Kasdieniniai darbai DADANUOSE

rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20
Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 02 , 13:51

rennyka rašė:Man senukas visada tą pasaką seka, kad va pranešiojau čebatus 25 metus, atidaviau sūnui, tai tas per du metus sunešiojo
Nieko nuostabaus ,kad sunešiojo.Juk per 25m.siulai supuvo.Taip kad sunus nekaltas. :lol:
Šeip šia patarle mano tėvukas man mėgdavo taikyt.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 02 , 15:15

kice rašė:Nu nesiskusk cia Zilvinai :) Prisilietei prie megejiskos bitininkystes truputi :) Megeju daug sunkiau buti, nei profu, ar ne? :lol: :dance:
Gaila, aisku, kad bites ne grynos vietines buvo, o jau misrunes :bee ... bet kas yra dumine irgi prisiminei? :lol:
mėgėju irgi kadaise buvau, prasmirdusių šimtasiūlių vatinkų nenaudojau.Vemt verčia nuo tokių "mėgėjų".Mėgėjas gali daugiau laiko skirt savo pomėgiui ir labai gražiai sutvarkyt avilius ir aplinką.Dūminę naudojau mažai, kadangi dumplėse buvo didžiulė skylė, pūsk nepūtęs :'( laimei bitės turėjo karnikos kraujo, be to ką tik išsiritusios iš perų likučių.
tinginiai progreso variklis
abrutis
Patyręs narys
Aviliai:dadano , T- 19 - 23 vnt.
Bičių šeimų skaičius:66
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:342
Užsiregistravo:2009 Sau 27 , 00:15

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 03 , 22:53

Penkmetyje kartą naudinga tokius avilius patvarkyti: ugdosi kantrybė ir ištvermė. Žymiai geriau pats tvarkymas įsimena. Prisiminsi ir po kelių metų, kai vietoj planuoto pusvalandžio užtrukai pusdienį ir tai ne viską padarei. O ir papasakot yra ką. Tvarkydamas tokius avilius aš žymiai geriau įsimenu, kur jie buvo ir kas jų savininkas. Žodžiu, tvarkant tokius avilius lieka žymiai daugiau prisiminimų. O tai jau turtas. :lol:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 28 , 23:34

Sveiki,
šiandien,kaip ir baigiau sezoną,kurį galėčiau palyginti su vaikiškom kelnėm-trumpas ir sušiktas.Iš šeimos gavosi 35 kg.Tikiuosi sekantys tokie metai bus negreit.Sudėjau varostopą,nuo antradienio pradedu maitinimą.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Se
Sergijus

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 28 , 23:53

Kest rašė:Sveiki,
šiandien,kaip ir baigiau sezoną,kurį galėčiau palyginti su vaikiškom kelnėm-trumpas ir sušiktas.Iš šeimos gavosi 35 kg.Tikiuosi sekantys tokie metai bus negreit.Sudėjau varostopą,nuo antradienio pradedu maitinimą.
Kest
Kest - a pasiutai?? :o Aš,da meduvių nenurinkau,o tu jau maitinti ruošiesi??? :o :o

Chebryte,man rodos,jog Kest po reanimacijos,žiauriai pasikeitė... :wasntme:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 29 , 00:24

Sergijus rašė:Kest - a pasiutai?? :o Aš,da meduvių nenurinkau,o tu jau maitinti ruošiesi??? :o :o

Chebryte,man rodos,jog Kest po reanimacijos,žiauriai pasikeitė... :wasntme:
Sergijau,reanimacija ,kaip tik padėjo objektyviau verinti realijas.Jeigu tavo bitynas ne prie grikių,galėčiau lažintis,kad resursai magazinuose kasdien mažėja.Pas mane lizduose perai ir duonelė,medaus nulis.Vienam magazine radau apie trisdešimt traninių dengtų perų.Juose radau vienuolika erkių.Per rugpjūčio mėnesį erkių skaičius sudvigubėja,tai dėl kelių lašų nektaro aš joms to malonumo nesuteiksiu.Nenorėčiau,kad ir mano bitukės pavasarį atsidurtų reanimacijoj.Be to į mane lygiuotis nereikėtų,draustinio specifika.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 29 , 09:15

Kest rašė:Sveiki,
šiandien,kaip ir baigiau sezoną,kurį galėčiau palyginti su vaikiškom kelnėm-trumpas ir sušiktas.Iš šeimos gavosi 35 kg.Tikiuosi sekantys tokie metai bus negreit.Sudėjau varostopą,nuo antradienio pradedu maitinimą.
Kest
Kest iš lizdu medaus neimsi?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 29 , 20:49

rob3123 rašė: Kest iš lizdu medaus neimsi?
Rob,lizduose medaus nedaug ir tai tuose koriuose,kuriose buvo galima imti,yra perai.Tai tikriausiai džiugiausia mano naujiena,nes šeimos stiprios,daug perų,tai atrodo žiemosim neblogai.Likęs medus bus sunaudotas perų auginimui.Medaus naudoti savo tikslam nebegalėsiu,nes yra sudėtas Varostopas.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 29 , 22:47

Kest rašė: Likęs medus bus sunaudotas perų auginimui.Medaus naudoti savo tikslam nebegalėsiu,nes yra sudėtas Varostopas.
Kest
pasmane irgi panaši situacija ir kas yra lizduose galvojau palikt.Malonu buvo iš turinčio didesne patirti tokia veiksmu seka išgirst.Tik tai galvojau pradėt daryt keliom savaitėm vėliau.Pasmane bitės kažka dirba ir skraido tik nežinau ar atsineša kažka :think:
turbut reiks kišt venteliacini aukšta ir po truputi ruoštis kitam sezonui.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 29 , 22:55

dadano aviliui kisi ventiliacini auksta? :o Cia kokia nors naujove, ar ne i ta skyreli parasei? :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 14 , 09:24

Su vienu jaunu bičiuliu diskutavome apie spietybines bičių nuotaikas,ir efektyviausius būdus,kovoje su spiečiais.Anas šventai įtikėjęs,kad pats efektyviausias būdas,tai šeimas dalinti pusiau ir jeigu neplėsti bityno,tai vėlai rudenį jas sujungti.Bandžiau išaiškinti,kad taip išdraskęs šeimą,stiprių šeimų pagrindiniam medunešiui neturėsi,arba prieš pagrindinį medunešį,turi jas vėl sujungti.Ta šeimos dalis,kuri liko su jauna motina(gal lopšelis,gal nevaisinga),stiprėti pradės tik medunešio pradžiai ir naudos iš jos,medaus prasme,jokios.Šeima su senaja motina,taip pat stipriai nukraujavusi ir gerais rezultatais taip pat nesublizgės.Lengva susigaudyti,kai turi pasidaręs grafiką ir aiškiai matosi,ko gali tikėtis per pagrindinį medunešį iš tokių šeimų.Todėl manau,reikia ieškoti efektyvesnių būdų(medaus kiekio prasme),kaip kovoti su spiečiais,nei šeimas,dalinant pusiau.
Kest
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 14 , 16:16

Šiemet birželio pradžioje iš labai stiprių šeimų atiminėjau po 2-4 rėmus su perais ir bitėmis atsarginių šeimelių sudarymui. Tos šeimos nespietė ir medaus vasarą daug davė , nors kai kurios ir turėjo jau lopšelius su kiaušinėliais. Toks būdas reikalauja daug darbo, be to ir pora motinėlių perus atimdamas neapsižiūrėjęs atėmiau iš pagrindinių šeimų. Kita vasarą svarstau gal reiktu bičių perteklių atiminėti iš meduvių ar koštuvį naudoti, ar silpnesnes šeimas laikyti. Galima beveik ir be spiečių bitininkauti: lizdus tvarkai rugsėjo viduryje ,sekančiais metais jos būna silpnesnės, subręsta vėliau. Gal reiktų riboti motinėlių darbą, kad nebūtu super galingų šeimų.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 14 , 16:48

Duona rašė: Galima beveik ir be spiečių bitininkauti: lizdus tvarkai rugsėjo viduryje ,sekančiais metais jos būna silpnesnės, subręsta vėliau.
O kaip tada su pavasariniu medunešiu?Tada principe reiktų jo atsisakyti.Aš to negalėčiau daryti,nes birželio pirmai suku 25 kg medaus ir esu suinteresuotas,kad šeimos pavasarį būtų kuo stipresnės.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 14 , 17:26

Kest rašė:Su vienu jaunu bičiuliu diskutavome apie spietybines bičių nuotaikas,ir efektyviausius būdus,kovoje su spiečiais.Anas šventai įtikėjęs,kad pats efektyviausias būdas,tai šeimas dalinti pusiau ir jeigu neplėsti bityno,tai vėlai rudenį jas sujungti.Bandžiau išaiškinti,kad taip išdraskęs šeimą,stiprių šeimų pagrindiniam medunešiui neturėsi,arba prieš pagrindinį medunešį,turi jas vėl sujungti.Ta šeimos dalis,kuri liko su jauna motina(gal lopšelis,gal nevaisinga),stiprėti pradės tik medunešio pradžiai ir naudos iš jos,medaus prasme,jokios.Šeima su senaja motina,taip pat stipriai nukraujavusi ir gerais rezultatais taip pat nesublizgės.Lengva susigaudyti,kai turi pasidaręs grafiką ir aiškiai matosi,ko gali tikėtis per pagrindinį medunešį iš tokių šeimų.Todėl manau,reikia ieškoti efektyvesnių būdų(medaus kiekio prasme),kaip kovoti su spiečiais,nei šeimas,dalinant pusiau.
Kest
Oi, tik nepieškit tokių grafikų,šiemet jis gal ir pasiteisino,bet esu tikra,kad kitiems metams ir dar kitiems visai netiks.O man jis netiko jau ir šiemet,nes liepos pradėjo žydėt tik po joninių, o be liepų daugiau nelabai kas ir buvo.Reikėtų pamiršt tokį reiškinį kaip pagrindinis medunešis,gal jis kažkada ir buvo,kai bitininkai medų sukdavo vieną kartą metuose.Dabar yra kaip ir trys medunešiai:pirmas- pavasarinis-sodų,pienių,antras prasidedant avietėm ir tęsiasi iki liepų žydėjimo ir trečias -liepos,pievos.Vienais metais pagrindiniu būna vienas,kitais metais kitas,čia jau kaip gamta surikiuoja.Jaučiu kitąmet pagrindinis bus pavasarinis,nes seniai jau buvo :) Čia aš rašau apie laukinių ganyklų medunešius,su rapsais kas kita.Taigi prisiaugint bičių darbininkių reikia nuo ankstyvo pavasario,nes niekas nežino kuris tas medunešis bus pagrindinis.Su spietimu susitvarkyt galima tik turint nespietlias šeimas ir sudarinėjant šeimeles po sodų žydėjimo.
Kest,Jum šiemet buvo derlingi metai,ko linkiu ir kitais,bet...tokie gal būvo pirmą ir paskutinį kartą.Nelinkiu to,bet taip būna.Galit piešt grafikus,sudarinėt schemutes,bet bitininkavimo neįsprausit į jokius rėmus,nes jis daug priklauso nuo gamtos.Prasidės lietūs per pagrindinį Jūs medunešį ir nuplauks visos pastangos,priaugintos krūvos bičių suvalgys ir tą anksčiau suneštą medų.Ar gerai būtų ar blogai visada reikėtų atsimint tą posakį "visada taip nebus" :)
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 14 , 17:58

Na, Liuka, kaip visada - LIUKA.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 15 , 14:26

Liuka rašė: Oi, tik nepieškit tokių grafikų,šiemet jis gal ir pasiteisino,bet esu tikra,kad kitiems metams ir dar kitiems visai netiks.O man jis netiko jau ir šiemet,nes liepos pradėjo žydėt tik po joninių, o be liepų daugiau nelabai kas ir buvo.
Liuka,
grafikas medaus neneša,tai tiesa.Bet bitininkas turėtų žinoti visus ciklus,kada jam geriausia turėti maksimalų bičių kiekį,ar kada sudarinėti šeimeles.Esu įsitikinęs,kad jūs tai darote iš atminties.Man,kad susivokti,kada ir ką reikia daryti,padėjo šis grafikėlis.Prie jo,aišku turėtų būti ir žydinčių augalų grafikas,bet čia jau mano,kaip kompiuterasto problemos :lol: .Kol kas tai darau ant popieruko.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 15 , 20:45

Dabar yra kaip ir trys medunešiai:pirmas- pavasarinis-sodų,pienių,antras prasidedant avietėm ir tęsiasi iki liepų žydėjimo ir trečias -liepos,pievos.
Liuka, pamiršote paminėti dar vieną medunešį, tai medunešį iš rapsų :chuckle (nebent apie jus niekas tos kultūros nesėja). Man šiemet liepų medų stipriai "pašviesino" nepertoliausiai apsėtas rapsų laukas. Gavosi liepų/rapsų medus. Nežinau, ar tai gerai, ar tai blogai toks mišinys, bet medaus buvo tikrai nemažai.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 15 , 22:30

leo rašė:
Dabar yra kaip ir trys medunešiai:pirmas- pavasarinis-sodų,pienių,antras prasidedant avietėm ir tęsiasi iki liepų žydėjimo ir trečias -liepos,pievos.
Liuka, pamiršote paminėti dar vieną medunešį, tai medunešį iš rapsų :chuckle (nebent apie jus niekas tos kultūros nesėja). Man šiemet liepų medų stipriai "pašviesino" nepertoliausiai apsėtas rapsų laukas. Gavosi liepų/rapsų medus. Nežinau, ar tai gerai, ar tai blogai toks mišinys, bet medaus buvo tikrai nemažai.
Tai iš rapsų du medunešiai būna,kaip ir rapsas,žieminis ir vasarinis(vasarinis :chuckle )Rapsininkų pas mus dar nėra.Vienas ūkininkas yra,kuris javais užsiima,bet daviau an mišių,kad nesėtų ir gerai,žirnius sėja :)Tie Kesto bičių priauginimai gal ir tinka prieš rapsų žydėjimus,bet vėlgi,niekada negali žinot kas tom bitėm šaus į galvą.Kaip kad šiemet viena veislinė šeimyna,prasidėjo geras medunešis ir užpylė lizdą nektaru,reikėjo viendienių lervučių,vos per du korius 40 radau.Paskui persinešė į magaziną,nes vietos tai buvo.Tai kaip jos prisiaugins tų bičių,jei mama užspausta :)
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 17 , 22:28

:beer: tada i sveikata,tikrai linksma su dezem nuo.....,viskas ok,sventes arteja,ner ko linsti prie biciu.Su pomadkom,kandi,cukraus ledais ir tt ir pp galesim po svenciu pradeti kam jau labai neramu darysis,ir naktimis uzmigti negales :lol: .
Skype-toks lietuvis
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2013 Gru 19 , 09:02

Nors ir peikiami dadanai- bet koks platus darbų spektras juose- pradedant nuo vyno gėrimo užkandant rūkoma juose žuvimi, bezdėjimo į saują (tiksliau kolbą), atidžiai stebint kuria linkme keliaus dujos ir kokį poveikį jos sukels, eksperimentų su kaimynų (ir ne tik) žmonomis, knatų pritaisymo aviliams (žodžiu idėjoms ir galimybėms nėra ribų)- na ir koks dešimt procentų lieka bitelių priežiūrai... "vien žoo"-- dauguma pasisakom prieš "lengvo turinio" diskusijas nepamiršdami esant progai tas diskusijas tęsti. :) :beer:
ta proga prisiminimas-- buvo nagrinėjama byla už tuo laiku "nepadoraus" žurnalo skaitymą: linksmiausia tai, kad teisėjas žeria kaltinimus ir smerkia "knygnešėlį", pats viena akimi labai smalsiai žiūri kas tam žurnale nufotografuota..... :shame:

Grįžti į