Nukleusai

sratas
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2011 Geg 11 , 20:52
Re: Nukleusai

2012 Lap 19 , 19:56

Jovita rašė:
sratas rašė: Aš galvojau,kad norint sudaryti šeimeles nukleusams,būtų patogu imti iš didelio avilio mano padrytus, mažus rėmelius,su medum duona,perais ir ant jų tupinčiomis bitėmis.
Ideja kaip ir gera, bet ne nauja. Taciau galima ir miniukus, kaip minejau, vienas ant kito sudejus, bitems ir motinelei leisti perziemoti.O is pavasario tuos bokstus miniuku vel dalinti. Tik negalvokit, kad daug tu zuikiu nusausit. Arba seimai leisit dirbt ir medu nest, arba dalinsit ja, motineles auginsit
Praeitais metais galvojau savaip,o dabar,visiškai jums pritarčiau.Ačiu.
Vartotojo avataras
Vytenis
Patyręs narys
Aviliai:dadano tipo aviliai
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:174
Užsiregistravo:2013 Rgs 18 , 20:48

Re: Nukleusai

2013 Gru 07 , 22:55

Galėtumėt pasakyti tokį dalyką toksai bitininkas Aleksandras Pupkevičius išlaiko magazino korpuse motiną 4 savaites rugpjūčio mėnesį tas motinas keičia į šeimynas ir tenai nebūna motinos tai ką vėl augina motinas tom šeiminėlėms?
Vartotojo avataras
ignassxx
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:130
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:42
Užsiregistravo:2011 Geg 29 , 21:30

Re: Nukleusai

2014 Vas 18 , 20:08

Sveiki, gal kas esate pasidare mini plius aviliuką ir galėtu atsiusti jo matmenis? :)
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 12:16

Kai dedi besiritančią motinią ir saują bičių į nukliausą susiporavimui, jame turi būti būtinai pasiūti koriai? Nes juk kol nevaisinga motinėlė, bitės korių nesiūna? :)
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 14:14

evaldasdeveikis rašė:Kai dedi besiritančią motinią ir saują bičių į nukliausą susiporavimui, jame turi būti būtinai pasiūti koriai? Nes juk kol nevaisinga motinėlė, bitės korių nesiūna? :)
Reikia pamaitint ir siūva.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 15:31

Jei neklystu, vienas profas anksciau mestelejo minti "nebereikalo nukleusams duodamos ploksteles".
Tiesa, to reikalo esmes nezinau...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 17:32

evaldasdeveikis rašė:Kai dedi besiritančią motinią ir saują bičių į nukliausą susiporavimui, jame turi būti būtinai pasiūti koriai? Nes juk kol nevaisinga motinėlė, bitės korių nesiūna? :)
Nukleusui užpildymui įvairių yra atvejų. Su koriais, kur jau yra perai, be perų su pasiūtais koriais ir su maistu, visai ant plokštelių. Kiekvienas variantas turi savų niuansų. Bitės korius siuva visada, jei rengiasi priimti duotą motiną. Jei nukleuse yra tik dirbtinio korio juostutės, ir motiną "įmetėt" tik ką išsiritusią, o bitės imamos iš šeimos, kuri motinas augino, tai bitės noriai priims duotą motiną, bet vis tiek reikia palaikyti tamsioje ir vėsioje patalpoje bent 5 paras. Tada tikrai pradės siūti koriukus. Panaši padėtis ir imat bites 'rinktines" iš įvairių šeimų. Va jas dar reikia palaikyti kokias 3-4 valandas spietinėje, arba kaip aš jau rašiau ir siunčiau foto dėžučių, kurių šonai užkalti tinklu, kad jos pajustų, kad neturi motinos. Tada žiūrint koks nukleusas - maniškiams užtenka pora samčių, Wilaros putplasčio - vieno samtelio. Tokias štukovenas vėl laikom vėsiai ir 5 paras. Neužmirškit įmesti ir motiną, ir maisto. Maisto bus, bitės noriai siuva koriukus.
Kitas variantas šeimeles formuoti ant korių su perais. Aš praktikuoju į standartinį dadano lizdinį rėmelį dėdamas keturis rėmelius. Va kai į juos pasiūtus prideda perų, tada išimu ir į nuklesus. Prikrėtus bičių tokiems nukleusams galima duoti tiek lopšelius (geriau du) tiek jau ir išsiritusias motinas. Puikus priėmimas. Tik iš bityno skyriaus jas reikia išvežti. Tokie nukleusai dirba kaip atskiros mažos šeimelės. Nebūtina jų laikyti nei vėsiai, nei ilgai tamsoje. Taip pat formuoju nukleusus ir dadano magazininiais rėmeliais, kuriuose randu perų. Tai šiuos ir vėl reikia išvežti į poravimosi punktą. Turiu labai gerą vietą. Iš dviejų pusių ežerai - kitur nieks nelaiko bičių. Paslaptis.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 17:43

Jasna.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 17:47

Toks klausimelis - bendra nuostata sako, "kad spietybines motineles linkusios spiesti", bet ar tai nera vienas is mitu, ar zinot kokius patvirtintus tyrimus tokiai nuostatai paremti?

Cia gal panasiai kaip tamsus koriai siltesni?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 18:10

Nepaskysiu, kad tai yra mitas. Spietlios šeimos ir jų palikuonės irgi bus spietlios. Šį etapą esu praėjęs. Bet nedėkit į kišenę ir grynaveislių motinėlių. Ypač savaitgalio bitininkai. Neapkrausit šeimos darbu, ar neformuosit šeimelių, daugiaaukščiams nedėsit aukšto plokštelių (po grotelėmis) visko gali būti. Daugiaaukščiams aviliams čia jau kita kalba. Aš su Karnika bitininkauju. O kad bachvastas nespietlios, tai ir čia gali būti mitas. Pabandykit, kaip jau minėjau - laiku neprižiūrėti. Tikrai nueis pas kaimyną. Yra ir kita medalio pusė - šeimos atšaldymas, pridėjus daugiau korių. Va tada ir susilpnėja šeimos vystymasis. Aš pavasarį eilioju kas trys, keturios dienos. Geriau mažiau įdėti korių, bet dažniau.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 20:14

Vidmanatai, bakfastas linkes spiesti tik zydint rapsui. Tik pasibaigia rapso zydejimas- ramybe. O tos seimos , kurias daznai trukdau, su jomis dirbu, niekada net minteles neturi, kad reiketu spiesti. O buna net tokiu seimu, kad ir vietos neturi, vistiek nespiecia. Man tai nera mitas. Esu dirbus su karnika.
Turiu ir veisliniu karnikos seimu, net negalvoja apie spietima. Bet ne prie rapso ir stovejo.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 20:35

Ačiū Dievui, kad neturiu aplink savo bitynus rapso. Vežu tik į pamiškes, po sodų žydėjimo. Ir tai tik dalį bityno iš įvairių skyrių. Šiemet ir aš abejoju dėl spietimo. Dvi savaitės bitės netikrintos dėl durnų orų. Motinų auginimas sutriko. Tranai skraido be darbo...Nervai ima...
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 21:24

Vidmantai o kaip dėl motinėlių dydžio? pas mane menkutės išsirito... Taikiau ant pavasarinio medūnešio bet... :'(
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 21:24

Orai ir pas mus ne kokie. Bet tikiuosi, kad pasitaisys. Taciau motinos dideles kaip arklines pupos. Maza tik viena kita is simtaserijines partijos issirita. Cia nuo starteriu stiprumo, maisto kiekio starteryje(kai kas labai jau taupo...) ir lervuciu dydzio(jas perkeliant )priklauso :) .
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 22:15

evaldasdeveikis rašė:Vidmantai o kaip dėl motinėlių dydžio? pas mane menkutės išsirito... Taikiau ant pavasarinio medūnešio bet... :'(
Labai suprantamai Jovita paaiškino. Aš pakol kas dar šiemet neauginau. Negaliu kažką pasakyti. Kai aš auginu - visi lopšeliai turi būti kaip "striūna"- vienodo dydžio. Mažuosius visada brokuoju. Bet jų būna visada 2-3. Lopšelių didumas visada priklauso nuo gamtinių sąlygų - turi būti šilta, gausus medunešis, augintoja labai stipri. Ką ten labai sužinosi. Bet jeigu matėt, kokia skurdukė šeima, be motinos, kokius lopšelius užsiaugina - sarmata net žiūrėti! Aš dar kartą sakau - niekada neskubėkit iš ankstyvo pavasario augintis motinų. Tokias jau rudenį reikės keisti. O kam tas darbas ieškant "šeimininkės".
Na Jovita starteriais ir kaip pas mus kiti bičiuliai (Žilvis, Jonas) varinėja. Kažkada esu jų filmukus matęs, bet nelabai sužavėjo (5-6 motinas užsiaugina tose šeimose su motinomis). O aš paprastu, senobiniu, atidirbtu metodu. Nesiginčiju - kas prie ko geriau. Kad ir dabar numatęs šeimas augintojas, visuose skyriuose, laikau be magazinų, o smarkiai "suspaustas", veržiasi per kraštus. Man lengviau atimti motiną, negu kratyti į starterį. Na vasarą panašiai darau. Tipo starteriu. Nes būna bičių perteklius. Auginimo daugiaaukščiuose - nepraktikuoju. Nebent jei tokioje šeimoje randu lopšelius. Tai aukštukas tampa šeimele.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Nukleusai

2014 Geg 11 , 22:23

Igudusi akis mato, kuri tulele "tvirta". Kartais ilgos, nutysusios akeles kaip tik yra rodiklis, kad lervute "pakrito" zemyn. Tada ji tik pajuos, neisivystys arba issivystys veliau. O kartais truputes tuleles buna puikus lopsys geroms motinelems.Tik visokios plonasienes jau itartinos buna. Tuleles turi atrodyti tvirtai, gerai uzdengtos.
Bet nesukant galvos naujokams, kaip ir minejom su Vidmantu, seimos aukles ar starteriai, nesvarbu, biciu turi buti tiek, kad per krastus verziasi ir maisto daug. Tada ir silumos , ir jaunu biciu pakaks. Dauguma tuleliu bus puikios ir motinos grazios riebios issiris. Koks malonumas tokias tarp pirstu laikyti ir zenklinti. Labai mieli akiai sutverimai.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Nukleusai

2014 Geg 12 , 08:07

Skiriasi ir kiaušinėlių dydžiai ,jei leidžiama motinėlei,iš kurios bus auginamos dukros ,,įsivažiuoti,, ir nėra ribojimas jos dėjimas,tai tokios mamytės kiaušinėliai,kaip visi pastebime yra žymiai mažesni ir iš jų ritasi smulkesnės lervutės skirtos tolimesniam perkėlimui, o jei mamytė yra specialiai laikoma ,,užspausta,, ir po to dar patalpinama įzoliatoriuje, ji tada deda stambesnius kiaušinėlius iš kurių ritasi stambesnės lervutės - ir tai labai turi daug įtakos motinėlių stambumui ir kokybei ,jei motinėlės auginamos laiku.O šiaip tai būna ir labai smulkių mamyčių ,labai kokybiškai ir gerai dedančių.
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Nukleusai

2014 Geg 12 , 19:59

Jovita rašė:Vidmanatai, bakfastas linkes spiesti tik zydint rapsui. Tik pasibaigia rapso zydejimas- ramybe. O tos seimos , kurias daznai trukdau, su jomis dirbu, niekada net minteles neturi, kad reiketu spiesti. O buna net tokiu seimu, kad ir vietos neturi, vistiek nespiecia. Man tai nera mitas. Esu dirbus su karnika.
Turiu ir veisliniu karnikos seimu, net negalvoja apie spietima. Bet ne prie rapso ir stovejo.
Jovita, o kaip su bakfasto elgesiu, kai pavasarį ilgesnį laiką vyrauja prasti orai?
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Nukleusai

2014 Geg 12 , 20:50

vidmantask rašė:Nepaskysiu, kad tai yra mitas. Spietlios šeimos ir jų palikuonės irgi bus spietlios.
Ta dalyka suprantu - genetika yra genetika.
O jeigu nespietle seima privedem prie spietimo - ar galim sakyti, kad jaunoji motinelie (jos seima) bus spietlesne?
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Nukleusai

2014 Geg 12 , 22:02

Psilas rašė:Ta dalyka suprantu - genetika yra genetika.O jeigu nespietle seima privedem prie spietimo - ar galim sakyti, kad jaunoji motinelie (jos seima) bus spietlesne?
Ar dukros šėima bus spietlesnė tai čia dar ir nuo partnėrių priklauso. Čia principas toks, žiūrim kokiomis sąlygomis šeima pradėjo spiesti, jei kaltas bitininkas tai visos bitės turi ta genuose. Bet turbut norėjot paklaust ar skirsis motinėlės išaugintos spietibinės nuotaikos metu nuo išaugintos ne spietibinės nuotaikos metų?

Grįžti į