Bičių maitinimas

vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19
Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 16 , 22:17

grb Vidmantai- siurblys "kama" manau netiks,be to jis bijo vandens, reikia panardinamo drenazinio arba fekalinio siurblio ,imesit i 200 ltr. statinę ir tegu maišo- siurblių vidutinė kaina apie 150 lt. (klausimas pamastymui 'o gal tiktų mažesniam kiekiui ir vibracinis siurblys)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 16 , 23:04

paleidau naują aparatą :dance: 300l medaus nusodintuvas + baseino siurblys.Srovė stipri, šlangą lauk meta.Reiks fiksatorių padaryti.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 16 , 23:31

zilvasss rašė:paleidau naują aparatą :dance: 300l medaus nusodintuvas + baseino siurblys.Srovė stipri, šlangą lauk meta.Reiks fiksatorių padaryti.
Pajunk žarnas atvirkščiai, kad padavimas būtų į statinės dugną. Tuomet srovė kels cukrų nuo dugno.. Šiaip mintis- labai stipri... :ok:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 18 , 09:55

vinipux rašė:bičių patriarchas rekomendavo (jei neklystu) santykį 1 prie 1,5- dabar žiuriu Liuka ir Rolandas daro sirupą 1 prie 2. klausimas--kur iškapstyti tiesos grūdą? :dontknow:
tai kaipgi ten su tuo invertu-kas naudojot paskleiskit informaciją, ir kaip ten su tais inverto kilogramais?, gerai pavarčius forumą- Trano buvo irodyta kad invertas apsimoka:
paskaičiuokim kilmingieji kurmiai : kiauliaviedris inverto- 54 lt,(trys kg medaus)-nedaug,-pirksiu. bet devynios šeimos-tai jau daug- nepirksiu..... (medus tai dar palovyje -neparduotas, ir aplamai ar bus parduotas) ;)
Vini,
zvilgtelk i Wilaros puslapi.Tokios kainos,kuria tu nurodai,jau nebera.Ten yra pateikta ir efektyvumo lentele,lyginant sirupa su invertu.Bandziau atlikti savo skaiciavimus,tai nedaug jie skyresi,isskyrus cukraus kaina.Is biciuliu supratau,kad galima isigyti zymiai pigiau,negu jie naudoja skaiciuoteje.
Apart ekonominiu sumetimu,kodel pasirinkau inverta,dar ivertinau keleta aspektu,kurie gal ir tau bus naudingi:
-Pirma.Nesu salininkas,kad seima rudeni reikia nudrozti iki paskutinio kilogramo,juolab,kad pas mane nera rudeninio medunesio nei is virziu,nei lipciaus ir bitutems paimti ziema medu,neturetu buti problemu.Tai reiskia,kad maziau reikia maitinti.
-Antra.Medunesis pasibaigia su liepu zydejimu,tai,kad greiciau pradeti gydyti seimas,lizdus tvarkau rugpjucio pradzioje.Tai reiskia,kad lyg siol bites kazkiek atsinesa nektaro.Jei ne kaupimui ziemai,tai,bent peru maitinimui siuo metu,o tai reikia maziau inverto.Tuo paciu galvoju,kad naturalus medus ziema tikrai nepamaisys.
-Trecia.Skaitydamas Foruma supratau,kad yra dvi nuomones,kaip rudeni maitinti seimas.Viena,kad iskarto ir gausiai,kita,kad po truputi ir taip skatinant seimas siuo laikotarpiu auginti perus.As pasirinkau antra varijanta.Tai reikstu,kad kas antra diena as tureciau virti sirupu po 6 litrus ir taip visa rugpjuti.Apart laiko sanaudu,uzprogramuotas konfliktas su seimininke,del konkurencijos virtuveje :lol:.Gal but isvirus didesni kieki galima ir ilgiau sandeliuoti,bet viena karta islaikiau dvi paras vesiai,bet man pasirode,kad jis vistiek praruges.Taip maitindamas,skatinu bites,kazkiek pacioms ieskoti nektaro.
-Ketvirta.Tai svarbiausia :lol: .Pirkdamas inverta,apsirupinu nemokama tara, medui sandeliuoti :lol:.Siemet jos daug neprireike,na bet kitais metais...
Tokie butu mano argumentai.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Do
Donatas85

Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 18 , 17:00

Nemokama tara tai tikrai neapsirupinsi, nes uz ta kibira jie 9 litus uzsimeta kainos
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 18 , 20:51

ačiū Kestui už pamastymus..kontraargumentų turiu daug... ką reklamuoja vilara dėl cukraus kiekio (chmm :dontknow: reklama yra reklama),dėl paliekamo medaus-tvirtai tau pritariu -pirmus trejis metus praktiškai bičių nemaitinau, deja pernai ir šimet lizduose labai mazai medaus,
ekonomija ryškiai inverto nenaudai
patogumas -inverto naudai, beje jeigu galima cukrų ištirpint šaltam vandeny (apie ką niekada nesusimasčiau)- invertui pliuso neberašyčiau
vienas rimtas argumentas inverto naudai-tai galimybė maitinti spalio mėnesį.
laukiu nesulaukiu korifėjų atsiliepimų apie invertą -kas yra maitinę ,berods Kicė buvo užsiminusi -kad inverto deka bitelės pritrūko maisto
tiesa dėl kibiriuko- labai šauniai marti šimet jame raugino agerkus :chi:
rolandas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:2009 Gru 01 , 23:12

Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 18 , 21:40

maitinant cukraus sirupu,gaunasi pigiau 10lt vienai seimai.Wilaros reklama manau biski klaidinga.Ir cukru galima pigiau nupirkti ir buklete paskaiciuota idomiai.Man atrodo ten nurodyta sirupo kaina 2,80lt,o juk is kilogramo cukraus gaunasi gaugiau kaip litras sirupo.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 19 , 00:10

Pernai visas bites maitinau invertu,po 10kg šeimai.Maisto užteko.Tris šeimas įtariau badaujančias,bet bereikalo pūškavau per pusnis su sirupėliu,turėjo jos to maisto. :)
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 19 , 08:51

Liuka rašė:Pernai visas bites maitinau invertu,po 10kg šeimai.Maisto užteko.Tris šeimas įtariau badaujančias,bet bereikalo pūškavau per pusnis su sirupėliu,turėjo jos to maisto. :)
Gal labiau 10 ltr, o ne kg? Bent jau aš kai maitinu invertu tai suverčiu visą kibirą šeimai, tai gaunasi ~14 kg arba ~10 ltr. Ir net šią žiemą nepastebėjau, kad maisto būtų trūkę. Tiesa, palieku ir medaus, nors šiemet žadu iki minimumo sumažinti medų žiemai, nes pavasrį randu pasikristalizavusio maisto (foto kažkur forume esu įdėjęs).
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių maitinimas

2010 Rgp 19 , 19:17

Tuo invertu gal ir patogu maitinti, nesu bandęs. Aš mat senobinių pažiūrų. Be to, Utenoje nenusipirksi to inverto, o važiuoti į Prienus.... tai "bratka" - kaina smagiai pakils. Va jei atvežtų, kaip avilus, Europos paramos, tai būtų OK. Vėl kaina bus kita. Bet čia tik pamąstymas. Šiandien pirmą maitinimą baigiau, pradėjęs vakar, šiandien jau lietui lyjant... Nelabai gera krosnis kūrent lyjant - po dideliu skėčiu..... Bet pastebėjau - nelabai noriai ima sirupą kai kurie skyriai, na žiūrėjau tik po nakties, gal paims....., be to jau smarkiai atvėso oras.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Bičių maitinimas

2010 Gru 31 , 08:38

http://www.mano-bites.lt/posting.php?mo ... f=33&t=852" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaip jums toks maitinimo būdas? Žr. 6 minutę. Kalba apie naujai sudarytų šeimų skatinamąjį maitinimą.
Vartotojo avataras
ceslovas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:50
Bitininkavimo stažas:18
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 22:33

Re: Bičių maitinimas

2010 Gru 31 , 08:48

Floyd rašė:Kaip jums toks maitinimo būdas? Žr. 6 minutę. Kalba apie naujai sudarytų šeimų skatinamąjį maitinimą.
Jaučiu , kad jis tinka tik sausio pirmosios rytą :lol:
P.S. pas mane atsidaro tik tuščia skylė ekrane . Gerų Naujųjų Metų ! :beer:
Vartotojo avataras
skystis
Patyręs narys
Aviliai:nedaugiabuciai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:94
Užsiregistravo:2011 Sau 30 , 23:19

Re: Bičių maitinimas

2011 Kov 28 , 00:55

Ir man kilo klausimas apie toki maitinima rasta internete, ilindau uzklaust ir radau kad Floyd jau sia tema uzvedes,taciau atsakymu ner, taigi kaip cia is tiesu yra? taip galima is "slojnikelio" maitint tiesiog pastatant prie avilio?
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Bičių maitinimas

2011 Kov 28 , 08:46

skystis rašė:Ir man kilo klausimas apie toki maitinima rasta internete, ilindau uzklaust ir radau kad Floyd jau sia tema uzvedes,taciau atsakymu ner, taigi kaip cia is tiesu yra? taip galima is "slojnikelio" maitint tiesiog pastatant prie avilio?
vienas bitininkas jonavoje bites maitina lauke pastates kibirus su sirupu ir pridejas siaudu , bet aplink ji niekus nelaiko biciu :zzz: bet nemanu kad tai gera mintis :nope: juk taip skatinamas vagiliavimas :stop:
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Bičių maitinimas

2011 Kov 28 , 09:54

juk taip skatinamas vagiliavimas
O kam gi vogti, jeigu visoms to gero užtenka ir nevagiant?!
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Bičių maitinimas

2011 Kov 28 , 11:00

skystis rašė:Ir man kilo klausimas apie toki maitinima rasta internete, ilindau uzklaust ir radau kad Floyd jau sia tema uzvedes,taciau atsakymu ner, taigi kaip cia is tiesu yra? taip galima is "slojnikelio" maitint tiesiog pastatant prie avilio?
Negalima nei is "slojnikelio", nei is kibiro maitinti pastacius salia avilio, negalima nei is koriu maitinti ar duoti juos islaizyti, pastacius salia avilio. Tai sukelia plesikavima, prisaukiamos svetimos bites, kurios gali uznesti ligu ir gali maisto imti ieskoti ir pas silpnesnes seimeles. Nebuna taip, kad visoms uztenka. Kas avilyje, bitei yra jos, jos seimos, o kas lauke,-visu. Bet isismaginusios i ta plesikavimo nuotaika, kai maistas lauke pasibaigs gali isimesti i kokia seima. Ir nebuna taip, kad aplinkui niekas nelaiko biciu.Taip tiesiog nebuna, jei negyvenam saloje, kalnuose ar stepeje. Visada kazkur yra biciu, jei to ir nezinom.
Vartotojo avataras
Vaidas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:80-90
Bitininkavimo stažas:17
Bičių rasė:Karniko, bakfasto
Pranešimai:296
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:42

Re: Bičių maitinimas

2011 Kov 30 , 00:18

Kaip papildomai pamaitinti bites pavasari daugiaasskciam, neuzdejus penetuves (kaip kazkur minejau rudeni maitinu bites uzdejes auksta su iklotu celofanu, pavasari to nenoreciau daryt).
Dedu pernyksti medaus kori (atakiuota per plastaka dydzio). Bet man tas budas nepatinka. Gal kas kaip patarsite?
Cia kalba eina apie si meta, kai dar saltoka, o bitynas ne salia namu.?

Kandi tesla, tai isploti galima plonai ir uzdeti stoga. Bet kaip su sirupu ir medumi?
8-674 84149 vaidasbki@gmail.com
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Bičių maitinimas

2011 Kov 30 , 09:59

manau sitas tiktu

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02

Re: Bičių maitinimas

2011 Kov 30 , 22:40

pamaitinus šaltesniu oru, labai suaktyvėja bitės. Man tas nelabai patinka, kad būriu verčiasi iš avilio. Gal turit kokį sprendimą kaip jas pristabdyt?
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Bičių maitinimas

2011 Kov 30 , 22:45

alvydas1 rašė:pamaitinus šaltesniu oru, labai suaktyvėja bitės. Man tas nelabai patinka, kad būriu verčiasi iš avilio. Gal turit kokį sprendimą kaip jas pristabdyt?

verziasi jos ir nemaitintos, kai dejau kandi buvau pabuciuotas kaip reikiant :E

Grįžti į