Bičių žiemojimas

Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35
Re: Bičių žiemojimas

2011 Gru 16 , 16:31

Taip,tai stipriausia šeima,bent jau buvo rudenį :lol: .Dabar galvoju,ar tai nėra suspausto lizdo minusas.Daugiau aštuonių rėmelių žiemai nepalieku.Ankšta,šilta,o dar orai tokie.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Bičių žiemojimas

2011 Gru 16 , 16:39

Kest rašė:Taip,tai stipriausia šeima,bent jau buvo rudenį :lol: .Dabar galvoju,ar tai nėra suspausto lizdo minusas.Daugiau aštuonių rėmelių žiemai nepalieku.Ankšta,šilta,o dar orai tokie.
Kest
Kai kada palieku ir 9 rėmus. Bet tai retokai. Šiemet viena šeima irgi žiemoja ant 9. Tarp senesnių bitininkų vyrauja nuomonė, kad ant kuo mažesnio rėmų skaičiaus palieki žiemai, tuo geriau. Aš jos stengiuosi laikytis, bet kritiškai.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Bičių žiemojimas

2011 Gru 16 , 18:05

Ar karštos lubos -būtinai perų požymis? :think:
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bičių žiemojimas

2011 Gru 16 , 18:19

Kest rašė:Šiandiena buvau nulėkęs į sodybą.Pavasaris,saulėkaitoje +9.Iš vieno avilio matau veržiasi bitės,patikrinu lubeles,akurat,karštos.Šonines kamšos nesudėtos.Nu ką,sezonas atidarytas :lol:
Kest
Šiu metu jei yra karštos lubelės tai ženklas tikriausiai kad nėra motinėlės
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Bičių žiemojimas

2011 Gru 16 , 18:42

Duona rašė:
Kest rašė:Šiandiena buvau nulėkęs į sodybą.Pavasaris,saulėkaitoje +9.Iš vieno avilio matau veržiasi bitės,patikrinu lubeles,akurat,karštos.Šonines kamšos nesudėtos.Nu ką,sezonas atidarytas :lol:
Kest
Šiu metu jei yra karštos lubelės tai ženklas tikriausiai kad nėra motinėlės
O man atrodo, kad atsirado perai.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių žiemojimas

2011 Gru 16 , 23:08

Šiandien į pavakarę, aplankiau vieną skyrių sode. Reikėjo kurmius iš gaudyklių išrinkti. Patirinau tik tas šeimas, kurų avilių stogai neužsukti medvarščiais, 5 šeimos ant balkoko . Po pagalve vos vos jaučiama šiluma, bet visgi gyvas organizanas. Šeimos turi tik viršutinį apšiltinimą, kaip ir viso bityno skyrių. Manau, kad tai normalu. Šeimų lizdai suformuoti prie priekinės avilio sienelės, matosi per politeleną. Maisto turi pakankamai. Įdomi žiema... Kurmius ištraukiau 7 iš 16 gaudyklių.....Antrą sodą išarė kaip traktoriai.
Vidmantas
Patyręs narys
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:27

Re: Bičių žiemojimas

2011 Gru 17 , 11:04

Pasodinkit pupų,na prikaišiokit pavasarį kur netrukdo ir rudenį nupjaukit, šaknis palykit pas mane sode kurmiai nebeknisa.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bičių žiemojimas

2011 Gru 17 , 16:50

Duona rašė: Šiu metu jei yra karštos lubelės tai ženklas tikriausiai kad nėra motinėlės
O man atrodo, kad atsirado perai.[/quote]
Jei karštos lubelės šiuo metu,nesunku įsitikinti priežastį: iškeli viena,kitą korį,jei ant duonos lopšeliai daromi tai be motynos,jei yra perų gali buti kaltas maistas ar ligos.Tikiuosi diafragmos ne ant dugno buvo prispaustos. Lapkričioi mėn. varvinant oksalą dvi mano šeimos karščiavo, tai viena buvo be motynos,o kitai užteko padušką atitraukti nuo šonų po 5cm.
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02

Re: Bičių žiemojimas

2012 Sau 15 , 20:25

sveiki, ar keičiate aviliuose viršutines kamšas? Mano stiprokai drėgnos, net pelėsis vietom atsirades. Turėjau atsargoj,pakeičiau kelias. Tas paplėkusias išmesti, ar išdžiovinus dar galima panaudot? Pernai nebuvo tokių bajerių... Galvoju, kad stoge permažos skylės vėdinimui - kelios diskinio pjūklo išilginės įpjovos .
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių žiemojimas

2012 Sau 15 , 20:46

Kamšas džiovink.papelijusį audeklą nuimk ir iśskalbki ar keisk nauju.Ventiliacijos angos per mažos.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 14 , 23:41

Sveiki, visi bežiemojantys :)
Štai iškilo toks klausimas: ar galima pagal tam tikras bičių kamuolio pozicijos kitimo tendencijas prognozuoti gręsiantį badavimą? Niekad dėl to nesukdavau sau galvos ir be pavasario avilių net nežiūrėdavau, o dabar - lyg koks naujokas būčiau... Žinoma, ruduo buvo nestandartinis, bičių aktyvumas taip pat. Maitinta lyg ir įprastai, bet vis tiek neramu, juolab, kad bitės stipriai nukentėjo ir nusilpo nuo varozės. Mieli kolegos, pridedu lentelę, kurios duomenis, manau, lengvai suprasite. Pakomentuokite, kokios gali būti vieno ar kito avilio prognozės badavimui, darant prielaidą, kad maitinta buvo pakankamai. Aviliai - Dedano kolūkiniai.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 15 , 08:31

Sveiki,
praėjusią savaitę atšilus orams,žvilgtelėjau į vienos šeimos lizdą.Kairėje lizdo pusėje bičių jau nebuvo ir du kraštiniai koriai buvo be bičių,maisto deja ten buvau tik likučiai.Kamuolys yra į dešinę nuo centro.Kaip ten su maistu nežinau,nes nenorėjau trikdyti,bet aišku,kad situacija visiškai kitokia,nei pernai,kai per pirmą apžiūrą po du kraštinius korius radau su maistu.Ir tokia situacija buvo visuose aviliuose.Akivaizdu,kad šių metų žiemojimo sąlygos nestandartinės.Kad stebėti situaciją ir turėti,nors kažkokią info,kas dedasi lizduose,nematau kito varijanto,kaip ant lubelių uždeti kandi tešlos.Tai praėjusią savaitę ir padariau.Kiekvienai šeimai ir šeimelei uždėjau po pusę kg. kandi tešlos.Jei per savaitę maišelis tuščias- badauja,jei tešlos neima-maisto pakanka.Kandi sunaudos vėliau,bet man tai likusį mėnesį bus kaip indikatorius,ar nesibaigė maistas.Dabar jaučiuosi ramus,kaip belgas,gal net sakyčiau,kaip olandas,žolės apsirūkęs.Savaitgalį patikrinsiu situaciją ir manau bus aišku.Tokiuose veiksmuose matau tik vieną grėsmę,tai būti pašieptam forumo bičiulių,dėl bitininkavimo žiemą,bet kita vertus,juk niekas nevertė manęs apie tai parašyti :chuckle
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 15 , 13:09

Aš dedu cukraus leda,irgi pasiteisina .Svarbu rezultatas,ir labai nemalonu kai randi bites susalusias ir salia koriuose yra maisto,joms nepapasakosi,ir peru jos ko gero nepaliks.
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 16 , 09:31

Sveiki,
sprendžiu viena rebusą,bet atsakymu nesu tikras.Gal čia galėtų man padėti Liuka,Vidmantas,Žilvas,kurie bitininkavo ar bitininkauja dadanuose.Turiu kelis avilius šešiasdešmtų metų gamybos.Juose yra anga apie pusantro cm priekinėje sienoje ir išeina iš viršutinės lizdo dalies į išorę.Išorėje yra sklendė,tai angai uždaryti.Aš suprantu,kad tai alternatyva tam,ką mes bandome pasiekti šoninių kamšų pakėlimu ir leisdami drėgmei pasišalinti pro lizdo šonus.Atidarinėdami sklendę,leisdavo drėgmei pasišalinti viršuje,kol ji nenusileidžia i apačią.Jeigu taip,kodėl šito atsisakyta ir dabartiniuose aviliuose jos nebenaudojamos?Ar čia yra kiti dalykai,ko aš nesuprantu?Būčiau dėkingas.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 16 , 09:58

Čia panašu į papildomą laką, vasaros metu.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 16 , 10:04

valdassmal rašė:Čia panašu į papildomą laką, vasaros metu.
Manau,kad ne.Per mažas diametras,nebent drėgmes šalinimui iš nektaro vasaros metu.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 16 , 11:06

nuotrauka nepakenktu, aš turiu pora laaabaaai senu aviliu. tai pas juos yra antros lakos viršuje
Se
Sergijus

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 16 , 11:24

Kest rašė:Sveiki,
sprendžiu viena rebusą,bet atsakymu nesu tikras.Gal čia galėtų man padėti Liuka,Vidmantas,Žilvas,kurie bitininkavo ar bitininkauja dadanuose.Turiu kelis avilius šešiasdešmtų metų gamybos.Juose yra anga apie pusantro cm priekinėje sienoje ir išeina iš viršutinės lizdo dalies į išorę.Išorėje yra sklendė,tai angai uždaryti.Aš suprantu,kad tai alternatyva tam,ką mes bandome pasiekti šoninių kamšų pakėlimu ir leisdami drėgmei pasišalinti pro lizdo šonus.Atidarinėdami sklendę,leisdavo drėgmei pasišalinti viršuje,kol ji nenusileidžia i apačią.Jeigu taip,kodėl šito atsisakyta ir dabartiniuose aviliuose jos nebenaudojamos?Ar čia yra kiti dalykai,ko aš nesuprantu?Būčiau dėkingas.
Kest
Tai papildoma laka,vasaros metu.Būna,jog po kelias bites ir landžioja,pro tą laką,bet dažniausiai,ji yra naudojama garint iš nektaro drėgmę... :bee
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 16 , 15:47

jo ,biciu ziemojimo lenteles kompiuterines dar nebuvau mates,nu jo....
Visiems jums-linkiu laimės
prancuzas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:053
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:40
Užsiregistravo:2011 Sau 26 , 21:41

Re: Bičių žiemojimas

2012 Vas 28 , 08:38

Kandi tešlą jau gal vasario pradžioj uždėjau- tai tik viena iš penkių šeimų naudojosi kandi tešla, o sekmadienį apžiūrėjus-tai jau visios į kandi tešlą įnykusios. Keturios šeimelės tik apie kandi sukinėjasi ir ramiai dūzgia, o viena tai ne tik apie kandi, bet ir po visą viršų virš rėmelių laksto-labai jau aktyvios. Šonines kamšas ir pagalves reguliariai apažiūriu kad drėgnos nebūtų -tai su ta neramia šeimele taip turėtu būt ar kas negerai? :(

Grįžti į