Kasdieniniai darbai

Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 05 , 11:54

Aha, aš jau matau save besiknisančią per du korpusus ieškant senosios... Nu linksma bus... :dance:
Idėja su kreida labai gera. Tik kokios spalvos kreidą naudoti? :lol: :dance:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 05 , 15:27

nelabai bites spalvas skiria :) Svarbu, kad butu sviesi spalva - balta, geltona :lol:
O del motineles paiesku - uzuojauta tau.. Turesi ka veikti : :dance:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 05 , 18:10

rennyka rašė:Aha, aš jau matau save besiknisančią per du korpusus ieškant senosios... Nu linksma bus... :dance:
Idėja su kreida labai gera. Tik kokios spalvos kreidą naudoti? :lol: :dance:
Nu, Rennyka, korpuse motinėlę surast zaprasta. Nuėmei ir pastatei ant avilio stogo ir ieškok, kitą aukštelį ant kito ir kapt......
Dėl spavlvos rodyklei - reikėtų nepamiršti ir mėlynos....
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 05 , 22:04

rennyka rašė:Sveiki, patarkite, ka?
Situacija. Pirmi du korpusai šeima su sena motina (pernykštė, bet lietuviška dvorniaga). Grotelės, trečias korpusas - medaus magazinas. Virš jo lenta su nepraeinamu sieteliu, laka ir du korpusai su šiūmete karnikine motina. Noriu sujungti šeštadienį šias šeimas, bet kadangi to nesu dariusi niekada tokio tipo aviliuose, norėčiau bent teoriškai žinoti, kaip tą daryti.
Kaip sakoma, idėjos welcome :wasntme:
Kai buvau jaunas ir skubėdavau anksti jungti šeimas, prarasdavau daug motinų. Su jungimu idealu būtų palaukti rugpjūčio pabaigos. Dabar reikėtų medaus korpusą pašalinti, jo vieton maitintuvę, jaunajai šeimelei taip pat. Tegul dirba dvi motinos ir priaugina žiemai daugiau bičių. Motiną surasti pamaitintoj šeimoj bus 10 kart lengviau, liks keletas rėmukų su perais (dažniausiai viduryje), ant jų ir bus motina. Jaunosios priėmimo tikimybė rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžioje 99%. Šiuo metu už sėkmę duočiau kokius 60-70%.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 05 , 22:49

kažkad Krisčiūnas parašė kad bitės skiria geltoną ,baltą ir šviesiai mlyną spalvą- tuo ir dabar tikim....aklai... :dontknow:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 05 , 23:04

nu netiesa, kad as nesu maciusi motineles :) Tikrai esu, ir rankoj esu laikiusi, ir gaudziusi virs pagalves papildomas spietimes esu :) Va ant koriu - gal pora kartu maciau..
O specialiai ieskot nematau reikalo - jos beveik visos pas mane paciu biciu augintos, i veislines nekeisiu. Tai kam ieskot? Stengiuosi, kad bent kas 2 metus spieciu isleistu, atsinaujintu :)
Jei reikalai prispirtu, tai tektu kazkokia technologija atkalti.. Mano mama sako -paprasta motinele surasti, ziurek, kuri su skarele- ta ir bus motinele :lol: :dance:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 05 , 23:15

a mat kaip...o aš vis su kepure ieškau---todėl ir nerandu :dontknow: :shame: , žiūriu atmetus mudviejų kardinaliai skirtingą ideologiją-- bitininkavimo tikslai ir metodai sutampa :gANDb:
iš anksto persiprašau Renykos (žinau kad užsitrauksiu jos rūstybę), skaitau jos nuotykius ir galvoju "neturėjo boba bėdos-tai nusipirko paršelį" ;) , kita vertus reikia judėti į priekį...
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 11 , 17:54

Kokiais darbais dabar apsikrovę musų "profai" interesna :beer:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 11 , 19:02

grybauju rytais ;)
Bityne:dieną nuiminėju viršutinį korpusėlį su medaus likučiais ir groteles.Keletą šeimų gydau vienais vaistais nuo varozės, keletą kitokiais.Sudėjau porėmius, žiūrėsiu nuo kurių geriau erkės kris.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 14 , 13:18

Ne į tema, bet :) ar grybų daug yra ir kokių? :)
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 15 , 06:10

:o o as laukiu virziu medaus :lol:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 15 , 09:13

zenonasvez rašė::o o as laukiu virziu medaus :lol:
Zenonai,
tokiuose virzynuose tikrai sulauksi :lol: .Grazu paziureti.Ar virziai kiekvienais metais skiria nektara?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 15 , 19:50

vinipux rašė:a mat kaip...o aš vis su kepure ieškau---todėl ir nerandu :dontknow: :shame: , žiūriu atmetus mudviejų kardinaliai skirtingą ideologiją-- bitininkavimo tikslai ir metodai sutampa :gANDb:
iš anksto persiprašau Renykos (žinau kad užsitrauksiu jos rūstybę), skaitau jos nuotykius ir galvoju "neturėjo boba bėdos-tai nusipirko paršelį" ;) , kita vertus reikia judėti į priekį...
Matai, vini, esu labai azartiškas žmogus ir mėgstu adrenaliną. Kartais kyla minčių, kad prisidirbau, betkažką naujo visada reikia išbandyti. Nesigailiu.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 16 , 17:36

zenonasvez rašė::o o as laukiu virziu medaus :lol:
Kaime kur laikau pagrindini bityną irgi yra nemažai viržynu, bet tokiomis sausromis vargu ar iš ju ko nors išskyrus žiedadulkių sulauksim, nes daugiausiai bičiu ant viržiu mačiau melioraciniame griovyje kur yra drėgmes, o kur sausa beveik ir nelanko, bet bitės ant viržiu vystosi kaip pavasari, motinos labai aktyviai pradeda dėti kiaušinėlius :)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgp 16 , 23:21

Džūkijoje tokia sausra,kad bitynas prie viržyno.o bites į viržius neina .18 val pradėjo smarkiai lyti ir pasipylė kruša .Kelyje Druskininkai -Seirijai automobiliai stojo į kelkraštį,kad neišdaužytų stiklų
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 01 , 11:21

maitinu, gydau šeimas nuo varozės.Tikrinau, juostelės akrinatrino , fliuvalinato pagrindu mažai efektyvios.Jau antrą kartą dariau apdorojimą armitraze.Po savaitės apdorosiu vėl.Erkėtumas siaubingas, dar nesu turėjęs tokių apkrėstų bičių, įpatingai dviejuose skyriuose kur aplink yra kiti bitynai.Praeitais metais rimtai gydžiau ir pavasarį padariau kontrolę.Erkių pavasarį iškrito 0-2 šeimai.
Pirmą porciją sirupo padariau parūgštinto su jonažolės ištrauka profilaktikai nuo nozematozės.300kg sirupo/900gr džiovintos jonažolės iš Nemuno lankų.Pamaitinau ir savaitę nedaviau nieko, kad šitą valgytų.Teisingiau būtų kas vakarą po 200gr įpilt šeimai, bet nebuvo kada :(
tinginiai progreso variklis
Se
Sergijus

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 01 , 17:55

Iš kur,čia,bus kada-tooooookį haremą,"oligarchui","prižiūrėt" reikia... :think: :chi:
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 01 , 18:00

Savaitgali dariau gydymo kontrole, tai po 6 paru kai uzdetas gabonas iskryto po 30-40 erkiu, manau dar tiek sulauksiu, nes dar turi peru...Po gabono dar pabandysiu apdoroti mitaku :(
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 01 , 18:36

zilvasss rašė:maitinu, gydau šeimas nuo varozės.Tikrinau, juostelės akrinatrino , fliuvalinato pagrindu mažai efektyvios.Jau antrą kartą dariau apdorojimą armitraze.Po savaitės apdorosiu vėl.Erkėtumas siaubingas, dar nesu turėjęs tokių apkrėstų bičių, įpatingai dviejuose skyriuose kur aplink yra kiti bitynai.Praeitais metais rimtai gydžiau ir pavasarį padariau kontrolę.Erkių pavasarį iškrito 0-2 šeimai.
Pirmą porciją sirupo padariau parūgštinto su jonažolės ištrauka profilaktikai nuo nozematozės.300kg sirupo/900gr džiovintos jonažolės iš Nemuno lankų.Pamaitinau ir savaitę nedaviau nieko, kad šitą valgytų.Teisingiau būtų kas vakarą po 200gr įpilt šeimai, bet nebuvo kada :(
Va su tomis normomis man irgi neaišku. Aš ūkiškai, išviriau sirupo iš 20 litrų ir 30 kilų, paėmiau glėbelį jonažolės žolės, išviriau jas 2 litruose vandens iš supyliau į sirupą. Viską atidaviau vienu rozu - susinešė į korius. Sirupas buvo gražiai raudonas.
Klausimas, žiemą koriuose su žolėmis esantis sirupas turi poveikį, t.y. nesibaigia tas žolynų poveikis po kurio laiko? Nes aš dar gerai pelynais primaitinu, ir česnakais, o bovytis po kelis šimtus gramų neturiu jokių galimybių.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Rgs 01 , 20:17

o koks čia ūkiškumas-40litrų brogos 8 šeimoms?? po 5litrus kelmeliu...na tai čia tik sausam buterbrodui užsigert :dontknow:
o gal aš neteisingai supratau- šitas kiekis vienai šeimai?

Grįžti į