Įvadas

arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55
Re: Įvadas

2011 Sau 03 , 23:17

Gal kas nors turite daugiau kokių būdų kaip perkelti bites iš dedano į daugiaaukštį ? Parašykite savo būdus, jau artėja pavasaris, reikės tai daryti, o baisu :F
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Įvadas

2011 Sau 03 , 23:22

Paieškok forume plačiai diskutuota .Nesinori vėl kartoti
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Įvadas

2011 Sau 03 , 23:48

Na skaičiau aš jau, bet sakau gal kitokių būdų ir idėjų yra ?
Vartotojo avataras
Vaidas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:80-90
Bitininkavimo stažas:17
Bičių rasė:Karniko, bakfasto
Pranešimai:296
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:42

Re: Įvadas

2011 Sau 04 , 00:05

Didelio skirtumo nebus, kaip tu perkelsi, svarbu islaikyti pagrindinius principus, tai ir naudokis kuo paprastesniu ir tau mokamu budu. ;)
Kuo budas paprastesnis ir bitininkui bei bitems patogus, tuo ji geriau ir naudot...
8-674 84149 vaidasbki@gmail.com
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Įvadas

2011 Sau 04 , 00:47

Tai gal gali aprašyti tau paprasta būdą ? Ir kokie tie pagrindiniai principai perkeliant ? :dontknow:
Vartotojo avataras
Vaidas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:80-90
Bitininkavimo stažas:17
Bičių rasė:Karniko, bakfasto
Pranešimai:296
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:42

Re: Įvadas

2011 Sau 04 , 01:42

As perkeliau keliais budais:
1. is dadano i du aukstus (kad tilptu dadaninis remas). Kai seima sustiprejo, daviau du naujus aukstus su pusremiais i apacia, i kuriuos sukraciau visas bites ir motina, dejau tvorele, o dadaninius dejau i virsu. Perai isirito, uzpile medum ir tai isemiau. Toliau darbas tik su magazininiais remais.
2. Pradzia kaip ir pirmo, tik veliau sudariau nauja seimele virs lizdo, tik is jaunu biciu ir nauju koriu daviau nauja motina. Kai pradejo deti naujoji po poros savaiciu idejau dar viena auksta su naujais koriais. tuos aukstus keliau i apacia, o senus dadaninius (su motina) i virsu. pradzioj perdejau tvorele ir keleta savaiciu dirbo dvi motinos (nes medunesis buvo), veliau tvorele pasalinau, liko stipresne motina. reikalingos dvi lakos, abiem seimom, papildomos tvoreles, kartais megazinai papildomi, jei medonesis stiprus ir geros seimos ir t.t.. (na cia daug smulkmenu dar yra, jei pradedantysis su daugiaauksciais, tai nesigilink kolkas i sita buda)
3. Iskarto kraciau bites i aukstus su naujais koriais, dejau tvorele, dadano korius su perais dejau i virsu. likusia tuscis vieta (nes peru nebuna kartais 10 remu ) pridedu tusciu koriu.

Svarbu stiprios seimos :) jei seima nestipri, gali iskeltu peru neaptupti ir jie uzsals,ypac pavasari, kai naktys saltos buna. Nes bites labiau saugo motina.
Jei seima silpna, tai nereikis skubet tu peru kilnoti. Gali ir puse vasaros lizdas buti dadaninis, viska geriausia "makliuot", kai seimos stiprios ir geras medunesis.
o dar geriau sujungti seimas, kurios nestiprios. ir veliau is ju sukurti seimeles, kurios greitai stipreja.
8-674 84149 vaidasbki@gmail.com
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Įvadas

2011 Sau 04 , 12:41

Ačiū Vaidai, Aiškiai papasakojai :good: :dance:

O kaip daryt su ištraukiamu dugnu, jis gali būti visus metus ištrauktas ir avilio dugną palikti tik ant grotelių ? Ar yra laikotarpis kai geriau pridaryti dugną ? Gal pvz kai augina pavasarį perus ? :dontknow:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Įvadas

2011 Sau 04 , 13:59

3.punktas.kai kas negerai.sutrinka šeimos vystymasis, nes jaunos bitės pasilieka ant atvirų perų, apačioje ant tuščių rėmų motinėlė prastai prižiūrima ir maitinama deda prastai.Šis būdas gerai birželį, kovojant su spietimu.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Vaidas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:80-90
Bitininkavimo stažas:17
Bičių rasė:Karniko, bakfasto
Pranešimai:296
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:42

Re: Įvadas

2011 Sau 04 , 22:07

arunasssss rašė:Ačiū Vaidai, Aiškiai papasakojai :good: :dance:

O kaip daryt su ištraukiamu dugnu, jis gali būti visus metus ištrauktas ir avilio dugną palikti tik ant grotelių ? Ar yra laikotarpis kai geriau pridaryti dugną ? Gal pvz kai augina pavasarį perus ? :dontknow:
Nezinau, koks budas pats geriausias, bet galiu pasakyti kaip as darau:
Vieniems aviliams uzkisu dugnus rudeni, atkisu kai pleciu lizdus, ar dedu meduves, silta pavasari tik. Juose pastebejes labiau papalijusias sienas, remeliu apacias.

Kitiems nekisu visa laika, tik pavasari uzkisu, kai peru atsiranda, orams sisilus, istraukiu. Tik sunku pagauti ta laika, kada tie perai atsiranda, Bet kadangi jie atsiranda po truputi, tai jei ir nepataikau ant tu dienu, bites pacios apsildo. Nepergyvenu labai.

Tretiesm (kurie ant padeklu) niekada nekisu, nes padeklai gera uzuoveje daro.

Dideliu skirtumu nepastebejau. Na vienos seimos greiciau stipreti ima, kitos leciau, bet pasiveja paskui vistiek.
Ar del dugnu, ar del kitu priezasciu nedariau tokiu stebejimu ir tyrimu
8-674 84149 vaidasbki@gmail.com
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Įvadas

2011 Sau 04 , 22:22

Dugnus užkišu kai atsiranda perai,o atidarau kai naktimis nebūna šalnų
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Įvadas

2011 Sau 07 , 19:04

tai mano 1000 žinutė.Ta proga įdėsiu man brangią nuotrauką.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Įvadas

2011 Sau 07 , 20:35

zilvasss rašė:tai mano 1000 žinutė.Ta proga įdėsiu man brangią nuotrauką.
Kelintų metų foto? tokie visi matyti atrodo.. nostalgija...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Įvadas

2011 Sau 07 , 21:14

Kapeikos rankena ir ketvirtis faros :ok: ... Buržujai :lol:
Graži nuotrauka, vaiaks gražus :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Įvadas

2011 Lie 09 , 15:52

pajuokavot - ir teskit tema.. O tai skaiciau skaiciau - eme ir pasibaige..

Reikia jusu nuomones - kada geriausiai perkelti seimas is dadano i daugiaauksti? koki rugpjucio men ar pavasari, pvz geguzi? Rugpjuti imanoma isigyti veisliniu motineliu?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Įvadas

2011 Lie 09 , 16:59

nu jo.. bo dabar sedi mano bites su 2 pilnais magazinais skysto medaus.. Vaikstau aplinkui ir laukiu, kol prades masiskai spiesti.. Antra vasara tokia is eiles - medaus sociai, bet skystas, imti negaliu, bites neturi kur nesti.. Darysiu ekspermenta..
Vis pazvengdavau is rennykos jos nusipirktos ozkos, o dabar pati :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Įvadas

2011 Lie 09 , 21:43

kice, gali perkelti rugpjūtį/rugsėjį ir palikti žiemoti daugiaaukštyje.Problemą matau tik patirties nebuvime.Nebandžius bus sunku morališkai palikti šeimą ant 10r ir dar be dugno.Pavasarį perkėlimas paprastas.Kaip tai daroma rašiau.Su veislinėmis motinėlėmis rugpjūtį gali būt sunkiau.Užsisakyk iš anksto.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Įvadas

2011 Lie 09 , 22:37

Ant 10 lizdiniu remu ? Palikti ziemoti - nieko baIsaus, dabar ant 7-8 palieku, kazkaip prisiverciu :) Dugnas irgi savaime suprantama jau :) Liko tik apsispresti, ar cia rudeni daryti judesi, ar pavasari..
Dabar studijuoju Trano technologija, kas man pasirodys geriausia- pasiimsiu :) Patiko Floyd technologija, ir siaip - susikonspektavau sia tema i worda :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Įvadas

2011 Lie 10 , 17:17

kice rašė:Ant 10 lizdiniu remu ? Palikti ziemoti - nieko baIsaus, dabar ant 7-8 palieku, kazkaip prisiverciu :) Dugnas irgi savaime suprantama jau :) Liko tik apsispresti, ar cia rudeni daryti judesi, ar pavasari..
Dabar studijuoju Trano technologija, kas man pasirodys geriausia- pasiimsiu :) Patiko Floyd technologija, ir siaip - susikonspektavau sia tema i worda :)
Man irgi buvo sunku perdelioti mastyma. Palikau ant 3 aukstu, tiesa apatinis buvo nepilnas. Iki Kaledu grauziau nagus mastydama, kad priviriau nesamoniu, bet pavasari, nors ir padariau klaidu, sis mano avilys buvo antras pagal produktyvuma. Zodziu, svarbiausia - daryti ir nebijoti klysti ;)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Įvadas

2011 Lie 10 , 19:37

Del ziemojimo: planuoju palikti dadano lizdinius remus. Bus 2 aukstai. Nu turetu uztekti - ir taip bus 2-3 remais daugiau, nei kituose aviliuose :) Apacioj dedate visi ta ventiliacini tuscia auksta, ar cia tik Trano technologija? :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
raseinius
Patyręs narys
Aviliai:10 remu daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:22
Užsiregistravo:2011 Lie 23 , 16:04

Re: Įvadas

2011 Lie 25 , 17:56

Sveiki. esu visiskai zalias, nors prie duru darbe bites duzgia jau daug metu, jos pas mane isikurusios uzmurytuose fermos languose ir daug metu ziema issala, peles iseda , bet pavasari vel atskrenda naujos ir per laika mane keli bitininkai itikino, kad na nado , Fedia, tau bitininkaut. O ir paciam gaila kaip ziema mano drauges turi zut, tai ir nusprendziau civilizuot visa ta dalyka. Jau dabar sugebejau as pas vienas issilupes kelias plytas idet keleta koriu ir jos man nieko nesako, gan draugiskai ziuri i mano intervencija, matyt jaucia, kad noriu padet, einu pas jas trumpom rankovem ir nieko, na beveik nieko :chi:
O klausimas butu toks... kazkodel nusprendziau, kad man reikia polestiroliniu, daugiaauksciu aviliu ir taip gavosi, kad uzsisakiau kazkokius siaulieciu gamybos. kiek supratau as gaunu viena lizdini auksta ir kelis medutinis, o cia rasot, kad ir lizdo aukstus kaitaliojat vietom, tai ar lizdiniu aukstu turit po kelis ar visi aukstai vienodi, nes maciau lyg ir toks variantas yra. Ir kiek protingas mano, kaip pradedancio nuo 0 toks pasirinkimas? Mano apsisprendima leme tik, kad tai kazkokia naujesne technologija, o ir grazus man jie ;)

Grįžti į