Įvadas

Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20
Re: Įvadas

2011 Lie 26 , 19:03

raseinius rašė: O klausimas butu toks... kazkodel nusprendziau, kad man reikia polestiroliniu, daugiaauksciu aviliu ir taip gavosi, kad uzsisakiau kazkokius siaulieciu gamybos. kiek supratau as gaunu viena lizdini auksta ir kelis medutinis, o cia rasot, kad ir lizdo aukstus kaitaliojat vietom, tai ar lizdiniu aukstu turit po kelis ar visi aukstai vienodi, nes maciau lyg ir toks variantas yra. Ir kiek protingas mano, kaip pradedancio nuo 0 toks pasirinkimas? Mano apsisprendima leme tik, kad tai kazkokia naujesne technologija, o ir grazus man jie ;)
Taiva raseiniau,geriau būtut nusižiūrėję dadano medinį avilį,jie irgi visai gražūs :) ir taip gruščikaut su tais aukštais nereikėtų,o ir atsakymą gal greičiau būtut gavę.
Jei norit aukštus kilnot kaip čia dauguma siūlo,nepirkit lizdinio aukšto,o geriau visus vienodus.
abrutis
Patyręs narys
Aviliai:dadano , T- 19 - 23 vnt.
Bičių šeimų skaičius:66
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:342
Užsiregistravo:2009 Sau 27 , 00:15

Re: Įvadas

2011 Rgp 01 , 11:43

Prieš 12 metų, bitininkavimo pradžioje ir aš nusipirkau 2 plastikinius avilius iš Šiaulių su lizdiniais apatiniais aukštais. Juos naudoju ir dabar tik lizdinius aukštus perdariau į meduvinius, nenaudoju tos detalės tarp dangčio ir aukšto ir tvirtai užkišu aukštų lakeles, nes jas mėgsta iškrapštyti kiaunės. Tame avilyje pagal mane geras dugnas ir meduviniai aukštai, o aukštus uždengiu polietileno plėvele ir dangčiu. Dabar tokių avilių nebepirkčiau. Šiuo metu naudoju 30 daugiaaukščių bedugnių, 13- traninių ir 6 kitokius. Eksperimentuoju.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Įvadas

2012 Vas 16 , 09:27

zilvasss rašė:Tada supratau kaip fantastiška bitininkaut daugiaaukščiuose...Tuo metu rinkoje atsirado 10 rėmų kartoniniai su polistirolo "įdaru" lietuviški ir polistiroliniai lenkiški.Floid nėjo klystkeliais ir iš karto pradėjo dirbt su jais.Dabar ir mano bityne pagrinde šie aviliai.
Matomai aš ainu klystkeliais :wasntme: , o kokie lenkišku pilistiroliniu korpusu išoriniai matmenys ?
Klausiu, nes darausi buterbrodus ir galvoju, kad tiktu tie patys stogai :think: ir dugnai
edmundas
Patyręs narys
Pranešimai:304
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 12:42

Re: Įvadas

2012 Vas 16 , 10:37

Lizdiniai;518 445 308
med.; 518 445 154
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Įvadas

2012 Vas 16 , 21:42

Jai stogas bus truputi per didelis, gal nėra labai didele bėda, juk prisispaus iš viršaus :think:
Vartotojo avataras
Blakinas
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:19
Užsiregistravo:2011 Geg 16 , 01:13

Re: Įvadas

2012 Kov 03 , 10:35

zilvasss rašė:Perkėlimas iš dadano į 10r.
Šiuo metu perkėlimas turbūt paprasčiausias.galima ir ruošiant žiemai.Dadaninį avilį patraukiu atgal, jo vieton statau dugną su dviem korpusėliais, sukeliu korius ir papildau iki 10 rėmų.Už kokios savaitėlės (orai lems) uždedu korpusėlį pasiūtų korių.viršuje šilčiau, motinėlė nukeliauja kiaušinėlių dėti.Pradedant žydėti sodams sutvarkau taip:apačioje naujas korpusėlis pasiūtų korių, antras su perais ir motinėle(gali būti ir atvirkščiai, priklauso nuo šeimos stiprumo ir oro), grotelės ir du korpusai su dadaniniais iš kurių jau ritasi bitės ir į kuriuos prineš medaus.Vėliau plečiu lizdą korpusu su vaškuolėmis (po grotelėmis), uždedu papildomai korpusus medui.Paprasčiau padaryti, negu aprašyti.
Kas kėlėt į L/R turbūt rėmus trumpinot? Papasakokit.
O ka patartum man, jai as is 8 dadano noriu i 8 10R pereit ir man pirmi metai neturiu pasiutu 1/2 remu??
Kaip geriausia tai butu padaryti.
Se
Sergijus

Re: Įvadas

2012 Kov 03 , 11:51

Blakinas rašė: O ka patartum man, jai as is 8 dadano noriu i 8 10R pereit ir man pirmi metai neturiu pasiutu 1/2 remu??
Kaip geriausia tai butu padaryti.
Palaipsniui... :leaves:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Įvadas

2012 Kov 03 , 13:15

duok siūti vaškuoles.Principas tas pats, perkėlimas ilgiau užtruks, gali šeimos vystymasis kiek sulėtėti.
duosiu dar patarimą.kažkur rašiau, bet pakartosiu.Tai svarbu.Su mišrūnėm sėkmingai nepabitininkausit daugiaaukščiuose.Aiškinu kodėl:
viena iš savybių selekcionuojant bites-tupėjimas ant korių.nukėlus korpusą bitės jame sau ramiausiai tupi, bemiela dirbti.Vietinės mišrūnės iškėlus korį ar visą korpusą palieka perus "nuteka" žemyn ir kabo barzda.Atšaldomi perai, aplink pilna ropinėjančių bičių, jos traiškomos.Dalis kyla į orą ir , žinoma, pradeda gilti.Apie lengvą ir našų darbą nėr kalbos.tuomet jau geriau dadane su rėmukais žaisti.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Blakinas
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:19
Užsiregistravo:2011 Geg 16 , 01:13

Re: Įvadas

2012 Kov 04 , 23:30

zilvasss rašė:duok siūti vaškuoles.Principas tas pats, perkėlimas ilgiau užtruks, gali šeimos vystymasis kiek sulėtėti.
duosiu dar patarimą.kažkur rašiau, bet pakartosiu.Tai svarbu.Su mišrūnėm sėkmingai nepabitininkausit daugiaaukščiuose.Aiškinu kodėl:
viena iš savybių selekcionuojant bites-tupėjimas ant korių.nukėlus korpusą bitės jame sau ramiausiai tupi, bemiela dirbti.Vietinės mišrūnės iškėlus korį ar visą korpusą palieka perus "nuteka" žemyn ir kabo barzda.Atšaldomi perai, aplink pilna ropinėjančių bičių, jos traiškomos.Dalis kyla į orą ir , žinoma, pradeda gilti.Apie lengvą ir našų darbą nėr kalbos.tuomet jau geriau dadane su rėmukais žaisti.
O patarima gauti tikras karnikas galetumet duoti ir ko pirkti? Nes praitais metais pirkau penkias neapvaisintas, gal as ka ne taip padariau, gal oras nevykęs pasitaikė, nei viena neapsivaisino. Taip kol kas turiu mišrunes. Skelbimus žiurėjau nelabai ką randu. Daugiausia tiesiog šeimas parduoda. Nereklamuojant galit man tiesiog i pasta siusti tomas.s@kaunopopierius.lt
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 17:45

Praeitą savaitgalį 3 šeimas perkėliau į daugiaaukščius, o šį savaitgąlį uždėjau po papildomą aukštą, kad motinėlė pereitų ant pusrėmių. Dar buvau keletą šeimų iš rudens perkėlęs į daugiaaukčius, tai kitą savaitę žiūrėsiu ar motinėlės pačios pereis ar reiks ieškoti jų pačiam.
Vartotojo avataras
Blakinas
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:19
Užsiregistravo:2011 Geg 16 , 01:13

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 17:51

karak rašė:Praeitą savaitgalį 3 šeimas perkėliau į daugiaaukščius, o šį savaitgąlį uždėjau po papildomą aukštą, kad motinėlė pereitų ant pusrėmių. Dar buvau keletą šeimų iš rudens perkėlęs į daugiaaukčius, tai kitą savaitę žiūrėsiu ar motinėlės pačios pereis ar reiks ieškoti jų pačiam.
O daviai vaškuoles ar jau pasiutus korius?? Kiek iš kitų supratau, tai šeimai daugiau 2-3 dadano remu su vaškuolėmis geriau neduoti, t.y 4-6 pusremiai. O korpuse ju 10. Taip pat patarima gavau, jai jau dedi vaškuoles, tai reikia stimuliuoti kas vakara po 200ml sirupėlio - medunešio imitavimui, tada sako siuva. Ar pas tave tas gaunasi?? Aš kita savaite jau irgi kelsiu į daugiaaukščius. Dar norėjau paklausti - ar laukei kol šeima 10 remu pasieke pletimo?? Ar tiesiog 6-7 remus į daugiaaukštį + vaškuolės?
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 18:08

Blakinas rašė:
karak rašė:Praeitą savaitgalį 3 šeimas perkėliau į daugiaaukščius, o šį savaitgąlį uždėjau po papildomą aukštą, kad motinėlė pereitų ant pusrėmių. Dar buvau keletą šeimų iš rudens perkėlęs į daugiaaukčius, tai kitą savaitę žiūrėsiu ar motinėlės pačios pereis ar reiks ieškoti jų pačiam.
O daviai vaškuoles ar jau pasiutus korius?? Kiek iš kitų supratau, tai šeimai daugiau 2-3 dadano remu su vaškuolėmis geriau neduoti, t.y 4-6 pusremiai. O korpuse ju 10. Taip pat patarima gavau, jai jau dedi vaškuoles, tai reikia stimuliuoti kas vakara po 200ml sirupėlio - medunešio imitavimui, tada sako siuva. Ar pas tave tas gaunasi?? Aš kita savaite jau irgi kelsiu į daugiaaukščius. Dar norėjau paklausti - ar laukei kol šeima 10 remu pasieke pletimo?? Ar tiesiog 6-7 remus į daugiaaukštį + vaškuolės?
Dėl vaškuolių nesupratau šiek tiek klausimo - ar lizdinius rėmus ar pusrėmius klausi dėjau iš vaškuolių? Šiaip visus korius dėjau pilnai užsiūtus. Šeimos turėjo po 9 rėmus, tai nereikėjo papildomai plėsti ir palikau devynis su didesniais tarpeliais iš šono, nes netilptų 10. Papildomą aukštą kaip ir minėjau dėjau su užsiūtais koriais.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 18:47

Nagi pagal sena sena paproti lizda plesti vaskuolemis galima tada, kai agrastas prazysta. Uzsirasykite, kad prisimintumete.. Asai, profai daro kaip nori, o jums, pradedantiems tai turetu buti taisykle..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 19:03

kice rašė:Nagi pagal sena sena paproti lizda plesti vaskuolemis galima tada, kai agrastas prazysta. Uzsirasykite, kad prisimintumete.. Asai, profai daro kaip nori, o jums, pradedantiems tai turetu buti taisykle..
Galų gale atsirado, kas sudrausmino jaunus nekantraujančius. Skaitau, kaip jau dabar jiems siūva korius ir nesuprantu. Taip prievartauti bitutes anksty pavasarį, pamaitinant po 200 gr.- dar negirdėjau. Ar nesusidėvės per anksti? Juk anksty pavasarį, kai dar vėsu, motinėlės į ką tik pasiūtus nededa. Į juos bitės prikiša žiedadulkių ir visas naujų korių siūvimo darbas šuniui ant uodegos - naujų gražių korių žiemai ir kitiems metams neturėsite.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 20:07

kice rašė:Nagi pagal sena sena paproti lizda plesti vaskuolemis galima tada, kai agrastas prazysta. Uzsirasykite, kad prisimintumete.. Asai, profai daro kaip nori, o jums, pradedantiems tai turetu buti taisykle..
Žiūriu ir aš kasryt į tą agrastą.pasisodinau po miegamojo langu.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Blakinas
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:19
Užsiregistravo:2011 Geg 16 , 01:13

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 21:00

zilvasss rašė:
kice rašė:Nagi pagal sena sena paproti lizda plesti vaskuolemis galima tada, kai agrastas prazysta. Uzsirasykite, kad prisimintumete.. Asai, profai daro kaip nori, o jums, pradedantiems tai turetu buti taisykle..
Žiūriu ir aš kasryt į tą agrastą.pasisodinau po miegamojo langu.
Dėl agrastu supratau. O kada jis žydi bent preliumenariai pasakykit. Ir dar noriu pasitikslinti, kada mūsų juostoje didysis medunešis prasideda. Kuriam reikia seimas paruosti. Iš to man iškyla klausimas kada jus šeimeles sudarinėjate, kad tiek motinine šeima tiek sudaryta šeimele įgauna galios ir pilnai atidirba per didįjį medunešį? Mano galva gaunasi jai didysis medunešis prasideda apie liepos 10d tai šeimeles reikia sudaryti 40-50 dienu atgal t.y. gegužės 20-30 dienomis. Tai iš kur tokiu metu gauti vaisingu motinu, jai jas gausiu liepos vidury??? Ar tada šeimeles sudarinėjate su lopšeliais?? Tai juk žinoma, kad gegužės mėnesio jai net ir vaisingos motinos - tai jų kokybe po klaustuku, nes pačios geriausios motinos birželio galo liepos pradžios. Žodžiu man krūva klausimu? Gelbėkit.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 21:17

Blakinas rašė: Dėl agrastu supratau. O kada jis žydi bent preliumenariai pasakykit. Ir dar noriu pasitikslinti, kada mūsų juostoje didysis medunešis prasideda. Kuriam reikia seimas paruosti. Iš to man iškyla klausimas kada jus šeimeles sudarinėjate, kad tiek motinine šeima tiek sudaryta šeimele įgauna galios ir pilnai atidirba per didįjį medunešį? Mano galva gaunasi jai didysis medunešis prasideda apie liepos 10d tai šeimeles reikia sudaryti 40-50 dienu atgal t.y. gegužės 20-30 dienomis. Tai iš kur tokiu metu gauti vaisingu motinu, jai jas gausiu liepos vidury??? Ar tada šeimeles sudarinėjate su lopšeliais?? Tai juk žinoma, kad gegužės mėnesio jai net ir vaisingos motinos - tai jų kokybe po klaustuku, nes pačios geriausios motinos birželio galo liepos pradžios. Žodžiu man krūva klausimu? Gelbėkit.
Agrastai,mano juostoj žydės kitą savaitę,tikriausiai.Didysis medunešis prasidės kai sužydės sodai ir pienės,aišku jei nepliaups lietus.Paskui dar gal bus didysis medunešis iš rapsų,pievų,liepų,lipčiaus .Nusakyt datą kada bus didžiausias medunešis,neįmanoma.Šeimelės sudarinėjamos po sodų žydėjimo,tada nelabai kas žydi ir bitės mislina apie spietimą,todėl "nuleist kraują" labai sveika.Tikėtis,kad šeimelė atidirbs ir suneš visą medų nereikėtų,tą ji padarys tik kitais metais,o šiemet gali kokį aukštuką ir prinešt, medaus reikia tikėtis iš pagrindinių šeimų.Motinėlės kokybė nekažnekiek priklauso kokiam mėnesį auginta.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 21:20

zilvasss rašė:
kice rašė:Nagi pagal sena sena paproti lizda plesti vaskuolemis galima tada, kai agrastas prazysta. Uzsirasykite, kad prisimintumete.. Asai, profai daro kaip nori, o jums, pradedantiems tai turetu buti taisykle..
Žiūriu ir aš kasryt į tą agrastą.pasisodinau po miegamojo langu.
Vakar irgi specialiai agrastą tikrinau :lol: . Nežydi - bitės gavo pasiūtus korius. Po savaitės...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 21:32

Romas3 rašė:Juk anksty pavasarį, kai dar vėsu, motinėlės į ką tik pasiūtus nededa. Į juos bitės prikiša žiedadulkių ir visas naujų korių siūvimo darbas šuniui ant uodegos - naujų gražių korių žiemai ir kitiems metams neturėsite.
Romai,
deda puikiai,praejusį sekmadienį sudėtuose traniniuose koriuose kiaušinėliai ir vikšreliai,nors kai kurie koriai nebaigti siūti iki galo.Antroje vasaros pusėje motinėlė nenoriai deda į naujai pasiūtus korius.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Įvadas

2012 Bal 22 , 21:41

Kest rašė:Romai,
deda puikiai,praejusį sekmadienį sudėtuose traniniuose koriuose kiaušinėliai ir vikšreliai,nors kai kurie koriai nebaigti siūti iki galo.Antroje vasaros pusėje motinėlė nenoriai deda į naujai pasiūtus korius.
Kest
Va, va traniniuose.Ir ne dabar pasiūtuose. Ar dabar reikalingi tranai?

Grįžti į