Motinėlės įdavimas

Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38
Re: Motinėlės įdavimas

2010 Lie 27 , 11:40

wilkius rašė:Sveiki. Visi gražiai šnekate kaip kiekvienas keičia skirtingai motynėles, o Jūsų nuomone bitininkai turintys ne viena ir ne du aviliukus, o kelis šimtus kaip jie keičia motynėles, gi nelabai ir fiziškai imanoma surasti kiekviename avilyje motinėles, tai dada rizikuoja ir pačios motyneles išsiaiškina kuri čia "šefė" yra ar bus?
Tikrai sitie bitininkai keicia labai profesionaliai biciu motinos - aisku, yra ir tokiu, kuriems ne visada aktualu, bet dabar nerasysiu apie sita karta...

1. biciu motinele yra zenklinima (su opalith) arba dazais. Perkant is augintojo jis ta padaro, siaip pats bitininkas tvarko sitos reikalus. Ne sunku ta ismokti, geriausia pradeti nuo tranu zenklinimo.
2. butinai viena sparna per puse nukirpti. Nebijokite, tikrai bitelei ne skauda, mokslininkai sita irode.
Kodel kirpti: Zenklas arba dazai gali nusitrinti bet sparnas ne ataugti. Siaip visada zinosite, ar motina dar
originali. Ir: Pirmas spiecius, prarades motina, gryzta atgal i avili.
Galima i ta ziureti kaip i bitininku uzdarbi, nes vistiek laiko reikalauja tas kirpimas ;-)
3. ant avilio dabar uzrasoma (butinai su flamasteriu, kuris nebijo saules ar vandens) duomenis, pvzd. taip:
C 32 m. 69
Tai butu: C (Carnica) 32 (linija) m. (melina, 2010 m. spalva) 69 (opalitho numeris).

Dabar bitininkas visada zino, kiek metu motinai ir kada ja keisti. Kaip jos iesko, lengvai randa.

Isbandykite, nes kas profesionalams tinka, ir megejams padeda, kokybiskai ir smagiai laika praleisti.
Let the bees tell you (Br. Adam)
simona
Aviliai:kol kas dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:8
Užsiregistravo:2009 Lap 23 , 16:57

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 04 , 20:06

perskaiciau paskutinį puslapį ir lyg dar virlties atsirado. Bet dar norėčiau paklausti. Keičiau motinėles (senas išimdama). Po dviejų savaičių patikrinau: du aviliai priėmė, du - ne nes ten buvo motininių akelių prisiūta. vyras nusprendė, kad reikia dar kartą duoti motinėles toms, kurios auginosi naujas. Ir davė (neapvaisintas). po poros savaičių vėl pažiūrėjau - nėra nei vieno viksrelio. tai ar aš dar galiu tikėtis tų vikšrelių, ar ir tos antrosios motinėlės bitutės nepriiėmė? net nežinau, ar čia man dar laukti ar dar kartą naują motunėlę dėti, ar duoti rėmą su perais. kai prie lakos pažiūriu, vis matau kad kartais bitutės pešasi (viena kitą tolyn nuo lakos stumia), tai gal kartais čia vagiliavimu vadinama? ar tai nepalens šitai šeimynai?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 04 , 21:10

Dabar tik perskaičiau Ra1 komentarą ( 07.27). Norėčiau nesutikti su motinos ženklinimo būdu, nukerpant dalį sparno. Čia yra senas būdas, dar berods Kriščiūno knygoje yra aprašyta. Daręs ir aš taip. Bet ką pastebėjau - tokią motiną, nors ji ir jauna, dedanti, bitės po kurio laiko keičia tyliuoju būdu. Sužalotų nelabai pripažįsta. Ar pastebėjot, ką bitės daro norėdamos pakeisti motiną - jos apgraužia motinai sparnus. Taigi ar bitininkas nedaro "meškos" paslaugos.... Tokia bent mano nuomonė. Kai ką panašaus esu skaitęs ir literatūroje.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 04 , 22:11

Gerb. Vidmantai,
praejusia savaite,treciadieni,dviejose seimose pakeiciau motineles pagal jusu rekomendacijas ir cia man iskilo klausimelis,kurio atsakymas manau sudomins ir Simona.Siandien keiciau dar dviejose seimose,tai galvoju zvilgtelsiu kaip sekesi anom dviem.Pradedu ieskoti zymetu motineliu,prieinu prie korio su perais ir zagtelejau is nusivylimo,ogi ten pasiuti du didziuliai gelbejimosi motininiai lopseliai.Pirma mintis,kad nudaigojo mano veisline Bakfastiete :lol: Na galvoju reikia perkosti visa lizda ir islauzyti visus lopselius,su mintim,kad isigyti papildomai motineliu ir is naujo bandyti laime :lol: .Taip prieinu iki kito krasto ir ant paskutinio korio su perais, ziuriu isdidziai vaikstineja mano iduota motinele.Taigi Simona,gal Jus nepamatete iduotos motineles.Mano klausimas,kodel jos siuvo gelbejimosi lopselius?Ar tiesiog dingo senosios motineles kvapas ir jos taip pasielge automatiskai?Identiska situacija ir kitoje seimoje.
Dekui is anksto.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 04 , 22:24

O ar negalėjo būti uždėti lopšeliai prieš keitimą ir jų Jūs nepamatėt. Galiu juokais pasakyti, kad per anksti žiūrėjote, vėliau šių lopšelių būtų nelikę. Buvo ir pas mane tokių variantų - įduodi motiną, o lopšelius pakabina. Tokiu atveju palieku ramybėje ir toliau stebiu. Nesistengiu greitai naujai įdavinėti motinos. Jei įduodi poruotą - pamatysi, kad dedea kiaušinėlius. Jei praeina savaitė ir kiaušinėlių nėra - tada drąsiai laužyk lopšelius ir įdavinėk kitą.
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 04 , 22:33

Pritariu tai minčiai, kad dėl žymėjimo, gerai motinai sparno kirpti nevertėtų. Sparno kirpimas tai manyčiau yra ne žymėjimas, o savojo spiečiaus gaudymas. Kaip kad rašė Ra1, be sparno rasite to avilio spiečių prie avilio - niekur jis nepabėgs, tačiau nukirpę sparną, galite rasti motiną išmestą. Man buvo toks atsitikimas kai nukirpęs sparną gal antroje dienoje radau motiną prie lakos. Taip kad bičių visuomenėje invalidė motina nereikalinga, tačiau, be priekinės kojos, turėjau garbės matyti ir bitėms ji buvo tinkama. Dirbo du metus puikiausiai. Įdėtus lopšelius sugrauždavo, tačiau motinos keisti nesutikdavo. Taip kad bitės turi savo tvarką ir mes žmonės jų paslapčių nesuprasime......
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 04 , 22:45

pakeiciau motineles pagal jusu rekomendacijas
Pagal vidmantask rekomendacijas ir aš keičiau šiemet motinėles keturiose šeimose :ok: Norisi pasidžiaugti viešai tuo, kad visos jos buvo priimtos. Pastarojo medaus ėmimo metu mačiau jas visas išdidžiai vaikštinėjant ant korių su perais. O perų perų :o , tiesiog ir "mūryte primūryta", ir atvirų galybė. Tokio kiekio perų šeimose nesu matęs. Štai ką vis tik reiškia veislinės motinėlės :ok: Jeigu šios šeimos sėkmingai peržiemos, manau, kad kitą sezoną teks aukštinti ir šiuos avilius, nes su viena meduve joms nebus kas veikti :lol:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 04 , 23:22

As irgi siandien apziurejau savo nauja seima, su naujai uzsiauginta motinele. Irgi galiu pasigirti - peru - nuo vieno korio krasto iki kito, aklinai :) Tik medaus si seima turi labai mazai, tai vis pamaitinu, po puslitriuka kas diena :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 00:08

T'skant, vieniems - medus, kitiems - spiečių skaičius rūpi :F Man asmeniškai (bent kol kas) - nei viena, nei (juo labiau) antra. Greičiau jau trečia: pačios bitės. Jaučiu ramybę ir malonumą prižiūrėdamas biteles, po truputį pažindamas jų gyvenimą, mokydamasis bitininkavimo meno, žaviuosi šiais Dievo kūrinėliais ir tiek. Jos man, kaimynams, draugams ir artimiesiems už tai atsilygina medučiu. Kaštus, išleidžiamus jų priežiūrai, taip pat "apmoka". Ko gi daugiau reikia :leaves: Iki tokio lygio, kad pats imčiausi augintis motinėles, kol kas dar toli gražu nesubrendau, bet, kas galėtų paneigti, kad neateis ir ta diena, kai galėsiu, kaip ir kice, pasidžiaugti savo išauginta motinėle. Tai turėtų būti tikrai geras jausmas, todėl sveikinu, kice, ir džiaugiuosi su tavimi kartu :gANDb:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 00:30

Jovitos užauginta karalienė šiandien atsidūrė mano avilyje.Su virpuliu laukiu pirmadienio, tikrinsiu.Padaryta viskas, kad priėmimas būtų patikimimas ir vis tiek neramu.Jos dukros kitą rudenį gyvens kiekviename mano avilyje.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 01:16

leo rašė:T'skant, vieniems - medus, kitiems - spiečių skaičius rūpi :F Man asmeniškai (bent kol kas) - nei viena, nei (juo labiau) antra. Greičiau jau trečia: pačios bitės. Jaučiu ramybę ir malonumą prižiūrėdamas biteles, po truputį pažindamas jų gyvenimą, mokydamasis bitininkavimo meno, žaviuosi šiais Dievo kūrinėliais ir tiek. Jos man, kaimynams, draugams ir artimiesiems už tai atsilygina medučiu. Kaštus, išleidžiamus jų priežiūrai, taip pat "apmoka". Ko gi daugiau reikia :leaves: Iki tokio lygio, kad pats imčiausi augintis motinėles, kol kas dar toli gražu nesubrendau, bet, kas galėtų paneigti, kad neateis ir ta diena, kai galėsiu, kaip ir kice, pasidžiaugti savo išauginta motinėle. Tai turėtų būti tikrai geras jausmas, todėl sveikinu, kice, ir džiaugiuosi su tavimi kartu :gANDb:
xa.. labai lengva motnele isauginti.. pacios jos augina, tiksliau ,tereikia pastebeti avily lopseli, perkelti su puse koriu i kita avili - ir vualia :) Turi nauja seima su nauja motinele.. Ir senoji seima nebespiecia, nes gauna nauju koriu, t.y. vietos kurybai :)
O rimtas auginimas - ne man.. As motineles net nesivarginu tarp biciu ieskoti, net nerasciau, jauciu, jei reiketu :lol: O kur jau cia aukstasis pilotazas - auginimas.. :chi:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 01:55

vidmantask rašė:Dabar tik perskaičiau Ra1 komentarą ( 07.27). Norėčiau nesutikti su motinos ženklinimo būdu, nukerpant dalį sparno. Čia yra senas būdas, dar berods Kriščiūno knygoje yra aprašyta. Daręs ir aš taip. Bet ką pastebėjau - tokią motiną, nors ji ir jauna, dedanti, bitės po kurio laiko keičia tyliuoju būdu. Sužalotų nelabai pripažįsta. Ar pastebėjot, ką bitės daro norėdamos pakeisti motiną - jos apgraužia motinai sparnus. Taigi ar bitininkas nedaro "meškos" paslaugos.... Tokia bent mano nuomonė. Kai ką panašaus esu skaitęs ir literatūroje.
Moksliniai tyrimai ir mano kukli asmenine patirtis rodo aiskiai ka kita. Jeigu sparnas yra teisiklingai kirptas, tikrai motinele nebuna ismesta is seimos. Turime motinu, kurios (su kirptu sparneliu!) sulaukia 4 metus - be problemu.
Problemos atsiranda tik tada, kaip mes bitininkai padarome klaida, pvzd. palieciam biciu motinele isemant is avilio, kad galetume ja zenklinti ir sparna kirpti. Tikrai neteko skaityti gerb. Krisciuno knyga, bed sitas budas motina pazenklinti (tikrai pirma motivacija ne spietimo sustabdimas bet saugus atpazinimas) yra vel modernus ir aktualesnis kaip bet kada ir gal tik irodo, koks modernus poziuris p. Krisciuno i bitininkavima is tikruju buvo.

Nenoriu cia biciulius auklinti - tikrai visi turime patirties ir bitininkaujame, kaip kiekvienam patinka.
Tik norejau padeti ir pasidalinti savo patirtim - tegul kiekvienas savo sprendimus priema.
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 09:38

zilvasss rašė:Jovitos užauginta karalienė šiandien atsidūrė mano avilyje.Su virpuliu laukiu pirmadienio, tikrinsiu.Padaryta viskas, kad priėmimas būtų patikimimas ir vis tiek neramu.Jos dukros kitą rudenį gyvens kiekviename mano avilyje.
o kuom Jovita uz amsieju pranasesne, gal ir as galiu nusipelnyti Jovitos palikuoniu :F
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 10:35

o Amšiejaus iš kur gauna veislinę medžiagą, žinot ? ;)
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 10:56

zilvasss rašė:Jovitos užauginta karalienė šiandien atsidūrė mano avilyje.Su virpuliu laukiu pirmadienio, tikrinsiu.Padaryta viskas, kad priėmimas būtų patikimimas ir vis tiek neramu.Jos dukros kitą rudenį gyvens kiekviename mano avilyje.
Stoju i eile... :angel: :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 14:33

vidmantask rašė:Dabar tik perskaičiau Ra1 komentarą ( 07.27). Norėčiau nesutikti su motinos ženklinimo būdu, nukerpant dalį sparno. Čia yra senas būdas, dar berods Kriščiūno knygoje yra aprašyta. Daręs ir aš taip. Bet ką pastebėjau - tokią motiną, nors ji ir jauna, dedanti, bitės po kurio laiko keičia tyliuoju būdu. Sužalotų nelabai pripažįsta. Ar pastebėjot, ką bitės daro norėdamos pakeisti motiną - jos apgraužia motinai sparnus. Taigi ar bitininkas nedaro "meškos" paslaugos.... Tokia bent mano nuomonė. Kai ką panašaus esu skaitęs ir literatūroje.
Nelabai esu įsigilinęs į bičių veislininkystę, bet man atrodo sparno pakirpimas prieštarauja Gyvūnų Gerovės Taisyklėms, o ekologinės bitininkystės taisyklės tą daryti griežtai draudžia, bent taip buvo prieš kelis metus, o dabar tų įvykių ir pakeitimų tiesiog neseku.
Įdomu jei mums patrumpintų ranką ar koją, kad niekur nesugalvotume išvykti, tai juk niekas nesutiktų?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 15:42

mano nuomone motinėlės sparno pakirpimas ne ką skirias nuo paukščio plunksnos ar karvės rago patrumpinimo.Motinėlė kartą paskraidė, susiporavo ir deda.Antras skrydis nebūtinas.
Jaučiu tas gerovės taisykles patvirtino veidmainiai valgydami šašlyką.Iš mėsytės jauno avinuko kuriam gerklę perpjovė.Nemėgstu apsimestinio humanizmo.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 15:43

Specialiai atsiverčiau Kiriščiūno knygą (1961 m.) Bitininkystė - 141-142 p . Kur ir pripažįstama, kad sparnų kirpimas gali pakenkti motinos sveikatai ir dėslumui. Čia yra parodyta , kad vienais metais nukerpami ligi pusės ar kiek mažiau dešnieji sparnai, kitais metai nukerpami kairieji sparnai. Bet spiečių neišvengiama, tik atpažįstam, kad išėjo.
Austėją 2 kaip į dešimtuką pataikė .... yra ką pamąstyi.....BVP tikrai padidės.....Nereiks mokroskopu žiūrėti, kad tikrai didėja......
Sparnų kirpimas - čia maždaug šiais laikais (tik su mažesniu gyvūnu), kaip su šuniuku (vardą užmiršau), Kaune kur "žabaliai" numetė nuo tilto..... manė, kad skraidys.....
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 15:53

atidžiau paskaitykit Ra1 žodžius <jeigu sparnas yra taisyklingai kirptas> tuom viskas pasakyta.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinėlės įdavimas

2010 Rgp 05 , 16:10

Jeigu bičių šeima sėkmingai gyvena 4 metus su motinėle be sparno, viskas tvarkoje.Esu išlaikęs veislinę motinėlę irgi tiek, tai jos sparnai savaime nutriušo, kas šeimai nekenkė, svarbiausia ji buvo dėsli.Bitėms, skruzdėms ar vapsvoms atskiras indvidas mažai reiškia.Užtat bendruomenė, lizdas yra viskas.Kas netikit, pasėmę pagalį patikrinkit.
Mes neteisingai taikom žmonių etikos normas bendruomeniniams vabzdžiams.
tinginiai progreso variklis

Grįžti į