Taisyklingas bitininkų žodynas

Čia rašome viską, kas nesusiję su bitelėmis, bitininkavimu ir pan.
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43
Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 01 , 23:25

google translate isbandyk dar ne tokiu anekdotu pamatysi :lol:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 16:24

moskibots rašė:Ar nemanot, kad mūsų teisės aktų rašytojai nukopijavo rusišką ar anglišką tekstą, kur iš "kormušku" ir "federiu" atsirado "maitintuvės"?
Vertėjai dažniausiai apie teksto prasmę nedaug nusimano.
Labai įtikinama versija, nes Kriščiūnas visus išmokino penėti. Lietuvių kalba tuo ir išsiskiria, kad turi daug veiksmažodžių. Bites ne šiaip maitiname, suprask dienos maisto atsargų parūpinimui, bet penime, maisto atsargų sukaupimui koryje arba poriebalinniame sluoksnyje. Kitos kalbos tokiems niuansams žodžių neturi. Man patiko KEst pastaba, kad kai bitės peninčiam bitininkui įgelia, tai šis gali ir pašerti. Tuo pasakomas emocinis penėjimo atspalvis. Manau užpykus ant bičių jas galima ir šerti, numojant ranka, kad kaikuriems btininkams jos truputi šventos.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 20:33

Kai prieš daugiau kaip penkiasdešimt metų pradėjau eiti į mokyklą, mano senelis, būdamas savamokslis, mums vaikams aiškino. Vaikai, jūs jauni, gabūs, mokykitės, žmonėmis būsite. Gal ir aš kada nors jūsų, paprašysiu parašyti kam nors laišką. Man sarmata, aš savamokslis, labai daug klaidų darau, žmonės nesupras. Ką bile kaip keverzoti, geriau jau paprašyti kad parašytų kiti, aiškiai, teisingai, be klaidų. Jeigu nemokate, nepasirodykit kad esat nemokšos ar apsileidėliai. Tai va, tokie buvo tie mūsų senoliai, tai ne mes, šiuolaikiniai, turintys mobilius telefonus, kompiuterius, kurie turi visų kalbų rašmenis, rašybos klaidas taisančias programas, nuspėjamąjį rašymą ir kitas mandrybes. Mes džiaugiamės taip vadinamomis IT technologijomis, tačiau ar mokame, ar teisingai jomis naudojamės? Ar sunku rašyti taip kaip kalbame? Vienas garsas – viena raidė, juk taip paprasta. Ar sunku įsijungti lietuvišką šriftą, ar sunku pažymėti atitinkamus mygtukus lietuviškomis raidėmis, o gal nemokame, gal trūksta žinių? Abejoju, tiesiog negerbiame savo krašto, savos kalbos, tiesiog negerbiame kitų ir tuo pačiu savęs. Tiesiai šviesiai, pagal mūsų senolius, esam apsileidėliai ir tinginiai.
Kartais reikalaujama atsakyti į paklausimą, kurio neįmanoma suprasti, kur nėra nei sakinio pradžios nei pabaigos, tiesiog raidžių kratinys, o paskui dar seka kaltinimai, atseit naujokai ignoruojami...., nėra gerbiami.... Niekas nėra ignoruojamas, tiesiog reikėtų šiek tiek visiems susimąstyti.... nors kiek savigarbos.... Jeigu žmona ar vyras pabėgo, reiškia patys esam kalti, nuo gėrio nebėgama......
Tai tiek apie bendravimą forume, rašybos kultūrą, jame esančias mintis bei reikalavimus, o taip pat prisiminus senolių išmintį..... apie beraštingumą. (Atleiskit baigėsi kantrybė)
Admin rašė:Šis forumas, kaip ir bet kuris kitas, turi taisykles, kurių besąlygiškai turi laikytis VISI forumo dalyviai.

1. Rašykite tvarkingus komentarus, pasistenkite nedaryti gramatinių klaidų.

tomas28 rašė:as rasau be , nosiniu ir varneliu :P
o ka isinagrinet ,ir suvokti reiketu ?
.....Ką tai galėtų reikšti, didžiavimasis........?
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 20:48

nesididziavimas, tiesiog jungineti lt en kalbas uzknisa. Kadangi tuos pacius klavisus naudoju skaiciams. (speju pats naudojiesi desineje klaviaturos puseje esanciais skaiciais) tai labai dauk makalynes atsiranda. tiesiog man taip patogiau. svarbius dokumentus rasau su Š Ž Ą ir t.t.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 20:49

Gerb., Vikrai. Puikiai parašyta. Visąlaik laukiau tokios pažiūros. Pritariu ir pasirašau po kiekvienu žodžiu ir linkiu, kad nepritrūktumėt kantrybės paakindami, kai kuriuos, lyg ir išprususius forumo dalyvius gerbti savo kalbą.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 21:11

[quote="vikras"]tiesiog negerbiame savo krašto, savos kalbos, tiesiog negerbiame kitų ir tuo pačiu savęs. Tiesiai šviesiai, pagal mūsų senolius, esam apsileidėliai ir tinginiai.

Biciuli Vikras (re), mano zodziai skirti ne tamsta sukritikuoti, bet paciam pasirodyti.

Noriu, nenoriu bet atkreipiu demesi, kai zmones sako kazka panasaus I "mes lietuviai esam pavyduoliai, dziaugiames, kai dega kaimyno namas". Jeigu zmogus nori, tegu sako "as esu toks ir toks", o as pasisakysiu koks esu pats.
Istikro niekada negalvojau apie pagarba krastui, kalbai ir netgi sau. Lietuvos krastas man patinka, nemetu padangu i griovius, esu pasodines kelis medzius, kaip ji reikia gerbti - keliais vaikscioti ?
Kalbos gerbimas, garbinimas, tai kalbininku ismislas - profesine liga. Jaunysteje patiko keiksnoti lietuviskai, dabar tai darau dazniausiai rusiskai, gal as taip gerbiu savo kalba?
Kitu, nepazystamu atzvilgiu as esu abejingas, kad juos gerbciau - jie turi tai nusipelnyti, ne man, bet mano isitikinimams, poziuriui.
As save myliu, saugau, kad nepersidirbciau, rupinuosi kuniskais malonumais - nemaniau, kad kazkaip turiu dar gerbti. Pervedziau mociute per kelia - "na va koks as saunuolis, as gerbiu save"?
Vartotojo avataras
sidlav
Bičių šeimų skaičius:Iki 10
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2011 Lap 24 , 08:47

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 22:27

Čia jau Jusu, lietuvių savybė ėsti už tai, kad ne taip masto ir ne taip rašo. Siūlau parašiusį žinutę su klaidomis iškoneveikti ir pašalinti iš forumo, o naujoku nebepriimti, nes panašu, kad tai išrinktųjų forumas.
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 22:41

sidlav rašė:Čia jau Jusu, lietuvių savybė ėsti už tai, kad ne taip masto ir ne taip rašo. Siūlau parašiusį žinutę su klaidomis iškoneveikti ir pašalinti iš forumo, o naujoku nebepriimti, nes panašu, kad tai išrinktųjų forumas.
mazai rasai ,bet taikliai pastebi. nenustebciau ,kad atsiras analogiskas puslapis. kol kas praktiskai kol vienintelis tokis yra tenka taikytis... :wasntme:
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 23:07

tomas28 rašė:nesididziavimas, tiesiog jungineti lt en kalbas uzknisa. Kadangi tuos pacius klavisus naudoju skaiciams. (speju pats naudojiesi desineje klaviaturos puseje esanciais skaiciais) tai labai dauk makalynes atsiranda. tiesiog man taip patogiau. svarbius dokumentus rasau su Š Ž Ą ir t.t.
mane irgi kartais klynija perjungineti ir butent tada,kai kazkas ,,eisma pradeda reguliuoti,, :) - ir kazkaip visada galvojau,kad siame forume svarbiau turetu buti ne forma ,o turinys,-žinoima gražu kai tai sutampa ir žmonės tuom nesipuikuoja ir ,,iš didelio rašto-neišeina iš krašto,, ;)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 23:18

sidlav rašė:Čia jau Jusu, lietuvių savybė ėsti už tai, kad ne taip masto ir ne taip rašo. Siūlau parašiusį žinutę su klaidomis iškoneveikti ir pašalinti iš forumo, o naujoku nebepriimti, nes panašu, kad tai išrinktųjų forumas.
čia tik pradžioje tau taip atrodo, patikėk manim yra ir normalių ;)
Visiems jums-linkiu laimės
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 02 , 23:29

vot tiem lietuviu kalbininkams kur kabinejasi prie rasybos pasiulyciau isbandyti , bet koki online (internetini) zaidima, kur reikia bendrauti, pvz daug rusu , bet jie negali savo kirilica rasyt raidem naudoja net skaicius
pvz 9-ja 4-č . net angliakalbiai skaicius naudoja. populiariausias 4 , vot ten skaityt prasideda idomumas :lol:
kaip ir rimas007 rase i esme ziurekit , cia ne diktantas ar gramatikos egzaminas.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 03 , 09:54

Tie arsieji lietuviu kalbos gynejai patys daro gramatines klaidas - maiso i ir y, ia ir e, ir pan.. Maiso ne todel, kad tu raidziunera ju klavisturoje, o todel kad nemoka rasyti be klaidu :lol: Negi dabar po kiekvienu ju postu tas klaidas taisyti? Nemandagu gi.. Gal geriau gerbkime vieni kitus - cia gi skirtingu issilavinimo, amziaus zmones sedi, su skirtingom klavom..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 03 , 10:40

tomas28 rašė:
sidlav rašė:Čia jau Jusu, lietuvių savybė ėsti už tai, kad ne taip masto ir ne taip rašo. Siūlau parašiusį žinutę su klaidomis iškoneveikti ir pašalinti iš forumo, o naujoku nebepriimti, nes panašu, kad tai išrinktųjų forumas.
mazai rasai ,bet taikliai pastebi. nenustebciau ,kad atsiras analogiskas puslapis. kol kas praktiskai kol vienintelis tokis yra tenka taikytis... :wasntme:
Ne vienintelis- užeik su "savo svepla kalba" į "Kompiuterijos" (L.ryto) forumą , pajausi...
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 03 , 10:50

kice rašė:Tie arsieji lietuviu kalbos gynejai patys daro gramatines klaidas - maiso i ir y, ia ir e, ir pan.. Maiso ne todel, kad tu raidziunera ju klavisturoje, o todel kad nemoka rasyti be klaidu :lol: Negi dabar po kiekvienu ju postu tas klaidas taisyti? Nemandagu gi.. Gal geriau gerbkime vieni kitus - cia gi skirtingu issilavinimo, amziaus zmones sedi, su skirtingom klavom..
Bet "klava"- ne galva. Ją, gyvenant Lietuvoje, galimą įsigyti ir lietuvišką. (Ypač informatikams, ruošiantiems jaunąją kartą...)
O kad rašydamas padaro vieną kitą rašybos klaidą- pilnai suprantama. Juk ir tušinuku rašydami padaro klaidų - galvos tai ne visų vienodos ;) .Jos nepasikeisi...Bet, kaip sakoma,- stengtis reikia :lol:
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 03 , 11:04

sidlav rašė:Čia jau Jusu, lietuvių savybė ėsti už tai, kad ne taip masto ir ne taip rašo. Siūlau parašiusį žinutę su klaidomis iškoneveikti ir pašalinti iš forumo, o naujoku nebepriimti, nes panašu, kad tai išrinktųjų forumas.
O ką siūlai- Lietuvos bitininkų forume rašyti rusiškai, ar angliškai...? O dėl vienos kitos klaidos, jei tai ne esminis žodis,- niekas lauk nevaro... ;)
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
onute20114
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:4
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2011 Geg 03 , 09:43

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 03 , 11:43

kice rašė: Debilejam po truputi..

Debilumas žodžio reikšmė
debilùmas [↗ debilus], lengviausio laipsnio silpnaprotystė.
Šaltinis: Tarptautinių žodžių žodynas, © Vyriausioji enciklopedijų redakcija, 1985

Gal reikėtų geranoriškiau ir teigiamiau į viską žiūrėti. Neigiamų pavyzdžių visose srityse galima surasti, bet geriau ieškoti motyvacijos gražiuose darbuose. Šiuolaikinis jaunimas niekuo nėra blogesnis už praeities kartų jaunimą. Aš džiaugiuosi, kai mūsų moksleiviai laimi tarptautinėse chemikų, matematikų olimpiadose, kai jauniesiems mokslininkams pavyksta sukurti pirmąjį lietuvišką palydovą ir t.t.
Norėtusi visur kultūringo bendravimo. Liaudies patarlė sako: kaip šauksi, taip ir atsilieps
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 03 , 17:08

plikas rašė:
kice rašė:Tie arsieji lietuviu kalbos gynejai patys daro gramatines klaidas - maiso i ir y, ia ir e, ir pan.. Maiso ne todel, kad tu raidziunera ju klavisturoje, o todel kad nemoka rasyti be klaidu :lol: Negi dabar po kiekvienu ju postu tas klaidas taisyti? Nemandagu gi.. Gal geriau gerbkime vieni kitus - cia gi skirtingu issilavinimo, amziaus zmones sedi, su skirtingom klavom..
Bet "klava"- ne galva. Ją, gyvenant Lietuvoje, galimą įsigyti ir lietuvišką. (Ypač informatikams, ruošiantiems jaunąją kartą...)
O kad rašydamas padaro vieną kitą rašybos klaidą- pilnai suprantama. Juk ir tušinuku rašydami padaro klaidų - galvos tai ne visų vienodos ;) .Jos nepasikeisi...Bet, kaip sakoma,- stengtis reikia :lol:

jo, isigyti lietuviska ir "instaliuoti" i laptopa.. Ir nematau reikalo. Jei ta jums labai nepatinka - mano postus praleiskit, neskaitykit :) O as visus skaitysiu ir komentuosiu :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 03 , 17:40

Nėra padėties be išeities, bet kadangi forume nėra mygtuko "ignoruoti"- teks retkarčiais patraukti per dantį :P :chuckle :lol:
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 03 , 17:55

kice rašė: jo, isigyti lietuviska ir "instaliuoti" i laptopa.. Ir nematau reikalo. Jei ta jums labai nepatinka - mano postus praleiskit, neskaitykit :) O as visus skaitysiu ir komentuosiu :lol:
pòst‖as (2)
1. saugojimo ar stebėjimo objektas, vieta: Kovos p. Sargybos p. Sanitarinis p.
2. prk. atsakingos pareigos: Užėmė vedėjo ~ą
http://dz.lki.lt/" onclick="window.open(this.href);return false;
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bitininkų taisyklingas žodynas

2013 Lap 03 , 18:15

Kartais uolių rašto (nemaišyti su kalbos) gynėjų noriu paklausti elementaraus klausimo - ar jūs visada pažymite pašnekovo kirčiavimo klaidas, kai su juo bendraujate? Nea? Kodėl? Lietuvių kalbos kirčiavimas yra unikalus ir kito tokio pasaulyje nėra. Ginkite kalbą.
Ar kalbėdami su vilniečiais juos visada pataisote, kai jie, sau būdinga vilnietiška tarme, trumpuosius i skiemenyje prieį priebalsį ilgina, pvz. r(y)mtai, tv(y)rtas ir panašiai. Nea? Kodėl.
Gal šiek tiek nekorektiška, ar ne. O kodėl toks, mano manymu, pritemptas dėmesys slengui ir nosinėlėms bei varnelėms rašte, kurio pagrindinis, ir po galais vienintelis tikslas yra komunikacija. supranti - valio. Visi juk supranta, kas turima omeny sakant žodį 'avilys'. O juk tai ne baltiškos kilmės žodis. Ir visi supranta, net jei kas nors dėl išsilavinimo rašo 'avilis'.
Fainai, kad čia diskutuojat, bet, atvirai, manau kvaila yra knistis ties klausimu "maitintuvė, penėtuvė ar šėrykla". O koks po galais skirtumas, bitininkai? O jei nuspręsit, kad tinkamiausia yra maitintuvė, ką man daryti, jei aš prisipirkau penėtuvių ir bites maitinu. Iš viso, košmaras, aš maitinu bites iš penėtuvės, nors vienintelis skystis, kurį priimta pas lietuvius valgyti yra pienas; visus kitus skysčius lietuviai geria, o juk sirupas yra skystis, kurį geriausia būtų bitėms girdyti iš girdytuvių, gertuvių ar girdyklų (o gal iš srėbtuvių, juk bitės siurbia). Greičiausiai Basanavičius dabar iš anapus man kumščiu grūmoja. :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...

Grįžti į