Bičių rasės

Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59
"Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 14:27

Sveiki,

Esu naujokas :shame: įsigijau du aviliukus su bitutemis, šeimos stiprios lyk viskas tvarkoje. Vakar žiūrių vienam avilį parskrenda/išskrenda kažkokios geltonos bites :) , įtariu čia nuo žiedadulkių, bet nuo kokių augalų ? , tikiuosi ne ligos kokios.
Kitas klausimas , ar normalu, kad tam pačiam avilį bitės skirtingos, vienos raudonesnės kitos tradicinės pilkos (pirmoje foto matosi)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Se
Sergijus

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 16:41

Sveikas,žalias,istojes į fanatų klubą. :beer: Atsakau į pirmą klausimą: taip,bitės geltonos nuo žiedadulkių. ;) Atsakau į antrą klausimą: šeimose bitės skirtingos todėl,kad yra mišrūnės.Su geltonomis juostomis ant pilvelio,turi italių (Karnika),genų,o pilkesnės,tai,greičiausiai-kaukazo mišrūnės. ;) Ir nesuk sau glūzdų (kad ir kas,tai,bebūtų!),dėl tokių smulkmenų! :leaves: :lol:
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 16:55

Ale į kokį augalą taip įlenda, kad visa geltona , bet nesvarbu, svarbu neša medu :).
O, kad taip geranoriškai atsakot, kad nekurt naujos temos dar pakalusiu.

Pagal google artimiausias laukas rapsų už 2,5km. realu , kad prineš rapsų medaus ? aš čia rūpinuosi, nes kaip naujokas dauk koriu neturiu, o rapsu sako reikia sukt net neužakiuota ir tuo pačiu sako , kad naujokai labai lenda i avilį ir tuo viska sugadina. Vienu žodžiu bijot ar ne rapsų medaus ? :)
Vartotojo avataras
ned
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:35
Užsiregistravo:2008 Geg 21 , 11:18

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 17:01

Tai pas tave dar negeltonos. Va čia geltonos. Ir matosi iš kur tas geltonumas :).
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Vaidas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:80-90
Bitininkavimo stažas:17
Bičių rasė:Karniko, bakfasto
Pranešimai:296
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:42

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 19:50

zalias7 rašė:...<..> nes kaip naujokas dauk koriu neturiu...<..>
Jeigu neturi pakankamai koriu, o netoli zydi rapsas, tai nedidele beda. Kadangi geras medunesis, tai PUIKI proga pasigaminti pakankamai koriu. Tereikia pasidaryti pakankama kieki remeliu ir negailedamas deki nesiutus korius (ploksteles)... ir turesi rudeni daug geru koriu kitiems metams ;)

Keletas pastebejimu:
* Kaikurie bitininkai sako "siunant korius sumazeja medaus kiekis", NETYKEK :stop: Bites kunelis (na cia ilga istorija kaip tai vyksta) gero medunesio metu gamina vasko pleiskaneles, kurias isbarsto, jei neturi kur panaudoti. Todel jei tik yra koriu trukumas dek ploksteles.
* Na dar senesneje literayturoje rasoma, kad pagaminti 1 kg vasko, bites sunaudona apie 3 kg medaus (pasenusi informacija, irodyta dabar kitaip), na bet jei ir ziurint is tos puses. Prarasi tik 3 kg medaus, o gausi apie 12-14 pasiutu koriu.
8-674 84149 vaidasbki@gmail.com
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 19:55

Sergijus rašė:Sveikas,žalias,istojes į fanatų klubą. :beer: Atsakau į pirmą klausimą: taip,bitės geltonos nuo žiedadulkių. ;) Atsakau į antrą klausimą: šeimose bitės skirtingos todėl,kad yra mišrūnės.Su geltonomis juostomis ant pilvelio,turi italių (Karnika),genų,o pilkesnės,tai,greičiausiai-kaukazo mišrūnės. ;) Ir nesuk sau glūzdų (kad ir kas,tai,bebūtų!),dėl tokių smulkmenų! :leaves: :lol:

tikrai? O aš visą laiką maniau, kad ryškesnės bites yra jaunos, o pilkesnės - senos.. Net kažkas rašė.. (ar tik ne Krikščiūnas?) :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 19:56

kice rašė:
Sergijus rašė:Sveikas,žalias,istojes į fanatų klubą. :beer: Atsakau į pirmą klausimą: taip,bitės geltonos nuo žiedadulkių. ;) Atsakau į antrą klausimą: šeimose bitės skirtingos todėl,kad yra mišrūnės.Su geltonomis juostomis ant pilvelio,turi italių (Karnika),genų,o pilkesnės,tai,greičiausiai-kaukazo mišrūnės. ;) Ir nesuk sau glūzdų (kad ir kas,tai,bebūtų!),dėl tokių smulkmenų! :leaves: :lol:

tikrai? O aš visą laiką maniau, kad ryškesnės bites yra jaunos, o pilkesnės - senos.. Net kažkas rašė.. (ar tik ne Krikščiūnas?) :)
Aš igri manau, kad amžius skiriasi...
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 20:37

Tai, kad mano antram avilį visos bites vienodos spalvos :nope: pažiūrėkite pirmoje foto, pas bitutę kur ant krašto rausva galva ir pusė pilvelio, o kur žemiau vienodai pilka, čia dėl amžiaus ar veislės pasimaišė ? :)

O gal kur yra internete paveiksliukai su veislių pavadinimais, kad truputi apsišviest ?

Dėl naujų korių darymo supratau, mane tik neramina, kad tas rapsų medus nesusicukruotų ir kaip ji pirmą karta pamačius atpažinti, va kur problema :)
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 20:51

Pirma, o kaip per googlą man pažiūrėti, kur skrenda mano bitės?
Antra, pirmasis pilvo narelis, tiksliau jo spalva, duoda nuorodą ne į amžių, o į genus. Plius, motinėlė nesiporuoja su vienu tranu, na, jei tik kartą gyvenime skirta, tai ji tą vieną kartą ir išnaudoja 100 procentų. O tranai gali turėti įvairiausių genų rinkinį.
Na ir trečia, iš rapsų, kuriė yra už 2,5 kilų naudos tiek, kaip iš ožio pieno. 2,5 kilo į vieną pusę reiškia, kad bitė neparsineš nieko, nusikals iki ąmonės netekimo ir bitininkas iš jos negaus medaus. Apskritai, produktyviam medonešiui kilometras yra riba.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Se
Sergijus

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 21:21

kice rašė:
Sergijus rašė:Sveikas,žalias,istojes į fanatų klubą. :beer: Atsakau į pirmą klausimą: taip,bitės geltonos nuo žiedadulkių. ;) Atsakau į antrą klausimą: šeimose bitės skirtingos todėl,kad yra mišrūnės.Su geltonomis juostomis ant pilvelio,turi italių (Karnika),genų,o pilkesnės,tai,greičiausiai-kaukazo mišrūnės. ;) Ir nesuk sau glūzdų (kad ir kas,tai,bebūtų!),dėl tokių smulkmenų! :leaves: :lol:

tikrai? O aš visą laiką maniau, kad ryškesnės bites yra jaunos, o pilkesnės - senos.. Net kažkas rašė.. (ar tik ne Krikščiūnas?) :)
Ką tik išsiritusios ir dar neskraidžiusios bitės yra pilkos,kicut,o juodos pasidaro tada,kai apsitrina plaukeliai-t.y.-nuplinka nuo senatvės.Senos,nugyvenusios savo amžių bitės,yra juodos... :wasntme: :)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 22:33

Sveiki biciuliai,
siandien turejau galimybe stebeti viena idomu dalyka,bent jau man.Uzvakar vienoje seimoje isemiau septynis dengtus motininius lopselius.Penkis, sudejes i indeli ,idejau atgal i avili virs lizdo, po apsiltinamaja pagalve.Siandien paziuriu, ogi viena jau laksto.Pilvelio viena juostele geltona,kita tamsi ir tt.Tuo labai apsidziaugiau,nes draugui dingo motinele,tai galvoju pagelbesiu.Kol pazymejau motinele,ziuriu lenda ir is kito lopselio.Antrosios visas pilvelis geltonas,tik galiukas juodas.Stai ir irodymas,kad ju mamyte veltui laiko neleido ir kazkada paisdykavo ne suvienu tranu :lol: .Gal biciuliai galetumet pasakyti kokios tai veisles?Liko dar trys lopseliai,ziuresim kas is ju iseis :lol: .
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 22:48

Kest,100% mišrūnės :)
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 22:50

rennyka rašė: Na ir trečia, iš rapsų, kuriė yra už 2,5 kilų naudos tiek, kaip iš ožio pieno. 2,5 kilo į vieną pusę reiškia, kad bitė neparsineš nieko, nusikals iki ąmonės netekimo ir bitininkas iš jos negaus medaus. Apskritai, produktyviam medonešiui kilometras yra riba.
Pagal teoriją būtų lyg ir taip, bet gyvenime yra kitaip - prineša rapsinio medaus ir iš tokio atstumo (2,5 km) dar ir tikrai nemažai, bent pora dadaninių meduvių.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 22:56

Negi Jūs patalpinot į "indelį" (bitininkai bent vadina Titovo narveliu, ar motininiu narveliu) visas. Išsiritę tarpusavyje išsipjaus, arba pirma išsiruitusi kitas dar lopšeliuose užmuš, pragrauždama šone skylę. Reikia kiekvienam lopšeliui atskiro narvelio ir įdėti lašą medaus ar kandi tešlos.
Antra. Nesusiporavusios motinos žymėti nerekomenduojama, gali ją išskridusią poruotis greičiau pastebėti paukščiai ir sulęsti. Aš visada žymiu tik jau dedančias motinas.
Veislė - tai čia daugiau į Karniką, gal ir yra kitų genų, kokių tai mišrūnių, kas čia supaisys....
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 22:57

bitės geltonos ? nanau jos dažė avilį ir išsitepė :dontknow:
esmi ant bičiulių papiktėjęs--kai klausiau apie bitelių spalvas tai nei vienas nepaaiškinot, ačiū dabar paaiškinot.
Renykai--google žino net kur "bratkos "pensija padėta-tai nustatyti kur skrenda Jūsų bitės jai vieni niekai :chi:
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 25 , 23:37

vidmantask rašė:
zalias7 rašė:Tai, kad mano antram avilį visos bites vienodos spalvos :nope: pažiūrėkite pirmoje foto, pas bitutę kur ant krašto rausva galva ir pusė pilvelio, o kur žemiau vienodai pilka, čia dėl amžiaus ar veislės pasimaišė ? :)

O gal kur yra internete paveiksliukai su veislių pavadinimais, kad truputi apsišviest ?

Dėl naujų korių darymo supratau, mane tik neramina, kad tas rapsų medus nesusicukruotų ir kaip ji pirmą karta pamačius atpažinti, va kur problema :)
Gerai sakė Sergijus "nesuk sau galvos dėl splvos", svarbu, kad neštų medų. Paimk korį, ištraukęs iš avilio, ir pažiūtėk, jei visa masė į geltonumą, tai gal Tau spiečius grynaveislis atėjo (italjankos).

Dėl rapsu apraminot, dekui :)

Atstumą matuoti galima įvairiai, kaip pvz. maps.lt (visgi sava) susirandi reikiama vietovę žemėlapyje, pasirenki "oro foto", kad matyt vietinius orientyrus, yra dešinėje yra papildoma įrankių panelė "Papildomi įrankiai" visa kita matosi foto.

P.S. Jei kam reiks kaip kompiuterastas-programuotojas su kompais galiu padėti :beer:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 26 , 08:21

Aaaa, o aš mislinau, gal google mapsai fotkes atnaujina kas pora savaičių ir galima būtų surasti rapsų lauką užsislėpusį... Jau vos nepuoliau ieškoti rapsų pas save dzūkuose - dabar labai madinga ūkininkauti tik dėl išmokų: pasėji belnką, už ką moka išmokas ir paskuj rudenį net nesiruoši nupjauti (čia mano kaimynas šitaip "ūkininkauja").
O dėl tų 2,5 kilų, austėja2, mane nustebinot. Kokia turi būti megašeima, kad normaliai kompensuotų praradimus skrendant 10 ir daugiau minučių? Pirma rimtesnė audra ir amba pusei medunešių bičių... :wasntme: :zzz:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 26 , 08:42

Sergijus rašė:
kice rašė:
Sergijus rašė:Sveikas,žalias,istojes į fanatų klubą. :beer: Atsakau į pirmą klausimą: taip,bitės geltonos nuo žiedadulkių. ;) Atsakau į antrą klausimą: šeimose bitės skirtingos todėl,kad yra mišrūnės.Su geltonomis juostomis ant pilvelio,turi italių (Karnika),genų,o pilkesnės,tai,greičiausiai-kaukazo mišrūnės. ;) Ir nesuk sau glūzdų (kad ir kas,tai,bebūtų!),dėl tokių smulkmenų! :leaves: :lol:

tikrai? O aš visą laiką maniau, kad ryškesnės bites yra jaunos, o pilkesnės - senos.. Net kažkas rašė.. (ar tik ne Krikščiūnas?) :)
Ką tik išsiritusios ir dar neskraidžiusios bitės yra pilkos,kicut,o juodos pasidaro tada,kai apsitrina plaukeliai-t.y.-nuplinka nuo senatvės.Senos,nugyvenusios savo amžių bitės,yra juodos... :wasntme: :)

nu šita aš ir turėjau omeny.. Nes kiekvienam avily galima sutikti ir tokių ir tokių.. Labai aiškiai skiriasi bičių spalva, pavasari, kai jaunos pradeda skraidyti.. O pilkos jos nebūna pas mane - buna vos ne rausvais pūkeliais pasidabinusios :)
Bites skirstyti į veisles pagal spalva - negalima. Nebent turite veislinę, su veisliniu tranu poruiota motinėlę :) Kitu atveju - mišrūnės, pirmos, antros kartos :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: "Geltonos" bitės

2010 Geg 26 , 09:00

vidmantask rašė:Negi Jūs patalpinot į "indelį" (bitininkai bent vadina Titovo narveliu, ar motininiu narveliu) visas. Išsiritę tarpusavyje išsipjaus, arba pirma išsiruitusi kitas dar lopšeliuose užmuš, pragrauždama šone skylę. Reikia kiekvienam lopšeliui atskiro narvelio ir įdėti lašą medaus ar kandi tešlos.
Antra. Nesusiporavusios motinos žymėti nerekomenduojama, gali ją išskridusią poruotis greičiau pastebėti paukščiai ir sulęsti. Aš visada žymiu tik jau dedančias motinas.
Veislė - tai čia daugiau į Karniką, gal ir yra kitų genų, kokių tai mišrūnių, kas čia supaisys....
Vidmantai,dekui uz komentarus.Kai visa tai pradejau,kazkokiu tikslu neturejau,o dariau daugiau vedamas smalsumo.Gavosi taip,kad ir draugui padejau,zinoma ,jei pasiseks.Kai pamaciau pirma issiritusia,as visas isskirsciau.Kaip megejas tokios irangos pakankamai neturiu,tai viena teko patalpinti ir i zymejimui skirta stiklini vamzdeli.Del medaus nepagalvojau,tai siandiena butinai tai padarysiu.Su zymejimu pravalas,gerai,kad draugas Forumo neskaito :lol:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Bičių rasės

2010 Bir 10 , 10:55

Rašėm, diskutavom apie avilio konstrukciją ir aukštų kilnojimą užmiršdami nuo ko priklauso pusė sėkmės.Žengus viena koja, kitas žingsnis -neprognozuojamų mišrūnių atsisakymas.Bitininkaut su grynarasėm bitėm arba pirmos kartos hibridais ne tik maloniau, lengviau, bet ir finansiškai verta.Nežiūrint į tai kad gera motinėlė prilygsta spiečiuko kainai.Rasę bitinikas pasirenka pagal vietovės sąlygas.Lietuvoje Karnika ir Bakfastas gerai užsirekomendavo.Su kaukazietiškomis abejoju ar sėkmingai išeitų dirbti, nes jos linkusios užpilti lizdą medumi.Gal kas laikot kitos rasės bites daugiaaukščiuoise ?
tinginiai progreso variklis

Grįžti į