Diskusijos

Čia rašome viską, kas nesusiję su bitelėmis, bitininkavimu ir pan.
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15
Re: Žiema 2015-/2016

2016 Kov 24 , 07:50

Nuomoniu pasikeitimas. Geriausia - ateini su savo , iseini su neklystancio Trano, tada ir ventiliatoriaus nereikes.
Geriau veliau, negu niekada
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Žiema 2015-/2016

2016 Kov 24 , 08:34

Kodėl butent Trano, kodėl ne su Amšiejaus, ir dar kieno nors kito?, visi gi neklystantys :devil:
bitininko vertinimo kriterijų ''perka pas mane motinas" siūlyčiau metų nominacijai :ok:
dar pastaba "iš salės" -koks bebūtų genialus žmogus negali jis būti geriausias visose srityse.
ps. nemalonų veiksmą ir nuo jo kylantį kvapą užuodžia tie kas nori jį užuosti, tuo pačiu skleisdami savo kvapą.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Žiema 2015-/2016

2016 Kov 24 , 09:04

Ar ne laikas nuleisti garą, kolegos. Nes kuo toliau tuo labiau užrašas "Bičiulis" pradeda badyti akis. Pasirodo jis ne tik nieko nereiškia, bet ir nieko neįpareigoja jo savininko.
Visai rimtai siūlyčiau forumo administracijai pagalvoti apie šiek tiek kitokį skirstymą - tie kas dalyvauja susitikimuose tete-a-tete ir tie, kas ne. Turbūt pastebėjome visi, kad komentavimo kultūra nuo to (deja) labai priklauso. Todėl žinodamas ar žmogus komentuoja nuoširdžiai ar tik naudojasi proga kandžiotis pasislėpęs tikrai padėtų.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Žiema 2015-/2016

2016 Kov 24 , 09:06

Ra1 rašė:
TRANAS rašė:
Ra1 rašė: Algis - kolega, puikus bitinkas, labai gabus & geras selekcininkas, biciulis.
:o :beer:
Tranas, esate geras bitininkas, kuris noriai dalinasi patirtimi. Tai vertinu Jusu nuomone ir nereikalauju, kad visada su manim sutiktumete. Bet vistiek (ir neskiriu cia Jums asmeniskai):
Nezinau, ka zmogus kaip biciulis Amsiejus (ne)padare, kad ji taip ziauriai sudirbo sitame forume. Viesai tas ivyko, nesilaikantis jokiu etikos principu. Is tikruju kaskas atejo, pasiko - ir liko nemalonus kvapas. Bet jau ir pries tai kvapas sitjoe diskusijoje ne pats geriausias buvo ir priviliojo matomai viena, antra muse...
Supraskite mane teisingai: Tik forume, pasisliepe po niku, drystama taip bendrauti,

Manyti, kad zmogus, kuris neraso musu forume, jo ir neskaito, nereiketu. Tai kam taip ziauriai skaudinti kita zmogu?

Jug mes - bitininkai - geri zmones?

Lenkiu žilstančią galvą prieš išmintį :ok:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Žiema 2015-/2016

2016 Kov 24 , 12:59

Ra1 rašė:Gerbiamas Rimantai,

Pirmiausiai, Rimantai - esu Ramunas...

Taip, mes tikrai asmeniskai kalbejome ir apie Amsieju, ir - taip: Daug kas perka is mano zmonos biciu motinu, ne tik Lietuvoe.
Kad Jus cia viesinate, kad Amsiejus is musu biciu motinu perka - to gal ir nereiketu pamineti. Zmogus paskutini karta ta padare senokai (gal pries 4 metus). Jam musu motinos pasirode per daug deslios, kitaip tariant, netiko.

Bet kaip jau ir pirko, tada eme 10, 15 tolesniam dauginimui skirtu biciu motinu (kaina galite Tamsta pats suskaiciuoti) ir issirinko is ju geriausias, o ne viena (!), kaip daug kas ta daro, ir augina tada sau ir kitiems geras bitutes...

Tai sitame kontekste ir kalbama apie selekcija.
Atsiprašau, kad sumaišiau Jūsų vardą, mano amžiuje taip dažnai nutinka, net ir vaikų vardus maišau. ;)

Jei už šiuos veiksmus jau pelnomas SELEKCININKO vardas, tai tokių selekcininkų daug.. ir Amšėjus niekuo neišsiskiria...
Matomai, aš kitaip suprantu ir MOKSLINIKĄ, ir KNYGŲ RAŠYTOJA, nes ir šių kriterijų pagal mane minimas asmuo neatitinka... :think:
Šiaip labai iškalbus, įdomus pašnekovas, jumoristas, geras anekdotų pasakotojas ir kaunietiško verslininko atstovas. :ok:
Tokia mano nuomonė ir nematau čia jokio "blogo kavapo" gerbiamas Ramūnai. Žmogų vertinu pagal jo nuveiktus darbus ir gebėjimus - šia prasme Algis man yra teigiama asmenybė. :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Žiema 2015-/2016

2016 Kov 24 , 13:25

zenonasvez rašė:Nuomoniu pasikeitimas. Geriausia - ateini su savo , iseini su neklystancio Trano, tada ir ventiliatoriaus nereikes.
Priskirti žmogui savybęs kurių jis neturi yra nekorektiška. Šia prasme NEKLYSTANTIS, skamba kaip įžeidimas.... ;)
Bet vertinu kiekvieno nuomonę, kokia ji bebūtu. :chuckle
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Žiema 2015-/2016

2016 Kov 24 , 14:18

zalias7 rašė:Kest as irgi prilaikau dideli foruma, tai galiu pasidalinti moderavimo patirtimi. Jei trini pranesk autoriui ir butinai pasakyt uz ka trini. Pradzioj darbo daugiau, bet paskui is vis nelieka, bet svarbiausia nebelieka piktumo, kad istrintos kazkieno genealios mintys :)
Zalias7, moderatorius neprivalo pranesti, kad trina ir kodel trina forumo dvasios neatitinkancius(!) pranesimus. Kas tiek laiko gali tureti? Yra graziu ismintingu pranesimu, bet jie neatitinka temos. O tam yra plepejimu skyrius. Ir nera ko cia pykti.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Žiema 2015-/2016

2016 Kov 25 , 08:04

Jovita rašė:
zalias7 rašė:Kest as irgi prilaikau dideli foruma, tai galiu pasidalinti moderavimo patirtimi. Jei trini pranesk autoriui ir butinai pasakyt uz ka trini. Pradzioj darbo daugiau, bet paskui is vis nelieka, bet svarbiausia nebelieka piktumo, kad istrintos kazkieno genealios mintys :)
Zalias7, moderatorius neprivalo pranesti, kad trina ir kodel trina forumo dvasios neatitinkancius(!) pranesimus. Kas tiek laiko gali tureti? Yra graziu ismintingu pranesimu, bet jie neatitinka temos. O tam yra plepejimu skyrius. Ir nera ko cia pykti.
Aš irgi jau seniai nepykstu, kai mano žinutes pratrina. Neturiu jokių ambicijų šiame forume. Tik bendrauju tam sykiui.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Žiema 2015-/2016

2016 Kov 25 , 08:23

Kest rašė:
zalias7 rašė:Kest as irgi prilaikau dideli foruma, tai galiu pasidalinti moderavimo patirtimi. Jei trini pranesk autoriui ir butinai pasakyt uz ka trini. Pradzioj darbo daugiau, bet paskui is vis nelieka, bet svarbiausia nebelieka piktumo, kad istrintos kazkieno genealios mintys :)
Ačiū už pastabas,būtinai pasinaudosiu.
Šiuo atveju, Rimas007,kaip temos pradininkas apie "špikuliantus",viešai paprašė pratrinti.Tą ir padariau,juolab rašinėjomės temoje apie Žiemą :)
Kest
Ačiū ;) :ok:
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 26 , 12:04

jei apskritai pradeda rodytis ,tai gal reiketu zegnotis ?( gal pades)Gintarui4bar
nes esant 52 m turetum buti brandesnis ,o ne blevyzgoti kaip kazkoks mazvaikis.
jei nepatinka nuomone,tai pasakyk ,kad nesutinku , o ne prisimink pilnati ,
man paciam buvo nutike ,pries du metus ,uzmeciau per anksti korpusus ant vidutiniokiu mazdaug siuo laiku ,o po to seke keli atsalimai ( per Jonines medziu lapai buvo apsale) ,tos seimos taip ir neigavo vystymosi pagreicio ,galvojau ,kad motinos blogos ,o siais metais ketvirtus metus gyvenancios motinos dar taip seja perus ,kad tuoj uzmesiu 5 korpusa,
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
gintaras4bar
Patyręs narys
Aviliai:T18, ko gero, geriausi aviliai Lietuvai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2011 Lie 24 , 13:57

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 26 , 12:46

rimantas000 rašė:jei apskritai pradeda rodytis ,tai gal reiketu zegnotis ?( gal pades)Gintarui4bar
nes esant 52 m turetum buti brandesnis ,o ne blevyzgoti kaip kazkoks mazvaikis.
jei nepatinka nuomone,tai pasakyk ,kad nesutinku , o ne prisimink pilnati ,
man paciam buvo nutike ,pries du metus ,uzmeciau per anksti korpusus ant vidutiniokiu mazdaug siuo laiku ,o po to seke keli atsalimai ( per Jonines medziu lapai buvo apsale) ,tos seimos taip ir neigavo vystymosi pagreicio ,galvojau ,kad motinos blogos ,o siais metais ketvirtus metus gyvenancios motinos dar taip seja perus ,kad tuoj uzmesiu 5 korpusa,
Jei jau taip "tiesiai šviesiai vyriškai", tai ir pačiam su "brandumu" ne kas :) Ar gi kalba buvo apie dar vieną korpusą? Kalba buvo apie maitintuvę! Skaityti reikėtų atidžiau. Kaip ir nepainioti žodžių atrodyti ir rodytis.

Gerbiu tamstą už įvairius praktinius eksperimentus, drąsų dalijimąsi rezultatais, tvirtą nuomonę įvairiais klausimais, bet kabinėjimasis prie žodžių, kai išreiškiu savo nuomonę apie kažkokį bitininką-teoretiką, dažnokai rašantį "visiškas pievas", kaip tai nedera pačiam "prie veido" :)
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 27 , 11:10

vigintas rašė:
rimantas000 rašė:
Liuka rašė: Du Pilypai čia kasdien rašo ,o taip norėtųsi,kad išvis jie neišlystų iš kanapių :)
ar teisingai suskaiciavai ,artriadante Liukute ? geras avataras -zirafa tai islenda ,tai pasislepia zalumynuose...
Jau prie avataro prisikniso
zinai ,Vygandai ,man sitame forume patinka ,ka Liuka ir tu rasai apie bites ,netgi avatarai ,bet nelabai patinka kai pradedate rasyti apie menulio fazes ir kitu forumo dalyviu psichine busena,is padorumo puses ziurint ar tai normalu ?
man irgi nesunku butu parasyti , kad stai oponento akys zvairos ar nosis kreiva ,tai klausimas- ar paciam patiktu, kai diskusija pakreiptume i asmeniskumus ?
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 27 , 12:27

marius1 rašė:Ne tik bitininkauja, paskutinis man buvo atvejis kai rase kad Vilniuje nustojo klevu sula bėgti.Po pusantros savaitės patikrinau ,per diena po 5 litrus dar prikapsejo.
Ar kas kaltas, kad iš mano klevo 16 mm skersmens ir 10 cm gylio skylės sula nustojo tekėti, o pas patį nenustojo?
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
marius1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:10>
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:135
Užsiregistravo:2012 Bal 13 , 19:45

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 27 , 13:07

greitabite rašė:
marius1 rašė:Ne tik bitininkauja, paskutinis man buvo atvejis kai rase kad Vilniuje nustojo klevu sula bėgti.Po pusantros savaitės patikrinau ,per diena po 5 litrus dar prikapsejo.
Ar kas kaltas, kad iš mano klevo 16 mm skersmens ir 10 cm gylio skylės sula nustojo tekėti, o pas patį nenustojo?
Tai tavo logika turėdamas viena silpna šeima kuri neneša medaus, gali rašyti kad Vilniuje nėra medonešio?
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 27 , 16:48

greitabite rašė:
marius1 rašė:Ne tik bitininkauja, paskutinis man buvo atvejis kai rase kad Vilniuje nustojo klevu sula bėgti.Po pusantros savaitės patikrinau ,per diena po 5 litrus dar prikapsejo.
Ar kas kaltas, kad iš mano klevo 16 mm skersmens ir 10 cm gylio skylės sula nustojo tekėti, o pas patį nenustojo?
Na, pas mane panašiai buvo:prieš atšalimą iš beržo bėgo, o kai vėl atšilo truputį- jau nebe...Pragręžiau kitą- dar ilgai bėgo...
Nesiruošiu nieko nei kaltinti, nei ginti. Tiktai faktai rodo, kad mažiau reikia pasakoti, geriau tik žinoti pačiam( :( ). Nes kitaip gali būti sudirbtas tam tikro kontingento. :think:
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 27 , 23:43

zalias7 rašė:blyn as jau visai pasimeciau kuo cia risasi medunesis ir klevu sula :think:
Po marius1 klausimo apstulbęs buvau gal minutę, kol neperskaičiau Zalio7. Maniau, kad tik man kilo toks klausimas. :chuckle
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 27 , 23:57

plikas rašė:
greitabite rašė:
marius1 rašė:Ne tik bitininkauja, paskutinis man buvo atvejis kai rase kad Vilniuje nustojo klevu sula bėgti.Po pusantros savaitės patikrinau ,per diena po 5 litrus dar prikapsejo.
Ar kas kaltas, kad iš mano klevo 16 mm skersmens ir 10 cm gylio skylės sula nustojo tekėti, o pas patį nenustojo?
Na, pas mane panašiai buvo:prieš atšalimą iš beržo bėgo, o kai vėl atšilo truputį- jau nebe...Pragręžiau kitą- dar ilgai bėgo...
Nesiruošiu nieko nei kaltinti, nei ginti. Tiktai faktai rodo, kad mažiau reikia pasakoti, geriau tik žinoti pačiam( :( ). Nes kitaip gali būti sudirbtas tam tikro kontingento. :think:
Jeigu marius tąsyk būtų parašęs, kad pas jį sula bėga,tai būčiau gręžęs kitą klevą. Tikras bičiulis. Parašė po dviejų mėnesių. :think:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 28 , 12:43

rennyka rašė:O sirupo atveju kazkas kitaip? Ten angliavandeniu nera, ar ju nenaudoja garinimui? Cia rimtai pas mane su logika prastai? :think:
Pagal gerą pačios reputaciją, tikėjausi rimtesnio klausimo. Matyt jums mudviejų diskusija jau pabodo? :wasntme:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 28 , 17:19

greitabite rašė:
Kest rašė:
greitabite rašė:...Tikra tiesa. Vakare pirmąkart dariau kaikurių šeimų detalųjį patikrinimą...
Tuo,labai stipriai nereiktų didžiuotis ir geriau būtų nutylėti...
Kest
Kaip tik didžiuojuosi, nes mano šeimos kapitališkai buvo sutvarkytos rugpjūčio mėnesį ir buvo 100 procentų garantija, kad nereikės gaišti laiko ir šaldyti perų ankstyvą pavasarį. Warrė apskritai bites tikrindavo du sykius metuose. Medaus savikainą gali sumažinti tik sumažindamas bitininko darbo sąnaudas. Kitaip su ukrainiečiais ir kiniečiais nepakonkuruosi. Žinau, kad mudu didžiuojamės skirtingais dalykais. Niekaip nesuprantu, kodėl jūs didžiuojatės, kad pavasarį vos ne kasdien po litriuką sirupo sumaitinate savo bitėms, sužymite spalvotomis "knopkėmis" rėmus ir jūsų "dresiruotos" bitės savo perams duoda sirupiuką žymėtuose koriuose, o į magazinus neša blindžių medų. Juk praėjusiais metais savo technologiją aprašėte forume. Jūs, Kest, esate bičių kerėtojas. Pas visus rekordinis atsargų sumažėjimas dėl gausių perų šildymo glaustuose lizduose, o jūsų išplėstuose lizduose su magazinais pilni rėmai "kokybiško blindžių medaus".
Ale koks skausmas tarp eiluciu, kaip isreikstas.. :lol:
Na gyvenimas parode, kad geriausiai biciu biologija atitinka 22 r dadanas ir Kest technologija. Gal rasit kam iskisti savo avilius po pigiaja? Visada gi galite mokytis is Kest.. Tada nereikes viso forumo nutaskyt skausmingom zinutem apie Kest, jo bites ir pirma medu :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2016

2016 Bal 28 , 21:19

zilvasss rašė:
rimantas000 rašė: .
Suprantu tuos daugiazemius ,kuriems reikia is biciu isgyventi ,bet jus gi savo medu pati vartojate ,tik nereikia tureti iliuziju ,kad butent jusu sirupa bites suvartos pacios ,o jums tik gryna medu sunes.
kaip pabodo tas stūmimas ant stambesnių bitininkų...
tipo "mažažemiai" padorumo ir meistriškumo įsikūnijimai su pačiu geriausiu medumi.esu prisižiūrėjęs veikėjų(galiu pavardes išvardint), kurie vietiniame turgelyje pardavinėjo kaitintą medų vietoje pavasarinio, kaip priešerkines juosteles per vasarą ir žiemą avilyje laiko.kaip bites vidurvasaryje antibiotikais maitina ir mitaku dūmina, sirupą su degtine duoda, kad iš kaimyno bičių vogt pradėtų ir visokių kitokių "čiūdų".patys savo medų valgo ir giria, jog geresnio nebūna.
dar pernai apie ankstyvą pavasarinį primaitinimą-gelbėjimą diskusija buvo,kam įdomu, susiraskite.esmė tokia, jog dirbant su išmanymu cukraus į medų nepapuola. Dar prieš dvidešimt metų girdėjau, jog pavasarinio medaus išvis nebūna.Tipo ten tik cukrus, nors tuomet sugebėdavau 7-15 kg iš avilio pienių medaus gauti.dabar tokį kiekį daugelis sugeba išimti, bet dainelė ta pati.kas išima daugiau 15kg, tai cukrumi maitina.

Matyt zmones turi dideli skauduli ant dusios, todel ir nenusibosta jiems ta pati dainele.. :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..

Grįžti į