina bendravimą... geriau venk šito... :devil:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Kov 11 , 14:38

Martynukus rašė:
2020 Kov 10 , 21:42
janusdviveidis rašė:
2020 Kov 10 , 19:29
Pas mane bites labai linke ignoruoti girdyklas, kai pradeda kur nos skristi vandens, tai is ten ir nesa, nors girdykla pastatyta pries pat avilio laka jos ja ignoruoja. Gal jei nuspeciau ir pastatyciau girdykla is anksto, tada ji gerai veiktu.
pastatyk šalia girdyklos korį, dar net geriau šiek tiek meduotą. Kaip mat pripratinsi bites skristi vandens būtent į tavo pastatytą girdyklą.
Pirmiausia, girdyklos vanduo turėtu būti šiek tiek pasūdytas druska, geriausia jūros druska, valgomas šaukštas ant litro vandens ir jei turit litrui vandens imeskit pora tablečių kobalto. Cukraus dėjimas (pasaldinimas) būtų klaida.
Antra, girdykla turi būti saulės apšviestoje aikštelėje, kur neprapučia vėjas ir geriau už keliasdešimtis metrų nuo avilių.
Trečia, geriau, kai bitės vandenį ima ne tiesiogiai iš girdyklos, o nulašėjusi ir palengva tekanti nuožulnia kokios senoje lentoje išskaptuotais grioveliais .
Ketvirta, pastatyti šalia girdyklos, tuo labiau arti avilio, meduodą korį būtų nemaža rizika išprovokuoti plėšikavimą. :beer:
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai: varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius: 11
Bitininkavimo stažas: 12
Bičių rasė: mišrios vietinės

2020 Kov 11 , 20:23

absoliutus patarimas...
re4
Aviliai: Dadano
Bitininkavimo stažas: 2
Bičių rasė: misrunes

2020 Kov 11 , 23:59

Sudedamosios dalys
Druska (NaCl) min. 97%, Jodas 26-39mg/kg. šitas produktas tinka?Tamsta Tranai?
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Kov 12 , 09:35

re4 rašė:
2020 Kov 11 , 23:59
Sudedamosios dalys
Druska (NaCl) min. 97%, Jodas 26-39mg/kg. šitas produktas tinka?Tamsta Tranai?
Kokį poveikį konkrečiai gali turėti jodas, negaliu atsakyti, bet tas kiekis kuris papuola į valgomą šaukštą ( nubrauktu kaupu) tikrai nepakenks. Kaip minėjau geriausia yra jūros druska, o joje tų įvairių mikroelementų druskų ir net metalų pavidale yra bent keliolika. Pavasari bitės renkasi vandenį kaip tik tokį kuriame yra ištirpusių įvairių mikroelementų. Kad bitės neskristu prie mėšlo krūvų ir kitokių buitinių nuotekų todėl ir reikalingas toks "mineralinis" vanduo. Minerealinis vanduo irgi tinka ypač "Vytautas" ir "Birutė"
Aš jokių girdyklų niekada nerengiau, o reikamus mineralus paduodu su kandi tešla, su tešla paduodu ir reikiamas gydymo priemones . Taip pavasarį apsigydau ir nuo varuozės erkių kuriuos iš rudens gal papuolė į avilį. Pastebėjau, labai efektyvus būdas ir laiko atžvilgiu ir erkės tuo metu nusilpusios ir bičių mažai ir vaistų dozės pakanka per pus mažiau.
Bet čia tik šnekant tarp mudvėju :chuckle . Kadangi nesu mokslininkas todėl neturiu teisės rekomenduoti kitiems taip daryti. Sprendimus priimkit sava galva aš tik paviešinu kodėl aš taip darau. :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Kov 31 , 18:47

Rytoj jau balandžio pirmoji sakau gal jau laikas baigti pavasarinį mėšlavežį? Kreipiuosi į Adminą, jeigu bus skiriama kokių apdovanojimu aktyviai prie to prisidėjusiems, nepamirškit ir manęs, aš irgi nemažai prisidėjau. Kai kiti suprakaitavę pluša ir dar tavo kieme, kažkaip nepatogu buvo būti nuošalyje. :chuckle
Būdavo visko ir anksčiau. Būdavo su Austėja- 2 S.Ūseliu kai susiimam, tai net visų naujokų tramdytojas Sergėjus, „kraujo“ laukdamas nutildavo . Net apsižodžiavimo neišvengdavom, bet tokio chamizmo, kaip dabar, šaipymosi iš kito nuomonės ir net iš žmogaus amžiaus, viešo žeminimo ir įžeidinėjimo, tikrai kad ne. Tobulėjam blin...
Kai 2008 rudeni Adminas pakvietė čia dalyvauti ir pasidalinti sava patirtimi iš pradžių abejojau, ar galiu kažkuo būti kam naudingas, nes visi daug metų prabitininkavę turi kažkokią tai patirtį. Bet paskui pamaniau, o kodėl gi ne, o gal kam ta patirtis bus naudinga, nes aš bitininkavau ne aklai klausydamas kitų pamokymų, o viską ko kiti mokė stengiausi suprasti sava galva ir daryti iš to savas išvadas.
Su dideliu malonumu šiandiena prisimenu savo mokytojus ; iš vaikystės dar senąjį bitininką Įzidorių, nuostabių seminarų vedėją A. Laurenčiką, lektorius mokslo daktarus J.Straigį, J. Balžiaką, bitininkystės kurso dėstytoja P Karosą. Iš visų šio to po kažkiek pasimokiau ypač iš talentingo lektoriaus ir didelio bitininkystė praktiko A. Laurenčiko. Ačiū jiems.
Kadangi bitininkaudamas kai kuriuose srityse, kaip žiedadulkių , nuodų rinkimas buvo pasisekę pasiekti kiek geresnių rezultatų negu kitiems iki manęs, tai apie tai vedžiau seminarus į kuriuos atvažiuodavo bitininkų ir iš kitų sąjunginių respublikų, tai apie tai bandžiau supažindinti ir forumo dalyvius. Bet labiausiai visus sudomino mano paties susikonstruotas originalus daugiaaukštis avilys, kuriame sėkmingai prabitininkavau daug metų.
Keletas bitininkų karštomis galvomis iš karto ėmėsi tokiame avilyje pabitininkauti ir patys. Forume aiškindamas kas kaip ir kodėl ir atsakinėdamas į užduodamus klausymus vis stengiausi priminti, kad išklausius mano pamokymų galutinius sprendimus reikia priimti sava galva ir jei kam nepasiseks tegu kaltina save. Todėl visus tuos kurie pabandė mano sistemos aviliuose bitininkauti ir su laiku atsisakė, skaitau geriausiais mano mokiniais, nes jie išgirdo mano svarbiausią pamokymą, kad sprendimus reikia priimti patiems.
Pasirodo pats pažangiausias iš mano mokinių yra Kęstas, kuris net nebandė mano avilio įsigyti, o iš karto pradėjo bitininkauti gulsčiuose 22r. aviliuose kuriuose pritaikė daugiaaukščiams aviliams būdingą sistemą. „Dar yra kas veikti ir su dadanais“ kiek prisimenu rašė jis. Labai panašiai Kėdainių rajone su dadanais bitininkaudami broliai Ardavičiai yra pasiekę tokių rezultatų, kurių gali jiems pavydėti nevienas bitininkaujantis su pusrėmiais daugiaaukščiais.
Kitas neblogas mano mokinys yra Rimantas ooo, kuris irgi bitininkauja sava galva. Kadangi medingi augalai, o ir pati bitė žymiai pasikeitė, tai suprantama, kad ir mano avilys kuriame bitininkavau daugiausia miškuose su vietinėmis ir Kaukazo mišrūnėmis, pasikeitusiomis sąlygomis nebe labai tinkamas.
Jei kiti, kaip Med ar Rimantas oo7, bitininkaujantis net su keliais šimtais šeimų, pasitraukė tyliai, kultūringai, nesišaipydami iš avilio kuris galbūt dėl vienų ar kitų priežasčių jiems pasirodė netinkamas, tai Rimantas000 apie kiekvieną pasitvarkymą pagal savą galva, kuriuose pilna logiškų nesutapimų ir net prieštaravimų pačiam sau, visiems rėkia, kaip apie didžiulį atradimą ir dar reikalauja, kad aš pripažinčiau „savas klaidas“. Jeigu jau šitaip, tai klydusiais pripažinkime ir tuos kurie bitininkavo drevėse, kaladėse, ar pirmuose rėminiuose aviliuose, bet kažkodėl tokius kaip Vitvickį ar Prokopovičių ir po šimto metų minime su pagarba. Rimantui siūlyčiau, kai baigs mano avilio kritika pereiti prie jų naudotų avilių. ;)
Mokslininkai sako, kad tiek ciniškas visko neigimas, tiek ir aklas visko tikėjimas yra to paties durnumo pasekmės. :think:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Bal 01 , 20:19

Kaip vakar žadėjau, taip ir darau - baigiu mėšlavežį. Kadangi balandis švaros mėnuo, tai šiek tiek ir apsivaliau.... :bee
Todėl kad negaliu savus komentarus švariai pavalyti, tai palikau arba po sveikinimą su balandžio pirma, arba po bitutę. :bee :bee :bee

Grįžti į

Reklamos plotas