Puslapis 111

Lervučių perkėlimas

Parašytas: 2010 Vas 22 , 08:37
raamzis
Noreciau biciuliu nuomones,apie motineliu auginimo sistemas Nicot ir Jenterio dirbtini kori.Gal kam teko praktiskai susidurti?Ar is vis verta prasideti,dar teko girdeti apie kinietiska lervuciu keltuka kas tai per isradimas?

Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 22 , 08:50
kalianas
Esu čiupinėjęs tą keltuką. tik ne kinietišką. Didžiausią įspūdį paliko kaina... :'(

Re: Kur įsigyti motinėlių

Parašytas: 2010 Vas 22 , 08:54
vidmantask
Jeigu apie šitą kinietišką keltuką eina kalba, tai aš naudoju. Kaip tušinukas su plastikiniu liežuvėliu, kurį pakiši po lervute ir kartu su pieneliu iškeli ir dedi į lopšelį. Judomas stumokliukas, lervutę ,jos nepažeidžiant, nustumia į lopšelį. Lervutė imama iš nugarėlės pusės. Man šis keltukas pasiteisina.Darbas spartesnis negu kabliuku. Gal apie šį rašote, ar ko aš nežinau, gal dar yr kitokių.

Re: Kur įsigyti motinėlių

Parašytas: 2010 Vas 22 , 09:37
zilvasss
Nicot sistemą naudoju.Patogu.Lervutes perkeliu savo gamybos keltuku iš šlifuotos žąsies plunksnos, nes iš visų bandytų su juo smagiausia dirbti.Keletą metų motinėles sėkmingai auginau naudodamas "maksiminius" kiniškus bigudukus su mediniais kamštukais ir vaško lopšeliais.

Re: Kur įsigyti motinėlių

Parašytas: 2010 Vas 22 , 13:37
vidmantask
Apie Jenterio rėmelį motinoms auginti buvau labai susidomėjęs gal kai tiktai pasirodė spaudoje. Labai daug rašė Pčelovodstvo . Netgi užsakymą buvau davęs į Maskvą, kažkas ten platino, turėjau adresus. Bet taip ir negavau siuntinio. Prasidėjo sąjudžio laikai, viskas pakrypo kitu kampu. Tada jau prašė manęs atsiūsti lygintuvų, kitų elektrinių prietaisų. Netgi buvau sorganizavęs obliavimo stakles "Eglutė". Atvyko bičiuliai pasiimti. Tada Rusijoje tokių dalykų nebuvo, o bitininkams buvo reikalingas šis inventorius.
Po šiai dienai naudoju seną auginimo būdą, darausi iš gero dangtelių vaško lopšelius, vėliau perkeliu į Titovo narvelius ir t.t. Turiu tam reikalui pasigaminęs rėmus, laikiklius ir t.t.

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 22 , 17:35
Rolandas30
Naudoju kinišką keltuką, manau patogiausiai ir sparčiausiai su juo perkelti. Geriausiai perkelti lervutes eina iš senesnių korių akučių, nereikia net regėjimo įtemti, leidžiamas keltukas pagal korio akutės sienelę ir keltuko liežuvėlis lengvai palenda po lervute ir lieka ant ant jo. Bičiuliai, kaip ruošiate šeimą auklę , su motina šeimoje ar be? Girdėjau nuomonę, kad motinėlės užaugintos šeimose auklėse su motina turėtų būti geresnės kokybės nei užaugintos be motinos ir atvirų perų , nes pastarosios šeimos stresuoja ir motinėlių kokybė prilygsta tik gelbėjimosi lopšelio motinėlių kokybei.

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 22 , 20:45
zilvasss
keltukas lanksčiu galiuku kur palenda po lervute yra smagiausias.kinietiškiems berods šlifuotas ragas naudojamas, bet man tas nustūmimas nelabai patinka.Žąsies plunksną apdrožiu, galiuką paskutu aštriu peiliu paskui nušlifuoju 00 švitriniu popierium ir užriečiu.poros valandų lervutes paimu be vargo, tik regėjimas jau nebe toks aštrus pasidarė(nuo kompo greičiausiai :'( ).You tube mačiau keturkampius padidinamuosius stiklus naudoja vos ne knygos dydžio.Gal kas matėt Lietuvoj pirkti ką nors panašaus?

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 22 , 20:56
Admin
Na asmeniškai dabe naudojuosi tokiu padidinamuoju stiklu:
http://www.evita.lt/show_doc.php?id=9133

Didelis jų pasirinkimas čia (kaina nuo 95Lt):
http://www.evita.lt/?pid=catalogue&acti ... %C5%A1koti

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 23 , 09:27
zenonasvez
As naudojau metalini irankį, iš stomotologo komplekto, bet noreciau plastmasinio ar kitokio, kur nesijaucia temperaturų skirtumo. Gal galite patarti kokiose parduotuvese jų yra. Panevežyje apie tokį irankį pardaveja nera girdejusi.
Pagarbiai Zenonas

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 23 , 09:32
vidmantask
Admin rašė:Na asmeniškai dabe naudojuosi tokiu padidinamuoju stiklu:
http://www.evita.lt/show_doc.php?id=9133

Didelis jų pasirinkimas čia (kaina nuo 95Lt):
http://www.evita.lt/?pid=catalogue&acti ... %C5%A1koti
Mano svajonė irgi įsigyti tokį prietaisą kur naudoja laikrodininkai, gydytojai, okulistai, pritvirtintą prie akies, bet nežnau kur gauti. Nors ir nešioju minusinius akinius, bet lervutes geriau matau juos nusiėmęs. Naudojau ir padidinamą stiklą, bet laikyti rankoje nėra patogumo. Tokį , kur parodėte - tikrai geras.

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 23 , 09:36
vidmantask
zenonasvez rašė:As naudojau metalini irankį, iš stomotologo komplekto, bet noreciau plastmasinio ar kitokio, kur nesijaucia temperaturų skirtumo. Gal galite patarti kokiose parduotuvese jų yra. Panevežyje apie tokį irankį pardaveja nera girdejusi.
Pagarbiai Zenonas

Stomotologinį irgi turėjau, bet lenkimas ne tas. Turiu pasigaminęs paprastą metalinį kabliuką su rankenėle. Nudžioviau žmonos virbalą. Išėjo puikus, nušlifavau, labai gerai kelia, bet naudoju tą kinietišką.

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 23 , 11:14
plikas
vidmantask rašė:...
Mano svajonė irgi įsigyti tokį prietaisą kur naudoja laikrodininkai, gydytojai, okulistai, pritvirtintą prie akies, bet nežnau kur gauti....
http://www.lemona.lt/index.php?page=itemlist&b_id=160" onclick="window.open(this.href);return false;
arba kitose panašiose parduotuvėse.

Re: Kur įsigyti motinėlių

Parašytas: 2010 Vas 28 , 18:09
zbyx
vidmantask rašė:Jeigu apie šitą kinietišką keltuką eina kalba, tai aš naudoju. Kaip tušinukas su plastikiniu liežuvėliu, kurį pakiši po lervute ir kartu su pieneliu iškeli ir dedi į lopšelį.
" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 28 , 18:24
raamzis
O kur tu kinietisku keltuku galima nusipirkti?

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 28 , 18:38
zbyx
http://www.lyson.com.pl/p3028758_lyzecz ... inska.html" onclick="window.open(this.href);return false; Ir kainuoja kapeikas, bet viena preke uzsisakineti neapsimoka :)

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Vas 28 , 23:04
Rolandas30
raamzis rašė:O kur tu kinietisku keltuku galima nusipirkti?
Wilara turėjo, kartais pasitaiko nekokybiški- keltuko liežuvėlis būna įskiles arba vėliau bedirbant įskyla. Man taip buvo atsitikę, tai greitai susitaisiau, nukirpau dalį liežuvėlio ir vietoj jo priklijavau foto juostelės iškirptą gabaliuką, tai sezoną stabiliai atidirbo :)

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Kov 17 , 19:24
Rolandas30
Nierka rašė:
Manau nukleusams pakaktų ir 18mm lentutės, nes jie naudojami šiltuoju metų laiku, ir jeigu bičių yra pakankamai įkurdinta. Pienelio galima pasirinkti iš gelbėjimosi lopšelių ruošiant šeimas-aukles, ir praskiesti jį vandeniu 1 prie1. Tokio galima įlašinti lašiuką į dirbtinę motininę akutę ir perkelti į jį lervutę. Naudojant kinietišką keltuką galima paimti lervutę kartu su pieneliu ir perkelti į sausą dirbtinę akutę.
Taip ir gaunasi silpnos motinos, nebe išgyvena savarankiškai bitės ir visokių ligų pilna...
Tas pienelis reikalingas tik pradžiai, kad lervutė nespėtų išdžiūti, kol ją pradės maitinti bitės pilnaverčiu pieneliu. Yra bitininkų kurie perkelia lervutes į sausą akelę, arba tik ant vandens, arba ant praskiesto medaus lašiuko, ir nieko, užauginamos normalios motinos, kurios sukuria stiprias, produktyves bičių šeimas.

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Kov 17 , 22:07
zilvasss
Perkeliu sausuoju būdu.Nepastebėjau, kad priėmimas nors kiek blogesnis būtų.Svarbiausia šeimą- starterį tinkamai paruošti.

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Kov 18 , 22:29
Rolandas30
zilvasss rašė:Perkeliu sausuoju būdu.Nepastebėjau, kad priėmimas nors kiek blogesnis būtų.Svarbiausia šeimą- starterį tinkamai paruošti.
O tai starteriu vadinama šeima be motinos ir perų, ar kaip? Gal vėliau perkelete priimtų lopšelių rėmą į šeimą-auklę jau su motina ir atvirais perais? Aš iškarto duodu perkeltas lervutes šeimai- auklei su atvirais perais, tik motina atskiriu bitine tvorele toliau nuo duotų lopšelių, tai rezultatai neblogi gaunasi.

Re: Motinėlių auginimas

Parašytas: 2010 Kov 18 , 23:46
zilvasss
visaip teko daryt atsižvelgiant į situaciją bityne.Auginau ir šeimose su atimta motinėle ( panaudoju šeimą su spietimine nuotaika) ir su starteriais-finišeriais.Starteris, tai jaunos bitės be motinėlės ir perų, perpildytame korpuse lervučių priėmimui.Priimtas atiduodu normaliai šeimai auginti.Dedu lopšelius virš hanemano grotelių, dar perkeliu porą korių su perais.Bėda, neturiu termostato.Tada šis būdas būtų lengviausias.
Dažnokai naudoju dirbtines šeimas.Birželio pradžioje, kad išvengti spietiminės nuotaikos atimu po keletą rėmų su dengtais perais, dar nušluoju bičių.Iš kokių 5-7 šeimų sudarau labai stiprią šeimą iš kurios auginu tik dvi partijas motinėlių.Nealinu bičių. Vėliau tos šeimos dalyvauja vasaros medunešyje.Perų beveik neturi,visos bitės dar jaunos.medučio oi prineša... :dance: