Bičių rasės

Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41
Re: Bičių rasės

2011 Vas 15 , 20:41

O kokie pagrindiniai skirtumai tarp karnikos ir bakfasto?
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Bičių rasės

2011 Vas 15 , 22:00

Apie bakfasto ilgametį dauginimą dirbtinu būdu, neįvedant naujos medžiagos negali būti kalbos. Panašu, kad tai sugebančių daryti kaip brolis Adomas nedaug yra, o gal išviso nėra. Pykti dėl to kad nesugebi nėra ko. Įtariu, kad Lietuvoje vienas žmogus šioje srityje kai ką supranta. O kas nesupranta, nedauginkit - tikrai nieko nesigaus.
Nesuprantu Trano nepasitenkinimo, kad bakfasto VEISLĖ kaip ir visos kitos augalų ar gyvūnų veislės negali taip savaime išlikti ir vystitis kaip rasė. Kažin kuo maitintųsi geometrine progresija besidauginati žmonių rasė, jei nebūtų dirbtinai išvestos veislės? Jei žiūrėsim iš gyvybės žemėje išsaugojimo pozicijos, tai aš visiškai sutinku su Tranu - nereikia nieko dirbtino, tegul sumažėja homo sapiens populiacija iki skaičiaus, kurį žemė pajėgi išmaitinti.
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Bičių rasės

2011 Vas 15 , 22:28

Floyd rašė:Apie bakfasto ilgametį dauginimą dirbtinu būdu, neįvedant naujos medžiagos negali būti kalbos. Panašu, kad tai sugebančių daryti kaip brolis Adomas nedaug yra, o gal išviso nėra. Pykti dėl to kad nesugebi nėra ko. Įtariu, kad Lietuvoje vienas žmogus šioje srityje kai ką supranta. O kas nesupranta, nedauginkit - tikrai nieko nesigaus.
Nesuprantu Trano nepasitenkinimo, kad bakfasto VEISLĖ kaip ir visos kitos augalų ar gyvūnų veislės negali taip savaime išlikti ir vystitis kaip rasė. Kažin kuo maitintųsi geometrine progresija besidauginati žmonių rasė, jei nebūtų dirbtinai išvestos veislės? Jei žiūrėsim iš gyvybės žemėje išsaugojimo pozicijos, tai aš visiškai sutinku su Tranu - nereikia nieko dirbtino, tegul sumažėja homo sapiens populiacija iki skaičiaus, kurį žemė pajėgi išmaitinti.
Labas vakaras. Labai idomi jusu diskusija - dziugu, kad taip taikiai kalbama apie Buckfast´o bite, ne visada taip buna, nes cia slypi daug potencialu susipykti.
Brolis Adomas sukure Buckfast´o veisle is reikalo, nes buvo priverstas. Apie tai gal kita syki daugiau.
Dabar tik trumpai apie Buckfast´o islaikyma:
Neimanoma biciu veisle be selekcijos, tinkamos apvaisinimo vietos (kalbu apie auginimo punkta salose arba apvaisinima dirbtiniu budu) islaikyti. Sita taisyklia galioja - deja - visoms biciu veislemis.
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių rasės

2011 Vas 15 , 22:44

Floyd rašė:Nesuprantu Trano nepasitenkinimo, kad bakfasto VEISLĖ kaip ir visos kitos augalų ar gyvūnų veislės negali taip savaime išlikti ir vystitis kaip rasė. Kažin kuo maitintųsi geometrine progresija besidauginati žmonių rasė, jei nebūtų dirbtinai išvestos veislės?

Gerb. Artūrai, o ar pats nenorėtai, kad Bakfastas egzistuotu, kaip rasė? Nepasitenkinimas buvo reiškiamas tik ta prasme, kad aš pereitų metų Gerb. Jovitos aiškinimą supratau klaidingai, būtent, kad Bakfastas gali egzistuoti be žmogaus pagalbos, natūraliai gamtoje, kaip rasė. Aš su Jovita apie tai viešai jau išsiaiškinau ir niekam jokio nepasitenkinimo nejaučiu.

"Jei žiūrėsim iš gyvybės žemėje išsaugojimo pozicijos, tai aš visiškai sutinku su Tranu - nereikia nieko dirbtino, tegul sumažėja homo sapiens populiacija iki skaičiaus, kurį žemė pajėgi išmaitinti"

Va čia tai tikrai reiškiu nepasitenkinimą. Neprisimenu, kad kur nors būčiau tokį fašistinį požiūrį pareiškęs. Ne aš, o tu, mano vardu, tai pasakei . Jei pats sutinki su tokiu teiginiu, tai tavo problema, aš NE.
:devil:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių rasės

2011 Vas 15 , 23:11

Jovita rašė: Cia tiek daug niuansu, galima diskutuoti ir diskutuoti.
Labai malonu, kad ponia Jovita šiais metais nusiteikusi tolerantiškai ir todėl atsiranda galimybė padiskutuoti ir ne tiek daug "košės suvalgiusiam" bičių veislininkystės bare, bitininkui. :rose:

Apie NIUANSUS.
Skaičiau, kad bet kuri bičių rasė, apgyvendinta kituose gamtinėse sąlygose, per 20 metų pasikeičia tiek, kad niekuo nesiskiria nuo vietinių, net ir neturėdamos jokio kontakto (mišrinimosi) su vietinėmis.
Ką apie tai žino ar girdėjo gerbiama Jovita?
Aš esu linkęs tuo tikėti, nes, kiek esu pastebėjęs, tos pačios motinos bitės, jau trečiais ketvirtais metais gerokai keičia savo savybes, ypač agresyvume. Bandžiau tai paaiškinti skirtingų tranų (apsivaisinant) įtaka, bet nelabai išeina, nes bičių išvaizda (spalvinė) nieko nepasikeičia, o agresyvumas su metais didėja.
Ką apie tai žino ir mano gerb. Jovita?
Kad tas pats žmogus, lietuvis, daug metų gyvendamas kitame krašte labai supanašėja į to krašto gyventojus, ne tik kalbos akcentu, bet išore, taip pat, esu pastebėjęs. Ypatingai vyrai lietuviai linkę surusieti. :chi: Tai rodo, kad gal braliukais reiktu vadinti ir rusus. :beer:
Čia tik pastebėjimas dėl įdomumo, nieko bendro neturintis su bitėmis. Gerbiamai Jovitai tikriausiai suvokietėjimas negręsią. :lol:
Kitas niuansas. Kodėl imbridingas nelabai reiškiasi rasės viduje, vietinių bičių tarpe?. Spiečių , tranų ar motinos poravimosi metu tolimais skraidymais tai paaiškinti ne visai išeina.
Ką apie tai mano Jovita?
Kaip vadinasi procesas , kai normali motina išsivysto iš traninio kiaušinio? Man praktikoje tai teko stebėti du kartus, atliekant įvairius bandymus su traninėmis šeimomis. Esu bandęs tranine sperma, išspausdamas trano lyties organus, kaip dirbtinio apvaisinimo būdu daroma, kai surenkama trano sperma, apvaisinti traninį kiaušinėlį, kelėtos valandų senumo, traninės šeimos koryje - NIEKO nesigavo.
Šitokį geros motinos išsivystymo procesą iš traninio kiaušinėlio, traninėje šeimoje, senieji bitininkai aiškino, kad bitės sugeba parsinešti vaisingą kiaušinėlį iš normalios šeimos. Aišku aš tuo netikiu, nes tikrai žinau, kad tokie procesai nutinka gamtoje ir ne tik su bitėmis.
Ką mano apie tai Jovita?
Kai turėsi laiko, ponia Jovita arba ponas Lang, gal galite apie tai plačiau pakalbėti, manau bus įdomu ir kitiems forumo bičiuliams. Man patinka diskutuoti , o ne pyktis. Skirtingų nuomonių visada buvo ir bus dėl skirtingo išsilavinimo, žinių ir patirties, bet tai neturėtų būti nesutarimų priežastimi. :beer:
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Bičių rasės

2011 Vas 16 , 08:42

Atsiprašau Trano, beabejo tai buvo mano požiūris, ne Jūsų. Žmonėms išgyventi būtini dirbtinai išvesti organizmai. Pats esu to priešininkas, bet su vėjo malūnais nekovoju, fašistinėms partijoms nepriklausau. Todėl iki tam tikros ribos toleruoju viską kas nesiekia GMO. Bakfastas toks pat "GMO" kaip ir Lietuvoje auginami kviečiai su derlingumu 7 centneriai/ha.
Kad žmonės baigia uždusinti žemę taip pat mano požiūris. Smulkiau jo komentuoti neleidžia tariama žodžio laisvė. Dar kart atsiprašau už įžeidimą ir pasisakymą ne į temą.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Bičių rasės

2011 Vas 16 , 08:55

TRANAS rašė:
Jovita rašė: Cia tiek daug niuansu, galima diskutuoti ir diskutuoti.
Kaip vadinasi procesas , kai normali motina išsivysto iš traninio kiaušinio? Man praktikoje tai teko stebėti du kartus, atliekant įvairius bandymus su traninėmis šeimomis. Esu bandęs tranine sperma, išspausdamas trano lyties organus, kaip dirbtinio apvaisinimo būdu daroma, kai surenkama trano sperma, apvaisinti traninį kiaušinėlį, kelėtos valandų senumo, traninės šeimos koryje - NIEKO nesigavo.
Šitokį geros motinos išsivystymo procesą iš traninio kiaušinėlio, traninėje šeimoje, senieji bitininkai aiškino, kad bitės sugeba parsinešti vaisingą kiaušinėlį iš normalios šeimos. Aišku aš tuo netikiu, nes tikrai žinau, kad tokie procesai nutinka gamtoje ir ne tik su bitėmis.
Pridursiu. Daugiaaukštyje neretai pasitaiko reiškinys, kai randi tarp penkių medaus aukštų vieną motinos lopšelį. Daugiau nei vieno pero. Motina dirba apačioje, po grotelėmis. Esu girdėjęs nuomonę, kad bitės perneša kiaušinėlį. Ką manot kaip yra iš tikrųjų?
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Bičių rasės

2011 Vas 16 , 09:06

TRANAS rašė: Kaip vadinasi procesas , kai normali motina išsivysto iš traninio kiaušinio?
Jei neklystu partenogenezė viena iš nelytinio dauginimosi formų, kai organizmas išsivysto iš neapvaisintų kiaušialąsčių. Ir mokslininkais užfiksuotas faktas..
Floyd rašė: Esu girdėjęs nuomonę, kad bitės perneša kiaušinėlį. Ką manot kaip yra iš tikrųjų?
Gal traninių bičių atsirado. Kad bitės perneša skaityti teko, bet savo lyzdę..
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių rasės

2011 Vas 16 , 10:27

Floyd rašė: Pridursiu. Daugiaaukštyje neretai pasitaiko reiškinys, kai randi tarp penkių medaus aukštų vieną motinos lopšelį. Daugiau nei vieno pero. Motina dirba apačioje, po grotelėmis. Esu girdėjęs nuomonę, kad bitės perneša kiaušinėlį. Ką manot kaip yra iš tikrųjų?
yra ir man pasitaikę, nežinau ką galvot.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių rasės

2011 Vas 16 , 11:28

zilvasss rašė:
Floyd rašė: Pridursiu. Daugiaaukštyje neretai pasitaiko reiškinys, kai randi tarp penkių medaus aukštų vieną motinos lopšelį. Daugiau nei vieno pero. Motina dirba apačioje, po grotelėmis. Esu girdėjęs nuomonę, kad bitės perneša kiaušinėlį. Ką manot kaip yra iš tikrųjų?
yra ir man pasitaikę, nežinau ką galvot.

O negali tokiame aukštame avilyje paprasčiausiai viena kuri nors bitė pakelti revoliuciją ir pati padėti kiaušinį (traninį aišku). Motininės medžiagos stygius juk gali būti revoliucijos priežastis. Ar tuose lopšeliuose normalūs bitiniai(motininiai) perai? Pas man tokia situacija yra buvusi 24 rėmų avilyje su dviem lakomis. Lizdas vienoje pusėje, paskuj keli rėmai su medumi ir šoniniuose prie antros lakos buvo atsiradę perų išmėtytų plius motininis lopšelis... :think:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių rasės

2011 Vas 16 , 11:38

netgi labai įmanoma.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių rasės

2011 Vas 16 , 12:25

Floyd rašė:Atsiprašau Trano, beabejo tai buvo mano požiūris, ne Jūsų. Žmonėms išgyventi būtini dirbtinai išvesti organizmai. Pats esu to priešininkas, bet su vėjo malūnais nekovoju, fašistinėms partijoms nepriklausau. Todėl iki tam tikros ribos toleruoju viską kas nesiekia GMO. Bakfastas toks pat "GMO" kaip ir Lietuvoje auginami kviečiai su derlingumu 7 centneriai/ha.
Kad žmonės baigia uždusinti žemę taip pat mano požiūris. Smulkiau jo komentuoti neleidžia tariama žodžio laisvė. Dar kart atsiprašau už įžeidimą ir pasisakymą ne į temą.
Gerb. Artūrai, nėra už ką atsiprašinėti, aš irgi mąstau panašiai kaip pats. :beer:
Puikiai suprantu, kad be išvedamų augalų ir gyvūnų geresnių veislių, dauguma žmonių, dabar gyvenančių žemėje, mirtų iš bado. Esu prieš derlingos žemės naikinimą, vardan didesnių derlių, chemijos pagalba, kai ir pats. Bičių veislė Bakfastas ar derlinga nauja kviečių veislė būtent ir yra pavyzdys įrodantis, kad nebūtina GMO ir chemija, kad pasiekti gerų gamybinių rezultatų. Yra daug dar neišnaudotų gamtai nepavojingų metodų, bet deja, greitas pelno troškimas, nuveda tikrai prie fašistinių metodų naudojimą NE TIK prieš gamtą, BET IR PRIEŠ ŽMOGŲ.
Aš NE prieš Bakfastą ta prasme, kad su šia veisle patogu dirbti bitininkui ir geri gamybiniai rezultatai. Ši bičių veislė tapo įgyvendinta žmogaus svajonė, kokios turėtų būti bitės, bet PRIEŠ ta prasme, kad ši bitė tapo žmogaus vergė, nebeturi jokių šansų be žmogaus išgyventi, kad dėl jos aukojamos geros bičių rasės sugebančios pačios natūralioje gamtoje išgyventi. Nuogąstauju, kad su ne iki galo apgalvotais kryžminimais, siekiant turėti SVAJONIŲ bitę, pamirštama, ant kiek tai gali būti pavojinga apskritai, bet kokių bičių išlikimui žemėje. Bijau, kad žmogus taip stipriai įsikišdamas į bičių pasaulį, gali negrįžtamai nutraukti jų natūralų genetinį kodą ir per milijonus metų sukauptą imunitetą. Pelnas nepripažįsta jokios atsakomybės, nei prieš gamtą, nei socialinės atsakomybės prieš žmogų.
Puikių gamybinių rezultatų, nesikišant nei į sukauptą genetinį fondą nei į imuninę sistemą, galima pasiekti ir su vietine bite:
Pilnai pakanka ir nėra pavojinga išnaudoti tik pirmos kartos mišrūnių pranašumus, nes mišrūnės palyginus greitai grįžta į pradinę stadiją, o ir laikinas „kraujo“ pamaišymas tik į naudą bendram bičių gyvybingumui palaikyti.
Naudodami bičių biologinį instinktą atitinkantį inventorių, kasmet keisdami jaunas nespietybines motinas, vežiodami bites prie medingų augalų ir tinkamai bičių šeimas paruošdami žiemai (maistas, ventiliacija) .
Ko daugiau reikia?????
Bakfastas puiki bičių veislė, niekas su tuo nesiginčija, bet jos platinimą Europos, Azijos ir Amerikos žemynuose, laikau pavojingu. Bakfasto naudojimas turėtų apsiriboti tik nedidelėje teritorijoje, grynai moksliniais tikslais.
Aišku čia Jovita man prieštaraus, nes neleistinai kišuosi į Jos verslą, bet kadangi Ji sakė, kad mane gerai supranta, tai tokią TIK SAVO asmeninę nuomonę, nepalankią Jos verslui, drįstu pareikšti. Kadangi neblogai pažystų žmonių giminę, o aš tik senas kaimo bitininkas, tai tokia mano nuomonė Jovitos verslą tik pagyvins. :lol:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių rasės

2011 Vas 16 , 17:21

viskas labai į temą, džiaugiuosi kilusia diskusija.Teko ne kartą girdėt bitininkus ginčijantis apie bakfastą, tik abi pusės pateikdavo nekompetetingus, plepalų lygio argumentus.Paskaitinėju rusų forumą, ten kažkas panašaus.Diskutuoja bitininkai su mažu stažu, ar turintys penkias šeimas.Bakfastą tik nuotraukose matę.Argumentai labai panašūs kaip Trano (čia biskį žibalo į ugnį ;) :chi:, kad diskusiją suaktyvinti )
Lietuvoje situacija kitokia, turim nemažai praktikų dirbančių su bakfastu, yra kas augina motinėles ir du profus forume Jovitą ir Ra1.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Bičių rasės

2011 Vas 17 , 00:02

Tai bakfastas patyrusio bitininko bityne gerai .Bet kai bakfasto motinos patenka į tam bitininkui ,kuriam spietimas natūralus bičių dauginimosi proceas .Gaunasi motinos jau F2 ,kurios tikrai piktos .Norėčiau atsakymo ,kodel Bakfasto F2 motinos piktos ,o karnikos ar kaukazo ne ?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių rasės

2011 Vas 17 , 10:19

Prieš 30 metų bityno apžiūros pabaigai senelis palikdavo "kaukazinių" šeimas.Prikraudavau pilną dūminę, rankas įtraukdavau į rankoves ir į kovą.Iš kurios yra tekę gėdingai bėgti :shame:
Nežinau kelintos kartos kartos mišrūnės buvo.Buvo normalių produktyvių ir pikčiurnų bičių.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Bičių rasės

2011 Vas 17 , 18:27

jonas rašė:Tai bakfastas patyrusio bitininko bityne gerai .Bet kai bakfasto motinos patenka į tam bitininkui ,kuriam spietimas natūralus bičių dauginimosi proceas .Gaunasi motinos jau F2 ,kurios tikrai piktos .Norėčiau atsakymo ,kodel Bakfasto F2 motinos piktos ,o karnikos ar kaukazo ne ?
Motineliu tolesnis veisimas yra nebekontroliuojamas. Kas gali zinoti su kokias tranais , kokios motineles susitiko? Ko reikia tiketis , jei aplink skraido ivairiausiu misruniu tranai. Ne vienos motineles itakoja paveldimaja medziaga , bet ir tranai. Bakfasto F2 Nera piktesnes uz karnikos ar Kaukazo F2. Vien pavieniu zmoniu atsitiktiniu stebejimu ir isitikinimo neuztenka. Mokslininkai yra dare stebejimu, tyrimu ir jie padare isvada, kad bakfasto misrunes(imant daugybe atveju, vidurki) nera piktesnes uz kitu rasiu misrunes. Kaip sakiau, tai priklauso tiek nuo geros motinines medziagos, tiek nuo aplinkui skraidanciu tranu.
Mano patirtis sako atvirksciai- kad karnikos misrunes yra piktesnes nei bakfasto. Situos dalykus dar labai itakoja zmoniu isitikinimai ;) kaip su tais paciais aviliais-kuris yra geresnis bitininkavimui...
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Bičių rasės

2011 Vas 18 , 02:10

[quote]Kai turėsi laiko, ponia Jovita arba ponas Lang, gal galite apie tai plačiau pakalbėti, manau bus įdomu ir kitiems forumo bičiuliams. Man patinka diskutuoti , o ne pyktis. Skirtingų nuomonių visada buvo ir bus dėl skirtingo išsilavinimo, žinių ir patirties, bet tai neturėtų būti nesutarimų priežastimi.

TRANAS


Labas vakaras.

Man labai imponuoja Jusu entuziasmas. Is tikruju biciu gyvenimas nuostabus - daug klausimu, o atsakimu mazai. Esate daug isbandes - manau, jeigu musu mokslininkai roditu tiek aktyvumo, tyriant biciu ir bitininku problemas, bitininkavimas taptu lengvesnis.

Deja, i Jusu klausymus paprastu ar trumpu atsakymu nera.

Kiek suprantu, vienas ar antras draugijos pirmininkas dalivauja (ar nors skaito) sitam tinklalapyje.
Jeigu idomu, galeciau rudeni 2011 m. seminara apie biciu motinas ir biciu rases pravesti - siuo atveju nemokamai.
Jeigu sudominau, prasau kreiptis zinute.
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Bičių rasės

2011 Vas 18 , 09:35

Jovita rašė:Siuo atveju partogeneze vadinama normalus trano issivystymas is neapvaisinto kiausinelio
Ne tik trano, bet ir motinos ar bitės, pvz.pietų afrikos bitė 'apis mellifera capensis' turi tokių savybių iš neapvaisintų sugeba išaugint motiną, įdomi sąvybė..
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių rasės

2011 Kov 04 , 09:02

Lang rašė:
"Na as vienas is tu kurie pries gyvu organizmu importavima is kitu saliu, kitu klimatiniu zonu ... cia kalbama ne apie dviracius, tankus ar televizorius kurie virusu nenesioja, bet apie gyvus organizmus kurie atnesa su savimi ligas kurioms vietine ,,fauna,, imuniteto n e t u r i, zinoma Jusu valia vartoti, auginti ka tik norite bet supraskite Jus tuo platinate ligas ir kazin ar prisidedate prie ekologijos"


čia mintis verta rimtesnės diskusijos, bet liko kažkaip nepastebėta.Perkėliau į šią temą ir laukiu jūsų nuomonių.
tinginiai progreso variklis
Rolandass
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:65
Užsiregistravo:2010 Gru 04 , 13:24

Re: Bičių rasės

2011 Kov 04 , 09:17

zilvasss rašė:Lang rašė:
"Na as vienas is tu kurie pries gyvu organizmu importavima is kitu saliu, kitu klimatiniu zonu ... cia kalbama ne apie dviracius, tankus ar televizorius kurie virusu nenesioja, bet apie gyvus organizmus kurie atnesa su savimi ligas kurioms vietine ,,fauna,, imuniteto n e t u r i, zinoma Jusu valia vartoti, auginti ka tik norite bet supraskite Jus tuo platinate ligas ir kazin ar prisidedate prie ekologijos"


čia mintis verta rimtesnės diskusijos, bet liko kažkaip nepastebėta.Perkėliau į šią temą ir laukiu jūsų nuomonių.
Tai ir Trano panasi pozicija,tik daugelis jo nepalaike.O as manau,kad mes be sito dalyko neissiversim.Musu salygomis imanomas,tik dirbtinis apvaisinimas tolimesniam dauginimui.Neturim vietoviu naturaliam apvaisinimui.O beto ir darbas ne vienu ar penkiu metu.Artimiausias ir lengviausias kiales atsivezti veisline medziaga.kaip sakant perkam,parduodam.

Grįžti į