Kasdieniniai darbai

Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 13 , 21:07

pradėjau šeimelių prijungimą prie pagrindinių šeimų ir motinėlių keitimą šiuometėmis.Seną motinėlę surandu ir uždarau narvelyje.Kitą dieną, kai bitės apsiramina ant dugno dedu korpusėlį su šeimele įteškiu keletą lašų melisos eterinio aliejaus ir ant viršaus užkraunu du korpusus su pagrindine šeima.Narvelį su sena motina pašalinu.Sako melisos aliejus rudeniop gali iššaukti plėšikavimą, geriau naudoti česnaką.Man nepasitaikė, gal dėl to, kad prijungiu vakarop arba ryte, kai bitės neskraido.
tinginiai progreso variklis
vaidutis
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lie 30 , 10:49

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 14 , 21:49

O kaip tada šeima su "prieaugliu" eina žiemoti? Kiek aukštų jai paliekama,jei ant dviejų tai kaip sprendžiamas rėmelių mažinimas?
Ar teisingai suprantu, kad primaitinama žiemai tik pagrindinė šeima o "donoras" nea.
Dar norėjau pasiteirauti ar vėlai jungiamos šeima ir šeimelė "technologijos" esmė tikintis gero priėmimo ar paslaptis kitur.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 14 , 23:39

zilvasss rašė:pradėjau šeimelių prijungimą prie pagrindinių šeimų ir motinėlių keitimą šiuometėmis.Seną motinėlę surandu ir uždarau narvelyje.Kitą dieną, kai bitės apsiramina ant dugno dedu korpusėlį su šeimele įteškiu keletą lašų melisos eterinio aliejaus ir ant viršaus užkraunu du korpusus su pagrindine šeima.Narvelį su sena motina pašalinu.Sako melisos aliejus rudeniop gali iššaukti plėšikavimą, geriau naudoti česnaką.Man nepasitaikė, gal dėl to, kad prijungiu vakarop arba ryte, kai bitės neskraido.
Jungiau piešsavaitę tik seną motiną sutraiškiau ir numečiau ant dugno .Jjungiau per meduotą laikrastį ir su melisu aliejumi šeims palikau ziemoti 3 korpusais
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 16 , 15:53

žiemos ant 3 korpusų, pavasarį apatinį nuimsiu.Jeigu spalio pabaiga bus šilta, gal spalį nuimsiu.rudenį kuo vėliau, tuo geresnis motinėlių priėmimas.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 26 , 19:30

Praleidau nuostabią dieną bityne. :leaves: Puikus saulėtas šiltas oras.Bitės ramios kaip belgai.Dūminės beveik nenaudojau.Paruošimas žiemai baigtas.
Surinkau likusias penėtuves.Paskutinį maitinimą sąmoningai darau vėliau apie 20-22d., inverto gavo po 5kg.Apdorojau paskutinį kartą amitraze(taktiku).Baigiau jungti šeimeles prie pagrindinių.Šeimos žiemoti eina stirprios, mano nuopelno čia nedaug.Rugpjūtį buvo palaikomasis medunešis, prisiaugino bičių :ok:
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 02 , 12:55

Tai kiek gi zilvai palikai maisto savo bitelėms žiemai, gal gali vidurkį bendra kaip sakant idomumo dėlei? :)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 02 , 21:25

20 ir daugiau, o pas tave ? Galėtum daugiau parašyt, esi kietas bitininkas. :beer:
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 03 , 11:22

Aš palikau irgi po 20 kilogramų su trupučiu, seniau palikdavau po 25 kilus, bet pagal daugiamečius pastebėjjimus pas mane per žiemą suvartoja apie 14 kilu, tai nusprendžiau, kad ir 20 turėtų pakakti. Praeita žiema , kad ir šalta buvo pakako 20 kg.
Koks čia aš jau kietas bitininkas, yra "dobrai" kietesnių, kad ir patsai. Dabar daugiau parašinėsiu, man visada taip - per aktyvų sezoną nėr laiko prisėsti... :)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 09 , 19:13

smagi dienelė buvo, vasariška.Daliai silpnesnių šeimų iš apačios įdėjau tuščią korpusą, žiūrėsiu kokia įtaka žiemojimui.Nuotraukoje aiškiai matosi, kaip silpnesnė šeima formuoja vertikaliai ištemptą žiemos kamuolį, kraštiniai du koriai tušti, o ant aštuonių bitės per abu korpusus ir dar iš apačios barzda kabo.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 18 , 09:59

Sveiki, daugiaaukštininkai :)
Gal man kas nors galėtų pakomentuoti, nes pirmą žiemą turėsiu su savo daugiaaukščiu aviliu. Situacija: pirmas aukštas 7 rėmai, antras ir trečias pilni. Trečiam aukšte bičių maždaug 6rėmai, antrame 8 rėmai. Pirmo nežiūrėjau. Man susidarė įspūdis, kad turiu dvi atskiras šeimas, bitės kaip ir du atskirus kamuolius buvo suformavusios (perų jau nėra).
Trečias aukštas pilnai užakiuotas maistas, antras - 2 trečdaliai.
Bitės sėdi šiaurinėje pusėje.

Mmmm, čia taip ir turi būti? :think:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 18 , 10:56

vidutinė šeima, visko neaptupia.Peržiemos , nepergyvenk.Gali rasti papelijusių rėmelių pavasarį.Labai svarbu bedugniam aviliui, kad viršus būtų visiškai sandarus ir šiltas.Polistirolas ne mažiau 5cm, dar geriau 7cm.Stogas turi gerai priglusti, kad nesusidarytų šalčio tiltas.Kai kas naudoja papildomai porolono kilimėlį.Pas mane aliuminizuotas putų polietilenas, matosi nuotraukoje.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 20 , 21:42

Zilvai, o jus be dugno ziemai paliekate ar visgi su dugnu. Lauzau sau smegena, istraukti ziemai dugna ar palikti su dugnu. Mano senolis infarkta gautu, jei istraukciau, o man i xocetsia i kolitsia :dontknow: :wasntme:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 20 , 22:13

Sveiki daugiaaukštininkai, noriu pasitarti kas čia galėtų būti: prieš dvi savaites junginėjau šeimas po dvi, viskas atrodo gavosi normaliai, šeimos tupėjo ramiai. O dabar pastebėjau, kad dvi šeimos kažkodėl triukšmauja jau keletą dienų, kad net girdisi stovint kelis metrus nuo avilio. Įtariu, kad jos tikriausiai neteko motinų, ar gali būti kitų priežasčių? Dar turiu atsarginių motinėlių šeimelėse, gal pasiūlyti toms triukšmaujančioms?
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 20 , 23:09

Rolandas30 rašė:Sveiki daugiaaukštininkai, noriu pasitarti kas čia galėtų būti: prieš dvi savaites junginėjau šeimas po dvi, viskas atrodo gavosi normaliai, šeimos tupėjo ramiai. O dabar pastebėjau, kad dvi šeimos kažkodėl triukšmauja jau keletą dienų, kad net girdisi stovint kelis metrus nuo avilio. Įtariu, kad jos tikriausiai neteko motinų, ar gali būti kitų priežasčių? Dar turiu atsarginių motinėlių šeimelėse, gal pasiūlyti toms triukšmaujančioms?
Motinų tos šeimos greičiausiai neturi. Panašių atvejų esu turėjęs. Ne po jungimo, o praėjus keletui dienų ar net savaičių šeima pradėjo triukšmaut. Daviau motiną, taip pat spalio mėnesį. Pavasarį šeima buvo be motinos. Nors yra buvę šurmulio kaip ir be priežasties. Tiksliau taip ir nepavyko išsiaiškint kame kampas. Tokia šeima pasmerkta, pavasarį bus apsikakojus. Siūlyčiau bandyti duoti kitas motinas su visom atsargumo priemonėm.
Ar jungiant buvo palikta po vieną motiną, ar jos negaudytos?
rennyka rašė:Zilvai, o jus be dugno ziemai paliekate ar visgi su dugnu. Lauzau sau smegena, istraukti ziemai dugna ar palikti su dugnu. Mano senolis infarkta gautu, jei istraukciau, o man i xocetsia i kolitsia :dontknow: :wasntme:
Galima pakankinti ir pašutinti. Gal kaip nors ištvers ir su uždaru dugnu. Vardan senolio sveikatos. Bet geriau senoliui pameluoti, o dugną vis dėlto ištraukti :)
Pats turiu keletą šiltų, neištraukiamų dugnų. Juos panaudoju silpnoms šeimoms. Avilys būtinai turi būt pasviręs į priekį, kad išbėgtų kondensatas. Žiemą po tokiu aviliu kabo varvekliai, kartais užšala laka.
P.S. Mano senolis jau beveik dešimt metų pergyvena, kad sušaldau bites, bet infarkto dar nepatyrė
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 20 , 23:33

Floyd rašė: Ar jungiant buvo palikta po vieną motiną, ar jos negaudytos?
Ir tas ir kitas variantas, kur buvo lygiavertės motinos toms daviau pačioms pasirinkti, bet yra šeima kur prastesnės šeimos motina panaikinau ir palikau geresnę. Ar yra buvę, kad triukšmaujanti šeima vėliau pati nurimtų ir būtų normali pavasarį? Ačiū.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 20 , 23:36

Rolandas30 rašė:Sveiki daugiaaukštininkai, noriu pasitarti kas čia galėtų būti: prieš dvi savaites junginėjau šeimas po dvi, viskas atrodo gavosi normaliai, šeimos tupėjo ramiai. O dabar pastebėjau, kad dvi šeimos kažkodėl triukšmauja jau keletą dienų, kad net girdisi stovint kelis metrus nuo avilio. Įtariu, kad jos tikriausiai neteko motinų, ar gali būti kitų priežasčių? Dar turiu atsarginių motinėlių šeimelėse, gal pasiūlyti toms triukšmaujančioms?
Floyd išsamiai atsakė, pridėsiu keletą spėjimų.Vagiliavimas, pateko kirstukas vidun, nesėkmingas varozės gydymas šiose šeimose.Gerai būtų, kad pavasarį parašytum apie tas triukšmaujančias šeimas.Tikrai įdomu.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 20 , 23:38

rennyka rašė:Zilvai, o jus be dugno ziemai paliekate ar visgi su dugnu. Lauzau sau smegena, istraukti ziemai dugna ar palikti su dugnu. Mano senolis infarkta gautu, jei istraukciau, o man i xocetsia i kolitsia :dontknow: :wasntme:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaistinis_valerijonas" onclick="window.open(this.href);return false;
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 20 , 23:42

zilvasss rašė:
Rolandas30 rašė:Sveiki daugiaaukštininkai, noriu pasitarti kas čia galėtų būti: prieš dvi savaites junginėjau šeimas po dvi, viskas atrodo gavosi normaliai, šeimos tupėjo ramiai. O dabar pastebėjau, kad dvi šeimos kažkodėl triukšmauja jau keletą dienų, kad net girdisi stovint kelis metrus nuo avilio. Įtariu, kad jos tikriausiai neteko motinų, ar gali būti kitų priežasčių? Dar turiu atsarginių motinėlių šeimelėse, gal pasiūlyti toms triukšmaujančioms?
Floyd išsamiai atsakė, pridėsiu keletą spėjimų.Vagiliavimas, pateko kirstukas vidun, nesėkmingas varozės gydymas šiose šeimose.Gerai būtų, kad pavasarį parašytum apie tas triukšmaujančias šeimas.Tikrai įdomu.
Gerai, dar bandysiu paduoti toms šeimoms motinas ir pavasarį parašysiu kuom baigėsi. :)
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 21 , 09:10

Rolandas30 rašė:Ir tas ir kitas variantas, kur buvo lygiavertės motinos toms daviau pačioms pasirinkti, bet yra šeima kur prastesnės šeimos motina panaikinau ir palikau geresnę. Ar yra buvę, kad triukšmaujanti šeima vėliau pati nurimtų ir būtų normali pavasarį? Ačiū.
Klausiau todėl, kad vis tik jungiant nepagavus motinų pagal mano statistiką priėmimas būna blogesnis. Dėl nusiraminimo paguost nelabai galiu, čia tuo atveju jei motinos vis dėlto yra. Tokios triukšmadarės kartais laikinai aprimsta, bet po kurio laiko vėl pradeda ūžti. Šioks toks raminimo būdas - tokią šeimą laikyti šalčiau.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Spa 21 , 17:41

zilvasss rašė:
rennyka rašė:Zilvai, o jus be dugno ziemai paliekate ar visgi su dugnu. Lauzau sau smegena, istraukti ziemai dugna ar palikti su dugnu. Mano senolis infarkta gautu, jei istraukciau, o man i xocetsia i kolitsia :dontknow: :wasntme:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaistinis_valerijonas" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :chi: :lol:
OK, nuvaziuosiu ir istrauksiu. Bent jau turesiu kam kalte suversti, jei kas netaip :dance:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...

Grįžti į