Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15
Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 02 , 07:59

Romas3 rašė:Labai jau "tikslus", Juolab, kad pradedančius "auklėjame" ne menkiau nei anuomet.
Esu pilnai įsitikinęs, kad daugelis pradedančiųjų labai skiriasi nuo tu kurie pradejo bitininkauti prieš 30-40 metų. Dalis dabartinių "jaunųjų" bitininkų be forumo nežino nei kada lizdą plėsti, nei medų sukti. Apie puse jų net erkės nėra matę ant bitės. Manau, siūlymas "naujokui" perskaityti nors kokią knygutę apie bičių gyvenimą yra tik labai vertingas ir reikalingas patarimas. Bitininkų draugijos veikla yra laisvas bičiulių susibūrimas, manau nauji nariai ir galėtų jas išvaduoti iš "nomenklatūros" gniaužtų, o jei nomenklatūrininkai nepasiduotų - nedraudžiama ir naujas steigti. Draugijos veikloje nebedalyvauju 9 metai, nes įgriso pagrindinė naujokų diskusija - "kada bus galima medų sukti?"
Geriau veliau, negu niekada
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 02 , 10:16

Jeigu ne "dalinami" vaistai prieš erkes per draugijas- labai greitai jos subyrėtų. Vos ne pagrindinis "europinis" veiksmas.
P.S.Sutinku- yra ir kitokių nuomonių. Jeigu egzistuoja, tai kažkam naudinga.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
zukauskas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2013 Bal 15 , 19:46

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 02 , 22:45

zenonasvez rašė: Esu pilnai įsitikinęs, kad daugelis pradedančiųjų labai skiriasi nuo tu kurie pradejo bitininkauti prieš 30-40 metų. Dalis dabartinių "jaunųjų" bitininkų be forumo nežino nei kada lizdą plėsti, nei medų sukti. Apie puse jų net erkės nėra matę ant bitės. Manau, siūlymas "naujokui" perskaityti nors kokią knygutę apie bičių gyvenimą yra tik labai vertingas ir reikalingas patarimas. Bitininkų draugijos veikla yra laisvas bičiulių susibūrimas, manau nauji nariai ir galėtų jas išvaduoti iš "nomenklatūros" gniaužtų, o jei nomenklatūrininkai nepasiduotų - nedraudžiama ir naujas steigti. Draugijos veikloje nebedalyvauju 9 metai, nes įgriso pagrindinė naujokų diskusija - "kada bus galima medų sukti?"
Yra tiesos, tačiau dėl to kaltas tikrai ne jaunimas, o gal labiau laikmetis, kuris suteikia neribotą priėjimą prie informacijos per didėjančią gausybę techninių priemonių, nuo laikrodžių iki televizorių, jau nekalbant apie kompiuterius, planšetes ir telefonus. Tokiais laikais gyvenant, informacija gaunama čia ir dabar, jos nereikia įsiminti, o gali pasitikrinti tiesiog realiu laiku, o ir informaciją gauni pačią naujausią.
Mano asmeninė patirtis rodo, jog yra priešprieša dėl mokymosi sistemos, kuri šiai dienai jau nebėra ir nebegali būti tokia, kokia buvo prieš 30-40 metų dėl tos pačios informacinės nomenklatūrines visuomenės. Nebegalime kalti senųjų vadovėlių, jeigu turime naujausią informaciją su savimi, tačiau turėtume mokytis analizuoti, suskirstyti, susisteminti, dalintis ir atrinkti tą didžiulį informacijos srautą nuo informacinių šiukšlių, kurios užgožia turinį. Šitoje vietoje ir prasideda kova ir nesusipratimai tarp godžių vyresnės kartos atstovų. Deja, didžioji visuomenės dalis tiki perskaitytu žodžiu ir net nebando pamatyti, kas slepiasi už to. Tai, manyčiau, yra didžioji šiuolaikinės visuomenės dalies problema, kuri atėjo iš senosios mokymo sistemos, kai reikėjo ir reikia iškalti ir atpasakoti, o ne išanalizuoti ir pagrįsti, kai tavo neteisingas atsakymas, o ne teisingo kelio pasirinkimas lemia rezultatą. Šiuolaikinė mokymosi sistema turėtų būti orientuota į sprendimų paiešką, o ne į tikslų galutinį atsakymą.
Tik Amerikoj nesamonės virsta stebūklais :)
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 02 , 22:53

gal senamadiskas,bet man knyga yra pirmoje vietoje! malonu vartyti ir skaityti, gali pasiimti kur nori. ir nereikia nervuotis ar internetas letas ar jo nera. ir man asmeniskai akim smagiau ir geriau isimenu kas knygoje, o PC skaiciau knyga daktaro ,,islikti zmogumi,, akys taip pavargsta kad po 10 lapu isjungt reikedavo. o popierine atsisedes 80psl ir ziu kad jau laikas praejes.
gal del to kad tevas labai knygas vertino, zmona ir biblioteka didziausia turi be knygos niekur, ir paciam patinka. gal del to mano tokia subjektyvi nuomone
Vartotojo avataras
zukauskas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2013 Bal 15 , 19:46

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 02 , 23:13

tomas28 rašė:gal senamadiskas,bet man knyga yra pirmoje vietoje! malonu vartyti ir skaityti, gali pasiimti kur nori. ir nereikia nervuotis ar internetas letas ar jo nera. ir man asmeniskai akim smagiau ir geriau isimenu kas knygoje, o PC skaiciau knyga daktaro ,,islikti zmogumi,, akys taip pavargsta kad po 10 lapu isjungt reikedavo. o popierine atsisedes 80psl ir ziu kad jau laikas praejes.
gal del to kad tevas labai knygas vertino, zmona ir biblioteka didziausia turi be knygos niekur, ir paciam patinka. gal del to mano tokia subjektyvi nuomone
Kalba eina ne apie knygas, o kaip teigė ponas Zenonasvez : ,,"jaunųjų" bitininkų be forumo nežino nei kada lizdą plėsti, nei medų sukti." as tik pabandžiau paaiskinti kodėl taip yra. O Knygos tikrai nėra senamadiškas daiktas, kurio ,,padžiauti kampe'' negalima.
Tik Amerikoj nesamonės virsta stebūklais :)
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 02 , 23:38

tai jei bent kokia knyga turetu atsiverstu ir paskaitytu, tinginiam net raso koki menesi ka reik daryt. beda ne knygose ar forume. nori gaut informacija cia ir dabar, (ir toliau smegenis dziovint) , paklausiau-atsake-padariau. kitais metais vel tas pats.
kaip tevas sako -laikytu bites visi, ale kad jos gilia :lol:
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 03 , 07:54

Rašyti šioje temoje mane įkvepė "auklėjimo priemonės ir nomenklatūrinės draugijos" nors tokie nuomonių apsikeitimai geriau tinka paplepėjimų skyriuje. Labai gerą pavyzdį "nomenklatūrai" parodė Adminai sukūrę šį puslapį, kur savanoriskai susirinko virs 7000 bičiulių, deja ne visi susipranta gerbti kitų nuomones, bei buti tolerantiškiems kitaip galvojantiems. Manau daugeliui būsimų bičiulių "bitučių įgėlimo baimė” ir yra mokestis, kurį turi sumokėti prieš patekdamas į jų gyvenimą, jei Tu iš tikrųjų to trokšti. Niekada neateis tinkamas laikas, o ir aplinkybės niekuomet nebus tinkamos bitininkavimui – tik noras pažinti jų gyvenimą, medaus skonis, ryžtas ir apsisprendimas padaro laiką ir vietą tinkamais. Dažnoje knygutėje yra skyreliai apie bičių šeimos biologiją, manau elementarios žinios apie bičių vystymosi laiką, bei šeimos stiprumas ir parodo kada plėsti lizdus, medų sukti ar papildomai maitinti.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 03 , 09:44

zukauskas rašė:
zenonasvez rašė: Esu pilnai įsitikinęs, kad daugelis pradedančiųjų labai skiriasi nuo tu kurie pradejo bitininkauti prieš 30-40 metų. Dalis dabartinių "jaunųjų" bitininkų be forumo nežino nei kada lizdą plėsti, nei medų sukti. Apie puse jų net erkės nėra matę ant bitės. Manau, siūlymas "naujokui" perskaityti nors kokią knygutę apie bičių gyvenimą yra tik labai vertingas ir reikalingas patarimas. Bitininkų draugijos veikla yra laisvas bičiulių susibūrimas, manau nauji nariai ir galėtų jas išvaduoti iš "nomenklatūros" gniaužtų, o jei nomenklatūrininkai nepasiduotų - nedraudžiama ir naujas steigti. Draugijos veikloje nebedalyvauju 9 metai, nes įgriso pagrindinė naujokų diskusija - "kada bus galima medų sukti?"
Yra tiesos, tačiau dėl to kaltas tikrai ne jaunimas, o gal labiau laikmetis, kuris suteikia neribotą priėjimą prie informacijos per didėjančią gausybę techninių priemonių, nuo laikrodžių iki televizorių, jau nekalbant apie kompiuterius, planšetes ir telefonus. Tokiais laikais gyvenant, informacija gaunama čia ir dabar, jos nereikia įsiminti, o gali pasitikrinti tiesiog realiu laiku, o ir informaciją gauni pačią naujausią.
Mano asmeninė patirtis rodo, jog yra priešprieša dėl mokymosi sistemos, kuri šiai dienai jau nebėra ir nebegali būti tokia, kokia buvo prieš 30-40 metų dėl tos pačios informacinės nomenklatūrines visuomenės. Nebegalime kalti senųjų vadovėlių, jeigu turime naujausią informaciją su savimi, tačiau turėtume mokytis analizuoti, suskirstyti, susisteminti, dalintis ir atrinkti tą didžiulį informacijos srautą nuo informacinių šiukšlių, kurios užgožia turinį. Šitoje vietoje ir prasideda kova ir nesusipratimai tarp godžių vyresnės kartos atstovų. Deja, didžioji visuomenės dalis tiki perskaitytu žodžiu ir net nebando pamatyti, kas slepiasi už to. Tai, manyčiau, yra didžioji šiuolaikinės visuomenės dalies problema, kuri atėjo iš senosios mokymo sistemos, kai reikėjo ir reikia iškalti ir atpasakoti, o ne išanalizuoti ir pagrįsti, kai tavo neteisingas atsakymas, o ne teisingo kelio pasirinkimas lemia rezultatą. Šiuolaikinė mokymosi sistema turėtų būti orientuota į sprendimų paiešką, o ne į tikslų galutinį atsakymą.
visada turi buti pagrindai - jei nemoki daugybos lenteles, tai jusi visa gyvenime.. Delfyje siandien yra staraipsnis apie siuolaikines mokymo sistemos abiturientus - jiems Juodoji jura salia Lietuvos.. O dar smagiau, kad abiturientai nesugeba suskaiciuoti prekes kainos su pvz 10% nuolaida.. Jie iesko sprendimo budu - gal kur nusirasyt, gal mokytoja pasakys.. Debilejam po truputi..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
zukauskas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2013 Bal 15 , 19:46

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 03 , 19:23

kice rašė: visada turi buti pagrindai - jei nemoki daugybos lenteles, tai jusi visa gyvenime.. Delfyje siandien yra staraipsnis apie siuolaikines mokymo sistemos abiturientus - jiems Juodoji jura salia Lietuvos.. O dar smagiau, kad abiturientai nesugeba suskaiciuoti prekes kainos su pvz 10% nuolaida.. Jie iesko sprendimo budu - gal kur nusirasyt, gal mokytoja pasakys.. Debilejam po truputi..
Geriau tas ,,jaunas bitininkas'' 10 kartu paklausia ,,kada lizdą plėsti, kada bus galima medų sukti?", nei sedi kažkur be tikslo ir nekuria pridėtinės vertės, taip, žinoma - lengviau Jį atstumt, sumenkint ar kažkaip kitaip išdėt i ,,ŠŠ'' dienas.
Čia visi padeda naujokams
Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.

Tat nepykit ant Jų, o tik skatinkit o tai blogiau nebus.
Tik Amerikoj nesamonės virsta stebūklais :)
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 03 , 21:52

Man pradedančiam bitininkui irgi kilo klausimas"kada lizdą plėdti" nors buvau perskaitęs nevieną knygą ir bitininko kalendorių.Juk nelandysi į lizdą turėdamas 2-3 avilius kasdien ir nežiurėsi ar jau šalia dengiamo korio užsėtas kiaušinėliais korys,kad galėtum tuščią įdėti.Labai apsidžiaugiau nusipirkęs Balžeko išleistą brošiūrą berots 1976m "Bičių ūkis ir jo perspektyvos" Ten buvo aprašyta netik pagal gamtos vystymasi kada plėsti lizdus,bet ir minučių tikslumu kaip tai padaryti.Pagal tą brošiūrą aš išdirbau taisyklę, laikant bakfasto veislę,kurią ir dabar naudoju:1- pirmas lizdų plėtimas pražydus pirmam žiedui agresto(paprasčiau nueiti prie krūmo,nei į avilį landyti. 2 -vienkartinis ir galutinis plėtimas sužydus agresto krūmui.
3-pirmos meduvės dėjimas,kiulpienėm mieste pradėjus žydėti,kai pabalinti
vienkartiniu būdu įstatyti koriai.
4 antros meduvės dedamos po pirma,kai pilnai užimtos meduvės bitėm (per selofaną
gerai matosi)
Su gamta ir bitės auga.Tarp plėtimų gali praeiti 3-10 dienų.Žinoma dar vyksta ir šeimų lyginimas,lakų tvatkymas ir kiti dalykai.Aš laikau per žiemą suspaustas ant 6-10 rėmų bičių šeimas.Jei šeimos nebus suspaustos ,tai žinoma agrestam pradėjus žydėti gali tekti siaurinti ,o neplėsti lizdus .Saulės atokaitoje pavz. miške dar kitaip augs šeimos.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 03 , 22:02

zukauskas rašė:
kice rašė: visada turi buti pagrindai - jei nemoki daugybos lenteles, tai jusi visa gyvenime.. Delfyje siandien yra staraipsnis apie siuolaikines mokymo sistemos abiturientus - jiems Juodoji jura salia Lietuvos.. O dar smagiau, kad abiturientai nesugeba suskaiciuoti prekes kainos su pvz 10% nuolaida.. Jie iesko sprendimo budu - gal kur nusirasyt, gal mokytoja pasakys.. Debilejam po truputi..
Geriau tas ,,jaunas bitininkas'' 10 kartu paklausia ,,kada lizdą plėsti, kada bus galima medų sukti?", nei sedi kažkur be tikslo ir nekuria pridėtinės vertės, taip, žinoma - lengviau Jį atstumt, sumenkint ar kažkaip kitaip išdėt i ,,ŠŠ'' dienas.
Čia visi padeda naujokams
Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.

Tat nepykit ant Jų, o tik skatinkit o tai blogiau nebus.
Algos niekas negauna uz atsakinejima i ta pati klausima trecias lapas is eiles, todel turi teise pykti :) Kita vertus - jei jau tingi kelis lapaus atgal perversti, paskaityti - bitininko is jo gi nebus, bo bitininkui daug dirbti reikia.. Kam laika tusciai gaisti? :)
O Duonos posta reiktu ideti i koki nors puslapi naujokams, kad tie, kurie skaito, lengvai rastu..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 03 , 22:39

Duona rašė:Man pradedančiam bitininkui irgi kilo klausimas"kada lizdą plėdti" nors buvau perskaitęs nevieną knygą ir bitininko kalendorių.Juk nelandysi į lizdą turėdamas 2-3 avilius kasdien ir nežiurėsi ar jau šalia dengiamo korio užsėtas kiaušinėliais korys,kad galėtum tuščią įdėti.Labai apsidžiaugiau nusipirkęs Balžeko išleistą brošiūrą berots 1976m "Bičių ūkis ir jo perspektyvos" Ten buvo aprašyta netik pagal gamtos vystymasi kada plėsti lizdus,bet ir minučių tikslumu kaip tai padaryti.Pagal tą brošiūrą aš išdirbau taisyklę, laikant bakfasto veislę,kurią ir dabar naudoju:1- pirmas lizdų plėtimas pražydus pirmam žiedui agresto(paprasčiau nueiti prie krūmo,nei į avilį landyti. 2 -vienkartinis ir galutinis plėtimas sužydus agresto krūmui.
3-pirmos meduvės dėjimas,kiulpienėm mieste pradėjus žydėti,kai pabalinti
vienkartiniu būdu įstatyti koriai.
4 antros meduvės dedamos po pirma,kai pilnai užimtos meduvės bitėm (per selofaną
gerai matosi)
Su gamta ir bitės auga.Tarp plėtimų gali praeiti 3-10 dienų.Žinoma dar vyksta ir šeimų lyginimas,lakų tvatkymas ir kiti dalykai.Aš laikau per žiemą suspaustas ant 6-10 rėmų bičių šeimas.Jei šeimos nebus suspaustos ,tai žinoma agrestam pradėjus žydėti gali tekti siaurinti ,o neplėsti lizdus .Saulės atokaitoje pavz. miške dar kitaip augs šeimos.
kaip kam patogiau, nors bitems nepatinka, bet pradzioj labai lindau i lizdus ir ziurejau kaip kas vyksta. net salia stovintys aviliai gali nevienodai vystytis. man asmeniskai tai paskaitai knyga ilendi i avili, paziurejes avili kas dedas aisku vel kyla klausimu tada vel skaitai knyga. arba uzduodi klausima forume.
Vartotojo avataras
zukauskas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2013 Bal 15 , 19:46

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 04 , 08:10

kice rašė:
zukauskas rašė:
kice rašė: visada turi buti pagrindai - jei nemoki daugybos lenteles, tai jusi visa gyvenime.. Delfyje siandien yra staraipsnis apie siuolaikines mokymo sistemos abiturientus - jiems Juodoji jura salia Lietuvos.. O dar smagiau, kad abiturientai nesugeba suskaiciuoti prekes kainos su pvz 10% nuolaida.. Jie iesko sprendimo budu - gal kur nusirasyt, gal mokytoja pasakys.. Debilejam po truputi..
Geriau tas ,,jaunas bitininkas'' 10 kartu paklausia ,,kada lizdą plėsti, kada bus galima medų sukti?", nei sedi kažkur be tikslo ir nekuria pridėtinės vertės, taip, žinoma - lengviau Jį atstumt, sumenkint ar kažkaip kitaip išdėt i ,,ŠŠ'' dienas.
Čia visi padeda naujokams
Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.

Tat nepykit ant Jų, o tik skatinkit o tai blogiau nebus.
Algos niekas negauna uz atsakinejima i ta pati klausima trecias lapas is eiles, todel turi teise pykti :) Kita vertus - jei jau tingi kelis lapaus atgal perversti, paskaityti - bitininko is jo gi nebus, bo bitininkui daug dirbti reikia.. Kam laika tusciai gaisti? :)
O Duonos posta reiktu ideti i koki nors puslapi naujokams, kad tie, kurie skaito, lengvai rastu..
Priminciu, čia kalba eina ne apie mane, o aplamai jaunus bitininkus ir jų klausimus, kutie zenonasvez labai nepatinka. Nebūkim godūs.
Tik Amerikoj nesamonės virsta stebūklais :)
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 04 , 16:23

zukauskas rašė:
Priminciu, čia kalba eina ne apie mane, o aplamai jaunus bitininkus ir jų klausimus, kutie zenonasvez labai nepatinka. Nebūkim godūs.
Ponas Zukauskai nekalbekite uz mane. As jaunu mokiniu turejau ir turiu tikrai daugiau nei Jus. Visiems padejau ir padesiu nesvarbu jaunas ar senas. Kodel isiveliau i Jusu monologini rasyma, paaiskinau pries dvi dienas.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 18 , 21:18

Duona rašė:.Pagal tą brošiūrą aš išdirbau taisyklę, laikant bakfasto veislę,kurią ir dabar naudoju:1- pirmas lizdų plėtimas pražydus pirmam žiedui agresto(paprasčiau nueiti prie krūmo,nei į avilį landyti. 2 -vienkartinis ir galutinis plėtimas sužydus agresto krūmui.
3-pirmos meduvės dėjimas,kiulpienėm mieste pradėjus žydėti,kai pabalinti
vienkartiniu būdu įstatyti koriai.
4 antros meduvės dedamos po pirma,kai pilnai užimtos meduvės bitėm (per selofaną
gerai matosi)
.
Duona,
norėjau pas jus pasiteirauti,kur pilamas blendžių(karklų),ievų ir klevų nektaras,jeigu pirmą meduvę dedate kiaulpienėm pražydus?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 18 , 22:11

tinkisvinkis rašė:Gaminuos iš karto keturis avilius - 175 cm ilgio 50 remu lizdinių su mybe dar šonuose įkurdinti atargines šeimeles), tik su laktom nežinau kaip daryti, nes žiemai yra mintis glausti dvi pagrindines šeimas ties avilio centru - su bendra siena ( kaip kotedžą), bet tada neaišku kaip su šeimelem daryti o tiksliau su ju laktomis, nes is lauko tai jos vistiek turetu but atskirtos kokia nors lentele..
Šeimeles turėtum įkurdinti avilio šonuose,ten ir lakas joms padaryti.Avilio viduje naudoti aklinas diafragmas,kad atskirti nuo pagrindinių šeimų.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 19 , 00:32

.[/quote]
Duona,
norėjau pas jus pasiteirauti,kur pilamas blendžių(karklų),ievų ir klevų nektaras,jeigu pirmą meduvę dedate kiaulpienėm pražydus?
Kest[/quote]
Visų pirma ,kai aš dedu pirmas meduves, pienės dažniausiai kaime dar nebūna pražydę,tik mieste šiltesnėse vietose.Žinoma blindžių medų pirmiausiai pila į lizdą ,į tuščius( pilnai išplėstus),dirbtinius ir pasiūtus korius.Tuo metu dažniausiai lizdai būna pustuščiai(šiemet net 50 šeimų badavo) Gerais metais būna
problema,stiprios-išlygintos pilnai išplėstos iki15rėmų šeimos per porą gerų dienų užpila vienkartiniu būdu sudėtus 3-4 rėmus ir peram nelieka vietos.Meduves 15 rėmų prisieina dėti ir prie 7-8 perų.Imant gegužės pabaigoje medų, prisieina kilnoti tvorelę,imti ir iš lizdo medų-perus.Paruošus bites žiemai rugpiūčio viduryje,kai būna apie 8 perų ,pavasary sunku jas suvaldyti ,išspiečia 30-50 šeimų.Šiemet ,gegužės pabaigoje išsukau vid.po 7kg medaus iš 210 avilių.Nors iš 2 bitynų iš viso neėmiau,bet juos užskaitau.
Ankstesniais metais, naudodamas agrestų žydėjimo taisyklės plečiant lizdus, gegužinio medaus iškopdavau vidutiniškai ir po 15kg iš avilio.
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 19 , 07:52

gal galima placiau apie vienkartiniu budu sudetus korius suzinoti?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 19 , 08:59

Duona rašė:.Visų pirma ,kai aš dedu pirmas meduves, pienės dažniausiai kaime dar nebūna pražydę,tik mieste šiltesnėse vietose.Žinoma blindžių medų pirmiausiai pila į lizdą ,į tuščius( pilnai išplėstus),dirbtinius ir pasiūtus korius.Tuo metu dažniausiai lizdai būna pustuščiai(šiemet net 50 šeimų badavo) .
Duona,
tokiu principu ir aš bitininkavau keletą metų.Dirbant su bakfastu,tai per daug konservatyvu ir viena problema gimdo kitą problemą:
-Pavasaris :leaves: ->per didelis lizdas pavasary->daug perų->suvartoja daug maisto->daug bičių įdarbinta perų auginime(gegužės mėn.)->pavėluotas magazinas->mažai pavasarinio medaus->daug jaunų(bedarbių)bičių birželio pradžioje->SPIEČIUS-> bityne velniava :devil: ->nusivylimas ir ašaros :'( ->pastovūs išgerinėjimai iš nevilties :beer: ->paleistuvystė :gANDb:->dar didesnis nusivylimas :'( ->Norvegija :lol:

Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2013 Lap 19 , 09:39

o kiti ir įeina į tokį gyvenimo ritmą ir kitus dar taip mokina:) ,negaudami pavasarinio medaus ir ne tik :) ,ir ne keletą metų,o visą tolimesnį gyvenimą taip bitinkauja,ir visos Kęsto išvardintos pasekmės,kurios irgi nemažai turbūt kainuoja..., po truputį pradeda tapti norma :) ;)
Visiems jums-linkiu laimės

Grįžti į