Bičių rasės

hirudomedicinalis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:79
Užsiregistravo:2009 Geg 26 , 17:43
Re: Bičių rasės

2011 Bir 06 , 12:05

Floyd rašė:
TRANAS rašė:
Jovita rašė: Cia tiek daug niuansu, galima diskutuoti ir diskutuoti.
Kaip vadinasi procesas , kai normali motina išsivysto iš traninio kiaušinio? Man praktikoje tai teko stebėti du kartus, atliekant įvairius bandymus su traninėmis šeimomis. Esu bandęs tranine sperma, išspausdamas trano lyties organus, kaip dirbtinio apvaisinimo būdu daroma, kai surenkama trano sperma, apvaisinti traninį kiaušinėlį, kelėtos valandų senumo, traninės šeimos koryje - NIEKO nesigavo.
Šitokį geros motinos išsivystymo procesą iš traninio kiaušinėlio, traninėje šeimoje, senieji bitininkai aiškino, kad bitės sugeba parsinešti vaisingą kiaušinėlį iš normalios šeimos. Aišku aš tuo netikiu, nes tikrai žinau, kad tokie procesai nutinka gamtoje ir ne tik su bitėmis.
Pridursiu. Daugiaaukštyje neretai pasitaiko reiškinys, kai randi tarp penkių medaus aukštų vieną motinos lopšelį. Daugiau nei vieno pero. Motina dirba apačioje, po grotelėmis. Esu girdėjęs nuomonę, kad bitės perneša kiaušinėlį. Ką manot kaip yra iš tikrųjų?
Su tais kiaušinėlių pernešimais.
Vienoje spietgaudėje žiemojo bitės. Jau rašiau, kad tik rugsėjo 5 atskridusios buvo (dabar labai stipri šeima, beevitalis padėjo nuo erkių, laisčiau du kartus). Perų 13 dadan. rėmų, bet dabar dalis perų atimta šeimelėms.) Taigi buvo pasiūti koriai 3 Z sukryžiuotų formos. Išnešiau į kraštą visą maklę ir pridėjau naujų korių, bet pernešant vienas liežuvis nulūžo ir ant dugno nukrito. Tai aš jį pastačiau į kampą po tais liežuviais. Po trijų dienų tikrinau, tai buvo visi kiaušinėliai iš to nulūžusio pernešti į tik pasiūtas akeles.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių rasės

2011 Bir 06 , 15:16

motinėlė pridėjo kiaušinėlių į akeles.Koriuose, kurie netinkamoje vietoje perams pvz. ant dugno ar meduvėje per medunešį, bitės kiaušinėlius paprasčiausiai suėda.Kiaušinėlis būna priklijuotas prie akelės dugno ir jo niekas nenešioja.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Foto

2011 Bir 08 , 23:18

kur jos tik nenutupia
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Foto

2011 Bir 09 , 08:23

Čia originali bapaksinė bitelė?, na o betgi tačiau mano irgi su rausvais "undarokais'' ;)
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Foto

2011 Bir 09 , 21:45

Spalva nebutinai pasako buda. Taip atrodo bakfastas.Taciau budas irgi skaitosi. Kaip sakoma, isvaizda i mamyte, budas i teveli(-ius).Bet Jusu, be abejo, ne visos bites vienos spalvos, yra ir tamsiu?
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Foto

2011 Bir 09 , 22:35

Jovita, is Zilvasso paemes kori su kiausineiais auginau motineles, bet ne visos issirito su rudu atspalviu, yra ir tamsiai pilku. Kodel, juk ju mama tai apvaisinta pas Jus dirbtiniu metodu?
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Foto

2011 Bir 09 , 22:54

zenonasvez rašė:Jovita, is Zilvasso paemes kori su kiausineiais auginau motineles, bet ne visos issirito su rudu atspalviu, yra ir tamsiai pilku. Kodel, juk ju mama tai apvaisinta pas Jus dirbtiniu metodu?
Žilvinas taip pat nešventasis. Savo "trigrašį" tikriausiai dar bus pridėjęs. ;) :lol:
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2011 Bir 11 , 12:53, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Foto

2011 Bir 10 , 23:54

zenonasvez rašė:Jovita, is Zilvasso paemes kori su kiausineiais auginau motineles, bet ne visos issirito su rudu atspalviu, yra ir tamsiai pilku. Kodel, juk ju mama tai apvaisinta pas Jus dirbtiniu metodu?
Todel,kad i bakfasta laikas nuo laiko inesama ir anatolikos kraujo. KItaip gautusi imbrydingas. O anatolika ir tamsios, ir piktumo, greitumo turi, bet darbcios
augis45
Patyręs narys
Pranešimai:21
Užsiregistravo:2009 Rgp 15 , 10:19

Re: Bičių rasės

2012 Kov 11 , 15:10

Mieli biciuliai,daug neaisknsiu,bet jus svarbiausio dalyko nematot.Norit,kad seima prines tu medaus,neprines,nes persilpna.Na o jaigu sustiprinsi ,ar leisi sustipret,tai bus spiecius.Taigi,nepamirskite tehnologijos,kokia texnologija pritaikysite,nuo to priklausys bitininkavimo rezultatas.Vsus darbus atlikti laiku,sekmes.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių rasės

2012 Kov 11 , 15:32

augis45 rašė:Mieli biciuliai,daug neaisknsiu,bet jus svarbiausio dalyko nematot.Norit,kad seima prines tu medaus,neprines,nes persilpna.Na o jaigu sustiprinsi ,ar leisi sustipret,tai bus spiecius.Taigi,nepamirskite tehnologijos,kokia texnologija pritaikysite,nuo to priklausys bitininkavimo rezultatas.Vsus darbus atlikti laiku,sekmes.
man atrodo čia diskutuojantys apie rases yra iš tų kur darbus atlieka laiku, nelaiko silpnų šeimų ir susitvarko su spietimu.Gal pirma augi45 parašyk su kokios rasės bitėm dirbi, kokias esi išbandęs, kokius savitumus pastebėjai ?
tinginiai progreso variklis
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Bičių rasės

2012 Bir 20 , 21:15

Sveik,
Norėčiau pradėt bitinikaut su Bakfasto rasės bitėmis.
Perskaičius tema supratau,kad bakfasto rasės bitės sunkiai randa avilius jei jie kruvoje sustatyti.
Aš pas save planuoju i eile viename aukštyje sustatyt apie 7-10 avilius,tarp aviliu laku tarpas gaunas kažkur apie 50cm.(ne tarp aviliu o laku.Tarp aviliu 10-15 cm.)
Ar nesigaus,kad i kelis avilius suskrys visos bitutės,o kitur bus tuščia.
Didinti tarpus tarp aviliu negaliu.Kolkas kilnot avilius i skirtingus aukščius nenoriu.Bendroje sumoje ar sitie apribojimai aviliu išdėstime man sutrukdys pasidžiaugt Bakfasto rasės privalumais? :think:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių rasės

2012 Bir 20 , 21:27

rob3123 rašė:.Bendroje sumoje ar sitie apribojimai aviliu išdėstime man sutrukdys pasidžiaugt Bakfasto rasės privalumais? :think:
Dėmenis sukeitus vietomis,suma nesikeičia.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių rasės

2012 Bir 20 , 22:25

klaidžios bitės.Tokie atstumai bet kokiom bitėm negerai,bitininkui taipogi nepatogu dirbti.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Bičių rasės

2012 Bir 24 , 13:55

rob3123 rašė:Sveik,
Norėčiau pradėt bitinikaut su Bakfasto rasės bitėmis.
Perska :lol: ičius tema supratau,kad bakfasto rasės bitės sunkiai randa avilius jei jie kruvoje sustatyti.
Aš pas save planuoju i eile viename aukštyje sustatyt apie 7-10 avilius,tarp aviliu laku tarpas gaunas kažkur apie 50cm.(ne tarp aviliu o laku.Tarp aviliu 10-15 cm.)
Ar nesigaus,kad i kelis avilius suskrys visos bitutės,o kitur bus tuščia.
Didinti tarpus tarp aviliu negaliu.Kolkas kilnot avilius i skirtingus aukščius nenoriu.Bendroje sumoje ar sitie apribojimai aviliu išdėstime man sutrukdys pasidžiaugt Bakfasto rasės privalumais? :think:
Sustatykit avilius su lakomis i skirtingas puses, nudazykit skirtingomis spalvomis- ras kelia lengviau namo.
Visos bites klaidzioja, bet bakfasto bites ryskesniu spalvu, tai jas geriau pastebi :lol: .
Jei seimos turi savo apvaisintas motinas, avilys tuscias neliks. Jei avilys ilgai buna be motinos ar su neapvaisinta motina, bites dezertiruoja i kitas, "perspektyvias" seimas.
Girtskarlsons
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:2
Užsiregistravo:2012 Lie 15 , 16:26

Re: bičių motinėlių augintojai

2012 Lie 16 , 19:50

Sveiki biciuliai,

Situacija tokia pasivazinejau po miesta pasibaigiau mokslus ir kazkaip patrauke grizti atgal prie bitininkavimo. Padejau tevukui issukti medu savaitgali is likusiu 6 seimu ir pamaciau, kad situacija ten ne is geriausiu, bet baze pradziai turiu. Nusprendziau, pradeti nuo motineliu keitimo. Is cia pirmas klausimas, nes primirses viska, ar nevelokai dabar tuo uzsiimti, gal geriau palaukt kito sezono? Prisimenu kai jaunas buvau :) is amzina atilsi Balzeko buvom uzsipirke Karnikos Wurm berods veisles motineliu buvau labai patenkintas as jom (tiesa darbininkes kiek suprantu buvo pirmos kartos misrunes), dabar jus cia ziuriu rasot visi apie bakfasto veisle, klausimas butu patyrusiems kokie pliusai kokie minusai vienos ir kitos veisles? Girdejau, kad Bakfastui svarbu gerai perziemot, nes jei kokios problemos labai sunkiai paskui pavasari stipreja. Is anksto dekui uz atsakymus ir nepykit jei ne i ta tema rasau pirmas postas vistik. :)
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: bičių motinėlių augintojai

2012 Lie 19 , 08:33

Nerikia klausytis gandu ir tt :) isigyk ir tokiu ir tokiu grynaveisliu mamyciu,pabitininkausi keleta metu ir nuspresi kuri daugiau prie sirdies su ta toliau ir darugausi :)
Visiems jums-linkiu laimės
Dr1
Patyręs narys
Aviliai:T18 ir dadano daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:31
Užsiregistravo:2012 Vas 19 , 12:27

Re: Bičių rasės

2012 Lie 30 , 11:33

Iš avilių su prieš 40 dienų apgyvendintomis Carnica motinėlėmis pasirodė naujoji karta. Tik kad labai jau išoriškai panaši į kituose mano aviliuose pasirodžiusias gelsvas Buckfatines :dontknow: Visuomet galvojau, kad Carnica- pilka bitė. Ar taip gali būti? Ar čia tikėtina, kad augintojas suklydo ir ne tas padavė (nes veisia ir vienas, ir kitas)?
P.S. Visgi malonumas ar užsiimti su mišrūnėmis, ar su gryno kraujo turinčiomis nepalyginamas. Jau dabar į avilį be dūmų ir tinklelio galiu eiti.
P.S. P.S. O lietuviškas kaukazas medų uždengė... sausai :lol:
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Bičių rasės

2012 Lie 30 , 12:21

Dr1 rašė: P.S. Visgi malonumas ar užsiimti su mišrūnėmis, ar su gryno kraujo turinčiomis nepalyginamas. Jau dabar į avilį be dūmų ir tinklelio galiu eiti.
Laimės vaikas esi, bičiuli. Mano super piktame avilyje gryna Karnika kiaušinėlius "peri" jau nuo birželio 20, o prieiti vis dar baisu. Va buvau vakar tai net nuėjus šimtą metrų nuo avilio vis dar atsiveja ir bando įkirsti. Siaubas kažkoks :o . Jau ant pirštų skaičiuoju, kada pilnai visos pasikeis. Tas "šviesus rytojus" turėtų nušvisti po savaitėlės - kitos. :christmas:
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: bičių motinėlių augintojai

2012 Rgp 24 , 15:58

Girtskarlsons rašė:Sveiki biciuliai,

Situacija tokia pasivazinejau po miesta pasibaigiau mokslus ir kazkaip patrauke grizti atgal prie bitininkavimo. Padejau tevukui issukti medu savaitgali is likusiu 6 seimu ir pamaciau, kad situacija ten ne is geriausiu, bet baze pradziai turiu. Nusprendziau, pradeti nuo motineliu keitimo. Is cia pirmas klausimas, nes primirses viska, ar nevelokai dabar tuo uzsiimti, gal geriau palaukt kito sezono? Prisimenu kai jaunas buvau :) is amzina atilsi Balzeko buvom uzsipirke Karnikos Wurm berods veisles motineliu buvau labai patenkintas as jom (tiesa darbininkes kiek suprantu buvo pirmos kartos misrunes), dabar jus cia ziuriu rasot visi apie bakfasto veisle, klausimas butu patyrusiems kokie pliusai kokie minusai vienos ir kitos veisles? Girdejau, kad Bakfastui svarbu gerai perziemot, nes jei kokios problemos labai sunkiai paskui pavasari stipreja. Is anksto dekui uz atsakymus ir nepykit jei ne i ta tema rasau pirmas postas vistik. :)
Is tikruju Carnica Wurm (Dr. Chr. Wurm, Austria) labai gera. Kaip bitininkai, kurie megsta palyginti veisles, isbandeme Carnica Wurm 2006-2008 m. Motinos buvo vieno meto senumo, dirbtiniu budu apvaisintos ir tikrai labai brangios. Deja, augintojas tik ir tokios parduoda, nes "paprastai" vietoje susiporavusios nebespeja isauginti, laiko keleta simta b. s.
Vistiek as asmeniskai kaip bitininkas, kuris gyvena is biciu (laiko daug biciu seimu, turi mazai pagalbos bityne), visada favorisuoju Buckfasto bite, kuri maziau spietli kaip Carnica.

Siaip Carnica labai gera biciu veisle - kas mazai b. s. priziuri ir randa laiko, regulariai seimos patikrinti (turiu omenyje spietine nuotaika), neklysta issirinkdamas sita bite.

Svarbiau kaip veisle, yra jos isauginimas. Visos F1, F2 ir t. t. - variantai nebe veisle, bet misrunes, kurios skiriasi kokybiskai, tik isvaziuojant is vieno kaimo ir atvaziuojant i kita gyvenviete ...;-)
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Transportas

2013 Sau 07 , 20:34

Dar klausimėlis, ar bičiulis iš Estijos su bakfasto bitėmis dirba?

Grįžti į