Kasdieniniai darbai DADANUOSE

Ne
Nelikbasas
Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 02 , 08:25

Liuka rašė:Šitep mes darom :) http://minus.com/mmdornwFC/9" onclick="window.open(this.href);return false;
O groteliu nededat?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 02 , 08:56

Nelikbasas rašė: O groteliu nededat?
Nededam.Būna pas kai kurias perų meduviniuose,bet tik pavasariais.
Se
Sergijus

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 10 , 10:04

Gerbiami Asai,pasakykite prašau,koks gali būti trumpiausias laikas nuo lopšelių išlaužymo iki spiečiaus išskridimo? :think: Vakar vakare man paskambino,gyvenantys šalia bityno skyriaus,žmonės ir pranešė,jog šermukšnyje riogso spiečius! :o Nu negali jis būti mano,nes: lopšeliai išlaužyti prieš 5 dienas,šermukšnis ne bityne,o už,kokių,300 metrų,prie tvenkinio. :wasntme: Motinos,visos pernykštės,tai negi tiek toli gali nuskristi?? :think: Be to,už bityno ribų,joks spiečius nėra skridęs. :bee Žinoma,jog nesitysiu aš 10 kilometrų dėl vieno spiečiaus,ale vis tiek įdomu... ;)
Vartotojo avataras
Audriuwxs
Patyręs narys
Aviliai:dadano16, Daugiaauksciai145 (10r)
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika, Bakfastas
Pranešimai:122
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 13:01

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 10 , 11:13

Man atrodo kad būna labai įvairiai, gali ir kitą dieną skristi, bet gali ir bet kada kai saulė šviečia :lol:
Se
Sergijus

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 10 , 16:04

Audriuwxs rašė:Man atrodo kad būna labai įvairiai, gali ir kitą dieną skristi, bet gali ir bet kada kai saulė šviečia :lol:
Man neįdomu kas tau ATRODO,suvalkieti.Uždaviau konkretų klausimą ir noriu išgirsti konkretų atsakymą.Sąvokos "Galbūt","Tikriausiai","Man atrodo" - manęs netenkina.Jei nežinai,tai ir nerašyk."Asas",blyn...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 10 , 21:03

Variantai:
A.pražiopsojai lopšelį
B.Labai norinčios spiest, išlaužius lopšelius, išlekia vos tik motinėlei padėjus kiaušinėlį į naują lopšelį.T.y. sekančią dieną.
C.Spiečius ne tavo
D.Kažko nežinau.
tinginiai progreso variklis
Se
Sergijus

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 10 , 22:21

zilvasss rašė:Variantai:
A.pražiopsojai lopšelį
B.Labai norinčios spiest, išlaužius lopšelius, išlekia vos tik motinėlei padėjus kiaušinėlį į naują lopšelį.T.y. sekančią dieną.
C.Spiečius ne tavo
D.Kažko nežinau.
A.Ne vieną dešimtį metų,"medžioju" lopšelius,todėl šis variantas itin mažai tikėtinas,bet - įmanomas. :wasntme: B,C,ir D variantai,tinka labiau. ;) Rytoj patikrinsiu.
Ačiū,Žilvai. :)

Nussss,gerbiamieji Grossmeisteriai,ar daugiau versijų bus? :think:
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 11 , 00:10

ta proga... vadnas...
Dirbu vakar savo dadane. Pasinėręs, visas bendravimo malonume. Tik girdžiu tėvulis šauk:
- alvydai ble ble ble...
Pakeliu galvelę . Rukštele ,dangus nuo bičių niaukias.
-Kur kibirs? Kur šluota? A jo majo...
Nieko po ranka tinkamo... Lekiu paskui spietį. O jis vis aukštyn ir ten kur aš sekdams kleckus ant brūzgų palikčiau. Nusprendžiau , dedu " skersą", tam ruože trys spietinės, sutvarkysiu avilį ir vėliau patikrinsiu. Galvojau ne kur dėsis. Tačiau spiečius irgi dėjo...Spietinės tuščios. Pareinu bitynan :o , pikčiurnų šeima beržan" lipa"... Čia jau suspėjau ir vandens ir šluotą pasistvert. Pradėjau lietų skleist... O jos "debesį vaikyt"... :devil: Jos mane špaguoja, o aš- lyju. Ir savo pasiekiau, per pusvalanduką sulindo atgalios. Tą dieną daugiau nieko neįvyko. Tiesa , pirmasis spiečius ne mano. :beer: numališinęs bitininkavimo aistras sulaukiu šios dienos rytmečio, o su juo ir kaimynas beateinąs...
-Ar bitės nepabėgo?
- :think: na..?
-Ąžuole kas tai vyksta...
Einam paveiziet... Panašu , kad vakarykštis pralėkęs spiečius pasirinko natūralią buveinę, ąžuolo drevę. Taigi vėl teko apsidėliot " skersai išilgai" :) , aišku palinkėjau joms kuo geriausios kloties ... Dabar jau žinau vieną drevę :bee .Spiečių nepagavau, bet patirtis "afigiena" :dance:
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 11 , 19:33

[quote="Sergijus"],pasakykite prašau,koks gali būti trumpiausias laikas nuo lopšelių išlaužymo iki spiečiaus išskridimo? :think:

Truksta informacijos:
1. Jei laužomi lopšeliai dar neišspietus senai motinėlei, tada galimas Zilvo aprašytas "B" variantas. Bet nelabai tikiu, kad Sergijus taip darė.
2. Jei laužomi lopšeliai likę išspietus senai motinėlei, tai galimi variantai "A" arba"C".
Se
Sergijus

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 22 , 15:52

Nu va,intensyvus lopšelių medžiojimas,davė "vaisių: didžiojo medunešio,mano tibės sulaukė stiprios ir pasiruošusios rimtam darbui. :ok: Pernai,likus iki didžiojo medunešio savaitei,buvo išspietusios apie 40 šeimų,o sugautų spiečių - apie 10... :wasntme: :shame: Šymet,mano užsispyrimas,buvo "apvainikuotas" pergale! :dance: :dance: Tik,iškilo kita "problemėlė": aš neturiu tiek meduvių,kad užbrukčiau visoms,galinčioms į tą antrąją,pripilti medaus!! :o :think: Kū daryc? :think:
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 22 , 16:00

http://www.wilara.lt" onclick="window.open(this.href);return false; tau ateis į pagalbą :) jos vyrukai pasirūpins tavo aviliais :) ot reklamą susukau galėtų jie man sumokėt :D
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 22 , 19:30

Tik nepirk pas juos pusinių meduvių, nes gausi su vienu kraštu iš MPP plokštės...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 22 , 19:51

Reiktu Sergijau pasidaryti.. ir kur gauti lentukiu, o rankas gi turi :lol: ir netingi - pora dienu ir turesi trukstamas meduves :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
serifas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2008 Rgs 29 , 22:12

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 22 , 19:54

Sergijau, imi į ranką lentą ir plaktuką ir ryte atsikėlęs net pats nustebsi"iš kur tų meduvių pas tave tiek atsirado" :devil:
Se
Sergijus

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 22 , 21:49

Meduvių užtektų - rėmelių nema... :wasntme: :(
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 22 , 22:21

Sergijus rašė:Meduvių užtektų - rėmelių nema... :wasntme: :(
Retink turimus,kas antra diena ,kol dar nedengia medaus vieną išimk,o kitus prastumdyk :)
Se
Sergijus

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Bir 23 , 00:22

Liuka rašė:
Sergijus rašė:Meduvių užtektų - rėmelių nema... :wasntme: :(
Retink turimus,kas antra diena ,kol dar nedengia medaus vieną išimk,o kitus prastumdyk :)
Bitės,gi,storins likusius korius.Ar beibruksiu į medsukį? :think:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 02 , 11:45

nors bitininkauju tik daugiaaukščiais, tenka prisimint praeitį ir padėt dadaninstams.Savaitgalį, kai namie pliaupė liūtis, skrudinau odą pajūryje, saikingai vartojau gėrimus :shame: .Teko pažystamos naujai nupirktame bityne bent minimalią tvarką padaryt.Šešios šeimos, visos nusispietusios 50 % sudaro tranai.Aviliai su bitėm ir medsukiu nupirkti pavasarį pigiai iš seno dieduko.berods, net forume skelbimas buvo.Eilinis atvejis, kai "skūpus moka du kartus".Iš išorės aviliai atrodo lyg ir nieko, šviežiai perdažyti.Senos suplyšusios apšiltinimo vatinkos išmestos.Pastebėjau, jog lakos išpjautos per mažos.Kai pradėjau tvarkyt šeimas susinervinau, už kurio laiko, netgi keiktis pradėjau, ko bityne niekuomet nedarau.Avilių talpa nuo 14 iki 20 rėmų.meduvės skirtingos.Uždėjus pagalvę, daliai avilių stogai neužsidaro.falcų gylis rėmeliam tik 12 mm.Lubutės padarytos iš storų lentelių ir per ilgos, netelpa.dalies išvis nėra.Dėjau audeklą.Diafragmos per aukštos, kyšo išlindusios kokį centimetrą.meduvės uždėt neinakas baisiausia, dalies avilių vidus neatitinka rėmelio pločio.kad tilptų rėmeliai , jų galai patrumpinti, o šoninės sijelės pripikiuotos prie avilio.Kituose aviliuose tie patrumpinti rėmeliai krenta vidun.Moralas: nėr ko stebėtis, jog vieni avilius parduoda už 300lt, kiti už 50lt.Ką moki, tą gauni.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 02 , 12:49

zilvasss rašė:nors bitininkauju tik daugiaaukščiais, tenka prisimint praeitį ir padėt dadaninstams.Savaitgalį, kai namie pliaupė liūtis, skrudinau odą pajūryje, saikingai vartojau gėrimus :shame: .Teko pažystamos naujai nupirktame bityne bent minimalią tvarką padaryt.Šešios šeimos, visos nusispietusios, 50 % sudaro tranai.Aviliai su bitėm ir medsukiu nupirkti pavasarį pigiai iš seno dieduko.berods, net forume skelbimas buvo.Eilinis atvejis, kai "skūpus moka du kartus".Iš išorės aviliai atrodo lyg ir nieko, šviežiai perdažyti.Senos suplyšusios apšiltinimo vatinkos išmestos.Pastebėjau, jog lakos išpjautos per mažos.Kai pradėjau tvarkyt šeimas susinervinau, už kurio laiko, netgi keiktis pradėjau, ko bityne niekuomet nedarau.Avilių talpa nuo 14 iki 20 rėmų.meduvės skirtingos.Uždėjus pagalvę, daliai avilių stogai neužsidaro.falcų gylis rėmeliam tik 12 mm.Lubutės padarytos iš storų lentelių ir per ilgos, netelpa.dalies išvis nėra.Dėjau audeklą.Diafragmos per aukštos, kyšo išlindusios kokį centimetrą.meduvės uždėt neina kas baisiausia, dalies avilių vidus neatitinka rėmelio pločio.kad tilptų rėmeliai , jų galai patrumpinti, o šoninės sijelės pripikiuotos prie avilio.Kituose aviliuose tie patrumpinti rėmeliai krenta vidun.Moralas: nėr ko stebėtis, jog vieni avilius parduoda už 300lt, kiti už 50lt.Ką moki, tą gauni.
Hehe, prie visko priprantama. Man senukas visada tą pasaką seka, kad va pranešiojau čebatus 25 metus, atidaviau sūnui, tai tas per du metus sunešiojo - pas man tas pats: senukas kai avilius susremontuoja, tai arba rėmas įkrenta, arba ant petuko netelpa, magazinai dedasi bet kaip, kartais tiesiog ant viršutinės rėmo sijelės ir taip toliau ir panašiai. "Po manęs tu galėsi daryc kap nori", o kolei kas "ir tep susgadzys". Taigi, labai pažįstamas buitinis vaizdelis, kai bitininkaujama ir šuns būdai jau netinkamame avilyje. Taip ugdomas meistriškumas :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai DADANUOSE

2012 Lie 02 , 12:57

meistriškumas neugdomas.Nebent kantrybė.
tinginiai progreso variklis

Grįžti į