Motinėlės įdavimas

Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36
Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 19:15

zilvasss rašė:Jeigu bičių šeima sėkmingai gyvena 4 metus su motinėle be sparno, viskas tvarkoje.Esu išlaikęs veislinę motinėlę irgi tiek, tai jos sparnai savaime nutriušo, kas šeimai nekenkė, svarbiausia ji buvo dėsli.Bitėms, skruzdėms ar vapsvoms atskiras indvidas mažai reiškia.Užtat bendruomenė, lizdas yra viskas.Kas netikit, pasėmę pagalį patikrinkit.
Mes neteisingai taikom žmonių etikos normas bendruomeniniams vabzdžiams.
žilvinai, šis skyrelis skirtas naujokams į kurį rašo gal koks 10, o skaito per 50. Patarinėti turintiems minimalią praktiką bitininkystėje, kad reikia karpyti sparną motinos tai nėra labai logiška - įsivaizduok maždaug pasekmes, jei tai būtų tik viena tiesa ir daugelis imtų karpyti. Tai viena.
Antra. Vienas ar keli savi pastebėjimai apie gyvenimą su patrumpintu sparnu dar nieko nereiškia, kad taip yra tik teigiama, o dėl nudilimo - senatvėje žmogui irgi padyla viskas ir nebeišeina futbolo žaisti kaip jaunystėje, bet tai savaiminis reiškinys, prie kurio organizmas prisitaiko, o kirpimas ar trumpinimas tai jau fizinio diskomforto dirbtinis sudarymas.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 23:01

Ekspertui Vinipuxui motinėlės neteko čiupinėt, bet jo nuomonė tvirta ir neginičijama.
Sutinku su Austėja2, kad naujokėliam atsargiai reikia patarinėt, kad jie malkų nepriskaldytų.Taigi sparnų nesugalvokit karpykit, o patyrusiems mano patarimai nereikalingi.Kiekvienas dirba savo galva ir atsakomybe.
tinginiai progreso variklis
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 23:03

Austeja2 rašė:
vidmantask rašė:Dabar tik perskaičiau Ra1 komentarą ( 07.27). Norėčiau nesutikti su motinos ženklinimo būdu, nukerpant dalį sparno. Čia yra senas būdas, dar berods Kriščiūno knygoje yra aprašyta. Daręs ir aš taip. Bet ką pastebėjau - tokią motiną, nors ji ir jauna, dedanti, bitės po kurio laiko keičia tyliuoju būdu. Sužalotų nelabai pripažįsta. Ar pastebėjot, ką bitės daro norėdamos pakeisti motiną - jos apgraužia motinai sparnus. Taigi ar bitininkas nedaro "meškos" paslaugos.... Tokia bent mano nuomonė. Kai ką panašaus esu skaitęs ir literatūroje.
Nelabai esu įsigilinęs į bičių veislininkystę, bet man atrodo sparno pakirpimas prieštarauja Gyvūnų Gerovės Taisyklėms, o ekologinės bitininkystės taisyklės tą daryti griežtai draudžia, bent taip buvo prieš kelis metus, o dabar tų įvykių ir pakeitimų tiesiog neseku.
Įdomu jei mums patrumpintų ranką ar koją, kad niekur nesugalvotume išvykti, tai juk niekas nesutiktų?
Mieli biciuliai,
kaip visada gyvenime ir "blogis" veda kartais i geraja puse: Tas, kuris pats pripazysta, kad nera labai isigilines i biciu veislininkyste, pradejo dometis ökologisko bitininkavimo (cia gerb. Austeja 2 Jus rasote tarp kitko apie DEMETER bitininkavima - "religija", kuria ne visi pripazysta), kitas vel skaito gerb. Krisciuno knyga (nors ir truputi pasenusios zinios, bet vistiek geriau kaip nieko)...
Esu priprates, kad profesionalu bitininku nuomone ne labai priimta bitininku rate (Dr. LIEBIG buvo ne seniai pasakojes, kad jis tik du profesionalus bitininkus pazysta, kurie tikrai moka bitininkauti, tai tiek jis ir pripazysta) ir sitas faktas manes seniai nebe stebina.

Tegul bitininkauja visi, kaip jiems geriausiai atrodo. Musu bityne (200 b. s. ir 35 bandomosios seimos) buna visos biciu motinos su kirptu sparnu. Niekada nepastebejome, kad biciu motineles del sitos priezasties butu greiziau keiziamos.
Visada esu pasiryzes, is kitu bitininku priimti gera patarima -jeigu nors viena bitininka itikinau, kad ypac
megejiskoji bitininkyste gali buti maloni ir tuo paciu metu pelninga, jau mano lukesciai issipilde.

Pries pat keliones i Bitininku Svente nereiketu del tokiu smulkmenu ginsintis, nes vistiek reikes vienam ar kitam savo "oponentui" ziureti i akis.

Sekmes su bitelemis ir iki kitu metu.
Let the bees tell you (Br. Adam)
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 23:12

vinipux rašė:Taip gerb.Žilvai mano nuomonė tokia-deja...
Kokia?
Let the bees tell you (Br. Adam)
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 06 , 09:52

Ra1 rašė:
vinipux rašė:Taip gerb.Žilvai mano nuomonė tokia-deja...
Kokia?
Vis dar nesupratau. Kokia?
Let the bees tell you (Br. Adam)
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 06 , 10:12

Sergijus rašė:
zenonasvez rašė:
zilvasss rašė:Jovitos užauginta karalienė šiandien atsidūrė mano avilyje.Su virpuliu laukiu pirmadienio, tikrinsiu.Padaryta viskas, kad priėmimas būtų patikimimas ir vis tiek neramu.Jos dukros kitą rudenį gyvens kiekviename mano avilyje.
o kuom Jovita uz amsieju pranasesne, gal ir as galiu nusipelnyti Jovitos palikuoniu :F
Cia,tai,geras... :lol: Kazi,ka Jovita pasakys... :think: Ar nores palikuoniu su Zenonu...? :o :think:

Vokiskas posakis yra toks: Mes zmones turime kiekvenas po viena uzpakali. Cia kaip ir su nuomone - ji ne visada svari ir reiketu kartais nuo karto ja susitvarkyti.
Vinipux "nuomone" man dar iki siol nesuprantama, nes labai "esoteriska", del to prasau forumieziams dar karta paaiskinti, kokia jo nuomone apie biciu motineliu zenklinima (jeigu dar ju net neesa mates) ir kokia jo patirtis ir is kur jis jia semia.
Gal dabar aiskiau isdesziau savo minti.

Tai dar karta: KOKIA? (nuomone).

O apie Jus, mano draugas Sergijus: Teko keletu kursu pravesti, visada kartojasi tas pats vaizdas
(kulturines grupes susidarimas): vienas viska zino, vienas visada trukdo.
Tai Jus tikrai ne tas, kuris viska zino ...
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 06 , 13:28

Nespirgėkit.
Ra1 asmeniškai pažystu ir gerbiu.Jis santūrus ir taktiškas žmogus.Turi gilias teorines žinias, gauna naujausią informaciją kas dedasi bitininkystės pasaulyje(ne lietuvos kaime, o pasaulyje !) ir turi labai didelę praktinę patirtį.Džiaugiuosi, kad jis rašo forume, o jeigu nesutinkat su juo prieštaraudami rimtai argumentuokit.
tinginiai progreso variklis
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 06 , 15:57

Ra1 rašė: Mieli biciuliai,
kaip visada gyvenime ir "blogis" veda kartais i geraja puse: Tas, kuris pats pripazysta, kad nera labai isigilines i biciu veislininkyste, pradejo dometis ökologisko bitininkavimo (cia gerb. Austeja 2 Jus rasote tarp kitko apie DEMETER bitininkavima - "religija", kuria ne visi pripazysta)
Gerb. Ra1,
Iš kur čia tokios žinios, kad aš pradėjau domėtis ekologiniu bitininkavimu? Kad pacitavau, jog esu matęs tose taisyklėse, kad motinos sparno kirpti negalima? Šiaip aš daug kuo domiuosi bitininkystėje ir dar kartą kartoju, kad vienos tiesos apie sparno pakirpimą šiuo metu kaip ir nėra.
Jeigu būtų dabar žiema, šią temą pasinagrinėčiau kruopščiai kokios nuomonės pasaulyje (ne vien Vokietijoje), bet dabar ne tas laikas.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 06 , 18:53

Nematau sitoj vietoj problemos - kas kerpa, kam gyvena, tegu kerpa.. naujokai tegu mokosi motinele gaudyti, sparnus karpyti :lol: Tegu daro isvadas patys - verta taip elgtis ar ne :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 06 , 20:23

Naujokai, manau, tegu mokosi, pradžioje motiną surast ir ją pažymėt... Ir lai nedrasko akių "rimtiems dėdėms"..
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 12:44

Po savaitgalinio medkopio tuo pačiu jau ir apžiūrėjau įdėmiau įduotas motinėles, nes šiemet 8 šeimose jas pakeičiau - 1 karnika ir 8 bakfasto. Karnika įdėjau paprastai, nes link vasaros motinėlės nebebuvo, o bakfastus 6 įleidinėjau atimdamas senas ir įdėdamas narvelius – pirmąsiąs motinėles dėjau iškart po atėmimo senų, o vėliau pagal vidmantok teoriją - po valandos, kažkokio skirtumo nepastebėjau - visur priėmė. Šeimos, kuriose bakfastas jau vyrauja, tai labai skiriasi nuo kitų - žymiai ramesnė, net pamiršti, kad dūmine turi, nelenda į viršų ir nezyzia aplink, kai išimi skirtukus. Neveltui zilvass ir kiti pataria keisti motinas į veislines. Kitais metais jau reiks pabandyt savo užsiauginti, kažkiek nusipirkti ir galutinai visose šeimose pakeisti į bakfastą. Karnika irgi kai seniau duota, jau matosi rezultatai - irgi žymiai ramesnės, nekyla į viršų ir nezyzia aplink, bet labiau judresnės negu bakfastas. Kitais metais reiks žiūrėti jau kaip su medunešiu, nes motinas keičiau spiečiuose, tai dar nėra tokios stiprios šeimos, kad galėtum labai spręsti apie medunešį. Patariu tikrai ir kitiems pabandyti bent vienoj kitoj šeimoj pasikeisti motinas, pamatysit kaip skiriasi.

auginsi "bakfasta" is savo turimu motineliu? Su vietiniais tranais? Kazi kazi koks ramumas bus tu biciu..
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 13:43

Paveikslėlis Taip skirtumas yra didžiulis, medunešio atžvilgiu irgi skirtumai jaučiasi, o dirbant tai išvis pasaka..pastebėjau tik, kad reikalauja didesnio lizdo, nes vos medunešiui prasidėjus motina jau apriboja..Na tiksliau galima bus apibudinti kita sezona, dabar svarbiausia paruosti žiemai. keičiau i karnika
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 15:48

Pas mane kazkada buvo gryna italiska bet dabar jau 3os kartos mišrunė suporuota su vietiniais tranais geriau deda kiausinelius ir perus augina nei grynaveisle karnika. Tik kitais metais bus matyt kaip su medunešiu. Stebejausi net pats iš jos dėslumo. Ir dar pamačiau ko nemates :chi: (pakeliu kori matau motinele slepiasi pažiuriu iš arčiau ir matau kad jai iš uodegos kažkas išlindę , galvojau jau sumaigiau imdamas kori o pasirodo ten kiaušinis :lol: bėgo ir pametė :lol: :lol: )
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 20:42

karak rašė:
auginsi "bakfasta" is savo turimu motineliu? Su vietiniais tranais? Kazi kazi koks ramumas bus tu biciu..
Nelabai tik supratau, kodėl mano post'ą paredagavo, o ne parašė naują, kas norėjo paklausti...
O šiaip pradžiai bandysiu ir su vietiniais tranais, bet realiai, tai ir bakfasto juk tranų jau bus, nes juk nemanau, kad kas Lietuvoj augina motinėles taip labai grynumą ir išlaiko. Pirma, man svarbiausia išmokt augint motinėles, o po to jau žiūrėsiu, kaip padaryti kuo grynesnes.
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 21:07

karak rašė:
karak rašė:
auginsi "bakfasta" is savo turimu motineliu? Su vietiniais tranais? Kazi kazi koks ramumas bus tu biciu..
Nelabai tik supratau, kodėl mano post'ą paredagavo, o ne parašė naują, kas norėjo paklausti...
O šiaip pradžiai bandysiu ir su vietiniais tranais, bet realiai, tai ir bakfasto juk tranų jau bus, nes juk nemanau, kad kas Lietuvoj augina motinėles taip labai grynumą ir išlaiko. Pirma, man svarbiausia išmokt augint motinėles, o po to jau žiūrėsiu, kaip padaryti kuo grynesnes.
Draugiškas patarimas - nepradėk "gaminti" mišrūnių - bus piktos, o kol pakeisi ir piktos bitės pasikeis, vakščiosi kaip kaladė. Paaukok kažkiek laiko, ir iškart įsigyk karnikos motinų.
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 21:25

girinis rašė: Draugiškas patarimas - nepradėk "gaminti" mišrūnių - bus piktos, o kol pakeisi ir piktos bitės pasikeis, vakščiosi kaip kaladė. Paaukok kažkiek laiko, ir iškart įsigyk karnikos motinų.
Tai planas pagrinde kitias metais ir pirkti bakfasto motinėles, bet dėl sportinio intereso norisi ir pačiam pabandyti auginti :)
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 22:17

karak rašė:
girinis rašė: Draugiškas patarimas - nepradėk "gaminti" mišrūnių - bus piktos, o kol pakeisi ir piktos bitės pasikeis, vakščiosi kaip kaladė. Paaukok kažkiek laiko, ir iškart įsigyk karnikos motinų.
Tai planas pagrinde kitias metais ir pirkti bakfasto motinėles, bet dėl sportinio intereso norisi ir pačiam pabandyti auginti :)
Pamėgink isigyti grynarasę motinėlę, kuri yra skirta tolimesniam dauginimui. Rimti motinėlių augintojai gali pasiūlyti tokių. Kitais metais užsiauginęs veislinių motinėlės dukrų, turėsi pirmos kartos labai produktyvias bites mišrūnes. Bus sportas ir nauda kartu. :)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 22:55

karak rašė:
karak rašė:
auginsi "bakfasta" is savo turimu motineliu? Su vietiniais tranais? Kazi kazi koks ramumas bus tu biciu..
Nelabai tik supratau, kodėl mano post'ą paredagavo, o ne parašė naują, kas norėjo paklausti...
O šiaip pradžiai bandysiu ir su vietiniais tranais, bet realiai, tai ir bakfasto juk tranų jau bus, nes juk nemanau, kad kas Lietuvoj augina motinėles taip labai grynumą ir išlaiko. Pirma, man svarbiausia išmokt augint motinėles, o po to jau žiūrėsiu, kaip padaryti kuo grynesnes.
Neteisingos išvados.Klysta visi, protingi mokosi iš svetimų klaidų, tik kvailiai lipa ant to paties grėblio pakartotinai.Dabar klausyk, papasakosiu apie grėblius ;) .Kas rimtai augina motinėles būtent išlaiko grynumą.Pats kiekvienais metais perku naujų,skirtų tolimesniam dauginimui ir kitos linijos, kad imbridingo nebūtų.Bičių paveldimumas sudėtingas, forume yra šiek tiek Ra1 straipsnių.Tavo bitynas per mažas, kad sudarytum rekalingą tranų foną.Motinėlės skirtos tolimesniam dauginimui kainuoja, paprastos netiks.Ne vienas bičiulis jau padarė klaidą nusipirkęs po 35-80 lt motinėlę ir iš jos visam bitynui motinų pridauginęs.Pirmos kartos F1 bitės bakfastas/karnika arba vietinė, labai produktyvios.Bėda, dauginti visiškai negalima.Tolimesni mišrūnai gali būti labai pikti.Jeigu aplink yra bitynų 200-300 šeimų bakfasto gali mėginti auginti motinėles, dėl sportinio intereso.Nepasakysiu didelės naujienos,tam, kad apsimokėtų auginti , jų reikia auginti didelius kiekius.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 23:53

zbyx rašė:Taip skirtumas yra didžiulis, medunešio atžvilgiu irgi skirtumai jaučiasi, o dirbant tai išvis pasaka..pastebėjau tik, kad reikalauja didesnio lizdo, nes vos medunešiui prasidėjus motina jau apriboja..Na tiksliau galima bus apibudinti kita sezona, dabar svarbiausia paruosti žiemai. keičiau i karnika
Pastebėjai, kad reikalauja didesnio lizdo, o gal turėjai mintyje kad reikalauja daugiau meduvių nektarui pilti? Mano nuomone, karnikai laisvai užtenka 10 Dadano rėmų lizdui, užtektu ir dar mažesnio perams auginti, nes 10 lizdo rėmo viršuje vistiek bitės sudeda medaus juostelę. O vat per medunešį tai geriau duoti šeimai viena meduve per daug, negu viena per mažai. Šią vasarą kaikuriom šeimom pritrūkau meduvių, ir dėl to mano karnika užpylė lizdus apribodamos motinėlę.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 16 , 23:55

..... tai va..."netaip ropė kepa-kaip šikinė plepa"....

Grįžti į